[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 523
3 094
113
Bojar elobb lett milliardos, mint barmelyik mostani NER-lovag, kb. akkor, amikor az Apro-klan-fele impexesek szinten milliardosok lettek a nyolcvanasok vegere - csak Bojar sajat kutfobol, mig az Apro-felek meg a NER-lovagok egy teljesen manipulalt helyzetben, allami penzeken.
Bojár fele egyéni teljesítményből kellene idehaza jó néhány száz…a példánál maradva.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 869
32 454
113
mivel a mezògazdasàgi terület mérete nem csökken.
De csökken.
"1990-ben 8,24 millió hektárnyi termőterület volt Magyarországon, ami 2019-re 7,2 millió hektárra apadt. (forrás: KSH)"* https://www.agrarszektor.hu/fold/mennyire-es-mitol-fogy-a-hazai-termoterulet.27208.html

*És ebben benne van szerintem minden igény benyűjtott terület, tehát az is, amit évente egyszer le-szárzúzóznak, de érdemi termelés nem folyik rajta, még ez a kilencvenes évek elején nem volt jellemző. Sőt...
A megszünés fő oka a kis üzemi mèret és az abból eredő versenyhátràny.
Lehet. Én inkább okolnám az unió nem protekcionista politikáját. Csak az ár számít, a minőség meg nem. Tudom, nem a táblaméret határozza meg a minőséget; csak elgondolkodtató, hogy olcsóbban tudják forgalomba helyezi a kínai fokhagymát, a marokkói paradicsomot, vagy a dél-amerikai szóját, mint azt, amit nem kell a fél világon át szállítgatni (ez ám a környezetvédelem), másrészt sokkal könnyebb ellenőrizni és betartatni a növény, állat és ember-egészségügyi előírásokat; egyszerűbb az élelmiszer (vagy az ipari növény) utánkövetése, mint a fentebb felsoroltaknak.
 
W

Wilson

Guest
Te diszlexiás vagy báttya?
Több mint 4000 tsz volt az országban.
A cikk a kiemelt és úgy is managelt állami gazdaságról szól és egy pillanatképet mutat.
Hagyjál már ezzel a szocialista nosztalgiával, hogy itt mekkora jóság, meg okosság, meg ügyesség volt a tsz.
Közben pedig úgy volt szar az egész rendszer ahogy volt.
Ezért is találták ki, tervezték meg, és vezényelték le az okosok a módszerváltást.
Diszlexiás kettőnk közül te vagy mivel harmadszorra sem értetted meg az én és a cikkben szereplő emberke által elmondott tényeket,sajnos azzal még egy akadémikus sem tud mit kezdeni ha neked értelmezési problémáid vannak és az információhiányodat vak hittel és elvakult gyűlölettel helyetesíted.Bár nincs semmi értelme de elmondom neked még egyszer a tényeket.

Már 82-ben Bábolna, Kite és más nagy integrátorok teljes mértékben átfogták a termelést az ország gyakorlatilag teljes egészében tervszerűen tudományos alapokon folytatott a szocialista Magyarország nagyüzemi monokultúrás gépesített mezőgazdasági termelést amellyel a világ élvonalában voltunk ami korántsem jelenti azt,hogy minden rendben és rózsaszín volt akkor a magyar mezőgazdaságban.Remélem sikerült a lehető legegyszerűbben elmagyaráznom neked a tényeket.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 347
96 736
113
Köszönöm a töri órát, igen szépen levezetted.
Az orbáni út mint erre mint megoldási modell…. kétséges… nem a cél, hanem az eszköz rendszer…
Amikor a politikai lojalitás, pontosabban a vezető iránti lojalitás, vagy a “kegyúri” jog dönt a gazdasági szereplő helyzetbe kerüléséről az kontra szelektíven hat a minőségre. Ha ez nem változik nem sok babér lesz.Én azt látom, h ez a rezsim se tudta meghaladni az elmúlt 100 év többi névadóval rendelkező rezsim elgondolásait és teljesítményét. A történelmi kenyszerhelyzetekben mindig valaki rovására értsd vagyonának átcsoportosításával akartak a problémákat megoldani, illetve kevesek életszínvonalának emelését biztosítani.
Horthy rendszerben a zsido vagyon tekintetek erre megoldásnak, Rákosi a magánvagyont einstandolta, Kádár a vidéki parasztság karára csoportosított át (agrár-ipari olló tovább nyitása), a rendszerváltás után (fordított előjellel)ehhez képest a közvagyont magánosítottak kevesek, s ez most se változott 2010 után. Úgy velem ez a rezsim nyíltan szakított azzal, a naiv több évtizedes ideával, h fel tudunk zarkozni önerőből Ausztriához(1938 ban meg fej-fej mellett voltunk) és a saját pozíciót építi inkább. Ami politikai logikával meg érhető is. Pláne, h látszólag nincs alternatíva.
Az a baj, hogy nem gondolom, hogy az orbáni út a megoldási modell. Ezt mindig csak utólag tudjuk meg. Remélem lehet az, de nem tuti. Vannak ilyen jelek. Arra is van sok jel, hogy korrigálni isnkell, de vmi újat, ami válasz lehet a kihívásokra kitalált.
Az biztos, hogy az Európai Egyesült Államok hívei kihívásnak érzik és úgy gondolják veszélyt jelent rájuk, ezért akarják megsemmisíteni.

