[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 4082

Guest
Legyünk őszinték! Semmi jelentősége NINCS, hogy mennyi idő egy NATO dandár megjelenése Szabolcsban...

Ha bármit mernek csinálni ellenünk az ukránok, biztosra veheti mindenki aki nem tök hülye a geopolitikához, hogy a nyugat ELADOTT minket!

Ez ilyen nagyon egyszerű...
És aki nem totál tök hülye a geopolitikához, az abban is biztos lehet, hogy ha 2 héten belül nem jelenik meg egy nato dandár, akkor 3 orosz fog. Ami biztos, hogy nagyon nagy ár azért, hogy az ukránok lelkét tutujgassák.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
És aki nem totál tök hülye a geopolitikához, az abban is biztos lehet, hogy ha 2 héten belül nem jelenik meg egy nato dandár, akkor 3 orosz fog. Ami biztos, hogy nagyon nagy ár azért, hogy az ukránok lelkét tutujgassák.
Én is ugyan így gondolom!

Ezért mondtam azt, hogy a miPetink jól csinálta, mert az ukránok puffoghatnak, akár még cipőtalppal csapkodhatják is az asztalt bárhol, vissza is vonhatják Áder kitüntetését, egy tény, nekünk lesz gázunk jó áron, nekik meg lehet hogy sehogy se... S közeleg a tél :p.

Ez egy ilyen cumi, amit NEKIK most le kell nyelni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nos, mit csinálnak?

Megtámadnak egy NATO ország Magyarországot, mert azt csinálja amit a Németek is egy másik vezetékkel, vagy mi ?!

Nem, nem, drága ukrán barátaink, ezt beszoptátok, de csúnyán...

Azt meg a NATO-nak üzenem - és az EU-nak is - ha mégis megtámadna minket egy Ukrajna, és azt TÉTLENÜL vagy pláne őket segítve asszisztálnátok végig, azt ugye tudjátok hogy ott és abban a pillanatban lenne vége ezeknek a szervezeteknek... Ötletem is van amúgy, hogy ÉN kihez mennék AZONNAL segítségért!
Ne feledd, hogy ott a magyar lakosság.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Semmit. A lengyelek semmilyen szempontból nem szövetségeseink, akkora az érdekellentét.
Én sem látom ezt a kurva nagy barátságot. Vannak ügyek amik mentén tudunk jól együtt dolgozni, az EU-ban egymás seggét néha védeni, de ennyi. Pont az egyik legnagyobb félelmem, hogy a nagy ruszofóbiájukkal egyszer egy gyengébb magyar vezetést bele tudnak húzni a Lengyel-Magyar barátságon felbuzdulva valami kurva nagy pofonba, keletről. Kaptunk már onnan eleget, mind fájt, én kihagynám...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
És egyébként nekik honnan lesz gáz a télen? Gondolom oroszoktól közvetlenül semmiképpen, amit pedig az oroszok elkezdenek küldeni azt elszívja az energiaéhes eu. Tudtommal délről nincs vezeték hogy arab vagy azeri gázhoz jussanak, lengyelek vagy fehéroroszok tudnának gondolom valamennyit küldeni nekik de az megint csak orosz gáz lenne.
Szóval akkor az ukrán havi átlagfizetés sem lesz elég kifizetni egy havi gázszámlát, csak nem ettől csokiztak be Kijevben? Nincs miből lopni, nincs tranzitdíj, és szarnak a fejükre nyugatról, még a végén a éhes és didergő tömeg elzavarja őket.
Kapisgálod. Koldusok, a köpködő, fenyegetődző fajtából.
stock-photo-drunk-aggressive-homeless-man-moving
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Ne feledd, hogy ott a magyar lakosság.
Ugyan ez igaz rájuk is. S nem feledem. Mobiltelefonos korszakban, ahol mindenhol kamera? Még aznap tudná az egész világ, ha elkezdenek valami bosszú hadjáratot, etnikai tisztogatást.
Onnantól megint fel van adva a laszti a NATO-nak, EU-nak, mit lépnek? Ha elbábozzák a semmit, akkor mehetnek a kurva anyjukba, kell keresni másik erős barátot, aki hajlandó segíteni, én ezt is ilyen egyszerűen látom... El lehet kezdeni a magyarokat vegzálni komolyabb fokozaton, csak hát hatás-ellenhatás, onnantól majd két oldalról lesznek akkor satuba rakva, ezt azért tudják ám az ukránok is...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ne feledd, hogy ott a magyar lakosság.
Mit csinálnak velük, amit eddig nem tettek meg, és nem jár számukra katasztrófális következményekkel?
Azért egy pogrom azon túl, hogy durva, még a magyar közvéleményt is meggyőzi arról, hogy kell a fegyver s vitéz a gátra.
És ne legyenek illúzióink, ebből csak nagyon rövid távon jönnénk ki mi rosszabbul.
Ja igen, és ruszofobia ide, ukránokszopatjákazoroszokat oda, egy ilyen lépésre az átlag lengyel is egy heveny óbazdmeggel fog reagálni, avagy legalább még Lengyelországot is kihúzhatják a támogatóik közül.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Mit csinálnak velük, amit eddig nem tettek meg, és nem jár számukra katasztrófális következményekkel?
Azért egy pogrom azon túl, hogy durva, még a magyar közvéleményt is meggyőzi arról, hogy kell a fegyver s vitéz a gátra.
És ne legyenek illúzióink, ebből csak nagyon rövid távon jönnénk ki mi rosszabbul.
Ja igen, és ruszofobia ide, ukránokszopatjákazoroszokat oda, egy ilyen lépésre az átlag lengyel is egy heveny óbazdmeggel fog reagálni, avagy legalább még Lengyelországot is kihúzhatják a támogatóik közül.
Meg érted, tele lenne a net egy NATO ország állampolgárai elleni POGROMMAL, itt az EU-ban, 2021-ben... Onnantól mondom a NATO nem lép valamit(mikor még a kurdokért, vagy bosnyákokért, albánokért is BOMBÁZOTT konkrétan!), akkor a NATO egy darab szaros WC-papír cikket nem ér! Akkor nyíltan mehetünk bárhova, NEM MI LÉPTÜNK KI, ŐK hiteltelen gittegylet. Az, ahová meg szeretnék épp a pogromot végrehajtó ukránokat felvenni... Ugyan már...

