[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
A

altx

Guest
<blockquote rel="altx">
de mond el mar nekem, ha az albanok a orosz atomtol felnek, akor miert mennek az euba ahol nato tag van boven, lehetseges celpontokrol meg ne is beszeljunk? ha mar dobaljak egymast atomal tan epp atol elenkezo iranyba kellene menekulni???

De ehhez az a fontos a szerbeknek, hogy ne kelljen félniük attól, hogy az USA Koszovóból is tudja támadni őket, nemcsak Magyarországról. Ezért lenne logikus Koszovó "kiütése".

az h van bonstil az lofasz, az amcsik akarhova birjak atelepiteni a katonakat es a repuloket.
az usa (nato) birja tamadni a szerbeket romaniabol, bulgariabol, macedoniabol, horvatorszagbol. legi csapasokat meg egesz europabol. tudjuk h 99ben eleg volt a szerbeknek a bombazas is.

kulonben nezed a kepet..szerbia egy nato elleni harcban eleg nagy szarban lenne:
https://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%89szak-atlanti_Szerz%C5%91d%C3%A9s_Szervezete#/media/File:NATO_enlargement.svg



hehe kosovo je srbija ali malo sutra :D
..csak nemtom mit kezdenek a szerbek avval a sok albanal. visszacsatolnak koszovot, lenne egy elnoki valasztas es mivel tudom hogy szerbiaban a fele nem szavaz, a masik fele meg szetosztja a szavazatokat kb 20 part kozot, es tudom hogy az albanok osszefognanak, meg a vegen hasim taci lene a szerbia elnoke.


Pontosan ezen kell változtatnia Oroszországnak és Szerbiának. A Déli Áramlat, Török-Görög-Macedón stb. vezeték is része a Balkán visszaszerzésének. Nem véletlen akarja az USA Macedóniát is belepréselni a NATO-ba.

nem tudom, hogy hogy alsz a dolgokal de a deli aramlat nem letezik, es nem is fog letezni, a ruszkik lemondtak. a torok aramlatrol is csak fikaznak, lehet abbol se lesz semmi. epp ma olvasom hogy valami olyan vezeteket ajanlotak az eusok a ruszkiknak ami kikeruli szerbiat, vucic is arol beszel most a tvben http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=06&dd=19&nav_id=1006138. Mivel a ruszkik imadjak a penzt, ezt el is fogjak fogadni. Szerbia egy olyan orszag ami ket szeken ul, egyforman mosolyog europa fele is, meg a ruszkikra is. Es egy ilyen megbizhatatlan orszag nem kell senkinek mint szovetseges.

az eusoknak es a ruszkiknak meg van a mar megbeszelt eszaki aramlat, abbol meglesznek az eu legfontosabb tagjai, a tobbit meg ki nem szarja le.

Jól van akkor. Végülis akkor mindent tudsz, nem?

</blockquote>

meg veletlenul sem. ez az en velemenyem a dologrol, az hogy mast mondok mint te meg nem kell hogy azt mutassa h igazam van. foleg nem azt hogy mindent tudok. Mas orszagolbol jovunk es normalis h maskep nezunk a dolgokra.

Sokat tajekozodom a dolgokrol az utobi idoben. van is miert (mar a faszomon jon ki a politika es a haboruskodas, szeretnek mar nyugodtan elni. ha valameik politikus akar haborut, csak akko mek ha o es legkozelebbi csaladtagjai vezetnek a csataba).

+ a katonasagban megismertem a muszlimokat is, es lattam h gondolkodnak. Baszus ha van ezer ember es koztuk ket muszlim, azok megtalajak egymast. Hogy csinaljak en azt nemtom. Meg osszetarobbak barmeik neptol amivel volt alkalmam talakozni. Volt egy koztuk aki irni nem tudot, de anyira tudta gyulolni a magyart es a szerbet es nyomni a suket dumat hogy az nem volt normalis, meg egyszer nekem is jot, semmi ok nelkul, nem is birtam reagalni mert ugy meglepet. utana a szerbek rendbe hoztak egy kicsit es nem volt tobbe bajom vele.