Nagy zárójel.
Európa hatalmas válságban van. Főleg Nyugat-Európa. Demografiai, gazdasagi, politikai és biztonságpolitikai válságban. Ezekre mind találtak ki, igyekeznek kitalálni Brüsszelben progresszív, baloldali, föderalista válaszokat. ((Merkel bár keretenydemokrata volt, de lényegében ugyanezeket a baloldali válaszokat adta, max. kulturálisan, pl. a melegházassag elutasítása volt különvéleménye)

Mindegyik probléma önmagában elég súlyos, de összességében lehet halálos. Lehet a római birodalomhoz hasonló összeomlás küszöbén vagyunk?? Ez eltarthat évtizedekig. És lehet megint a Kelet éli túl, mint Bizánc?? Ez az egész nemcsak Orbanról szól, bár tény ő a bizanci hangok erőteljes képviselője!! De pártállástól függetlenül ez a Kelet hangja. Babis(liberalis), Fico(szocialista), Kaczinsky(konzervativ), AFD (NDK radikál jobb). Mindenhol vmilyen formában erőteljesen megjelenik és hatalomra jut. Míg a Nyugatot eluralják a föderalista, progresszívek. Legyenek libsik(Macron), ker.demek(Merkel), szocik (olasz 5Csillag vagy a jelenkegi kormányfő Draghi)

Vissza Orbánra, zárójel vége. Próbál csiholni a csehhez hasonló nemzeti, tőkés réteget, amely hosszú távon politikai hatalomtól függetlenül a saját és vele egybeeső magyar nemzeti gazdasági és politikai érdekek szerint cselekszik. De mivel felülről vezérelt, ezért durva torzulások vannak. 2014-ig Simicska, aztán amikor elburjánzott levágta.(mert hagyjuk azt a simicskai hazugságot, hogy az orosz befolyás nyitotta fel a szemét. Nem, túl kapzsi volt!!) De sikerült másodszor is torzan építeni. Ez lett a végtelenül lojális, de intellektuálisan, tehetségben a középszerűnél is gyengébb Mészáros. Rohadt ciki és vissztaszító. Igen, egy simicskai vészhelyzetben a lojalitás mindent felülírt. Logikus, de visszatetsző!!

Én azt látom, hogy szépen választják le Mészárosról a vagyon egy részét és talán tehetségesebb, kreatívabb, önállóbb vallakozók jutnak szerephez. (Eleve jobb lenne több fát locsolni és nagyobb teret hagyni a kreativitásnak, tehetségnek.) Ez megint csak a jövő zenéje. Legyen bármi is az elképzelés, most soha nem látott kihívás jött Nyugatról. Egyrészt a politikai, gazdasagi leszámolás Brüsszelből. Itt a jog csak a politika kinyújtott ökle. Másrészt az ellenzéki egység szélsőjobbtól a balliberális oldalig szintén komoly nehézség.

2 allitasod volt. Nincs itthon alternatíva, illetve feladtuk az osztrák szinthez a felzárkózás reményét. Sztem mindkettő téves!!

MZP, ellenzéki koalíció. Ez az alternatíva. A brüsszeli, progresszív, föderalista, bevándorláspárti, amerikai kiscsatlós, fenntartható zöld fejlődést hirdető politika. Mind a 4 nagy kérdésre ad valaszt. Demografia - bevándorlás, politika - Európai Egyesült Államok, gazdaság - zöld fordulat, biztonsagpolitika - Amerikai segedcsapat a NATOn belül, önállóan nem akarunk sok pénzt áldozni a saját védelmünkre.

Osztrák felzárkózás. Hol éltél 2015 és 2020 közt?? 6 év erőteljes felzárkózás volt a Nyugathoz. Lengyelek, szlovákok mögénk csúsztak, ahogy a görögök is. A portugálok látótávolságon belül.
10%-ot javitottunk. 100%"EU27 átlag. 62-ről 73%-ra. Erőteljes előrelépés volt!!

