[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
K

kamm

Guest
E
MZP Fleck Zoltán vezette testülettel alkotmányozna. Pacekba bele fognak állni a jogállam folytonosságának felfüggesztésébe, Brüsszelben - természetesen - engedélyt kaptak rá. Érik az alkotmányos válság, vagy ha úgy tetszik polgárháború, ha győznének.

Az ilyen verbalis felkorbacsolas-vaditas mimdig kétélű fegyver: a base belelkesedik és mindmamyian elmennek szavazni stb, ugyanakkor ez a masik oldalon is így hat, ráadásul a (tipikusan többségi) rendparti swing vote centerszavazot konkrétan elremiti attol, hogy "ezeket" juttassak hatalomra...
 
K

kamm

Guest

re%C3%A1lj%C3%B6vedelem.jpg


Nem tudom, mennyire valos ez, de ha igen, akkor ezt igen nehez lesz ennek az ellenzeknek tromfolnia, plane egy negativ kampannyal...
 
T

Törölt tag 008

Guest

re%C3%A1lj%C3%B6vedelem.jpg


Nem tudom, mennyire valos ez, de ha igen, akkor ezt igen nehez lesz ennek az ellenzeknek tromfolnia, plane egy negativ kampannyal...
Saját és környezetem példájából ítélve valós. gyurcsányék alatt hitelből hitelbe kellett élni, most meg 0 hitelem van és pár milla tartalékba. Idén eddig csak a számítógépre és kiegészítőkre elkúrtam több mint egy milliót ezen kívül mindenféle szarra költöttünk és mégis pluszba jön a pénz.
Családba, környezetbe dettó mindenki szépen gyarapszik. Olyannak is van munkája aki régen évekig csak lófrált, majdhogynem éhezett most meg 120 000-es telefonot vesz és évente cseréli. Igen, ő nem az okos rokonok közé tartozik, neki a telefonja okos :p
Így belegondolva senkit sem ismerek, akinek rosszabbul menne most mint akkor. persze ettől rohatzorbánozik egy csomó. :p
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Persze lehet, hogy az dönt, ki tud több embert az utcára vinni (Bp-en elvileg az ellenzék, 1918 óta bármikor).
Hát azért a balliberális oldal akkora tömeget mint a két nagy békemenet, soha nem tudott utcára vinni. Jó ha 100 ezret, de azt sem mostanában. Van az a 10-20 ezer zajos belvárosi sértett embertömegük, és kb. ennyi.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 867
86 923
113
Saját és környezetem példájából ítélve valós. gyurcsányék alatt hitelből hitelbe kellett élni, most meg 0 hitelem van és pár milla tartalékba. Idén eddig csak a számítógépre és kiegészítőkre elkúrtam több mint egy milliót ezen kívül mindenféle szarra költöttünk és mégis pluszba jön a pénz.
Családba, környezetbe dettó mindenki szépen gyarapszik. Olyannak is van munkája aki régen évekig csak lófrált, majdhogynem éhezett most meg 120 000-es telefonot vesz és évente cseréli. Igen, ő nem az okos rokonok közé tartozik, neki a telefonja okos :p
Így belegondolva senkit sem ismerek, akinek rosszabbul menne most mint akkor. persze ettől rohatzorbánozik egy csomó. :p
Ennyi.

Nem kívánok senkinek moslékot aki nem szereti őket, de minden o1gzőnek 12 év moslék gciket kívánok, szeretettel. Mert megérdemli minden elmeroggyant barom, hogy 12 éven át szopjon, és mellé tönkre is menjen. Konkrétan, ki fog ürülni az ország idővel, ha moslékék nyerik a választást jövőre.
 
