[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 737
113
A Városházán? Macron? Na ezt megnézem! Túl szép ez, tuti, hogy nem igaz. Egy olyan széteső helyre, kb. a legszarabb védelmi körülmények között oda vigyék? Akkor nem normálisak. Az USA elnök és az orosz elnök után a francia, brit és izraeli vezető van a csúcson. Na már most ide vinnék el:

3.jpg


 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 737
113
Stumpf 1989-ben messze nem volt fideszes (most meg nem alkotmánybíró már bő 2 éve). MSZMP tag volt, meg a MISZOT elnöke és rövidesen a Hazafias Népfront alelnöke, ahogy te is említed. 1991-től pedig Göncz Árpád ifjúságpolitikai tanácsadója. 1989-re már a Bibó Szakkolégiumot sem vezette. Pont semmi köze nem volt 1989-ben Orbán Viktorhoz, azon kívül, hogy ismerték egymást. Ahhoz meg aztán végképp nem, hogy Orbán részéről mennyire volt bátor dolog a Nagy Imre temetésen elmondott beszéd. A kedves apósa szívfájdalom nélkül bekasztlizta volna Orbánt, ha kicsit is másként alakulnak a dolgok.

Az meg legfeljebb a dokumentumokkal alá nem támasztott, magán jellegű elképzelésed, hogy szerinted Németh és Gorbacsov titokban miről állapodott meg és mikor. Amiről te "tutira" tudsz, de persze csak "szerinted", mert hogy "tagadják" és hogy "titkos", viszont az időpontját is "tudod", ami 1989 nyara, pedig ekkor Németh és Gorbacsov nem tárgyaltak.

A Nagy Imre temetés 1989. június 16-án volt. Német Miklós pedig csak októberben lett miniszterelnök. Addig a népköztársaság elnöke volt, ami akkor sem a valós első számú vezető pozíciót jelentette. Németh és Gorbacsov 1989 nyarán nem találkoztak. 1989 márciusban volt egy találkozójuk (eredetileg Rizskovval, mert Németh akkor nem Gorbacsov szintjén állt, de aztán elintézték hogy Gorbacsov is fogadja), de akkor még csapatkivonásról szó sem volt (Németh egyébként sem volt ez ügyben kompetens partner). Nyers Rezső és Grósz Károly lettek kirendelve 1989 nyarán Moszkvába Gorbacsovhoz, de ez már júliusban volt a Nagy Imre temetés után. Ezen a találkozón sem volt szó csapatkivonásról. Legalábbis sem a magyar, sem a szovjet források szerint. A szovjet források 1989 októbertől beszélnek a szovjet csapatok Kelet-Európából való olyan léptékű kivonásáról, amibe akár a Magyarországon állomásozó szovjet csapatok teljes kivonása is beletartozhat. De még ekkor is csak lehetséges és nem tényszerű magyar és lengyel követelésként említik.
Sőt maga Németh Miklós sem említi ezt az 1989 márciusi találkozóról írt jelentésben, vagy bármilyen más dokumentumban, hanem csak sokkal később, utólag világosodott meg, hogy ő már ekkor megállapodott valamiről aminek semmi nyoma. Nincs sem magyar, sem szovjet dokumentum, amely akár 1989 tavaszán, akár 1989 nyarán a szovjet csapatok Magyarországról való kivonásáról szóló tárgyalást említenének.

Azt meg már végképp elvadult dolog lenne állítani, hogy Orbán Viktort 1989 júniusban értesítették volna bármilyen szovjetekkel folytatott titkos tárgyalásról, hogy ő ezt a beszédében nyilvánosan követelhesse.