2013
0504_gdp1-20120504.png



2020
1623315910-HnKF4zeza_md.jpg


Ha korábbit találtam volna még nagyobb lenne a kontraszt. Valószínű jövőre még inkább előretörünk, hála a befektetésorientált magyar gazdaságpolitikának.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 869
32 454
113
"P: És működött? Jöttek azok a termésmennyiségek, amelyeket Amerikában értek el?

Sz.A.:
Igen, abszolút. A magyar mezőgazdaság nagyot lépett előre. Gyakorlatilag utolérte az amerikai termelési, technológiai színvonalat. A hatalmas táblák mellé a hatékonyság is társult, emellett az éghajlati adottságok és a legjobb fajták termesztése meghozták az eredményt. Ez egy dicsőséges szakasza volt a magyar mezőgazdaságnak. A bábolnait követően további termelési rendszerek is indultak Magyarországon, a termésátlagok gyakorlatilag megduplázódtak, még az amerikaiak is jártak ide megcsodálni eredményeinket."
És jó a termésátlagokat az égbe tolni, kizsigerelni a földet, mint ha nem lenne holnap?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 869
32 454
113
Persze de írtam már korábban ugyanez ment ebben az időben (és még megy most is) az USA-n és Nyugat-Európában is, szerintem mindent az adott korban kell és lehet megítélni....
Értem én, csak nem tartom jó iránynak. Attól, hogy az USA-ban is az egekbe tolják, attól az még nem jó tendencia. Annak valamiből fel kell épülnie. A semmiből nem lesz több.
 
K

kamm

Guest
Diszlexiás kettőnk közül te vagy mivel harmadszorra sem értetted meg az én és a cikkben szereplő emberke által elmondott tényeket,sajnos azzal még egy akadémikus sem tud mit kezdeni ha neked értelmezési problémáid vannak és az információhiányodat vak hittel és elvakult gyűlölettel helyetesíted.Bár nincs semmi értelme de elmondom neked még egyszer a tényeket.

Már 82-ben Bábolna, Kite és más nagy integrátorok teljes mértékben átfogták a termelést az ország gyakorlatilag teljes egészében tervszerűen tudományos alapokon folytatott a szocialista Magyarország nagyüzemi monokultúrás gépesített mezőgazdasági termelést amellyel a világ élvonalában voltunk ami korántsem jelenti azt,hogy minden rendben és rózsaszín volt akkor a magyar mezőgazdaságban.Remélem sikerült a lehető legegyszerűbben elmagyaráznom neked a tényeket.
Ez teny, az agrartudomanyban mindig is az elvonalban voltunk, itt mindig felkaptam a fejem, amikor meg 20 eve is ilyesmi temaban magyar eljarasokra hivatkoztak - sajnos, ma mar igen ritkan...
 
W

Wilson

Guest
Értem én, csak nem tartom jó iránynak. Attól, hogy az USA-ban is az egekbe tolják, attól az még nem jó tendencia. Annak valamiből fel kell épülnie. A semmiből nem lesz több.
Ebben teljes mértékben egyetértek veled,de ugye csak az utóbbi 10-15 évben kapott mind nagyobb hangsúlyt úgy Nyugaton mint nálunk a talajélettan a talajkutatás...
 
K

kamm

Guest
Az a baj, hogy nem gondolom, hogy az orbáni út a megoldási modell. Ezt mindig csak utólag tudjuk meg. Remélem lehet az, de nem tuti. Vannak ilyen jelek. Arra is van sok jel, hogy korrigálni isnkell, de vmi újat, ami válasz lehet a kihívásokra kitalált.
Az biztos, hogy az Európai Egyesült Államok hívei kihívásnak érzik és úgy gondolják veszélyt jelent rájuk, ezért akarják megsemmisíteni.

Nagy zárójel.
Európa hatalmas válságban van. Főleg Nyugat-Európa. Demografiai, gazdasagi, politikai és biztonságpolitikai válságban. Ezekre mind találtak ki, igyekeznek kitalálni Brüsszelben progresszív, baloldali, föderalista válaszokat. ((Merkel bár keretenydemokrata volt, de lényegében ugyanezeket a baloldali válaszokat adta, max. kulturálisan, pl. a melegházassag elutasítása volt különvéleménye)

Mindegyik probléma önmagában elég súlyos, de összességében lehet halálos. Lehet a római birodalomhoz hasonló összeomlás küszöbén vagyunk?? Ez eltarthat évtizedekig. És lehet megint a Kelet éli túl, mint Bizánc?? Ez az egész nemcsak Orbanról szól, bár tény ő a bizanci hangok erőteljes képviselője!! De pártállástól függetlenül ez a Kelet hangja. Babis(liberalis), Fico(szocialista), Kaczinsky(konzervativ), AFD (NDK radikál jobb). Mindenhol vmilyen formában erőteljesen megjelenik és hatalomra jut. Míg a Nyugatot eluralják a föderalista, progresszívek. Legyenek libsik(Macron), ker.demek(Merkel), szocik (olasz 5Csillag vagy a jelenkegi kormányfő Draghi)

