[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 035
87 885
113
Közérdekű:

Gondoltam egyértelmű, hogy az ideiglenesen lezárt járvány topicot nem kell máshol folytatni.
Akik csak ott szóltak hozzá, azok így jártak, akik meg más témákban is aktívak, azokat meg nyomatékosan kérem, hogy hanyagolják más topicokban a témát. Ellenkező esetben kénytelen leszek hosszabb-rövidebb pihenőket kiosztani.

Köszi mindenkinek előre is.
Hú, akartam is mondani, hogy a járvány topikban legalább Zealt hagyjátok a napi számokat beírni, mert különben ha újranyitjátok, zéró értelme nem lesz, mert nem fogja folytatni. Több, mint egy éve csinálta ... Minden nap ránéztem a napi adatokra.
 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
430
1 685
93
Nem egészen értem. Itt ahol a pannon puma ugrik akkora a jólét, hogy a "fényes" nyugat is irigyli, így igazán senkinek se jelentene terhet akár 10xes ár kifizetése sem, de a hálózatfejlesztéshez szükséges árszint igazán nem jelenthet gondot. Vagy nem ez a mantra?


Ó igen, csak ez itt a rezsiharc miatt van, és véletlenül sem a túltolt zöld faszakodás...

Nyilván, amikor máshonnan kipótolják, akkor persze. De minden egyes fillér, ami ehhez kell, máshonnan hiányzik. Persze szavazatot lehet vele venni. Olyan ez, mint a pesti bérletstopp. Az ország maradékának meg coki, mert pest a választások miatt fontos...


És mondd, az, hogy ők mit csináltak hol érdekes abból a szempontból, hogy máshol még itt a fórumon is nem ilyen rózsás felújítós, a közműhelyzet. Mert egy szóval se beszéltem a bezzeg a gyurcsány alattról. Lassan 12 éve volt, vége. Most már beszélhetünk a jelenlegi kormányról?
Akik a járványkezelésükkel sikeresen bebizonyították, hogy semmi más nem érdekli őket csak a hatalom, ha ebbe belehal pártízezer ember, az csak járulékos veszteség.

A kormány egy dolgot támogat: a haveri cégeket, és a saját hatalmát.
Érdekes, nekem sem cégem, sem Fidesz kötődésem sincs, mégis támogatott a kormány!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 035
87 885
113
Más.

Áder és az "üres kéz" (by Vihar Bertalan) a klímacsúcson:

 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Olyan nagyon nagy dolog lenne, hogy a magyar egyetemekre költsünk? Vagy az ilyen mucsai, elmaradott ötlet?
...



Költsünk magyar egyetemekre is, de örüljünk ha külföldről is jön egyetem, mert ez csak növelni fogja Budapest presztízsét, és összességében jót tesz az egész országnak is.
A kettő nem zárja ki egymást. Sőt, erősíthetik is, hiszen külföldi előadók növelhetik a magyar egyetemek színvonalát is.

Akkor nincs is rájuk szükségünk. Tudod 90 előtt az USAból jártak az SZBK-ba/kokiba tanulni, 45 előtt Nobel-díjat lehetett itthon szerezni, mi lenne, ha azt próbálnánk másolni, és nem pitiznénk pillanategyetemekért?


Lehet, hogy rosszul látom, de szerintem:
Mivel a hazai/külföldi ellenszél miatt nem nagyon lehet a bebetonozott ál-bal/ál-lib/mély--zöld/LMBTQ... (ál-) értelmiségi réteghez hozzányúlni, politikai szempontból mostanában nem lesz szerencsés az egyébként indokolt megtisztulás támogatása, ezért valamiféle versenyhelyzet (is) lehet a jó irányba kifejtett nyomásgyakorlás egyik eszköze.

Szerintem.

...vagy nem(tudom).


Az viszont biztos, hogy túl sok frontot nyitni egyszerre nem célszerű...
A negyvenes években a kettő (és fél) is sok volt a gyakorlatban, csak mint példa említve.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 200
113
Lehet, hogy rosszul látom, de szerintem:
Mivel a hazai/külföldi ellenszél miatt nem nagyon lehet a bebetonozott ál-bal/ál-lib/mély--zöld/LMBTQ... (ál-) értelmiségi réteghez hozzányúlni, politikai szempontból mostanában nem lesz szerencsés az egyébként indokolt megtisztulás támogatása, ezért valamiféle versenyhelyzet (is) lehet a jó irányba kifejtett nyomásgyakorlás egyik eszköze.