A szovjetek 1989-ben csak jelképes mértékben vontak ki tőlünk csapatokat, arra válaszul, hogy az NSZK-ból is történt csapatkivonás. Ennek semmi köze nem volt egy általános magyarországi csapakivonáshoz.
A tényleges csapatkivonásról szóló megállapodás 1990 márciusban született meg.
Olyan volt ez, mint Antall a Varsó Szerződés csúcson: Mi lenne, ha feloszlatnánk? Gorbacsov bólintott ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 737
113
:)

 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
690
6 464
93
Mondjuk ez mar egeszen sok mindent megmagyaraz: a kulcs ez a Langenkamp (micsoda szep, igazi amerikai neve van! :p) - tudniilik ennek a fickonak, aki nem tul meglepoen perpillanat az ukrajnai amerikai nagykovetseg sajtoattaseja - jol lathatoan Victoria "Fuck the EU" Nudelman Nuland csakis a sajat szarmazasaban bizik - az apja egy hirhedt olajipari ugyved es baromi befolyasos tanacsado, o hozta letre a Strategic Oli Reserve rendszeret, Kennedy elnok bizalmasa volt, az olaj- es gazipari jog teruleten csomo konyvet irt.
A fia angol szakon vegzett itt a Columbian, majd - mar Timivel az oldalan, illetve alatta - a Tuftra ment "International Affaris" szakra (=kulugyes ill. kemszak.)


A mi Timink szepen elfuvolazott ezen a vonalon, ameddig csak lehetett, ezert is kotott ki Bostonban (a Tuft es a Harvard is ott van) meg mindenfele. Gondolom, egy ponton azert a gazdag zsido csalad biztos raszolt az emberre, hogy eleg mar ebbol az alkimo kinezetu bukaresti budapesti jottmentbol, fiam...


Dehogy CIA ugynok, lasd fenn.
Köszi a választ. Én ilyen részletesen nem kerestem utána, mert azért annyira nem érdekel. Csak azért érdekes SZT, mert sok embert sokkal kisebb pozíciókba jóval kevesebb ellentmondással az előéletében sem vesznek fel. Nem forgolódok olyan körökben, hogy igazi háttér-információkhoz jussak, amikhez meg én mint átlag ember hozzájuthatok az minden oldalról csak irányított információ, csak az jut el, amit velem tudatni akarnak. Vége a jó világnak, amikor még a sorok között lehetett olvasni. Az igaz, ha valakit egy téma érdekel, akkor kutakodás során sok apró részletet tud előbányászni, amelyekből megfelelő logikával következtetéseket vonhat le. Vagy helyeseket vagy helyteleneket, mert ki biztosítja, hogy az apró részletek részletei is nem hamisak vagy csak részigazságok megfelelően megspékelve félrevezető információkkal.
Valóban feltűnő a nevek választása (á még véletlenül sem merül fel, hogy ordítóan beszédes fedőnév) Langenkamp, Goodfriend.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 943
73 245
113
Rogán? Lázár? Szíjjártó?

Meg ugye kik is röpködnek magéngéppel dubaiba?
Nah, ma beszeltem egy ujonc mernokgyerekkel. Meg nincs nalunk harom honapja. Januarban ha letelik a betanulasi ideje Dubaiba repul pihenni. Nem beszelve rola hogy ahol lakom ott a falu vagy 5% jart Dubaiban, tobbszor is. Szoval nem olyan nagy tortenet. Taxival meg MAV-al megse mehetnek odaig.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 934
13 547
113
Olyan volt ez, mint Antall a Varsó Szerződés csúcson: Mi lenne, ha feloszlatnánk? Gorbacsov bólintott ...

Nem. Még olyan sem volt.