Vissza Orbánra, zárójel vége. Próbál csiholni a csehhez hasonló nemzeti, tőkés réteget, amely hosszú távon politikai hatalomtól függetlenül a saját és vele egybeeső magyar nemzeti gazdasági és politikai érdekek szerint cselekszik. De mivel felülről vezérelt, ezért durva torzulások vannak. 2014-ig Simicska, aztán amikor elburjánzott levágta.(mert hagyjuk azt a simicskai hazugságot, hogy az orosz befolyás nyitotta fel a szemét. Nem, túl kapzsi volt!!) De sikerült másodszor is torzan építeni. Ez lett a végtelenül lojális, de intellektuálisan, tehetségben a középszerűnél is gyengébb Mészáros. Rohadt ciki és vissztaszító. Igen, egy simicskai vészhelyzetben a lojalitás mindent felülírt. Logikus, de visszatetsző!!

Én azt látom, hogy szépen választják le Mészárosról a vagyon egy részét és talán tehetségesebb, kreatívabb, önállóbb vallakozók jutnak szerephez. (Eleve jobb lenne több fát locsolni és nagyobb teret hagyni a kreativitásnak, tehetségnek.) Ez megint csak a jövő zenéje. Legyen bármi is az elképzelés, most soha nem látott kihívás jött Nyugatról. Egyrészt a politikai, gazdasagi leszámolás Brüsszelből. Itt a jog csak a politika kinyújtott ökle. Másrészt az ellenzéki egység szélsőjobbtól a balliberális oldalig szintén komoly nehézség.

2 allitasod volt. Nincs itthon alternatíva, illetve feladtuk az osztrák szinthez a felzárkózás reményét. Sztem mindkettő téves!!

MZP, ellenzéki koalíció. Ez az alternatíva. A brüsszeli, progresszív, föderalista, bevándorláspárti, amerikai kiscsatlós, fenntartható zöld fejlődést hirdető politika. Mind a 4 nagy kérdésre ad valaszt. Demografia - bevándorlás, politika - Európai Egyesült Államok, gazdaság - zöld fordulat, biztonsagpolitika - Amerikai segedcsapat a NATOn belül, önállóan nem akarunk sok pénzt áldozni a saját védelmünkre.

Osztrák felzárkózás. Hol éltél 2015 és 2020 közt?? 6 év erőteljes felzárkózás volt a Nyugathoz. Lengyelek, szlovákok mögénk csúsztak, ahogy a görögök is. A portugálok látótávolságon belül.
10%-ot javitottunk. 100%"EU27 átlag. 62-ről 73%-ra. Erőteljes előrelépés volt!!

2013
0504_gdp1-20120504.png



2020
1623315910-HnKF4zeza_md.jpg


Ha korábbit találtam volna még nagyobb lenne a kontraszt. Valószínű jövőre még inkább előretörünk, hála a befektetésorientált magyar gazdaságpolitikának.
A portugal szerintem teljesen realis amugy, de en egy spanyol-olasz szintet szeretnek azert latni meg eletemben (psszt, nem tervezem megongyilkolni magamat, minimum meg vagy 30 evet tutira szeretnek elni. ;))
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 347
96 736
113
Bojár Gábor
Sztem ő nektek csak azért szimpatikus, mert azon kevés volt koncsi állampárti vállalkozók egyike, aki nyilvanosan is támogatja Orbán ellenzékét. Legyen az Bajnai - Juhasz, Momentum vagy a kutyafasza. Lényegében mind1.

Vállalkozását a 80as évek elején alapitotta. Vagyonát az MSZMP alatti állami megrendelésekkek kezdte gyűjteni, majd szervesen betagozódott a gazdasági hatalomátmentő volt komcsi állampárti klubba. Az hogy 8 évig tagja volt a Soros alapítvány kuratóriumának csak kis szines., de abszolút nem mellékes.

Egyébként tény sikeres, az átlagnál tehetsegesebb, kreatív vállalkozó. De hagyjuk a mesét, hogy önállóan a csak a tehetségének köszönhetően szerezte a vagyonát. Részben igen, részben az MSZMP-nek, részben a komcsi kapcsolatainak és részben a nyugati oligarcháknak. Ez is egy alternativa. Egy olyan hazai tőkés, aki nem nemzeti,szuverenista, hanem európai, föderalista.
 