Azert is irom hogy ez a vandorlas szerintem nem veletlen. Az albanok ugy vettek at koszovot hogy elszaporodtak ott, tobbet ert a alban kuki mint a szerb fegyver. idovel mar annyi volt beloluk h nem lehetet semmmit kezdeni veluk. Nehogy az europaval is ezt akarjak megjatszani. Bekerik oda magukat, szetszaporodnak, lenyomjak a osi lakosagot es ok lesznek a menok. Az eusok meg szivhatjak majd az emberi jogokat es a liberalizmusukat...
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
meg veletlenul sem. ez az en velemenyem a dologrol, az hogy mast mondok mint te meg nem kell hogy azt mutassa h igazam van. foleg nem azt hogy mindent tudok. Mas orszagolbol jovunk es normalis h maskep nezunk a dolgokra.

Sokat tajekozodom a dolgokrol az utobi idoben. van is miert (mar a faszomon jon ki a politika es a haboruskodas, szeretnek mar nyugodtan elni. ha valameik politikus akar haborut, csak akko mek ha o es legkozelebbi csaladtagjai vezetnek a csataba).

+ a katonasagban megismertem a muszlimokat is, es lattam h gondolkodnak. Baszus ha van ezer ember es koztuk ket muszlim, azok megtalajak egymast. Hogy csinaljak en azt nemtom. Meg osszetarobbak barmeik neptol amivel volt alkalmam talakozni. Volt egy koztuk aki irni nem tudot, de anyira tudta gyulolni a magyart es a szerbet es nyomni a suket dumat hogy az nem volt normalis, meg egyszer nekem is jot, semmi ok nelkul, nem is birtam reagalni mert ugy meglepet. utana a szerbek rendbe hoztak egy kicsit es nem volt tobbe bajom vele.


Azert is irom hogy ez a vandorlas szerintem nem veletlen. Az albanok ugy vettek at koszovot hogy elszaporodtak ott, tobbet ert a alban kuki mint a szerb fegyver. idovel mar annyi volt beloluk h nem lehetet semmmit kezdeni veluk. Nehogy az europaval is ezt akarjak megjatszani. Bekerik oda magukat, szetszaporodnak, lenyomjak a osi lakosagot es ok lesznek a menok. Az eusok meg szivhatjak majd az emberi jogokat es a liberalizmusukat...

Ok. Megértettem. +1 Like
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
32 ország, 1800 katona, 600 technikai eszköz részvételével tartott hadgyakorlatot a Magyar Honvédség Várpalotán, Közép-Európa legnagyobb kiterjedésű lőterén. Az eseményen részt vett Áder János államfő és Hende Csaba honvédelmi miniszter.
https://www.youtube.com/watch?v=BWurrzgeQdw
 
A

altx

Guest
original.jpg

baszus te azert jossz ide ha baszogazsd a forumozokat????

ottvan a kuruc meg a tobbi "ertelmes" oldal, miert nem ott rakod be az ilyen kepeket?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 828
30 887
113
Látszik le vagyok fáradva, de szerintem egy jó marketinges eléggé overkill hadseregnek le tudná írni a magyar haderőt egy olyan számára aki nem tud róla semmit.
Pl: "Még azután is, hogy a légierő elvesztette a modern vadászgépeinek majdnem 20%-át, meg a hitech kiképző gépeinek a felét, még mindig van annyi bevethető modern harcigépe, mint nehézpáncélosa." Wow. Na tényleg megyek aludni.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Amúgy... A HVG és hasonló hozzászólók között szoktak lenni még olyan visszatérő emberkék, akik nagyon dúrván spamelnek két dolgot folyamatosan összefonva: azt, hogy milyen nemzetiségűek, illetve, hogy a magyarok és/vagy Mo. mennyire fosrakéta szarkupacok...

Ilyenkor gondolkodom el, hogy tulajdonképpen az illető mégis kicsoda és honnan, mivel az adott nemzetiségből vannak ismerőseim, és ők pl. teljesen normálisak, eszükbe sem jutna ilyen retorika...

Bár lehet, hogy ez inkább már nagysakktáblás-összeeskövés-elméletes téma... :)

Van amikor elsőre nem derül ki csak bizonyos körülmények között az 'igazság'. Bár ilyenkor általában az emberek nem tudják megfelelően értékelni az információt sajnos. Mindenki képezhetné magát egy kicsit ezen a téren. ;)
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Látszik le vagyok fáradva, de szerintem egy jó marketinges eléggé overkill hadseregnek le tudná írni a magyar haderőt egy olyan számára aki nem tud róla semmit.
Pl: "Még azután is, hogy a légierő elvesztette a modern vadászgépeinek majdnem 20%-át, meg a hitech kiképző gépeinek a felét, még mindig van annyi bevethető modern harcigépe, mint nehézpáncélosa." Wow. Na tényleg megyek aludni.

