[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 513
15 740
113
Ezt nagyon érdekesnek találtam:

A legnagyobb homok bányák mind osztrák tulajdonba kerültek, akik évi fix 20% profittal dolgoznak. Elég komoly probléma, hogy az építőanyag ipar ki lett játszva, mivel az otthon teremtés családpolitikai szempontból nem elhanyagolható. Persze sok minden felhajtja az árat megértem én… világpiac, meg a családtámogatások által indukált kereslet stb. Na de azért 2020-as évben pl átlag 25-30% EBITDA… picit lehúzásnak érzem. Ezeket egyébként tudjuk ki privatizálta ki?
Tudjuk ki privatizálta ki...azok, akik 2004ben az unióra szavaztak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 911
7 609
113
Elsőre nem akartam válaszolni erre az óvodás szintű bullshit halmazra. De valahol személyesen is érintettnek érzem magam. Gondolom te nem tartozol az általad említett "tanárokat, tudósokat, művészeket" körbe, az írás alapján valahol az érettségi táján húznám meg a határt (sajnos a színvonal ott is nagyot esett már, mint látható). Mivel én viszont bátorkodom magam a tudósok körébe sorolni, ha az 5 év osztatlan + 3 év PhD alapján én e kör részének érzem magam. Bár Fekete-Győr legutóbbi megnyilvánulása után már nem is vagyok biztos benne, hogy van e egyáltalán értelme ilyen gondolatoknak, hiszen tudós ott mindenki abban a kis hazában, nem kell ahhoz diploma.

Amiért különösen érintettnek találtam magam, az az első mondatod második fele: "hogy itt tudathasadásban szenvedő volt kommunisták, liberálisok nyomják a folyamatos álkeresztény propagandát". OK, tudom, MZP most ezt böffentette fel, ezt kell szajkózni azon az oldalon, de azért mégis. Például, én soha nem voltam sem kommunista, sem liberális. Tudod, nagyfatert halálra ítélték a komcsik 56 után, akik mellesleg mindenünket elvették az ötvenes években, nagyapai nagybácsit addig verték, amíg "önként lemondott a gyáráról" szintúgy a fényes szellők idején. Még nekem, két generációval később is az volt a megjegyzés, az első egyetemi jelentkezésemnél a nyolcvanas évek második felében, majd a seregben úgyszintén, hogy hát ugye van itt ez az ellenforradalmár nagyapa. Tudod én még emlékszem arra, hogy a nagyhangú SZDSZ-nek nevezett kommunista trükk, amivel a volt csúcs MKP/MSZMP vezetők fiai/leányai ál ellenzékiekkel karöltve megörvendeztettek bennünket szintúgy a nyolcvanasok végén, minek is vallotta magát. Liberálisnak, igen. Szóval nekem a magyar liberális belpesti értelmiségtől is hányingerem támad, és pontosan értem, hogy miért és mire született válaszként az illiberális rendszer. Ezt nyugatról nem értik, mert a kelet-nyugati párbeszédhez először tisztázni kellene a fogalmakat, azokat az értelmezési különbözőségeket, amik a szétválasztott Európa nyugati és keleti felén kialakultak a keleti kommunizmus évei alatt. Sőt elárulok neked egy titkot. Azért jöttem el Magyarországról, mert elegem lett a "liberális-kommunista" klikkből, akik uralják például az én szakmámat, meg úgy a felsőoktatás 90 százalékát otthon. Elegem lett abból, hogy gyakorlatilag hitet kell tegyél mellettük, ahhoz, hogy érdemben előre juthass. Hogy nem mondhatod ki a véleményedet, amit gondolsz, mert kiközösítenek, a talpig demokraták. Hogy kontraszelektált emberekkel kell versenyezned. Hogy olyanok, mint te is, akik egy értelmes mondatot nem tudnak leírni, egyetemi oktatói helyeket kapnak, míg te küzdesz a fél éves kutatói szerződésekkel, az alamizsna juttatásokkal. Hogy olyan pályázatokkal nyernek OTKA-kat emberek amivel a seggem sem törölném ki, de hát ők a brancshoz tartoznak. Tudod nem mindenki a zorbangeci rendszere miatt jött ki nyugatra, van ám aki pont a másik oldal miatt.