W

Wilson

Guest
Ez teny, az agrartudomanyban mindig is az elvonalban voltunk, itt mindig felkaptam a fejem, amikor meg 20 eve is ilyesmi temaban magyar eljarasokra hivatkoztak - sajnos, ma mar igen ritkan...
Én úgy gondolom, hogy Magyarországnak a kommunizmus rengeteget ártott, ugyanakkor az átkosban egy sor olyan dolgot hozott létre a magyarság ami elsmerésre méltó és amire büszkék lehetünk.Ez nem legitimálja a kommunista/szocialista időszakot, de az objektivitáshoz hozzá tartozik.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 567
9 115
113
Diszlexiás kettőnk közül te vagy mivel harmadszorra sem értetted meg az én és a cikkben szereplő emberke által elmondott tényeket,sajnos azzal még egy akadémikus sem tud mit kezdeni ha neked értelmezési problémáid vannak és az információhiányodat vak hittel és elvakult gyűlölettel helyetesíted.Bár nincs semmi értelme de elmondom neked még egyszer a tényeket.

Már 82-ben Bábolna, Kite és más nagy integrátorok teljes mértékben átfogták a termelést az ország gyakorlatilag teljes egészében tervszerűen tudományos alapokon folytatott a szocialista Magyarország nagyüzemi monokultúrás gépesített mezőgazdasági termelést amellyel a világ élvonalában voltunk ami korántsem jelenti azt,hogy minden rendben és rózsaszín volt akkor a magyar mezőgazdaságban.Remélem sikerült a lehető legegyszerűbben elmagyaráznom neked a tényeket.
Fú bakker, mi nehéz veletek komenistákkal a párbeszéd, mintha egy lóval imádkoznék. :-/

A cikk amit bekopiztál, az Bábolnáról szól.
A rendszerváltás előtt 4200 termelőszövetkezet mellett 271 állami, és közel 165 000egyéni gazdaságot jegyzett fel a statisztika.
Gondoltam szólok.
A szövetkezeti tagok száma ekkor durván 1 millió 200 ezer fő.
Ezt sem árt tudni a hatékonysághoz.
A vidék, benne az akkor még döntő többségben falvak hagyományos társadalmi rétegződése olyan módon is beépült az új tsz-ekbe, hogy a kollektivizálás során engedélyezték: külön termelőszövet tömörülhettek egy adott falun belül a módosabb gazdák és a szegény parasztok. Az előbbieket a falusi szóbeszédben szokás volt csizmás, lakkcsizmás vagy mágnás termelőszövetkezetként, az utóbbiakat pedig proletár vagy mezítlábas termelőszövetkezetként emlegetni.
Na akkor már ez is világos.
Tele voltak régi Szovjet és NDK gépekkel, lepukkant infrastruktúrával, (lásd a sok régi romos kastély, kúriát stb) de te egy kiragadott példán keresztül, csak kötöd az ebet a karóhoz, és itt ragozod ezt a büdös nagy kanyi komcsi dumát, hogy mekkora sztárok voltunk mi a mezőgazdaságban.
Persze. A termelékenység császárai voltunk a földgolyónak sok bánatos alkesz paraszttal akik az összes vidéki kocsmát eltartották.
Biztos azért mert akkora lóvét akasztottak hiper-szuper hatékonyságú tsz-ből.

De te csak ismételgesd tovább!
Szióka
 
W

Wilson

Guest
Bojár Gábor
Sztem ő nektek csak azért szimpatikus, mert azon kevés volt koncsi állampárti vállalkozók egyike, aki nyilvanosan is támogatja Orbán ellenzékét. Legyen az Bajnai - Juhasz, Momentum vagy a kutyafasza. Lényegében mind1.

Vállalkozását a 80as évek elején alapitotta. Vagyonát az MSZMP alatti állami megrendelésekkek kezdte gyűjteni, majd szervesen betagozódott a gazdasági hatalomátmentő volt komcsi állampárti klubba. Az hogy 8 évig tagja volt a Soros alapítvány kuratóriumának csak kis szines., de abszolút nem mellékes.

Egyébként tény sikeres, az átlagnál tehetsegesebb, kreatív vállalkozó. De hagyjuk a mesét, hogy önállóan a csak a tehetségének köszönhetően szerezte a vagyonát. Részben igen, részben az MSZMP-nek, részben a komcsi kapcsolatainak és részben a nyugati oligarcháknak. Ez is egy alternativa. Egy olyan hazai tőkés, aki nem nemzeti,szuverenista, hanem európai, föderalista.
Téged úgy ismerlek mint aki szereti az objektivitást:).

Tehát akkor a tények és az objektivitás jegyében ime Bojár Gábor szakmai útja....

