[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
<b>GMO-tiltás: súlyos kártérítési perek is jöhetnek</b>

http://www.agrarszektor.hu/novenytermesztes/egyeb/gmo-tiltas_sulyos_karteritesi_perek_is_johetnek.5059.html


Ui: nem értek egyet azzal, hogy engedni kéne a nyomásnak, de ezzel együtt fontosnak tartottam behivatkozni ezt a cikket.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
<b>Elemzők: továbbra is magas szinten teljesít a külkereskedelem</b>

A magyar külkereskedelem továbbra is magas szinten teljesít, a bővülés dinamikája hosszabb távon az exportkapacitások alakulásán múlik majd az MTI által megkérdezett elemzők szerint.

http://www.trademagazin.hu/piaci-hirek/elemzok-tovabbra-is-magas-szinten-teljesit-a-kulkereskedelem.html
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
A szerb határon épülő kerítés ellen tüntetnek néhányan Budapesten (Magyar Helsinki Bizottság, A Város Mindenkié és a Migszol), érdemes elolvasni a tábláikat:

20150714tuntetes-bazilika-kerites-bevandorlas.jpg
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Tegnap esti felvétel a nagykörúton, fiatal afgánok, több százan esznek-isznak, hangoskodnak, szemetelnek és a fénykép készítője szerint tetejébe még kurva büdösek is.
FB_IMG_1436939779656_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Úgy gondolják kölcsönkenyér visszajár, mivel mi is részt vettünk Afganisztán "pacifikálásában" ...
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
kurva büdösek is.

Ezt tanúsítom, volt szerencsém néhányszor egy vonaton utazni a fajtájukkal (mert ugye az elnyomott menekültet légkondis InterCity-vel küldik le Debrecenbe...).
Volt hogy egy ~20 fős pakisztáni csoport egész végig vergődött, hogy ők az első osztályon akarnak utazni, hiába volt fegyveres őr és rendőr is a vonaton Ceglédtől.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
"Csodálatos cikk". De amit a fórumozók írnak, azt inkább érdemes elolvasni. Íme az egyik hozzászóló:

http://www.hir24.hu/belfold/2015/07/13/nyugdij-a-bevandorlok-nelkul-az-orszag-meghal(1)/

"Ki ez a hülye, aki ilyet le mer írni???????"
"Sok elmebeteg ujságíró van és még fizetést kapnak!"

A liberális médiát nem érdekli, hogy a magyar emberek többségével mennek szembe. Vagy ennyire igazodni kell a "gazdi" elvárásaihoz?
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 129
7 153
113
Néhány észrevétel a bevándorlás témához:

1.

Többen felvetették, hogy azt értik, hogy a Magyar Szerb határon jönnek a bevándorlók, nade hogyan kerülnek Szerbiába? (Hiszen ha tudnának teleportálni, akkor egyből Németországba és Angliába kerülhetnének).

Az utóbbi napokban folyton azt hallgatom kormányzati emberkéktől, hogy ezek a bevándorlók valójában Görögországból mennek át Macedóniába, majd Szerbiába, de hát szegény Görögország olyan rossz helyzetben van és annyi bajuk van, hogy csak nem küldhetjük már nekik vissza őket ...

Hát szerintem meg igen. Nekem nagyon elegem van a Görögökből. Olyan jóléti ellátó rendszert alakítottak ki, amilyen egyetlen gazdag nyugati országban sincs. Akkora a hadseregük és a légierejük, hogy nehéz még ilyet találni Európában. A Görögök évek óta külföldi befektetésekbe menekitik a pénzüket, miközben legendásan kevés adót fizenek odahaza.

Szóval amíg csak az eurózóna tagjain élősködtek, addig nem érdekelt, de ha mi azért nem küldhetjük hozzájuk vissza a bevándorlókat, mert szegény Görögök ...

De az is fura számomra, hogy Görögország schengeni tag (pedig a szomszédai közül egy sem az). Tehát Görögországnak mint sengeni országnak a schengeni határokat védeni kellene. De mégis naponta több ezer menekült jut át rajtuk? Ezekszerint schengenből kifelé lehet menni, csak befelé nem?

2.

Ezek a menekültek igazából Szerbiának elég jó kis üzlet. Mindenhol azt hallani, hogy mindenhol lehúzzák, kihasználják a menekülteket. Értem én, hogy fekete gazdaság, de csak Szerb állampolgárok zsebében köt ki a pénz, akik aztán ebből fizetnek számlát, ebből tankolnak ...

Tehát végülis jó üzlet, de csak addig, amíg le lehet húzni ezeket az embereket és utána át lehet passzolni a Magyaroknak, foglalkozzanak ők velük. Ha már ott maradnak Szerbiában, akkor már nem tetszik annyira.

3.

A nyugat európaiak meg rájöhetnének, hogy a kerítés nem azért kell, mert a Magyar rendőrök lusták hajkurászni a határsértőket. Ugyanis amíg megfognak napi 1000 hatérsértőt, addig biztos, hogy másik 1000-2000 meg simán átmegy és irány nyugat. Ha nem jutna át sokkal több, mint amennyit elfognak, akkor már abbahagyták volna a próbálkozást.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 734
113
Íme az évszázad ötlete az ellenzéktől:
http://www.origo.hu/itthon/20150715-migrans-budapest-bkk-tomegkozlekedes-ingyenes-tarlos-istvan.html
 

maximillian

Member
2015. július 15.
69
0
6
<blockquote rel="Panzerfaust">
FB_IMG_1436939779656_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ha a jobbos nagyszajuaknak lenne esze, kimennenek roplapot osztogatni a liberalis kocsmak cimeivel, hogy ingyen kaja pia varja ott oket. :)
</blockquote>

Gratulálok! Zseniális ötlet!