Nincs nehéz páncélosunk.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 831
113
<blockquote rel="hiryu">
original.jpg

baszus te azert jossz ide ha baszogazsd a forumozokat????

ottvan a kuruc meg a tobbi "ertelmes" oldal, miert nem ott rakod be az ilyen kepeket?</blockquote>

Hagyd. Egy ócska <del>zsi</del> izreli provokáTroll. A megoldás a teljes ignoráció, mert ha eteted ideszokik.



Németektől egy példa eset:

<i>"Die Polizei verhinderte am Donnerstagabend ein möglicherweise dramatisches Aufeinandertreffen zweier nationaler Gruppen in der Landeserstaufnahmestelle."</i>

Auseinandersetzung in der Erstaufnahmestelle in Ellwangen - 100 Polizisten im Einsatz

Az angol azért viszonylag ismert/beszélt nyelv idehaza, de azért ilyenkor szerintem illene valami rövid magyar nyelvű összefoglalót is írni - hasonlóan az orosz hivatkozásokhoz. ;)

Aha, és hol is van manapság a MIÉP??!! Miért nem mindjárt Haynau-ra hivatkozol?

Megjegyzem egész korrekt térkép:)
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
<blockquote rel="czulu">Németektől egy példa eset:

<i>"Die Polizei verhinderte am Donnerstagabend ein möglicherweise dramatisches Aufeinandertreffen zweier nationaler Gruppen in der Landeserstaufnahmestelle."</i>

Auseinandersetzung in der Erstaufnahmestelle in Ellwangen - 100 Polizisten im Einsatz

Az angol azért viszonylag ismert/beszélt nyelv idehaza, de azért ilyenkor szerintem illene valami rövid magyar nyelvű összefoglalót is írni - hasonlóan az orosz hivatkozásokhoz. ;)</blockquote>

80 szíriai meglátogatta az algériaiak lakhelyét. Kövekkel beköszöntek. 5 civil és egy rendőr (a kivezényelt 100-ból) sérült. 30-40 főt vontak őrizeti eljárás alá, ha jól értem e célból zárták az épületet elhagyási tilalommal. Meg egy késelés még lezárásnak.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Szia czulu
Kapcsolatfelvétel sikeres és eredményes volt, csak azon a vonalon valamiért nem megy át a válaszom, valószínűleg (sőt biztosan) én vagyok a béna internet/számítógép ügyében, de ez már nemigen fog változni sajnos.
Köszi és üdv emel
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Szia czulu
Kapcsolatfelvétel sikeres és eredményes volt, csak azon a vonalon valamiért nem megy át a válaszom, valószínűleg (sőt biztosan) én vagyok a béna internet/számítógép ügyében, de ez már nemigen fog változni sajnos.
Köszi és üdv emel

;)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 828
30 887
113
<blockquote rel="joker">Látszik le vagyok fáradva, de szerintem egy jó marketinges eléggé overkill hadseregnek le tudná írni a magyar haderőt egy olyan számára aki nem tud róla semmit.
Pl: "Még azután is, hogy a légierő elvesztette a modern vadászgépeinek majdnem 20%-át, meg a hitech kiképző gépeinek a felét, még mindig van annyi bevethető modern harcigépe, mint nehézpáncélosa." Wow. Na tényleg megyek aludni.

Nincs nehéz páncélosunk.</blockquote>

Ne légy ünneprontó, a megmaradt T-72-esekre gondoltam.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 831
113
<blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="czulu">Németektől egy példa eset:

<i>"Die Polizei verhinderte am Donnerstagabend ein möglicherweise dramatisches Aufeinandertreffen zweier nationaler Gruppen in der Landeserstaufnahmestelle."</i>

Auseinandersetzung in der Erstaufnahmestelle in Ellwangen - 100 Polizisten im Einsatz

Az angol azért viszonylag ismert/beszélt nyelv idehaza, de azért ilyenkor szerintem illene valami rövid magyar nyelvű összefoglalót is írni - hasonlóan az orosz hivatkozásokhoz. ;)</blockquote>

80 szíriai meglátogatta az algériaiak lakhelyét. Kövekkel beköszöntek. 5 civil és egy rendőr (a kivezényelt 100-ból) sérült. 30-40 főt vontak őrizeti eljárás alá, ha jól értem e célból zárták az épületet elhagyási tilalommal. Meg egy késelés még lezárásnak.</blockquote>

Thx.

444-en még nem olvastam az esetről:)
 
Status
Not open for further replies.