/Semmi köze nincs az általad emlegetett dolognak, annak köszönheti a vagyonát, hogy olyan szoftevert alkotott amivel piacképes volt a világpiacon, magyarul a saját tehetségének és szorgalmának köszönheti a vagyonát..../

"Vállalkozói tevékenységét a rendszerváltás előtt, 1982-ben kezdte, amikor Tari István Gáborral megalapította a Graphisoft GMK-t, amely egy CAD-szoftvereket fejlesztő cég. Fő terméke az ArchiCAD, melyet az 1983-as müncheni, majd az 1984-es hannoveri számítástechnikai szakkiállításon mutattak be és 2016-ra világszerte 80 országban több mint 200 000 felhasználóval bír.[9][10] Az ArchiCAD nagy eredménye az volt, hogy Kelet-Európában akkor elérhető kis teljesítményű asztali számítógépeken tett lehetővé olyan feladatokat, amire a nyugati versenytársak komoly számítási kapacitást is igénybe vehettek. Bojár vezetői szemlélete az volt, hogy a vasfüggönyből adódó hátrányokból kell előnyt kovácsolni. így vall erről:

„Ez a hátrány lett aztán a legnagyobb előnyünk, hiszen az informatika evolúciója úgy alakult, hogy a személyi számítógépek sokkal komolyabb szerepet töltöttek be, mint az óriás számítógépek.”[11]
Első komoly megrendelésüket az épülő Paksi Atomerőműtől kapták, ahol a csőhálózat háromdimenziós modellezését végezték.[12] A cég 1998-ban belépett a Frankfurti, majd 2000-től a Budapesti Értéktőzsdére, ahol 2007-ig jegyezték, majd beolvadt a német Nemetschek-csoportba. A budapesti telephely 1998-ban épült meg Óbudán, az egykori gázgyár romjai körüli rozsdaövezetben, melynek neve Graphisoft Park. Itt később a Graphisoft mellett más technológiai cégek, például a Microsoft, az Apple, az SAP, a Servier, és az AMRI magyar fejlesztőrészlegei is megjelentek, így a telephely gazdaságilag jelentős IT ipari parkká fejlődött.

2007-ben megalapította az Aquincum Institute of Technology (AIT-Budapest) magánegyetemet, mely elsősorban vállalkozással, IT-val, dizájnnal, matematikával kapcsolatos képzést kínál. Az egyetem képzésében többségében amerikai egyetemi hallgatók részesülnek, akik féléves tanulmányi és kulturális programban vesznek részt (hasonlóan az európai Erasmus-programhoz). Az angol nyelvű kurzusokon való részvételre a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mérnök- és fizikushallgatói is pályázhatnak. 2013-ban az AIT megszervezéséért az amerikai Nemzetközi Oktatási Intézet (Institute of International Education) európai kiválósági díjjal tüntette ki."


 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 869
32 454
113
Ez teny, az agrartudomanyban mindig is az elvonalban voltunk, itt mindig felkaptam a fejem, amikor meg 20 eve is ilyesmi temaban magyar eljarasokra hivatkoztak - sajnos, ma mar igen ritkan...
Igen, de ennek megvolt a hagyománya. Olyan hatalmas kísérleti központok voltak, mint Bábolna, vagy még inkább Mezőhegyes. Hihetetlen mértékű kutatások folytak ezeken a helyeken, főleg a II. vh-ig. Aztán még sokáig abból éltek pl. a fajtakísérletek és a szakemberoktatás terén. (Pl. érdekesség, hogy a magyar szürkemarhából tudtak olyan egyedeket kiszelektálni, aminek tejtermelése nem maradt el a magyartarkáétól. -Természetesen azonos feltételek mellett.)
De ami fontos volt -és csakis kb. ennek megvalósulása ért valamit a TSZ-ekben, legalábbis máramelyikben- az a komplexitás és a hulladékminimalizálás. Erre jó példa Mezőhegyes. De ezeket nem csak nagyüzemi körülmények között lehet megvalósítani. Ma ennek a hiányát látjuk a kis és közepes gazdaságoknál.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 869
32 454
113
A vidék, benne az akkor még döntő többségben falvak hagyományos társadalmi rétegződése olyan módon is beépült az új tsz-ekbe, hogy a kollektivizálás során engedélyezték: külön termelőszövet tömörülhettek egy adott falun belül a módosabb gazdák és a szegény parasztok.
Ez az 50-es évekre igaz; azonban a TSZ-esítés "fénykora" már a hatvanas évekre esik, ekkorra már általában egy település -egy TSZ volt a felállás.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 567
9 115
113
Bojar elobb lett milliardos, mint barmelyik mostani NER-lovag, kb. akkor, amikor az Apro-klan-fele impexesek szinten milliardosok lettek a nyolcvanasok vegere - csak Bojar sajat kutfobol, mig az Apro-felek meg a NER-lovagok egy teljesen manipulalt helyzetben, allami penzeken.
Ne kacagtass te is.:D:D
Saját kútfőből lett milliárdos?:D:D
Egyetlen egy kollektív termékük van azóta is.