Szerintem.

...vagy nem(tudom).


Az viszont biztos, hogy túl sok frontot nyitni egyszerre nem célszerű...
A negyvenes években a kettő (és fél) is sok volt a gyakorlatban, csak mint példa említve.
A magyar egyetemek egyik legnagyobb rákfenéje a bebetonozott oktatói gárda. Ilyet a világ nem ismer, hogy kimozdíthatatlanul válik valaki egyetemi oktatóvá. Hacsaknem követ el valami nagyon durvát, akkor nem tudsz megszabadulni tőle, ekkor sem, ha szar oktató. Normális országok, normális egyetemein a legtöbb hely határozott időre szól, és minden alkalommal pályázol. Az oktatók meg vándorolnak az egyetemek között általában, hosszabb, vagy rövidebb idő után.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Hát kicsit off. Nekem a 2. oltás után, kb 2 hónappal volt az ellenanyag tesztem. 53.14 volt az enyém. Astrát kaptam, első kettőre. Azon munkatársaimé, akik nem oltatták be magukat, 0.0004, meg hasonló jött ki eredménynek. Tehát nekem saccra 50-szeres volt az ellenanyagszintem, mint azon kollégáké, akik oltatlanok voltak.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 218
29 318
113
Hú, akartam is mondani, hogy a járvány topikban legalább Zealt hagyjátok a napi számokat beírni, mert különben ha újranyitjátok, zéró értelme nem lesz, mert nem fogja folytatni. Több, mint egy éve csinálta ... Minden nap ránéztem a napi adatokra.
Én is ott követtem jó ideje.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 963
113
Nem egészen értem. Itt ahol a pannon puma ugrik akkora a jólét, hogy a "fényes" nyugat is irigyli, így igazán senkinek se jelentene terhet akár 10xes ár kifizetése sem, de a hálózatfejlesztéshez szükséges árszint igazán nem jelenthet gondot. Vagy nem ez a mantra?


Ó igen, csak ez itt a rezsiharc miatt van, és véletlenül sem a túltolt zöld faszakodás...

Nyilván, amikor máshonnan kipótolják, akkor persze. De minden egyes fillér, ami ehhez kell, máshonnan hiányzik. Persze szavazatot lehet vele venni. Olyan ez, mint a pesti bérletstopp. Az ország maradékának meg coki, mert pest a választások miatt fontos...


És mondd, az, hogy ők mit csináltak hol érdekes abból a szempontból, hogy máshol még itt a fórumon is nem ilyen rózsás felújítós, a közműhelyzet. Mert egy szóval se beszéltem a bezzeg a gyurcsány alattról. Lassan 12 éve volt, vége. Most már beszélhetünk a jelenlegi kormányról?
Akik a járványkezelésükkel sikeresen bebizonyították, hogy semmi más nem érdekli őket csak a hatalom, ha ebbe belehal pártízezer ember, az csak járulékos veszteség.

A kormány egy dolgot támogat: a haveri cégeket, és a saját hatalmát.
Hű, ez már nagyon szánalmas! Mond egyszerűen érvként, hogy CSAK!
 
T

Törölt tag 008

Guest
Köszi. Pont ezért akartam róla pár szót váltani a megfelelő topikban, mert nekem az IgG S értékem 1861,0 U/ml volt... 2 Pfizer után...
(Annyit adtak meg, hogy >0,8 U/ml az már pozitív eredmény, azaz van elég ellenanyagom.)
Lehet menni oltakozni vagymi nyitva a járvány topic. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Nber

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 068
9 065
113
/off
Csak mert gondolom nem mindenki olvas visszajelzések topicot rendszersen :)
Megnyitottam a topikot, de ezentúl kiegészítő házirenddel dolgozik. A részleteket olvashatjátok az ottani hozzászólásomban.
Egyelőre senki nincs letiltva a témáról, lévén a topic házirend zsír új.
/on
 
  • Tetszik
Reactions: Nber

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 325
55 738
113
Közérdekű:

Gondoltam egyértelmű, hogy az ideiglenesen lezárt járvány topicot nem kell máshol folytatni.
Akik csak ott szóltak hozzá, azok így jártak, akik meg más témákban is aktívak, azokat meg nyomatékosan kérem, hogy hanyagolják más topicokban a témát. Ellenkező esetben kénytelen leszek hosszabb-rövidebb pihenőket kiosztani.

Köszi mindenkinek előre is.


"végre egy szigorú parancs a kényszermunka táborban...." :rolleyes::D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 035
87 885
113