[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 377
68 840
113
A legkönnyebb nyelv egyébként szerintem a latin alap szintig. mert már alapból olyan szótudással rendelkezik az ember a latinból hogy azzal rengeteg idő meg van spórolva csak fel kell fedezni ezeket a már ismert szavakat (és ezek a szavak általába másnyelveken is látinból átvett szavak vagy ismerik ha nem is használják nap mint nap.) pl hiába tanultam 8 évig németet 1 évig angolt mielött kimentem dániába nagyrészt a latinból dolgoztam eleinte míg a dánt nem sikerült elcsípni... de ez teljesen szubjektív... (de egyébként korábban a németeknél is sok latin szót használtam ha nemtudtam a német megfelelőjét...és megértették általába. néha... ááá vólt a vége de leszokott esni nekik is)
Van benn igazsagod. Az asszony tanult szakmai latint par eve, emlekszem meg az elejen magyaraztam neki hogy mit vagy betojva tole, tok ertheto, egyszeru.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 377
68 840
113
HegyiCsekk:

Egy komment:
""az 1956-os eseményeknek pedig 2652 halottja volt bő két hónap alatt"

He?

1956. október 23.-1956. november 4. az bő két hónap? :D


Mi van a momentumban? Valaki újmagyar matektovábbképzőt indított a saját szövetséges néző mellett, mert az egyik hülye, a Csekkatka nem tud számolni, csak 4,8 milliárdot magához venni, a másik hülye Fegyőr, meg román szövetségesre hivatkozva elmegy a román választásokon bocskoros jelöltet támogatni a magyarral szemben, majd örvendezik egy párttársa bukásának, mert az jóban van Orbánnal?"
Kicsit tovabb tartott tulajdonkepp, voltak lovoldozesek meg kivegzesek november 4 utan is.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
de fent... brrr....Még a skót haver is azt mondja, hogy csak azt ne.
Egyszer jött egy diákcsoport az egyik legészakibb Skót városból. Hát próbáltam azt a kevés angoltudásomat, ami sosemnemisvolt összeszedni... aztán nagy meglepetésemre kiderült, hogy a 10-en párfős csoportból két lány is magyar. Szóval nem értem, hogy mit izéltek ezen, hogy kik milyen elvetemült dialektusban beszélik az angolt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 377
68 840
113
Egyszer jött egy diákcsoport az egyik legészakibb Skót városból. Hát próbáltam azt a kevés angoltudásomat, ami sosemnemisvolt összeszedni... aztán nagy meglepetésemre kiderült, hogy a 10-en párfős csoportból két lány is magyar. Szóval nem értem, hogy mit izéltek ezen, hogy kik milyen elvetemült dialektusban beszélik az angolt.
En az egyik alfoldi kollegat se ertem nagyon, igaz foga sincs sok, meg Sanyi is de rendesen, detto mint az uvegtigrises nevrokona. Valahonnan Kuszendmartonbol szalasztottak...
Ti meg jottok itt skot meg kinai angollal...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 110
88 191
113
Újhülye:

Egy komment a cikk alól:
"
Elemezzük pontról pontra ennek a f.sszopónak az irományát:


Kiegyensúlyozott személyiség: mivel a negyedik Orbán-kormány van jelenleg hatalmon, kiegyensúlyozottság nélkül aligha lenne erre valaki képes.

Stresszhelyzetben is jó döntési képességgel rendelkezik: ez is elmondható Orbán Viktorról. Lásd migráció témában és járvány ügyben a gyors cselekvés.
Találékony és képes csapatban dolgozni: van pár minisztere, egyedül aligha tudna kormányozni. Tehát Orbán Viktor igenis csapatjátékos.

"De tapasztalva, hogy hova juttatta az országot, a döntési képessége sem mondható igazán megfelelőnek.": Hogy hova juttatta az országot?
2010: munkanélküliség 12%. 2021: 3.5%.
2010: államadósság: 85%. 2021: 70-hez közelít.
1 millióval több munkahely lett 10 év alatt.
Jövőre a 25 év alattiak nem fizetnek SZJA-t.
A 4 gyermekes, és hamarosan a 3 gyermekes anyák sem fizetnek SZJA-t.
200 ezer lesz a minimálbér.


Szóval akkor ennyit erről a f.sszopó Ujhelyiről."

Mottó:

 
K

kamm

Guest
Jujj, de kinosan ostoba, egyszeru bukta ez, raadasul egybol a tajvani altal fizetett 'alkotmanyos koltseget' is leleplezi:
d_noe20210622005.jpg


Ha egy csopp esze van Bajusznak, ugy vagja ki az embert, hogy fustol es vele elviteti az egesz balhet...

d__tt20140228013.jpg


 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 110
88 191
113

Csak szembe jött a csövön.
Nem csodálom, hogy már nem él. De igaza van. Antall ahogy hazajöttek a Varsói Szerződés megszüntetéséről betegedett le. Nem tudom mit ittak-ettek ott, de nem csak ő lett beteg. Miután lebetegedett, jött az összes idealista seggfej, és szétqurta az országot. Pedig jót akartak, de Kőrösi és Csurka nem tudta azt nézni, hogy miként építik le az országot ... Egyik se él már ... :(