Ami a folyamatos agymosást, gyűlöletkeltést illeti. Semmi kifogásom egy normális vita ellen, ahol tények és tények ütköznek. Ámbátor a legutóbbi felvetésemre, a szimpla összehasonlítására a nyugati és a magyar munkajogi szabályozásnak sem érkezett még egyetlen válsz sem, nemhogy bármiféle elemzés. Mert ugye a szuperdemokrata, mindenben igaza van baloldal egyik mantrája a "laza" magyar munkajogi szabályozás. Vagy hasonlítsuk össze a szintén "laza" környezetvédelmi szabályozást, vagy a "szuperlaza" magyar építési szabályozást. Vagy a magyar és egyéb úniós országok bevándorlási politikáját és annak sikerességét a hatvanas évektől napjainkig. Vagy, a gazdaság helyzete a rendszerváltástól napjainkig. Tessék, csak pár téma, amin el lehet indulni. A mindenszarorbanegygeciesdiktator szintű valóban agymosott megszólalások helyett.
61731541e949b2d5cbbb3c089a5cf468d74c8b789c114a4e3f096cfaa952c9c7f5771678.jpg
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 911
7 609
113
Ha már cégek.


Pénzért vesznek majd szavazókat, mint az előválasztás során?
Olyat nevetnék ha most benyoma rengeteg pénzt az ellenzékbe , nyernének , aztán ugyan úgy folytatódnának az eljárások meg a büntik a cégei ellen :D:D:D
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Most, hogy felmerült a visszajelzések topikban a békaemberes topik (amire én azt mondtam, hogy olyan nem kell, mert már van olyan, úgy hívják BIZTPOL), hirtelen szembe jött velem ez a nem friss, de most még csak egy hónapos videó, szóval nincs új a nap alatt :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 562
80 923
113
Olyat nevetnék ha most benyoma rengeteg pénzt az ellenzékbe , nyernének , aztán ugyan úgy folytatódnának az eljárások meg a büntik a cégei ellen :D:D:D
Persze, folytatódnának. Mint Gyurcsányék alatt mindig. :) Valahogy a vizsgálatok olyankor szünetelnek. :)

Nem olvastad az előbb? Iványi a legbátrabb magyar. Kimegy Brüsszelbe, visszajön Magyarországra, és a kutya se szarja le.

Azért a XX. század végén volt pár bátor magyar, pl. Tőkés Erdélyben, akit Csekk szintén ismer. Na mindegy.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 562
80 923
113

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 903
113
,Farkas Flórit, Rogán Tónit, Mengyi Ronaldót, ......., a COVIDon nyerészkedőket, megnyitni az ügynökaktákat, feloldani a titkosításokat, eltörölni a mentelmi jogot...
Hagyjuk már ezt az ügynökaktákat. Mit vártok tőle? Mi fog történni ha megnyitják? Egy félig megsemmisített, negyedében hamis oldalakból álló anyagot. Mibe, hogy mondjuk Gyurcsány neve fel sem merül benne, ahogy egyetlen üzemeltetője a rendszernek sem fordul elő benne. Miközben azon rugóztok, hogy harmincsok évvel ezelőtt, volt e valami a szomszédról benne, az eszetekbe sem jut, hogy közben azokat éltetitek akik aktívan üzemeltették azt a rendszert? Basszunk ki a kis senkikkel és juttassuk hatalomra a vezetőit? Milyen elborult logika ez? Legalább annyira az, mint azt mondani, hogy külföldről ne beszéljünk bele, mert más faszával, míg a komplett EU baloldal éppen belebeszél, ami folyamatos hivatkozási alap nálatok. Nekik lehet, nekünk nem? Vagy ezt hogy gondoljátok? A Weierbélázás meg időnként annyira látványos, hogy csak az nem látja aki nem akarja. (Tudod, hogy mi az?)
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 513
15 740
113
Hamis szövegek? Mondjuk nézd meg Orbánék munkásságát! Honnan indultak, mi lett belőlük!? Volt kummunistákból, liberálisokból, Soros bérencekből lettek komcsizó, libsiző, Sorosozó, egypártrendszert építő propagandisták.
Az EU-ra Orbánék is vágytak, annak minden előnyét ők a mai napig élvezik is, az átlag magyarokkal ellentétben! Azokkal, akik a fizetésük egyre nagyobb részét költik a "rezsicsökkentett rezsire", lakásra, élelemre, autóra... Akiket folyamatosan félrevezetnek, a valóban emelkedő, de megadóztatott, és a folyamatos áremelések miatt elértéktelenedő minimálbérrel, a nem működő állami egészségügyből a magánrendelésekre átterelt betegekkel, a FIDESZ káderek által üzemeltetett alapítványi felsőoktatással, ahol majd az kap ösztöndíjat, aki lojális lesz a rendszerrel, behódol! Miközben ők a milliós fizetésükből, a strómanok által visszaosztott "hálapénz"
százmilliárdokból repkednek, jahtoznak, kaszinóznak, k..váznak, egyszóval úrizálnak.
Nekik nem okoz gondot, hogy papíron megtakarítások híján is milliárdokat költsenek birtokokra, kastélyokra, saját stadionra a kert végébe, kisvasútra..., miközben a fiataloknak egy szaros garzonra nem futja, vagy az egyre kevesebbet érő fizetésükből egy vállalható lekáshitelre, a munkábajáráshoz szükséges autóra.
Az Lmbtq, a folyamatos "szabadságharc" az EU-val is csak egy terelés! Homokosok mindig is voltak, lesznek is, mint látjuk az eresztények között is! És ehhez nem kell őket az óvodákban népszerűsíteni, ahogy ez nem is jellemző!
A nemzetek EU-járól majd kérdezd meg a lengyel testvéreinket, hogy ebbe az oroszok is beletartoznak-e!? Szerintem ők máshogy gondolják, mint ti itt nagyon sokan! Nekem nincs különösebb bajom az oroszokkal, csak azzal, ha a keleti nyitás, nyugati zárással társul! Én nem szeretnék megint egy ütköző zónában, felvonulási területen élni, ahol orosz vadászgépek, bombázók köröznek a fejünk felett! Tudtommal a többség az EU, NATO csatlakozásra adta anno a voksát!
Kit érdekelne a baloldal, ha nem cseszte volna el a jobboldal többsége, amit lehetett! Jákob, Marki-Zay is jobboldaliak, és a Mi Hazánk is, de előbbiek már rájöttek, hogy a népét lehúzó vajdát csak a baloldallal együttműködve lehet leváltani! Köszönhető ez az eltorzított választási rendszernek is!
IFA plató? Szerintem Bayer Zsófial keversz, és a "békés" menetelőivel!
SZFE, MTA..... Sok ilyen oktatási intézmény lesz még, ha marad a rendszer, ahol nem a hozzáértés a lényeg, hanem a lojalitás, meghunyászkodás, behódolás!
Először azt hittem humorból írsz, de nem...
Igazad van abban, ahogy leírod hogy indult a fidesz (trianon emléknapon kivonult, stb), de az ember változik. Nekem sincs már 2-3 barátnőm egyszerre. Márky soha nem volt jobboldali, pláne nem keresztény. A családja jól futott az átkosban is. Az ilyeneket nevezték a teológián vörös-rózsafüzéresnek.
Az eü. köszöni jól van; már 100 felett van a felújított korházszám, rengeteg új eszközzel. Arról nem a kormány tehet, h sok kórházi vezető (balosok ráadásul) a leesett csempét nem csináltatja meg (ha igen, akkor a haver kiszámláz 100e-t érte), vagy rendelésen tereli át a betegeket a magánpraxisába.
Nyugati zárás...ühüm. Azért nőtt rekordszintekre a külker mérleg a németekkel ugye?!
Választási rendszer mitől torz? Mert az induló személyekre szavazol meg listára? A jelöltek közül az nyer (ha hajszállal is), akit a többség akar. De van olyan jó fej az alkotmány, h a nem nyerők voksai is számítanak (nem 2/3 lenne, hanem 4/5 meg 8/9). Te is elindulhatsz rajta, már nem kell horror számú kopogtató sem.
Az IFA platót, kandellábelt, kiírtást, fideszes gyerekek kivégzését a mostani ellenzék emlegette (szellemi elődeik cselekedték is). Ilyet soha nem hallottam fideszestől.
Az oktatásban meg azért lett csönd, mert akik vállalták a fenntartó váltást (átalakítást), megkapták a 30-40% azonnali béremelést :)
Marad a kérdés; Te személy szerint mitől fogsz jobban élni egy kurzusváltás alatt? Mitől lesz jobb? És az országnak? Mert a dühödt "köcsögorbán, még megfagyni sem enged minket-bezzeg a németek" nem érv, de ez jött le a reakcióidból.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 562
80 923
113
Először azt hittem humorból írsz, de nem...
Igazad van abban, ahogy leírod hogy indult a fidesz (trianon emléknapon kivonult, stb), de az ember változik. Nekem sincs már 2-3 barátnőm egyszerre. Márky soha nem volt jobboldali, pláne nem keresztény. A családja jól futott az átkosban is. Az ilyeneket nevezték a teológián vörös-rózsafüzéresnek.
Az eü. köszöni jól van; már 100 felett van a felújított korházszám, rengeteg új eszközzel. Arról nem a kormány tehet, h sok kórházi vezető (balosok ráadásul) a leesett csempét nem csináltatja meg (ha igen, akkor a haver kiszámláz 100e-t érte), vagy rendelésen tereli át a betegeket a magánpraxisába.
Nyugati zárás...ühüm. Azért nőtt rekordszintekre a külker mérleg a németekkel ugye?!
Választási rendszer mitől torz? Mert az induló személyekre szavazol meg listára? A jelöltek közül az nyer (ha hajszállal is), akit a többség akar. De van olyan jó fej az alkotmány, h a nem nyerők voksai is számítanak (nem 2/3 lenne, hanem 4/5 meg 8/9). Te is elindulhatsz rajta, már nem kell horror számú kopogtató sem.
Az IFA platót, kandellábelt, kiírtást, fideszes gyerekek kivégzését a mostani ellenzék emlegette (szellemi elődeik cselekedték is). Ilyet soha nem hallottam fideszestől.
Az oktatásban meg azért lett csönd, mert akik vállalták a fenntartó váltást (átalakítást), megkapták a 30-40% azonnali béremelést :)
Marad a kérdés; Te személy szerint mitől fogsz jobban élni egy kurzusváltás alatt? Mitől lesz jobb? És az országnak? Mert a dühödt "köcsögorbán, még megfagyni sem enged minket-bezzeg a németek" nem érv, de ez jött le a reakcióidból.
Még mindig a Trianon emléknapon rágódik? Ráadásul nem is volt emléknap!!! (2010 június, Nemzeti Összetarozás napja, ORBÁN kormány!) Fake az egész történet. Azóta volt migiris népszavazás utáni parlamenti, és a JOBBIK, MOSTANI mihasszák IS kivonultak. Pl. Dúró ... Ennyike.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 562
80 923
113