T

Törölt tag 4082

Guest

re%C3%A1lj%C3%B6vedelem.jpg


Nem tudom, mennyire valos ez, de ha igen, akkor ezt igen nehez lesz ennek az ellenzeknek tromfolnia, plane egy negativ kampannyal...
Mint minden statisztika. Van mögötte valami minimális alap, de összességében elég nehezen igazolható. Mert ugye ki él jobban? Az a tanár, aki szakmunkás minimálbért kap? Vagy az a mérnök, aki alig valamivel felette? Vagy az informatikus/épitőipari feketemunkás? Ez utóbbiak igen. A többi nagyon nem.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Vagy az a mérnök, aki alig valamivel felette?
Az a mérnök aki alig szakmunkásbér fölött keres, az valamit nagyon elkúrt az életében. Tanácsom neki, váltson munkahelyet!
Tegnap beszéltem egy lánnyal, ő is szépen beleragadt a régi helyére egyetemmel (pénzügy) átlagbéré. Most bepróbálkozott másik munkahelyre és megdöbbent, hogy kétszer annyit kínáltak. Lehetőségek országa lettünk, napi szinten jönnek az új cégek.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 994
32 964
113
"Szánalmas kis lény az ember,önnön sorsán túl nem lát.Nagyon könnyen megtéveszti néhány jol irányzott hazugság"
2011től lehet szabadon munkát vállalni nyugaton-ez kb 700ezer munkavállalót vont ki a hazai munkerőpiacrol.A 2010es évek egy konjunktúrális időszak volt a világban,ráadásúl viszonylag alacsony energiaárakkal ("rezsicsökkentett" befagyasztott árak valójában 6-7 éven át magasabbak voltak,mint a piaci árak lettek volna).Mindenki gyarapodott,KKE látványosan feljött-mi éppenséggel a kevesebbet gyarapodók között voltunk,a többiek elhúztak mellettünk.A nem agitprop terhelte statisztikák mind szépen mutatják is,hogy a buleszekkel párban mi vagyunk már az EU szegényháza.
Szóval volt gyarapodás,de azt nem a kormányzat miatt,hanem a világ/EU gazdaság miatt volt.Arrol viszont már tehet a kormányzat,hogy a magyar nép ezalatt a konjunktúra alatt nem gyarapodott ugy,mint a környező országok népei az EUban.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Az a mérnök aki alig szakmunkásbér fölött keres, az valamit nagyon elkúrt az életében.
Igen, nem folyamatirányító, vagy üzemmérnök lett, hanem mondjuk vegyész.
Azt kéne már észre venni, hogy amíg az állami szféra bérrendszere nem lesz rendezve, addig iszonyatos lefelé ható nyomás van a bérekre. Amíg +100 ezer nettót ígérve átlagbér alatt lehet elhozni egy állami auditort a magánszektorba, addig nincs lehetőségek országa. Vannak területek, ahol jól lehet keresni, és vannak ahol extraszopás az egész.
De írtam már, a magyar zseb szerint szavaz. Ha reális kockázat a moslék győzelme, akkor igen komoly embertömeg érzi úgy, hogy Fletó alatt jobb volt.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 942
7 703
113
Hát azért a balliberális oldal akkora tömeget mint a két nagy békemenet, soha nem tudott utcára vinni. Jó ha 100 ezret, de azt sem mostanában. Van az a 10-20 ezer zajos belvárosi sértett embertömegük, és kb. ennyi.
Meg nem mindegy milyen embereket , azért egy B szektor még az angol policet is meg agyabugyálta nem olyanrégen ... Nem valószínű hogy pont belpesti ellenzékiek fognának ki rajtuk . Legyenek akármenyien is
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
548
1 542
93
Attól tartok konfrontatív forgatókönyve van rá... bizony a klasszikus eset ilyenkor, hogy a fegyveres testületek hová állnak. A rendőrség a TEK-et kivéve biztos nem mögé, igen utálják a rendőri állományban ma is tudtommal. A hadsereg? Az esetleg igen, tudják, hogy a ballib leépítéseket hozhat csak a honvédség számára. Persze ez önmagában még nem elég motiváció, ha nem látnak esélyt arra, hogy ha mondjuk a hatályos alkotmány védelme érdekében fellépve nem börtön vár rájuk a végén.
Persze lehet, hogy az dönt, ki tud több embert az utcára vinni (Bp-en elvileg az ellenzék, 1918 óta bármikor)
Az ellenzék vezetői egymásra licitálva most gyakorlatilag nem mutatkozhatnak puhánynak, még Karácsony volt az, aki némi józanságot is tanúsított ebben a témában. Bár '18-ban ő is kinyilatkozta, hogy az alaptörvény semmisnek számít, ha nyernek stb.
A fő problémája nyilván a bebetonozott emberek lennének az ellenzéknek, de hogy erre ne lenne más megoldás, mint a kvázi puccs? Szerintem elég hamar le lehet mondatni a kulcsembereket, ha nem áll mögöttük már egy kormánytöbbség. Ehhez nem kell alkotmányozni, de a kemény mag már 2011-ben beeállt abba, hogy az Alaptörvény nem legitim (pedig hát ez csak jogon kívüli érvekkel támasztható alá, mint hogy nem volt konszenzussal elfogadva), és ezek - mint Magyar Gyuri börtönkárpótlásokon meggazdagodott zugügyvéd - bár semmilyen társadalmi támogatottságuk nincs a belpesti értelmiségen kívül - az állandó nyüzsgésükkel elérték, hogy ez legyen a fő programpont.
Éppen most vizsgálja az Alkotmánybíróság lengyel mintára, hogy a hazai jog az uniós jog felett áll-e. Ha Orbán most kitalálja, hogy egy felsőbb szintű jogszabályt egy alsóbb szintű testület felülbírálhat, akkor bármi megtörténhet a jövőben.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 235
113
Mint minden statisztika. Van mögötte valami minimális alap, de összességében elég nehezen igazolható. Mert ugye ki él jobban? Az a tanár, aki szakmunkás minimálbért kap? Vagy az a mérnök, aki alig valamivel felette? Vagy az informatikus/épitőipari feketemunkás? Ez utóbbiak igen. A többi nagyon nem.

