[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 008

Guest
Ha jövőre nyernek, én kukázok itthon mindent, meg se próbálom azt, amint a nagyapám, hogy újra és újrakezdje, miközben a libsevikek kizsigerelik az országot. Már csak a nagypofájú közeg miatt is csaó lesz részemről.
Ha nem vagyok indiszkrét milyen országot találtál, ahol nem rühellik a magyart, élhető és le is lehet telepedni?
Mert nekem ilyet nem nagyon sikerült.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 297
113
Egy kérdés...FELELŐSSÉG?????
Ha a cég oltást kér és mellékhatás miatt maradandó sérülése lesz az embernek esetleg meghal.... a cég mossa kezét.... de kárpótolni a cég fassága miatt ki fog?
A cég azt mondta nem kötelezte vagyis igen, de nem úgy mert el is mehetett volna.
Csaxólók, Dél-koreában ha valaki mellékhatás miatt meghal 400 000 usd kárpótlást ad a kormány.
Szóval oké, csak a törvényhez rakják már oda, ha cég kötelezi akkor ha gond van tolja szépen a kárpótlást is neki!

Egyből kissebb lenne a woke managerek pofája.

Akinél az én környezetemben tényleg komoly mellékhatás kijött, őt a covid is nagyon megrángatta, ha vár egy kicsit, lehet, a mellékhatást is megússza, na de 8 hét kórház, oxigénpalack után az is érthető, miért akarta magát minél előbb beoltatni.

Osztrák ismerősöm is van, aki fél a mellékhatástól, mondjuk nála értem, került már intenzívre oltás után (meg nem mondom, h mi ellen), és szeretne inkább attenuált vakcinát. Vár a francia-osztrák csodára, talán decemberben engedélyezik, addig meg naponta teszteltet gyk. A PCR teszt 48 óráig érvényes, na de van, h 29 óra elteltével kapod meg az eredményt. Addig se kv, se kocsma.

Ehhez képest nálunk akkora a szabadság, h már-már hippi kommuna vagyunk. :D Meg oltásból is nagyobb a választék.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Kívánom, hogy ne kelljen átélned azt a fájdalmat amit sokan sajnos már átéltek,
Átéltem már egy ilyet tíz éve, amikor is végig kellett nézzem tehetetlenül, ahogy Apám elsorvad és meghal - lényegében fiatalon -, egy oltakozás utáni (H1N1) autoimmun betegségben. :( Szóval szorri!
..
Te is csak osztod az észt ész nélkül, egybites módon! Vállaljátok a felelősséget, ha már rá akartok valami félmegoldást kényszeríteni valakire, annak akarata ellenére! És ne fenyegessetek tíz- és százezreket egzisztenciálisan! Mert nagyon meglepődhetsz még, hogy miket fogsz majd látni a világban!
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Ez túlzás. Ausztriàban szivesen látnak, amennyiben dolgozni akarsz és tudsz. És nincs is messze....

Cseberből vederbe esete lenne.
Soha nem értettem azokat, akik azért mennek el az országból mert nem tetszik nekik az aktuális kormány. Oldaltól függetlenül.
Egyrészt magának szavazza meg a jónép, másrészt máshol is ugyanaz az őrület megy, vagy még rosszabb, harmadrészt pedig "Áldjon vagy verjen sors keze; Itt élned, halnod kell."
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
Cseberből vederbe esete lenne.
Soha nem értettem azokat, akik azért mennek el az országból mert nem tetszik nekik az aktuális kormány. Oldaltól függetlenül.
Egyrészt magának szavazza meg a jónép, másrészt máshol is ugyanaz az őrület megy, vagy még rosszabb, harmadrészt pedig "Áldjon vagy verjen sors keze; Itt élned, halnod kell."
Pénz, pénz, pénz. Ha megcsípsz egy jó melót, akkor vétek kihagyni. Áldjon vagy verjen helyett, mki a maga sorsát próbálja a legoptimálisabban alakítani. Nekem nagyon bejött ez a pár év külföld, pár év itthon váltogatás. Szerencsés voltan eddig.

Diákként meg mkinek ajánlom, hogy elsősorban a nyelv, másrészt a nyugati életmód megismerése miatt próbálja ki magát külföldön. Nem ész nélkül mindent átvenni, de van mit itthon tanulnunk belőle.
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat and aquarell

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
Ismét a Kereszténydemokrata Internacionálé alelnöke lehet Orbán Viktor
CDI elnöke továbbra is a kolumbiai Andrés Pastrana, a főtitkár pedig a spanyol Antonio López-Istúriz White. Az európai miniszterelnökök közül – Orbán Viktoron kívül – Szlovénia kormányfője, Janez Jansa, valamint a horvát miniszterelnök, Andrej Plenkovic tölt be alelnöki pozíciót a konzervatív pártszövetségben.