A „Fizessenek a gazdagok” az átlagbért keresők és a kisvállalkozók adóemelését jelentené​

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Kormányinfo
Részben sztem a katonák, rendőrök tehermentesítésére, önkénteseket is fel fog venni az állam határvédelemre. Kiképzés után ők is a határt fogják védeni. Valszeg attól tartanak eszkalálódni fog a helyzet nálunk is.
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: aquarell and enzo

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 562
80 923
113
  • Tetszik
Reactions: rappali_

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 562
80 923
113
Max. benzinár hétfőtől 480 HUF. 95-ös és a Diesel is.
Látod. Megint.

NBB. Kijön a Jobbikos a bizottságból, majd pár órával rá Jákob bejelenti, hogy a kormány nyugodtan maximálhatná az üzemanyagok árát. Csináljonmárvégrevalamithöööö!

Erre a kormány bejelenti rá két nappal (miután felkészítették rá szakmailag a MOLt és gondolom az OMVt is, ehhez idő kell, ugye ...), hogy hétfőtől ennyi és ennyi az üzemanyag. Erre Jákob megint pörög, hogy milyen okosak voltak, és megint semmit sem lehet tenni ezzel, mert nem szivárogtattak, de olyan tuti dologgal nyomultak a médiában, ami már előre eldöntött tény. És ez megy 2010 óta ...