[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 200
113
Amerikában egy tenured professor az szintén kimozdíthatatlan, hacsak nem tesz valami nem PC dolgot, mert akkor azonnal repül...
A professzorok kicsit mások idekint, de azért ahhoz hozzátartozik az is, hogy nem teljesen ugyan az a rendszer. Az otthoni proffok a tanszékvezetők, itt kint meg professzorátus. Példa: Cambridge-ben, pl. az Earth Sci. Dept. hez tartozik több professzor is, különböző területekkel, pl. palaeobiology, geography, stb. Otthon ezek egy - egy tanszéket jelentenek, egy tanszékvezetővel, akit profnak hívunk. A baj nem ez, hanem, hogy tanársegédtől felfelé a státuszok otthon mind határozatlan idejű, közalkalmazotti munkaviszony. Na innentől nincs az az isten, hogy te kirúgod. Ahhoz fegyelmi kell, több alkalom, stb. Na e miatt, ha egyszer, pl. 1972-ben valakit felvettek a kommunista két szép szeméért, akkor az még mindig ott van, kirobbanthatatlanul. Nincs olyan, hogy minőségi követelmény. A "kötelező" publikációt, meg nyugodtan nevezhetjük viccnek is, pláne a nem természettudományos szakokon. bár ott is láttunk már csodákat, amíg vannak impakt faktort csak nyomokban tartalmazó kiadványok, akik a baráti körnek bármit megjelentetnek, vagy amíg a fizetős megjelenések is beleszámítanak, addig hajrá.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Nem okozhatná, de okozza, mivel már nem rég nem térül meg az amortizáció sem. A kitermelt víz 30+ százaléka megy veszendőbe...
Én úgy tudom (tehát NEM a tutit mondom), hogy a közművek piaci, illetve hatósági árkülönbözetét a kormány a költségvetésből megtéríti. A piaci árban benne foglaltatik minden, így az amortizáció is. Ami a problémás, hogy a "költségvetésből". Nos, azt is mi fizetjük. Tehát, mivel ingyen semmi sincs, a gazdaság jobb teljesítménye miatt fedezi a költségeket. Mivel a költségvetés bevételei nem csak az állampolgárok befizetéseiből állnak, így a plusz költséget sem csak a polgárok fizetik. Összességében jól jár a lakosság. A dolog "bibije" ott van, hogy ez a rendszer addig tartható fenn, amíg a költségvetés ki tudja gazdálkodni. MOST KI TUDJA.
Az pedig szimpla demagógia, hogy ennek a pénznek jobb helye is volna. Igen, kb. ezer helye lenne. De itt hajtja a legtöbb morális hasznot. A "fogyassz kevesebbet" duma pedig igen veszélyes. Egy példa: a román tudomány géniusza, Elena Ceausescu mondta, hogy a románok egyenek füvet. Gondolom MZP nem szeretne Elena sorsára jutni......
 
T

Törölt tag 008

Guest
Késtek 6 évet.
A koreai kulturális központ tanfolyamai minden évben órák alatt teltek be. Privátban ordenáré lehúzás. Egy alapfok is olyan 250 000 ft.
Most hirtelen kellene a koreaiul beszélő csakhogy ennek 5 év múlva lesz eredménye.
(könyörgöm ne az Ewha Egyetem jöjjön! Az egy "pénzértdiploma" szar. )
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 297
113
Késtek 6 évet.
A koreai kulturális központ tanfolyamai minden évben órák alatt teltek be. Privátban ordenáré lehúzás. Egy alapfok is olyan 250 000 ft.
Most hirtelen kellene a koreaiul beszélő csakhogy ennek 5 év múlva lesz eredménye.
(könyörgöm ne az Ewha Egyetem jöjjön! Az egy "pénzértdiploma" szar. )
azért annyira nem hirtelen kell. de a jövőben kelleni fog egyre több koreaiul beszélő ember az országban...

Nincs ezzel egyébként semmi gond aki koreai ide jön az biztos hogy beszél angolul tehát nincs szükség jelbeszédre...