"VÁLLALKOZÓI TEVÉKENYSÉGÉT A RENDSZERVÁLTÁS ELŐTT, 1982-BEN KEZDTE, AMIKOR TARI ISTVÁN GÁBORRAL MEGALAPÍTOTTA A GRAPHISOFT GMK-T, AMELY EGY CAD-SZOFTVEREKET FEJLESZTŐ CÉG. Fő terméke az ArchiCAD, melyet az 1983-as müncheni, majd az 1984-es hannoveri számítástechnikai szakkiállításon mutattak be. Első komoly megrendelésüket a Kádár-rendszerben épülő Paksi Atomerőműtől kapták, ahol a csőhálózat háromdimenziós modellezését végezték. EGY EKKORA - ÉS ILYEN BIZTONSÁGI FOKOZATÚ - MUNKÁHOZ PEDIG MÁR A KOMMUNISTA RENDSZER LEGFELSŐ SZINTJÉNEK KÖZELÉBE KELLETT TUDNI FÉRKŐZNI.

1995-TŐL 2008-IG TAGJA VOLT A RICHTER GEDEON RT. IGAZGATÓSÁGÁNAK ÉS 1998-TÓL 2005-IG A SOROS ALAPÍTVÁNY KURATÓRIUMÁNAK
."

Szegénykém, ő is végig küzdötte az életét mint Béres. :rolleyes:
 
W

Wilson

Guest
Fú bakker, mi nehéz veletek komenistákkal a párbeszéd, mintha egy lóval imádkoznék. :-/

A cikk amit bekopiztál, az Bábolnáról szól.
A rendszerváltás előtt 4200 termelőszövetkezet mellett 271 állami, és közel 165 000egyéni gazdaságot jegyzett fel a statisztika.
Gondoltam szólok.
A szövetkezeti tagok száma ekkor durván 1 millió 200 ezer fő.
Ezt sem árt tudni a hatékonysághoz.
A vidék, benne az akkor még döntő többségben falvak hagyományos társadalmi rétegződése olyan módon is beépült az új tsz-ekbe, hogy a kollektivizálás során engedélyezték: külön termelőszövet tömörülhettek egy adott falun belül a módosabb gazdák és a szegény parasztok. Az előbbieket a falusi szóbeszédben szokás volt csizmás, lakkcsizmás vagy mágnás termelőszövetkezetként, az utóbbiakat pedig proletár vagy mezítlábas termelőszövetkezetként emlegetni.
Na akkor már ez is világos.
Tele voltak régi Szovjet és NDK gépekkel, lepukkant infrastruktúrával, (lásd a sok régi romos kastély, kúriát stb) de te egy kiragadott példán keresztül, csak kötöd az ebet a karóhoz, és itt ragozod ezt a büdös nagy kanyi komcsi dumát, hogy mekkora sztárok voltunk mi a mezőgazdaságban.
Persze. A termelékenység császárai voltunk a földgolyónak sok bánatos alkesz paraszttal akik az összes vidéki kocsmát eltartották.
Biztos azért mert akkora lóvét akasztottak hiper-szuper hatékonyságú tsz-ből.

De te csak ismételgesd tovább!
Szióka
Mondom, hogy szöveg értelmezési problémáid vannak akkor még utoljára bemásolom neked az emberke által elmondottakat külön feketével kiemelem a fontos részt...

"P: És működött? Jöttek azok a termésmennyiségek, amelyeket Amerikában értek el?

Sz.A.: Igen, abszolút. A magyar mezőgazdaság nagyot lépett előre. Gyakorlatilag utolérte az amerikai termelési, technológiai színvonalat. A hatalmas táblák mellé a hatékonyság is társult, emellett az éghajlati adottságok és a legjobb fajták termesztése meghozták az eredményt. Ez egy dicsőséges szakasza volt a magyar mezőgazdaságnak. A bábolnait követően további termelési rendszerek is indultak Magyarországon, a termésátlagok gyakorlatilag megduplázódtak, még az amerikaiak is jártak ide megcsodálni eredményeinket."

Na akkor szájbarágósan nem csak Bábolnáról beszél.....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 347
96 736
113
Téged úgy ismerlek mint aki szereti az objektivitást:).

Tehát akkor a tények és az objektivitás jegyében ime Bojár Gábor szakmai útja....