Nem mindenki él jobban, de a társadalom túlnyomó többsége igen. Szerintem ezt kár lenne tagadni, ezt látom a saját szememmel, ahogy sokan mások is.
De írtam már, a magyar zseb szerint szavaz.

Ez nem feltétlenül igaz. A saját családomból ismerek olyat, akinek az elmúlt 12 évben sokkal jobban fut a szekér, mégis az ellenzéki összefogásra fog szavazni, mert gyűlöli a kormányt. Szerintem sok ember az ilyen primitív érzelmek alapján szavaz, erre épült rá az O1G szlogen is, kihasználják az olyan proli tulajdonságokat, mint pl. a gyűlölet, irigység, stb.
Igen, ez a kormánypárti oldalra is jellemző, még mielőtt valaki nekem esne.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Mint minden statisztika. Van mögötte valami minimális alap, de összességében elég nehezen igazolható. Mert ugye ki él jobban? Az a tanár, aki szakmunkás minimálbért kap? Vagy az a mérnök, aki alig valamivel felette? Vagy az informatikus/épitőipari feketemunkás? Ez utóbbiak igen. A többi nagyon nem.
Mekkora csúsztatás ez a szakmunkás minimálbéres hasonlat. Tiszta Orveli kommunikáció! Valószínűleg PDSZ-es találmány. Mert úgy-e a hasonlat alapján egy értelmiségit mérünk egy szakmunkáshoz, aki nem mellékesen - a csúcsszuper, semmihez sem értő, de a világ folyását meghatározni akaró, kabátszakos bölcsészek körében - csak is alantas lény lehet.

De nem is ez a lényeg, hanem hogy minimálbérből kettő van. Először is van a diplomás minimálbér (amit hivatalosan garantált bérminimumnak neveznek), másodszor pedig a nem diplomás minimálbér (szakmunkás minimálbérnek neveznek). Előbbi 219.000 Ft, utóbbi 167.400 Ft. Azonban a tanári bérre még rátevődik az évekhez kapcsolódó régiség után járó pénz, és a pluszmunka bére (osztályfőnöki, különóra, stb., na meg az évi közel 2.5 hónap szabi - azért ez sem semmi).
Ezek tükrében az egész állítás egy nagy hazugság!!! Mert TANÁR csak az lehet aki egyetemet vagy főiskolát végzett. Vagyis diplomás, így pedig jár neki a diplomás minimálbér, ami 23%-al nagyobb, mint a szakmunkás minimálbér.
Nem mellékesen az elmúlt 11 évben, közel megduplázódott a bérük a tanároknak. Egyébként szerintem nagy részük nem érdemi meg, mert utálják a kormányt mint a szart.