Amúgy, üdv ismét :)

Pár napja puszta kíváncsiságból döntöttem úgy, hogy Délvidék hazámat az Ásotthalmi határátkelőn keresztül közelítem meg. Amúgy Tompán keresztül szoktam haladni. Na most! Ásotthalom egy gyönyörű kisközség! Lejjebb haladva már találkoztam kóborló fiatalok társaságával. Csúcs volt amikor néhány száz méterrel a határátkelő előtt megelőztem egy gyalogosan haladó kreolbőrű fiatalembert kit kb 10 méterről egy agyonrabugyolált (vélhetően) női személy követett. Ezek enyhén elbakták az irányt :)
Komolyabban: olvasom a horvát és szerb fórumokat. A horvátok még nem érzik a veszélyt, így egyesek együtt éreznek velünk, mások meg a szerbek kárán örvendenek :( a szerbeknél jó részük átlátja a dolgokat, annak szurkol hogy a szerb déli határon is kerítés emeltessék (mintha az érne is valamit), mások pedig hőbörögnek hogy micsoda dolog ez (mintha az a qrva kerítés bármit is megváltoztatna).
A lényeg: semmi kétségem affelől, hogy ennek a betolakodótömegnek egy kisseb része hazájából elüldözött, a háborús borzalmak elől menekülő tömeg mely családja keservesen megtakarított vagyonát-pénzét áldozza fel erre az utazásra az ismeretlenbe. Azonban a nagyobbik része, a 20-as, korai 30-as éveikben járó energiától duzzadó, egyedülálló és szemmel láthatóan megbabonázott férfiak. Na ezek valakik által, az átlalános zavart felhasználva vannak ide szervezetten szállítva.
Kétségem nincs: a vallási háború Szerbiában fog kezdődni (nem a szerbek tehetnek majd róla), sokan ennek sajnos tapsolni fognak. Én azt ajánlom, hogy akkor majd menjünk le segíteni. Nem hiszem hogy ez az ajánlásom sok józan fülre fog találni, így a háború hazánkat is elérheti. Fenti két mondatomról semmi kétségem!

Amúgy mathias vagyok, tisztelt adminisztrátor kedve szerint bannolhat ha szükségesnek látja. A lényeget leírtam, nem akartam ragozni. Mindenféle alapon ami ellenérzéseket keltene. Igykeztem kifejezetten mérsékeltnek lenni :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
A kerítés ha ténylegesen kész lesz, meg fogja állítani őket.
Aki látott már ilyen határzárat, akár az egykori vasfüggönyünket is, az tudja hogy így lesz.
Azért a nagy hajcihő most az ellen oldalon, mert tudják, néhány hónap alatt elkészülhet és akkor megszűnik ez az áradat.
Viktor meg nagy garral bejelentheti, hogy ismét megvédte az országot.
A balliberálisok meg ismét elkönyvelhetnek majd egy belpolitikai buktát.
Lehetnek életerős férfiak a népvándorlók, de nincs náluk a pengés, kerítésen történő átjutáshoz szükséges felszerelés.
Hosszú ketteslétra, alagútásó szerszám, erővágó, stb.
Szervezett csempészbandákat meg fel tudják deríteni a szervek és a bejáratott útvonalaikat is, tehát elkaphatók.
Önmagában azonban, a kerítés meglétének a híre is az útvonalak elterelésére készteti majd a menekültáradat szervezőit.
Horvátország lesz a következő, amennyiben a Szerbek nem húznak fel kerítést és nem zárják le a határukat.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Szerbia a lehető legrosszabb választás.

Nem elég, hogy az egész ország tele van háborús veteránokkal, de az ortodox- és a környékbeli szláv népek önkénteseivel is számolni kell, ráadásul biztosra vehető, hogy a nagy testvér még egyszer nem hagyja magukra őket, szerintem egy "háború" kirobbanása után órákkal megérkeznének az első VDV-sek.
Míg ha nálunk (sajnos) robbanna ki a balhé, akkor garantáltan magunkra maradnánk, mert mind a NATO-ban, mind az EU-ban arról menne a vita hetekig, hogy akkor ez most háború, vagy polgárháború, hiszen egyetlen állam se üzent hadat.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 565
15 483
113
Honvéd mondanivalójával egyetértvén, segíteni kellene Szerbiát, hogy vagy legyen minél előbb EU-tag, vagy ők is tegyenek valamit az áradat megállításáért. Sajnos, szerintem a csempészés nem mezei csempészek ügye, magasabban kell keresni az irányítókat. Ott is és itt is óriási üzlet, ugyanúgy, mint Líbiában. Személyenként ezer eurókat elkérni, hogy pl. Szabadkáról Bécsig elvigyék őket, bombaüzlet.
A közeledők számára pedig nyilvánvalóvá kell tenni, hogy vagy jelentkeznek egy határállomáson és akkor emberi elbánásban lesz részük akkor is, ha vissza kell menniük, de legalább reményük lesz a menedékjogra. Aki a zöldhatáron jön át, azt pedig azonnal - a régi osztrák-német gyakorlathoz hasonlóan - egy Traiskirchenihez hasonló táborba zárják.
 
Status
Not open for further replies.