[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 998
113
Jujj, de kinosan ostoba, egyszeru bukta ez, raadasul egybol a tajvani altal fizetett 'alkotmanyos koltseget' is leleplezi:
d_noe20210622005.jpg


Ha egy csopp esze van Bajusznak, ugy vagja ki az embert, hogy fustol es vele elviteti az egesz balhet...

d__tt20140228013.jpg


Faxa, azert nem lennek a helyebe annak akit Kover lebax...
 
  • Vicces
Reactions: kamm
K

kamm

Guest
Nem csodálom, hogy már nem él. De igaza van. Antall ahogy hazajöttek a Varsói Szerződés megszüntetéséről betegedett le. Nem tudom mit ittak-ettek ott, de nem csak ő lett beteg. Miután lebetegedett, jött az összes idealista seggfej, és szétqurta az országot. Pedig jót akartak, de Kőrösi és Csurka nem tudta azt nézni, hogy miként építik le az országot ... Egyik se él már ... :(
En erre meg emlekszem, Korosit nagyon birtam es tiszteltem - ki is zartak az MDFbol mar ezelott a video elott, ha jol emlekszem.
Mondjuk az viszont teljes hulyeseg, amit konteozol roluk. :) Korosi pont par eve halt csak meg, Antall meg mar az elso valasztasok elott nyirokmirigy-rakban szenvedett, ami ujra es ujra kiujult (mutottek, sugaroztak, mindent csinaltak, de 3 even belul elment.) Csurka ugy tiz eve halhatott meg, de mar majdnem 80 volt es korhazban ment el.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 371
33 479
113
En erre meg emlekszem, Korosit nagyon birtam es tiszteltem - ki is zartak az MDFbol mar ezelott a video elott, ha jol emlekszem.
Mondjuk az viszont teljes hulyeseg, amit konteozol roluk. :) Korosi pont par eve halt csak meg, Antall meg mar az elso valasztasok elott nyirokmirigy-rakban szenvedett, ami ujra es ujra kiujult (mutottek, sugaroztak, mindent csinaltak, de 3 even belul elment.) Csurka ugy tiz eve halhatott meg, de mar majdnem 80 volt es korhazban ment el.

Ő volt az, aki 2006-ban az ex elhárítótiszt Kozenkay Jenővel a Kossuth téren injekcióskodott?
(kordokumentum, amikor Tomcat még cikkeket írt a kurucinfóra: https://kuruc.info/r/1/7006/ , persze az ő állításait is érdemes fenntartásokkal kezelni)
 
K

kamm

Guest
Ő volt az, aki 2006-ban az ex elhárítótiszt Kozenkay Jenővel a Kossuth téren injekcióskodott?
(kordokumentum, amikor Tomcat még cikkeket írt a kurucinfóra: https://kuruc.info/r/1/7006/ , persze az ő állításait is érdemes fenntartásokkal kezelni)
Fogalmam sincs, ekkor en mar messze jartam. A Korosi kicsit hibbant volt mindig, ez nem ketseges, de tenyleg megzavarodott attol, hogy eladtak az egesz parasztsagot pillanatok alatt...

Mondjuk a Kozenkay egy igen sunyi exugynok a III/III-tol, szoval benne soha nem biznek (ugyesen atnavigalta magat az Aerocaritas mellett valamifele balatoni mentocsoporthoz a valtas utan.)
A Szilvassy meg egy igazi csuszomaszo (tudod, aki Fleto alatt orosz (!) ugynokoket bolgaroknak (!!) alcazva (!!!) behivta oket hazugsagvizsgalozni a magyar szolgalatokat, baszki - ezer evre kellett volna azt a ponmdrot lecsukni!), szoval amit o bemutat, abbol egy szot nem hinnek el. Tomcat egy klasszikus plant volt szerintem, amennyit en tudok rola, meg ahhoz is buta volt, hogy rajojjon, a szolgalatok manipulaljak es azt csinalja, amit azok akarnak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
En az egyik alfoldi kollegat se ertem nagyon, igaz foga sincs sok, meg Sanyi is de rendesen, detto mint az uvegtigrises nevrokona. Valahonnan Kuszendmartonbol szalasztottak...
Ti meg jottok itt skot meg kinai angollal...
Akarod mondani Kunszentmárton. Jöttök itt a skót meg kínai angollal, másik helyen és időben meg a különböző kínai és koreai írásjelekkel, mikor valahonnan a nyugati-határszéléről író fórumtársunkat sem értem. :p :D