Én inkább úgy fogalmaznák hogy kezd lejárni az angol 15 éve... persze nem a koreai lessz az angol helyett.. De látható tendencia hogy az angol visszaszorulóba ha nem is van még a világba egyre több nyelv kezd felzárkozni... (mondjuk az angol érettségi szerkezetében még mindig könnyebb mint a német ugyanis a német tesztnél a kiválasztott válaszok felét még mindig le kell írni míg az angolnál a tesztesrész végig betűhöz számot rendelős....(idő ugyan annyi rá tehát az angol minimális előnybe van e téren)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 200
113
Késtek 6 évet.
A koreai kulturális központ tanfolyamai minden évben órák alatt teltek be. Privátban ordenáré lehúzás. Egy alapfok is olyan 250 000 ft.
Most hirtelen kellene a koreaiul beszélő csakhogy ennek 5 év múlva lesz eredménye.
(könyörgöm ne az Ewha Egyetem jöjjön! Az egy "pénzértdiploma" szar. )
Ja SNU jobb lenne
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 200
113
Én megértem az angoljukat, meg a fórumon itt még 3-4 ember,....de egy átlagember baromira nem.
Beszélgess velük :D
Ó, hallottam én már spanyolokat is úgy előadni konferencián, hogy csak pislogtunk egymásra, hogy ez most milyen nyelv volt. De tény, hogy a távolkeletiek tudnak egyfajta, hogy is mondjam finoman, humort vinni az angolba, vagy horrort, kinek mi. OK, a magyar akcentus is örök és megváltoztathatatlan.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 297
113
Én megértem az angoljukat, meg a fórumon itt még 3-4 ember,....de egy átlagember baromira nem.
Beszélgess velük :D
újvárosba már sikerült összefutnom velük párszor és szóba is elegyedni (de én angolból se vagyok profi az igeidők meg a ragozás nem igen megy ) az viszont tény hogy az angolul beszélő dánokat könnyebben megértettem anno...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 4082

Guest
újvárosba már sikerült összefutnom velük párszor és szóba is elegyedni (de én angolból se vagyok profi az igeidők meg a ragozás nem igen megy ) az viszont tény hogy az angolul beszélő dánokat könnyebben megértettem anno...
A francia a legalja. Az gyakorlatilag franciául beszél. Utána jön az indiai. A Koreaiak egész érthetőek, bár kell 2-3 nap, hogy aklimatizálódjak hozzájuk.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 655
3 254
113
Késtek 6 évet.
A koreai kulturális központ tanfolyamai minden évben órák alatt teltek be. Privátban ordenáré lehúzás. Egy alapfok is olyan 250 000 ft.
Azt nem csodálom, az elmúlt években eléggé népszerűek lettek a távol-keleti kultúrák. Úgy hallom, hogy a japán is nagyot megy.
Én inkább úgy fogalmaznák hogy kezd lejárni az angol 15 éve... persze nem a koreai lessz az angol helyett..
Ez érdekelne. Mit tanuljak még az angol mellett? Mivel járnék jól?
Én megértem az angoljukat, meg a fórumon itt még 3-4 ember,....de egy átlagember baromira nem.
Beszélgess velük :D

Annyira nem lehet vészes, mint ami az indiaiaknak van akcentus.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 200
113
Vagy költsük ezt a pénzt a magyar egyetemekre. Bár tudom, ez ördögtől való.
Nem ördögtől való, de ha jobb egyetemek jönnek, azzal nyerünk. A magyar oktatás világszínvonalú szöveg igaz volt úgy 1935-ben, ma már nem az, és sok ok miatt ezt baromi nehéz is megváltoztatni. Nem örülök neki, de ez van. Egy SNU vagy egy Pusan, tudnának mit hozni a konyhára, ahogy mondjuk a Cambridge is tudna, csak ők nem települnek máshova. Egyébként ilyen szempontból a fudan sem ördögtől való. A távolkeletiek nagyot ugrottak oktatásban is az elmúlt évtizedekben. Egy egyetem nem csak azért érdekes, mert oktat, hanem hozza magával a kutatási potenciálját is, ami meg nekik van dögivel. Lehet mit tanulni tőlük, ráadásul a Koreaiak még egész barátságosan gondolkodnak rólunk magyarokról - amíg nem akarsz oda költözni.. mert azt senkitől sem veszik jó néven. Elég, hogy is mondjam csak, zárt társadalom. Lehet velük nagyon barátságba kerülni, meg jófejek is vannak köztük, meg iszonyat kulturális örökségük van, meg egy nyelvük, ami meglepően értelmes a magyar agynak, de ugyan akkor ők "magyarabbak még a magyarnál is", ha nemzettudatról van szó.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nekem kínai volt a legalja....Semmit nem értettem belőle. HR-es fordította chinglishről angolra :D
Oké, touche. Igen, teljesen el is felejtkeztem a Taipei élményekről. Gyak a reptéren bemondták, hogy mi van a járatunkkal, és egy olasz sráccal totóztunk. Szerencsénkre egy európában dolgozó kínai csakszi fordította eredetiből. De a Pekingi reptéren is rémálom volt az elkeverték a csomagunk ügyintézés.
 

Daneel

Well-Known Member
2021. február 10.
161
872
93
Nekem kínai volt a legalja....Semmit nem értettem belőle. HR-es fordította chiglishről angolra :D
Francia "angol"... Legendás szar
Kellett anno 3 hónap hogy értsem mit kvartyognak...
Még amúgy is egy gyökér egy nép...
1 azaz egy francia srácot bírtam akivel Brazíliában voltam kiküldetésen, és az első vacsin ahogy előjött, hogy magyar vagyok rögtön kijelentette hogy amit Trianonban Franciaország művelt Magyarországgal az Franciaország örök szégyene, és 90%ban ez vezetett a II. Vh. - hoz.
Sok sört megittunk...