[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 008

Guest
Teljen el 12 év mire ismét eltakarítjuk a mostani ellenzéket, hogy ismét ott tarthassunk,
Nem, már csak 1x bukhat a fidesz, onnan nincs vissza út. EU integráció, médiauralom, NGO kormányzás, konzervatív üldözés (usában most akarják terroristának nyilvánítani őket), és korlátlan mennyiségű zombi szavazati joggal.
Csak 1x lehet bukni, nincs visszaút.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 534
113
Túl van dimenzionálva ez az oltásdolog. A munkahelyek 90%-a lesz..ja majd, mert KELL a melós. Ez nem más, mint "kifelé" azt kommunikálja, milyen szigorúak vagyunk, befelé pedig mosolyog az egészen. Nem a Kormány teszi kötelezővé, hanem a munkahelyek. Ez pedig óriási különbség. Mondhatják, hogy "mi nem tettük kötelezővé, csak lehetőséget biztosítottunk". Tehát nincs arcvesztés. Aki eddig nem oltatta be magát, most sem fogja. Ettől a Kormány nem fog megbukni, bármennyire is riogatnak az ellenzéki médiák.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
Túl van dimenzionálva ez az oltásdolog. A munkahelyek 90%-a lesz..ja majd, mert KELL a melós. Ez nem más, mint "kifelé" azt kommunikálja, milyen szigorúak vagyunk, befelé pedig mosolyog az egészen. Nem a Kormány teszi kötelezővé, hanem a munkahelyek. Ez pedig óriási különbség. Mondhatják, hogy "mi nem tettük kötelezővé, csak lehetőséget biztosítottunk". Tehát nincs arcvesztés. Aki eddig nem oltatta be magát, most sem fogja. Ettől a Kormány nem fog megbukni, bármennyire is riogatnak az ellenzéki médiák.
Sztem helyes intézkedés, de látni kell hogy belemászik a magánszférába és aktivizál olyan apolitikus réteget, akik emiatt protest a kormány ellen szavaznak. Ráadásul szemben áll a kormány eddigi kommunikációjával Persze a cégek vezetik be, de azok eddig is gecik voltak, most a kormány többletjogosítványt ad a kezükbe.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Nem, már csak 1x bukhat a fidesz, onnan nincs vissza út. EU integráció, médiauralom, NGO kormányzás, konzervatív üldözés (usában most akarják terroristának nyilvánítani őket), és korlátlan mennyiségű zombi szavazati joggal.
Csak 1x lehet bukni, nincs visszaút.
Pont ezt írtam korábban. 12 év múlva már csak egy nagyerejű valami söpörheti el azt a szart, amit megteremtenek, ha nyer a mostani ellenzék 2022ben. Nem választás ..., csak egy sima romániai események. De azt én már nem nézem meg. Ha jövőre nyernek, én kukázok itthon mindent, meg se próbálom azt, amint a nagyapám, hogy újra és újrakezdje, miközben a libsevikek kizsigerelik az országot. Már csak a nagypofájú közeg miatt is csaó lesz részemről. Tehát tényleg 1x lehet elbaszni. Tökéletesen látom előre mit írsz, ezért is mondtam a MH kapcsán azt, amit. Ezért is írtam a 12 évet. Ne felejtsük el, hogy 1945 után is kb. 12 év kellett, hogy boruljon a bili.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Túl van dimenzionálva ez az oltásdolog. A munkahelyek 90%-a lesz..ja majd, mert KELL a melós. Ez nem más, mint "kifelé" azt kommunikálja, milyen szigorúak vagyunk, befelé pedig mosolyog az egészen. Nem a Kormány teszi kötelezővé, hanem a munkahelyek. Ez pedig óriási különbség. Mondhatják, hogy "mi nem tettük kötelezővé, csak lehetőséget biztosítottunk". Tehát nincs arcvesztés. Aki eddig nem oltatta be magát, most sem fogja. Ettől a Kormány nem fog megbukni, bármennyire is riogatnak az ellenzéki médiák.
Ennyi. Úgy pontosítanék, hogy NEM ETTŐL FOG a kormány megbukni, ha bukik.

Még 2015ben mondta Orbán, hogy ha rajta múlik, úgy fog kormányozni, hogy itthon max. kívülről buktathassák meg. Az ellen meg (akkor) semmit se tud tenni. Szerencsére nem lett Majdan október 23.ból, pedig MZPék mindent megtettek hogy legyen, csak aztán hátrab.szták őket a Hősök tere felé, de megpróbálták. Másnap én azonnal lőttem volna ki Sorost a picsába, csak hogy érezzék a törődést, meg már mindegy lett volna.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Sztem helyes intézkedés, de látni kell hogy belemászik a magánszférába és aktivizál olyan apolitikus réteget, akik emiatt protest a kormány ellen szavaznak. Ráadásul szemben áll a kormány eddigi kommunikációjával Persze a cégek vezetik be, de azok eddig is gecik voltak, most a kormány többletjogosítványt ad a kezükbe.
Ezek sose mennek el szavazni! Tapasztalat.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Ezt a kötelező oltást nem vágja tok.
Ez elsősorban az állami szféra és ahhoz kapcsolodo miatt van.
Köztisztviselők buszsofőrök rendvédelmisek eü sok katonak... Nem a kőműves Pista vagy a gyári munkás miatt van. Hanem hogy az allamot mukodtetok védettek legyenek.
Plusz a közüzemi cégek. Kimegy a vízóra, villanyóra, gázóra leolvasó. Ha csőtörés van, víz vagy gáz vezetéket kell cserélni és intézkedni kell.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Pont az az 1 millió munkanélküli a különbség az MSZP/DK és a Fidesz kormány között.

Ha ezért kirúgják őket a fidesznek vége.
Nem fogják kirúgni, mivel 1 év türelmi idő van a rendelet szerint. Előszór fizu nélküli szabadságra küldheti a munkáltató, és ha onnan számítva 1 éven belül sem adatja be magának akkor mondhat fel neki a munkavállaló.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Túlköltitek a történetet, mert inkább vagytok oltásellenesek, mint pártiak.
Nem oltásellenes vagyok, hanem terror-ellenes! Ne csúsztass! Nagyon-nagyon Boldog Oltakozást Kívánok Neked és minden Felebarátomnak, aki ebben hisz!
..
Ez a ballibbant liba sem érti a dolgot, de ez legyen az ő baja. De neki, Lukácsi Katalinnak is Boldog Oltakozást Kívánok, harmadszorra, negyedszerre, ötödszörre, akárhanyadszorra is. Egyszer csak leesik a tantusz. Vagy nem! Sebaj.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Persze a cégek vezetik be, de azok eddig is gecik voltak, most a kormány többletjogosítványt ad a kezükbe.
Nézd, egy cég, egy vállakozás, a munkahely maga egy profitorientált dolog. XY a pénzét megforgatva próbál nyereséget elérni, és ezért munkavállalókat alkalmaz. Ha azt nézzük, hogy mennyire okozhat gebaszt egy hetekre kieső munkaerő, vagy legrosszabb esetben egy halálozásal ugye véglegesen, olykor pótolhatatlanul, ill. ugyanez mekkora kárt okozhat pl. egy cégen belüli tömeges megbetegedés esetén, akkor szerintem a munkaadó részéről jogos igény az, hogy ha csillapitani vagy megelőzni tudja ezeket a gondokat pl. az oltással, akkor kérje vagy követelje azt.
A munkaadó felelős a munkakörülményekért és ebből kif. a dolgozó egészségéért, úgyanúgy a munkavállalónak is meg kell felelnie a cégen belüli munkabiztonsági előirásoknak, amelyek kitérnek az egészégügyi állapotra is. Egy külföldi misszióba vagy céges kiutazásra is felveszed a kiutazáshoz kötelező oltásokat, mert másképp nem mehetsz. Ha nem mész meg nem keresel.
Szerintem ez nem "geciskedés" kérdése a cégek részéről, ha a folyamatos termelés végett (végül is munkahelymegőrzésről van szó) megelőző jelleggel ilyesmire kötelezik a munkavállalókat.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
És egy évig miből fognak megélni? o_O
Feketéznek?
Nézd. Tudom, hogy ebben a tárgykörben - tisztelve az álláspontodat - nem értünk egyet. Én semmilyen kivetnivalót nem látok ebben, sőt, én már rég kötelezővé tettem volna az egész lakosságra nézve a védőoltást. Voltam beteg, elkaptam, 40 fokos lázam volt kijött rajtam kb minden ami ezzel a vírussal kapcsolatosan kijöhet (fosás, hányás, íz és szaglás vesztés, étvágytalanság, folyamatos hányinger, totál gyengeség, nehéz légzés) és csak egy hajszálon múlott, hogy nem vittek be a kórházba. Senkinek nem kívánom, hogy emiatt a szarság miatt annyira rosszul legyen mint amilyen rosszul voltam én.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Nem oltásellenes vagyok, hanem terror-ellenes! Ne csúsztass! Nagyon-nagyon Boldog Oltakozást Kívánok Neked és minden Felebarátomnak, aki ebben hisz!
..
Ez a ballibbant liba sem érti a dolgot, de ez legyen az ő baja. De neki, Lukácsi Katalinnak is Boldog Oltakozást Kívánok, harmadszorra, negyedszerre, ötödszörre, akárhanyadszorra is. Egyszer csak leesik a tantusz. Vagy nem! Sebaj.
A nejeméknél azt mondták, aki nem oltatja be magát, nem probléma. Három naponta kell negatív pcr tesztet produkálnia.
Arra a mondatra, hogy ő már átesett rajta, tudja, biztos, bár papír nincs, semmi baj, nem probléma. Hetente 1x kell produkálnia egy antitestes tesztet ... Aki covidos volt, annak 3 hónapig nincs basztatás, ellenben 3 hónap után vagy az egyik, vagy a másik lehetőség. Még 2020 decemberében kezdődött a történet az első oltásoknál. Nem kínait kaptak, Pfizert, tehát nem lehetett anyázás, hogy ez nem Pfizer. Az volt.

Mivel nejemnél fel se merült, hogy nem adja be, így nem volt ezzel gondja soha.

Nem állami intézmény, alapítvány.

200+ emberkéből egy se ment el. Túl van dimenzionálva a történet a kötelezőről, legyen az "terror" vagy oltásellenesség.

Az "ajánlott-kötelező" intézménye új értelmet nyert. Nem is volt náluk azóta covid. Kop, kop!

Én azóta átestem a 3. oltáson is, a nejem is. Ennyi. Nem kell túldimenzionálni ezt a f.szságot! Ha nincs bajotok, kreáltok magatoknak problémát, hogy valamivel legyen.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Nem oltásellenes vagyok, hanem terror-ellenes! Ne csúsztass! Nagyon-nagyon Boldog Oltakozást Kívánok Neked és minden Felebarátomnak, aki ebben hisz!
..
Ez a ballibbant liba sem érti a dolgot, de ez legyen az ő baja. De neki, Lukácsi Katalinnak is Boldog Oltakozást Kívánok, harmadszorra, negyedszerre, ötödszörre, akárhanyadszorra is. Egyszer csak leesik a tantusz. Vagy nem! Sebaj.
Amúgy imádjátok a 1000ből 1 eseteket, amint jól lehet csámcsogni, mert megerősíti amiben hisztek. Tényleg nem baszatásból, semmi bajom veled. De ez az én véleményem. Kívánom, hogy ne kelljen átélned azt a fájdalmat amit sokan sajnos már átéltek, ill. se te, se más be nem oltott ne kerüljön kórházba! Pártállástól függetlenül! Senkinek nem kívánom, hogy covidos legyen! De ugye a számok alapján aki nincs beoltva, az át fog rajta esni, és innentől ez a szar lutri ...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
A Fidesz–KDNP-kormány több stratégiai jelentőségű céget vásárolt vissza, például a Mol 21,2 százalékát az orosz Szurgutnyeftyegaztól 583,5 milliárd forintért, az E.On gázüzletágát 281,3 milliárd forintért. Megemlíthetjük továbbá a Főgáz Zrt., az Égáz-Dégáz Földgázelosztó Zrt., a Démász Zrt., a távközlés területén az Antenna Hungária Zrt., továbbá a bankszektorban a Budapest Bank visszavásárlását is. A stratégiai jelentőségű vállalatok hazai tulajdonba vételének köszönhetően 2010 óta 6093 milliárd forinttal 17 744 milliárd forintra nőtt a nemzeti vagyon, ami 52 százalékos emelkedést jelent




Mer' a lopás mindég, azmegyen! :D
 
T

Törölt tag 008

Guest
Egy kérdés...FELELŐSSÉG?????
Ha a cég oltást kér és mellékhatás miatt maradandó sérülése lesz az embernek esetleg meghal.... a cég mossa kezét.... de kárpótolni a cég fassága miatt ki fog?
A cég azt mondta nem kötelezte vagyis igen, de nem úgy mert el is mehetett volna.
Csaxólók, Dél-koreában ha valaki mellékhatás miatt meghal 400 000 usd kárpótlást ad a kormány.
Szóval oké, csak a törvényhez rakják már oda, ha cég kötelezi akkor ha gond van tolja szépen a kárpótlást is neki!

Egyből kissebb lenne a woke managerek pofája.
 
Status
Not open for further replies.