Én meg szoktam érteni mindenkit, de vannak amiken még -nem rossz indulatból, hanem az érdekességén és aranyosságán- el tudok mosolyodni. Ilyen a Szabolcsiak "leszesz" "kellesz" meg hasonlók (pl.: Etap Garázs Marci youtube-n). De a szombathelyi nyelvjárás, és, hogy még él az is egy érdekesség volt nekem; pl.: ott van az MHV Tomi -hát, hogy ő is miket "feljár" "kijár" meg ilyeneket csinál az autókkal. A vásárhelyi őzés az nekem nagyjából megszokott, sok Vásárhelyit ismertem. A palóc, az meg megint csak egy gyönyör -Tóth Kristóf gyöngyöstarjäni volt ennek nagy élő világítótornya (Hogy a Győzikét mint a nyelvjárás nevetségessé tevőjét, vagy Vályi Pistát, akire mint felvidéki kuriózum és egyre kopottabban ragadt hozzá mint emblematikus dolog. )
De sok év házasság után jöttem rá, hogy nem családi, hanem tájnyelvi eltérés, hogy az asszonynak a bezárni és becsukni szó teljesen más fogalmi kör, mint nekem. Én ha bezárom az ajtót, akkor értelemszerűen kulcsra zárom, ha csak becsukom, akkor nem zárom. Sok bosszúságot okozott, mire megszoktam és már csak mosolygok ha azt mondja, hogy "kulcsra csukom a kaput".
Én alapvetően örülök, hogy ezek helyi nyelvi finomságok megmaradtak és talán újra ott tartunk, -a youtube-nak köszönhetően is- hogy nem csak az irodalmi magyar van a köztudatban és nem csak mint kuriózum, vagy degradáció él és hallható.
 
K

kamm

Guest
Na ez egy fontos interjú, nem a "mit veszünk" rádióbeszélgetések.
Jaja, nekem is ez az egyik uj kedvencem az osszes kozul (meg ha nem is ertek egyet azzal, ahogy probalja megmagyarazni a MH teljesseggel elfogadhatatlan blokkolasat a MNVK-2 Csfk iratainak kutathatova tetele kapcsan.) Amugy a Belovai-tema valoban megerne egy alapos vitat (en szanalmasnak tartom az exkomcsik arulozasat, teljesen meltatlanul rugdostak meg 1990 utan is.)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 890
87 044
113
En erre meg emlekszem, Korosit nagyon birtam es tiszteltem - ki is zartak az MDFbol mar ezelott a video elott, ha jol emlekszem.
Mondjuk az viszont teljes hulyeseg, amit konteozol roluk. :) Korosi pont par eve halt csak meg, Antall meg mar az elso valasztasok elott nyirokmirigy-rakban szenvedett, ami ujra es ujra kiujult (mutottek, sugaroztak, mindent csinaltak, de 3 even belul elment.) Csurka ugy tiz eve halhatott meg, de mar majdnem 80 volt es korhazban ment el.
Persze hogy kilépett/kizárták, itt sem MDFes már! Nem róla írtam, arról írtam, hogy Antall, Mazowiecki, Havel, stb. és többen, akik ott voltak a vsz csúcson, rövid időn belül rákosak lettek.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Az egy dolog hogy hazudott, de mind ezt a korrupció mentesség jegyében, a tisztakezűek asszisztálása mellett:
"A szerződésben megbízóként a Berki Zsolt tulajdonában lévő Northern Rock Kft. szerepel, amely úgy kínálja eladásra az ingatlant, hogy láthatóan beható ismeretekkel rendelkezik annak paramétereiről, valamint az értékesítéshez az önkormányzatnál meglévő jó kapcsolataira való célozgatással igyekszik megnyerni a majdani befektetőt. A patinásnak nem nevezhető, hivatalosan üzletviteli és egyéb vezetési tanácsadással foglalkozó Northern Rock Kft.-t 2019 szeptemberében – nem sokkal Karácsony Gergely budapesti választási győzelme előtt – alapították, 3 millió forint jegyzett tőkével. Az Index információi szerint idén júliusban a cégbíróság eltiltotta a Kft.-t a további működéstől, így az hivatalból törlési eljárás alatt áll.
A Northern Rock Kft. tulajdonosa, az ingatlanközvetítővel kötött szerződést is aláíró Berki Zsolt neve sem először kerül elő a sajtóban. A férfi az Infopark-ügyként ismert üzletben volt érintett.

Ő VOLT AZ, AKI TÁRSAIVAL KÖZÖSEN FELJELENTETTE LEISZTINGER TAMÁST, AZZAL VÁDOLVA MEG A BALOLDALI ÜZLETEMBERT, HOGY MEGZSAROLTA ŐKET.
A birtokunkban lévő szerződés tehát minden kétséget kizáróan bizonyítja, hogy a budapesti Városháza épületét és a környező telekegyüttest értékesítésre kínálják az ingatlanpiacon. A negyven milliárd forintos összeg – mint az a dokumentumból szintén kiderül – nem közcélra, hanem akár kereskedelmi célra is hasznosulhat a jövőben."
 
Status
Not open for further replies.