Persze a fentieket az egyszerű balosok nem fogják fel, hanem csak mantrázzák, hogy egy tanár csak annyit keres mint egy melós.
 

Martin15

Well-Known Member
2021. március 12.
69
463
53
Igen, nem folyamatirányító, vagy üzemmérnök lett, hanem mondjuk vegyész.
Azt kéne már észre venni, hogy amíg az állami szféra bérrendszere nem lesz rendezve, addig iszonyatos lefelé ható nyomás van a bérekre. Amíg +100 ezer nettót ígérve átlagbér alatt lehet elhozni egy állami auditort a magánszektorba, addig nincs lehetőségek országa. Vannak területek, ahol jól lehet keresni, és vannak ahol extraszopás az egész.
De írtam már, a magyar zseb szerint szavaz. Ha reális kockázat a moslék győzelme, akkor igen komoly embertömeg érzi úgy, hogy Fletó alatt jobb volt.
Azért munkaerő piac, mert a fizetéseket is a piac árazza be. Akinek a munkája tudása keresettebb, addig a fizetése is több lesz. Az, hogy az állami szférába rengeteg piacképtelen tudású léhűtő lézeng, közben szidja a kormányt, hogy hé há az meg az a multinál duplát keres, mi meg nem, mert o1g ellopja tőlünk! Erre szoktam mindig azt válaszolni, hogy se nem rabszolgák, se nem röghöz kötöttek, nem kötelező itt dolgozni...hümmögnek és még mindig itt rontják a levegőt.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 860
56 529
113
Mekkora csúsztatás ez a szakmunkás minimálbéres hasonlat. Tiszta Orveli kommunikáció! Valószínűleg PDSZ-es találmány. Mert úgy-e a hasonlat alapján egy értelmiségit mérünk egy szakmunkáshoz, aki nem mellékesen - a csúcsszuper, semmihez sem értő, de a világ folyását meghatározni akaró, kabátszakos bölcsészek körében - csak is alantas lény lehet.

De nem is ez a lényeg, hanem hogy minimálbérből kettő van. Először is van a diplomás minimálbér (amit hivatalosan garantált bérminimumnak neveznek), másodszor pedig a nem diplomás minimálbér (szakmunkás minimálbérnek neveznek). Előbbi 219.000 Ft, utóbbi 167.400 Ft. Azonban a tanári bérre még rátevődik az évekhez kapcsolódó régiség után járó pénz, és a pluszmunka bére (osztályfőnöki, különóra, stb., na meg az évi közel 2.5 hónap szabi - azért ez sem semmi).
Ezek tükrében az egész állítás egy nagy hazugság!!! Mert TANÁR csak az lehet aki egyetemet vagy főiskolát végzett. Vagyis diplomás, így pedig jár neki a diplomás minimálbér, ami 23%-al nagyobb, mint a szakmunkás minimálbér.
Nem mellékesen az elmúlt 11 évben, közel megduplázódott a bérük a tanároknak. Egyébként szerintem nagy részük nem érdemi meg, mert utálják a kormányt mint a szart.

Persze a fentieket az egyszerű balosok nem fogják fel, hanem csak mantrázzák, hogy egy tanár csak annyit keres mint egy melós.
"Régiség után járó pénz.." .:D:D
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
"Régiség után járó pénz.." .:D:D
Jó, igazad van, pongyolán fogalmaztam :( .
Helyesen pedagógusi besorolási fokozat és besorolási kategória van. A fokozatokba való fellépés évek és tanulás függvénye. Az ilyen vonatkozásban eltöltött időt neveztem a köznyelvben használatos "régiségnek":rolleyes:.
 
Status
Not open for further replies.