/Semmi köze nincs az általad emlegetett dolognak, annak köszönheti a vagyonát, hogy olyan szoftevert alkotott amivel piacképes volt a világpiacon, magyarul a saját tehetségének és szorgalmának köszönheti a vagyonát..../

"Vállalkozói tevékenységét a rendszerváltás előtt, 1982-ben kezdte, amikor Tari István Gáborral megalapította a Graphisoft GMK-t, amely egy CAD-szoftvereket fejlesztő cég. Fő terméke az ArchiCAD, melyet az 1983-as müncheni, majd az 1984-es hannoveri számítástechnikai szakkiállításon mutattak be és 2016-ra világszerte 80 országban több mint 200 000 felhasználóval bír.[9][10] Az ArchiCAD nagy eredménye az volt, hogy Kelet-Európában akkor elérhető kis teljesítményű asztali számítógépeken tett lehetővé olyan feladatokat, amire a nyugati versenytársak komoly számítási kapacitást is igénybe vehettek. Bojár vezetői szemlélete az volt, hogy a vasfüggönyből adódó hátrányokból kell előnyt kovácsolni. így vall erről:


Első komoly megrendelésüket az épülő Paksi Atomerőműtől kapták, ahol a csőhálózat háromdimenziós modellezését végezték.[12] A cég 1998-ban belépett a Frankfurti, majd 2000-től a Budapesti Értéktőzsdére, ahol 2007-ig jegyezték, majd beolvadt a német Nemetschek-csoportba. A budapesti telephely 1998-ban épült meg Óbudán, az egykori gázgyár romjai körüli rozsdaövezetben, melynek neve Graphisoft Park. Itt később a Graphisoft mellett más technológiai cégek, például a Microsoft, az Apple, az SAP, a Servier, és az AMRI magyar fejlesztőrészlegei is megjelentek, így a telephely gazdaságilag jelentős IT ipari parkká fejlődött.

2007-ben megalapította az Aquincum Institute of Technology (AIT-Budapest) magánegyetemet, mely elsősorban vállalkozással, IT-val, dizájnnal, matematikával kapcsolatos képzést kínál. Az egyetem képzésében többségében amerikai egyetemi hallgatók részesülnek, akik féléves tanulmányi és kulturális programban vesznek részt (hasonlóan az európai Erasmus-programhoz). Az angol nyelvű kurzusokon való részvételre a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mérnök- és fizikushallgatói is pályázhatnak. 2013-ban az AIT megszervezéséért az amerikai Nemzetközi Oktatási Intézet (Institute of International Education) európai kiválósági díjjal tüntette ki."


Mondom ügyes srác, de szted a Kádár rendszerben egy paksi megrendelésnél mennyi része volt az MSZMP-nek??
A Soros alapitvámy kuratóriumi tagsága is csak úgy az ölébe pottyant.
Jó, ezekre a kérdésekre a válaszok nincsenek bent a saját wiki oldalán az biztos.
 
W

Wilson

Guest
Ne kacagtass te is.:D:D
Saját kútfőből lett milliárdos?:D:D
Egyetlen egy kollektív termékük van azóta is.

"VÁLLALKOZÓI TEVÉKENYSÉGÉT A RENDSZERVÁLTÁS ELŐTT, 1982-BEN KEZDTE, AMIKOR TARI ISTVÁN GÁBORRAL MEGALAPÍTOTTA A GRAPHISOFT GMK-T, AMELY EGY CAD-SZOFTVEREKET FEJLESZTŐ CÉG. Fő terméke az ArchiCAD, melyet az 1983-as müncheni, majd az 1984-es hannoveri számítástechnikai szakkiállításon mutattak be. Első komoly megrendelésüket a Kádár-rendszerben épülő Paksi Atomerőműtől kapták, ahol a csőhálózat háromdimenziós modellezését végezték. EGY EKKORA - ÉS ILYEN BIZTONSÁGI FOKOZATÚ - MUNKÁHOZ PEDIG MÁR A KOMMUNISTA RENDSZER LEGFELSŐ SZINTJÉNEK KÖZELÉBE KELLETT TUDNI FÉRKŐZNI.

1995-TŐL 2008-IG TAGJA VOLT A RICHTER GEDEON RT. IGAZGATÓSÁGÁNAK ÉS 1998-TÓL 2005-IG A SOROS ALAPÍTVÁNY KURATÓRIUMÁNAK
."

Szegénykém, ő is végig küzdötte az életét mint Béres. :rolleyes:
Komolyan egyre jobban kinevetted magad szerinted ha egy szoftvert a világ 200 országába használják elismerik az nem teljesítmény?És tévedsz ha azt gondolod , hogy egy két 80-s évekbeli magyar megrendelésből gazdagodott meg már akkor komoly sikereket ért el Nyugat-Európában, az meg különösen érdekes, hogy kammnak próbálod megmagyarázni, hogy Bojár voltaképpen nem csinált semmit csak a kommunistáknak eladott szofteréből gazdagodott meg:).
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán