[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 376
56 048
113



"
  • amint lehet, be kell vezetni az eurót,
  • csatlakozni kell az Európai Ügyészséghez,
  • Magyarország lojális tagja lesz a NATO-nak és az EU-nak is."
Ez igen b+, kedves Péter, gratula, ettől nagyobb baromságokat nehéz lett volna mondania, fletó nyúlt is a vodkásuveg után.
:mad::hadonaszos:
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 538
8 921
113
Miről beszélhet a költő?

Én arra lennék kíváncsi, hogy végeztek e már számítást, hogy családonként, személyenként mennyi jut miután visszavették LőlőTiborcGarancsiSzíjjStb-től a lóvét.
Úgy izgulok, lehet egy gyárat kapok? Vajon lehet majd választani?
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 747
17 303
113
Én arra lennék kíváncsi, hogy végeztek e már számítást, hogy családonként, személyenként mennyi jut miután visszavették LőlőTiborcGarancsiSzíjjStb-től a lóvét.
Úgy izgulok, lehet egy gyárat kapok? Vajon lehet majd választani?
Volt már itt ezzel kapcsolatban megválaszolatlan kérdésem, h miben lenne jobb az ellenzék. Ezeket hallgatva, kettő evidencia: a kormánytagoknak elképesztő önuralma van, h úriemberként tudnak válaszolni (én kb. úgy, ahogy Tom Cruise a trópusi viharban a vörös sárkánynak :) ). A másik, h bármely falu tudna helyettük 8-10 embert adni, akik magasabb szakmai/szellemi színvonalon tudnának működni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 375
68 829
113
Ez egy... marha.
Tehat akkor a napokban rezsiemeles, es teljes szervilizmus az Eu es a Nato fele a kommunikacioja, plusz nemi lmbtq ellenesseg. Ejj de jo valasztas lesz ez a Peter. o_O
Ez a faxi nem fogja birni a nyomast, lassan eleri Zelenszkijek szinvonalat...
Teljesen otlettelen, kapkodo, mindenkinek epp azt mondo amit aktualisan hallani akartat. Csak itt nem egy porszivot kell eladni, hanem egy orszagot menedzselni hiba nelkul.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 375
68 829
113

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 376
56 048
113
Lassan depis leszek ettől a topiktól, annyira alacsony a színvonal az ellenzék köreibol, hogy képtelenség, hogy ennyi telik toluk, ettől nekem csak az szornyubb, hogy a voksok közel felét megkapják.
Mekkora is az intellectualis deficit a kedves egységsugarú választópolgárok között?
Persze, Viktorékat is kb deresre kellene húzni a fotéren, és rongyosra vesszozni a segguket,a mellék jovedelmeik okán, de így is 2 kört kap az ellenzék az egykoros futamban toluk.
Ebből Tenessy lesz ma este, émmondom a buga Jóska.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 636
25 222
113
Lassan depis leszek ettől a topiktól, annyira alacsony a színvonal az ellenzék köreibol, hogy képtelenség, hogy ennyi telik toluk, ettől nekem csak az szornyubb, hogy a voksok közel felét megkapják.
Mekkora is az intellectualis deficit a kedves egységsugarú választópolgárok között?
Persze, Viktorékat is kb deresre kellene húzni a fotéren, és rongyosra vesszozni a segguket,a mellék jovedelmeik okán, de így is 2 kört kap az ellenzék az egykoros futamban toluk.
Ebből Tenessy lesz ma este, émmondom a buga Jóska.
2 dolog lehetséges:
Rájöttek, hogy ez a szöveg és intellektus kell a népnek.
Vagy senki nem akarja bevállalni, hogy apró klán bábja legyen, ezért egymásra licitálnak.

A probléma az, hogy 2017 óta kvázi Óbudán élek (direkt nem hivatkozok Budapestre az általános pest-el, mert az számomra ciki), a tömegközlekedésen utazva van szerencsém olyan magasröptű eszmefuttatásokat hallgatni, hogy hirtelen néha azt hiszem panoz és ulippo beszélget előttem élőben. Na már most ha tényleg ez a szint lett az amivel megfogják a tömegeket akkor vethetjük a keresztet.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 375
68 829
113
Lassan depis leszek ettől a topiktól, annyira alacsony a színvonal az ellenzék köreibol, hogy képtelenség, hogy ennyi telik toluk, ettől nekem csak az szornyubb, hogy a voksok közel felét megkapják.
Mekkora is az intellectualis deficit a kedves egységsugarú választópolgárok között?
Persze, Viktorékat is kb deresre kellene húzni a fotéren, és rongyosra vesszozni a segguket,a mellék jovedelmeik okán, de így is 2 kört kap az ellenzék az egykoros futamban toluk.
Ebből Tenessy lesz ma este, émmondom a buga Jóska.
Az nem Hennessy? Mondjuk en mar elobbre vagyok a sajat palesszel meg a polgarmester boraval. Lassal el is alszom, tegnap de 10 ota fenn vagyok. :p
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 110
88 181
113
2 dolog lehetséges:
Rájöttek, hogy ez a szöveg és intellektus kell a népnek.
Vagy senki nem akarja bevállalni, hogy apró klán bábja legyen, ezért egymásra licitálnak.