A nyugati nevükben ker.demokrata pártok eléggé kiszorultak a vezetésből.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and LMzek 2.0

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Cseberből vederbe esete lenne.
Soha nem értettem azokat, akik azért mennek el az országból mert nem tetszik nekik az aktuális kormány. Oldaltól függetlenül.
Egyrészt magának szavazza meg a jónép, másrészt máshol is ugyanaz az őrület megy, vagy még rosszabb, harmadrészt pedig "Áldjon vagy verjen sors keze; Itt élned, halnod kell."
Az a jó nép élvezze a Feri stb hatalmát, aki őket választja. 2008 mentem nyugdijba és azert döntöttem ugy, hogy nem itthon maradok, mert már hányingerem volt Feritől meg a társaitól. De leginkàbb attól a hülye néptől, akik a régi brancsot megint hatalomra segitettèk, a helyett, hogy lecsuktàk volna őket. Erre most megint ezen spekulál a sok agyamputált.
Az őrület meg nem ugyanaz, legfeljebb a magyar hiradóban, meg a Hir TV-ben. Összessegeben nagyon élhető egy hely. Próbáld ki.
Én az év felét Bécs mellett, a màsik felét itthon töltöm.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ez túlzás. Ausztriàban szivesen látnak, amennyiben dolgozni akarsz és tudsz. És nincs is messze....

Pénz, pénz, pénz.
Pénzem itthon is jó, és pont a zombik és az idiótizmus elől mennék, majd pont a még idiótább 20% bevándorlós és rohadt drága osztrákokhoz mennék? amúgy is, ha ferkó és háttérzay lesz egyesül a csürhe USEba.

Szóval zombi és f.sság mentes ország ahol egy magyart szívesen látnak és le is lehet elepedni. Az nem buli, hogy dolgozok ott 25 évet aztán jöhetek majd haza nyugdíjasnak a zombihordába.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
Pénzem itthon is jó, és pont a zombik és az idiótizmus elől mennék, majd pont a még idiótább 20% bevándorlós és rohadt drága osztrákokhoz mennék? amúgy is, ha ferkó és háttérzay lesz egyesül a csürhe USEba.

Szóval zombi és f.sság mentes ország ahol egy magyart szívesen látnak és le is lehet elepedni. Az nem buli, hogy dolgozok ott 25 évet aztán jöhetek majd haza nyugdíjasnak a zombihordába.
Több a fizu, a megélhetés drágább, de összességében jóval többet tudsz általában félretenni. Ha ingázol és nem extrém sok idő, akkor még jobban megéri.

Zombik. Egyrészt itthon is van csöves környék, másrészt ha ügyes vagy találsz még nyugodt környékét, kivéve ha kalandvágyvól az extrém sportot is ki akarod próbálni. Tapasztalatnak jó. o_O

De még nincs minden szétcseszve, vannak nagyon szép helyek, a migriket meg vagy megszokod, vagy kerülöd ezeket a negyedeket. Nem azt mondtam egy életre maradj ott, de kis tőkefelhalmozás sosem árt.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Napi humor:




És mindezt komolyan gondolják, mint a kis bolsevik a Békemenet 70000 résztvevőjét ...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Pénz, pénz, pénz. Ha megcsípsz egy jó melót, akkor vétek kihagyni. Áldjon vagy verjen helyett, mki a maga sorsát próbálja a legoptimálisabban alakítani. Nekem nagyon bejött ez a pár év külföld, pár év itthon váltogatás. Szerencsés voltan eddig.

Diákként meg mkinek ajánlom, hogy elsősorban a nyelv, másrészt a nyugati életmód megismerése miatt próbálja ki magát külföldön. Nem ész nélkül mindent átvenni, de van mit itthon tanulnunk belőle.

Nem figyeltél. Nem arról volt szó, hogy megcsíp egy jó melót, hanem hogy elmegy pusztán azért, mert nem neki tetsző kormány van éppen hatalmon. Nekem ezzel van gondom. Ilyen alapon az egész ország elmehetne, mert az ember élete alatt elég sokszor változik a kormány.
Nyilván nem az a gond, ha valaki kimegy rövidebb időre világot látni.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Itt nem arról van szó, hogy nem tetszik az egyik kormàny. Hanem arról, hogy azokat a szemeteket visszahozza hatalomra ez az agyamputált nép, akiket fel kellett volna akasztani. Azt nem tudom elviselni....
De persze ez az én bajom. :)
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 464
10 453
113
Ha nem vagyok indiszkrét milyen országot találtál, ahol nem rühellik a magyart, élhető és le is lehet telepedni?
Mert nekem ilyet nem nagyon sikerült.
Bár nem nekem szólt a kérdés, de mint nem nyugati kultúrkörben gondolkozó leírom amik nekem lehetségesek.

Szingapúr, UAE. Tajvan most csak családdal nem, mert ki tudja mi lesz ott, de az a legjobb szerintem. Afrikában pedig Namíbia és Tanzánia biztonságos és szeretik a fehéreket , igaz üzletileg meg Zambia és Ghána adja nagyon csak ezek is olyanok hogy előtte neked kell menni aztán a család követ ha már kialakítottad a fészket magadnak, úgy fogsz élni mint egy császár ha van egy jó ötleted és tőkéd.
Nyilván ezek az én prioritásaim alapján jó helyek, a többségnek nyilván Európa jelent reálisabb lehetőségeket, de igazából az tényleg csak cseberből vederbe esete ha a lehetséges jelen és jövőbeni problémákat nézzük, meg társadalmat.

Nem tudom hogy eltudom e viselni azt ha váltás lesz itthon, de szerencsés vagyok mert nem kell mindent felégetnem magam után.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg
Status
Not open for further replies.