Ukrajna erőlködhet, gazdaságilag NEM mi függünk tőlük, fogásuk nincs rajtunk, katonailag bármit lépnek, az egész NATO-nak ártanak. Sok sikert a szerencsétlen vezetésüknek, a legtöbb amit érdemben tehetnek, hogy nem tüntetnek ki mostanában Magyar állami vezetőt, azt meg szerintem túléljük majd valahogy!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mit csinálnak velük, amit eddig nem tettek meg, és nem jár számukra katasztrófális következményekkel?
Azért egy pogrom azon túl, hogy durva, még a magyar közvéleményt is meggyőzi arról, hogy kell a fegyver s vitéz a gátra.
És ne legyenek illúzióink, ebből csak nagyon rövid távon jönnénk ki mi rosszabbul.
Ja igen, és ruszofobia ide, ukránokszopatjákazoroszokat oda, egy ilyen lépésre az átlag lengyel is egy heveny óbazdmeggel fog reagálni, avagy legalább még Lengyelországot is kihúzhatják a támogatóik közül.
A kell, meg a van mivel azért két eléggé eltérő dolog.
A politikai üzengetésen kívül mit tud csinálni a kormány? Ne legyünk már naívak.
Az átlag lengyel valószínűleg le se tojja, a nagyobb (o)rossz elleni szövetségesről van szó. De ha mégis, van a lengyeleknek bármilyen lépésre is jogosítványuk? No, meg miért kell mindig mást lesni? A magyarok ügye a magyarok nagy részén kívül kb. soha, senkit nem érdekelt. Még politikai okok végett sem igazán.
Azon kívül az ukrán titkosszolgálatot sem szabad félvállról venni.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 632
113
Meg érted, tele lenne a net egy NATO ország állampolgárai elleni POGROMMAL, itt az EU-ban, 2021-ben... Onnantól mondom a NATO nem lép valamit(mikor még a kurdokért, vagy bosnyákokért, albánokért is BOMBÁZOTT konkrétan!), akkor a NATO egy darab szaros WC-papír cikket nem ér! Akkor nyíltan mehetünk bárhova, NEM MI LÉPTÜNK KI, ŐK hiteltelen gittegylet. Az, ahová meg szeretnék épp a pogromot végrehajtó ukránokat felvenni... Ugyan már...

Ukrajna erőlködhet, gazdaságilag NEM mi függünk tőlük, fogásuk nincs rajtunk, katonailag bármit lépnek, az egész NATO-nak ártanak. Sok sikert a szerencsétlen vezetésüknek, a legtöbb amit érdemben tehetnek, hogy nem tüntetnek ki mostanában Magyar állami vezetőt, azt meg szerintem túléljük majd valahogy!
Nem is tudom hogyan képzelik ... Belekezdenek egy NATO ország elleni háborúba úgy, hogy nulla szövetségesük, a seggükben a ruszkik, és a NATOba tartanak? A hazai ellenzék ujjongásán és egyes EU libsevik politikusok ujjongásán kívül mégis ki lenne mögöttük? Szerintem, még az ukrán nép (nyihihi, ilyen sincs) sem nagyon. Mondom, win, win szitu ez, csak elqurni tudják, bár csinálhatnak pár dolgot ami miatt újjáépíthetünk egy ideig, de ennyi.

Kicsit olyanok, mint Robert de Niro karaktere a This Boy's Lifeban, amikor - miután lelépett a neje és annak a fia -, még továbbra is jött a majd meglátjátok, tudok én egykét dolgot egykét dologról dumával. De ennek ellenére a nő lelépett, és együtt röhögtek a fiával a jövőbe. Most is ez lesz, de majd elmúlik, mint a gyíkká változtatás.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Az átlag lengyel valószínűleg le se tojja, a nagyobb (o)rossz elleni szövetségesről van szó.
x millió lengyel kisebbségnél egy országban, ahol éppen irtanak két másik kisebbséget. Nem tudom, én kezdenék picit aggódni a kárpátaljaiakért, ha most a lengyeleket elkezdenék endlösungolni. De lehet, a lengyelek máshogy vannak bekötve.
A kell, meg a van mivel azért két eléggé eltérő dolog.
Ez igaz a másik oldalra is, és azt is érdemes megnézni, hogy kinek mennyi pénze van erre a legyen mivelre.
A magyarok ügye a magyarok nagy részén kívül kb. soha, senkit nem érdekelt.
Ez durva csúsztatás így ahogy van.
Azon kívül az ukrán titkosszolgálatot sem szabad félvállról venni.
Ahogy amúgy a magyart se kéne.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 632
113
A kell, meg a van mivel azért két eléggé eltérő dolog.
A politikai üzengetésen kívül mit tud csinálni a kormány? Ne legyünk már naívak.
Az átlag lengyel valószínűleg le se tojja, a nagyobb (o)rossz elleni szövetségesről van szó. De ha mégis, van a lengyeleknek bármilyen lépésre is jogosítványuk? No, meg miért kell mindig mást lesni? A magyarok ügye a magyarok nagy részén kívül kb. soha, senkit nem érdekelt. Még politikai okok végett sem igazán.
Azon kívül az ukrán titkosszolgálatot sem szabad félvállról venni.
Ez a nem ment el, meg nem tárgyalt rész meg mekkora baromság. Még Áder is elment hozzájuk pár hete, kaptak is eleget tőletek ezen a fórumon ..., mégis leszarták az ukránokat.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
A kell, meg a van mivel azért két eléggé eltérő dolog.
A politikai üzengetésen kívül mit tud csinálni a kormány? Ne legyünk már naívak.
Az átlag lengyel valószínűleg le se tojja, a nagyobb (o)rossz elleni szövetségesről van szó. De ha mégis, van a lengyeleknek bármilyen lépésre is jogosítványuk? No, meg miért kell mindig mást lesni? A magyarok ügye a magyarok nagy részén kívül kb. soha, senkit nem érdekelt. Még politikai okok végett sem igazán.
Azon kívül az ukrán titkosszolgálatot sem szabad félvállról venni.
Mondom, a magam részéről biztos vagyok benne, HA a NATO nem tenné a dolgát ebben az esetben, akkor lenne más aki segítene, szívesen, és nem a lengyelekre gondolok :p. Amúgy Ukrajna nagy ország, hozzánk képest sokan is vannak, fegyverük is van, csak moráljuk nem sok. Elavult technika, kérdéses kiképzettségű és pláne hűségű állomány viszont van bőven. Bőven tudnánk nekik gondot okozni úgy, hogy az oroszoknak direktben csak kicsit jobban meg kell támogatni a keleti országrészt, hamar lemennének ám féltérdre. Azt még ide em veszem komolyabban, hogy azért a szerintem is túlértékelt Lengyel-Magyar barátságon túl, a lengyeleknek sem teljesen mindegy ám, hogy tudnak e ŐSI lengyel területhez jutni esetleg, ami MA jelenleg Ukrajna, na... Szóval nem az ukiknak állna a zászló, főleg úgy hogy a fiataljaik nagy része itt pár utcára lapátol épp tőlem...