A probléma az, hogy 2017 óta kvázi Óbudán élek (direkt nem hivatkozok Budapestre az általános pest-el, mert az számomra ciki), a tömegközlekedésen utazva van szerencsém olyan magasröptű eszmefuttatásokat hallgatni, hogy hirtelen néha azt hiszem panoz és ulippo beszélget előttem élőben. Na már most ha tényleg ez a szint lett az amivel megfogják a tömegeket akkor vethetjük a keresztet.
A gond az, hogy egyedül marad az összes Tibor, ha nyernek. Legalábbis a munkaképesek lelépnek.

Van egy rokonom. Alapból azt gondoltam róla, hogy hülye komcsi, legalábbis az anyja nagy komcsi volt. Erre benyögi tegnap MZPt hallgatva, hogy ha ezek a faxok nyernek, ő lelép. Három+egy gyerek, ő egészségügyben dolgozik, de nem hülye, mellé három nyelven beszél, neje gyógytornász, gyógypedagógus.

És full balos a családja! Ha a sajátjaik így gondolkodnak, tényleg, csak a legkreténebb O1Gk akarnak váltást O1G miatt. Beléjük verték 1998 óta, a sok fax mivel folyamatosan mondták, elhitte. Ez van.

De olvasva a topikokat itt, azért jó pár balosabb arc is hányik tőlük, és ez azért bizakodásra ad okot, még ha azért félelmetes, hogy egy Szabó, Jakab, MZP, Gelgely adjuntkus, meg a többi opció lehet bárkinek is, csak mert O1G ...

Mottó:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 110
88 181
113

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 525
113
Ezt nagyon érdekesnek találtam:

A legnagyobb homok bányák mind osztrák tulajdonba kerültek, akik évi fix 20% profittal dolgoznak. Elég komoly probléma, hogy az építőanyag ipar ki lett játszva, mivel az otthon teremtés családpolitikai szempontból nem elhanyagolható. Persze sok minden felhajtja az árat megértem én… világpiac, meg a családtámogatások által indukált kereslet stb. Na de azért 2020-as évben pl átlag 25-30% EBITDA… picit lehúzásnak érzem. Ezeket egyébként tudjuk ki privatizálta ki?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 335
37 419
113
Ezt nagyon érdekesnek találtam:

A legnagyobb homok bányák mind osztrák tulajdonba kerültek, akik évi fix 20% profittal dolgoznak. Elég komoly probléma, hogy az építőanyag ipar ki lett játszva, mivel az otthon teremtés családpolitikai szempontból nem elhanyagolható. Persze sok minden felhajtja az árat megértem én… világpiac, meg a családtámogatások által indukált kereslet stb. Na de azért 2020-as évben pl átlag 25-30% EBITDA… picit lehúzásnak érzem. Ezeket egyébként tudjuk ki privatizálta ki?
Államosítani kő üket oszt a sunyko osztrákok mehetnek a sunyi pic.ába.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 376
56 048
113
Ezt nagyon érdekesnek találtam:

A legnagyobb homok bányák mind osztrák tulajdonba kerültek, akik évi fix 20% profittal dolgoznak. Elég komoly probléma, hogy az építőanyag ipar ki lett játszva, mivel az otthon teremtés családpolitikai szempontból nem elhanyagolható. Persze sok minden felhajtja az árat megértem én… világpiac, meg a családtámogatások által indukált kereslet stb. Na de azért 2020-as évben pl átlag 25-30% EBITDA… picit lehúzásnak érzem. Ezeket egyébként tudjuk ki privatizálta ki?



Már 88 körül az ágazatvezeto elvtársaknak mindnek voltak saját kotrói, dózerei, ahol a tsz gépei dolgoznak bérmunkában 10-30 évvel az elott, hirtelen megjelentek a maszekok, majd hirtelen saját bányát nyitottak, meglepo sebességgel mentek akkoriban ezek a dolgok,mármint a papír munka, majd hirtelen osztrakok, németek vették meg a tsz régi bányáit, majd az elvárásak új bányáit is.
:rolleyes:
Amíg a tsz csodbe ment, a osztrák simán tudott pénzt csinálni, fejleszteni, a mi bankjaink nem adtak nekunk hitelt, de az osztrakoknak igen, de ilyen a piacgazdaság....
Laczháza, Dunavarsány, Délegyháza tele van kavicsbányákkal, alig van hazai tulajdonban 1-2.