Én az ukik helyében lényegesen szerényebben adnám elő...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Nem is tudom hogyan képzelik ... Belekezdenek egy NATO ország elleni háborúba úgy, hogy nulla szövetségesük, a seggükben a ruszkik, és a NATOba tartanak? A hazai ellenzék ujjongásán és egyes EU libsevik politikusok ujjongásán kívül mégis ki lenne mögöttük? Szerintem, még az ukrán nép (nyihihi, ilyen sincs) sem nagyon. Mondom, win, win szitu ez, csak elqurni tudják, bár csinálhatnak pár dolgot ami miatt újjáépíthetünk egy ideig, de ennyi.

Kicsit olyanok, mint Robert de Niro karaktere a This Boy's Lifeban, amikor - miután lelépett a neje és annak a fia -, még továbbra is jött a majd meglátjátok, tudok én egykét dolgot egykét dologról dumával. De ennek ellenére a nő lelépett, és együtt röhögtek a fiával a jövőbe. Most is ez lesz, de majd elmúlik, mint a gyíkká változtatás.
Így van! Ez az Ukrajna a valóság tükrében fogatlan gepárd, a jégen!

Ilyen helyzetben okosabbak lettek volna, ha kussolnak, és megpróbálnak szépen-halkan-kimérten, diplomata módján tárgyalni. Ha így erőlködnek, maximum csak beszarás lehet a vége...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez durva csúsztatás így ahogy van.
Ellenpélda?
Ahogy amúgy a magyart se kéne.
Más az eszközkészletük és partnerei. Pl. egymás belpolitikájába való befolyás kapcsán.
Ez igaz a másik oldalra is, és azt is érdemes megnézni, hogy kinek mennyi pénze van erre a legyen mivelre.
Az, hogy mondjuk 5 év múlva lesz mivel, az a jelent mennyiben befolyásolja?
De lehet, a lengyelek máshogy vannak bekötve.
Lévén, hogy a lengyelek voltak az egyik legjelentősebb fegyver és lőszer beszállítójuk...
Milyen X millió? Max ha az x=0,144. 144 ezer lengyel él Ukrajnában: http://real.mtak.hu/24988/7/ukrajnai_kisebbsegek_es_a_nyelvi_oktatas.pdf
Milyen látványos lépést tettek a lengyelek, mikor 2017-ben a lengyel kisebbség még utakat is lezárt Ukrajnában?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Mondom, a magam részéről biztos vagyok benne, HA a NATO nem tenné a dolgát ebben az esetben, akkor lenne más aki segítene, szívesen, és nem a lengyelekre gondolok :p. Amúgy Ukrajna nagy ország, hozzánk képest sokan is vannak, fegyverük is van, csak moráljuk nem sok. Elavult technika, kérdéses kiképzettségű és pláne hűségű állomány viszont van bőven. Bőven tudnánk nekik gondot okozni úgy, hogy az oroszoknak direktben csak kicsit jobban meg kell támogatni a keleti országrészt, hamar lemennének ám féltérdre. Azt még ide em veszem komolyabban, hogy azért a szerintem is túlértékelt Lengyel-Magyar barátságon túl, a lengyeleknek sem teljesen mindegy ám, hogy tudnak e ŐSI lengyel területhez jutni esetleg, ami MA jelenleg Ukrajna, na... Szóval nem az ukiknak állna a zászló, főleg úgy hogy a fiataljaik nagy része itt pár utcára lapátol épp tőlem...

Én az ukik helyében lényegesen szerényebben adnám elő...
lengyel részről még csak katonai beavatkozás sem kellene.
ha magyarországgal konfliktusba kerülnének kb 2 nap múlva beszarna az ukrán export inport se ki se be...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 632
113
Így van! Ez az Ukrajna a valóság tükrében fogatlan gepárd, a jégen!

Ilyen helyzetben okosabbak lettek volna, ha kussolnak, és megpróbálnak szépen-halkan-kimérten, diplomata módján tárgyalni. Ha így erőlködnek, maximum csak beszarás lehet a vége...
Jó Lavrovékat nézni. Qurvára szorult helyzetből (baltiak NATOsítása, ukrán puccs, Szíria, török F16os, stb. olyan szépen hozzák ki kb. kussban a maximumot úgy, hogy a sipítozó USA diplomácia, és főleg az ukrán talpasparasztok is tanulhatnának tőlük.
 
Status
Not open for further replies.