Konkrétan azt kellene elhinnünk utólag Németh Miklósnak, hogy nem kompetens személyként, bármiféle előzetes magyar vezetői egyeztetés, felhatalmazás nélkül, aminek nyoma lenne, odament Gorbacsovhoz és megállapodott vele a kivonásról. De ennek utólag sem lett semmi nyoma sem a magyar, sem a szovjet forrásokban. Németh utólag sem tájékoztatta a magyar vezetőket sem, így Grósz és Nyers sem tudott a megállapodásról a pár hónappal későbbi moszkvai Gorbacsov tárgyalásuk idején és Gorbacsov sem mondta nekik. Gorbacsov sem beszélt szovjet oldalon senkivel, aminek nyoma lenne. Sem Németh, sem Gorbacsov nem beszélt erről senkivel, nem csinált ez ügyben semmit, de azért nagyon megállapodtak, aminek persze így semmi értelme, célja nem volt.
És nagyon titokban kellett tartani, mert Németh szerint a szovjet pozíciót rontotta volna a fegyverzetkorlátozási tárgyalkásokon. De az persze nem tudjuk, hogy mi a szöszért befolyásolta volna a fegyverzetkorlátozási tárgyalásokat és konkrétan melyiket is befolyásolhatta? Hiszen az INF szerződést 1987-ben kötötték, a Start I szerződést pedig 1991-ben. Azaz nem volt az 1989 márciusi Németh - Gorbacsov találkozó és az 1990 márciusi hivatalos csapatkivonási megállapodás közt fegyverzetkorlátozási szerződés, amit a titoktartás, vagy kitudódás befolyásolhatott volna. De ha már ilyen szörnyen titkos volt ez az elképzelés, akkor ezt a nagy titkot miért nem tartotta meg Gorbacsov saját magának addig, amíg érdemben végre nem kívánta hajtani, ha ezzel a tárgyalással amúgy az égvilágon semmit nem akart elérni?
Ja és persze Gorbacsov sem erősítette meg ennek a megállapodásnak a tényét, utólag sem.

Erre szokták mondani, hogy mese habbal. Németh Miklós is szeretné magát jobb színben feltűntetni és a saját szerepét felnagyítani. Ugyanúgy, ahogy sokan mások.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 943
73 245
113
A Városházán? Macron? Na ezt megnézem! Túl szép ez, tuti, hogy nem igaz. Egy olyan széteső helyre, kb. a legszarabb védelmi körülmények között oda vigyék? Akkor nem normálisak. Az USA elnök és az orosz elnök után a francia, brit és izraeli vezető van a csúcson. Na már most ide vinnék el:

3.jpg


Lehet tobbet er ha Micron belepisil a piszoarba?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 737
113
Lehet tobbet er ha Micron belepisil a piszoarba?
Kizárt, hogy ebbe a kuplerájba elvigyék. Ott ügyintézés van, egyéb dolgozók (nem írják, hogy hétfőn zárva), kizárt, hogy ilyen zsúfolt program mellett Aprókleinnel, Makizajjal és Gelgely adjuntkussal a Városházán fog találkozni. Esetleg az autójában kapnak 2 percet, ha Csekk v. Donald kacsa is megy, ők 5-5öt is, abból kettő az öltözködés és fésülködés, Makizajnak buzihulláma van 24/24, ez Macronnak bejön, ő talán 10et, Apróklein öregecske, nőcike is, neki nagy sikere lesz, ő kap talán 15öt is, de Gelgely adjuntkushoz vsz odamegy majd valamelyik samesza hivatalosan, kapnak két fotót, a la Dumb és Dumber Washingtoban, de ennyi.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 628
97 876
113
A Városházán? Macron? Na ezt megnézem! Túl szép ez, tuti, hogy nem igaz. Egy olyan széteső helyre, kb. a legszarabb védelmi körülmények között oda vigyék? Akkor nem normálisak. Az USA elnök és az orosz elnök után a francia, brit és izraeli vezető van a csúcson. Na már most ide vinnék el:

3.jpg


Biztos, hogy igaz, mert a Momo az ő projektje. Nekik köszönhetően nyert Bp. helyett Párizs Olimpiát. A parizerest nem hivta meg?? Noh, meg a szocikat sem..
 
K

kamm

Guest
Stumpf 1989-ben messze nem volt fideszes (most meg nem alkotmánybíró már bő 2 éve). MSZMP tag volt, meg a MISZOT elnöke és rövidesen a Hazafias Népfront alelnöke, ahogy te is említed. 1991-től pedig Göncz Árpád ifjúságpolitikai tanácsadója. 1989-re már a Bibó Szakkolégiumot sem vezette. Pont semmi köze nem volt 1989-ben Orbán Viktorhoz, azon kívül, hogy ismerték egymást. Ahhoz meg aztán végképp nem, hogy Orbán részéről mennyire volt bátor dolog a Nagy Imre temetésen elmondott beszéd. A kedves apósa szívfájdalom nélkül bekasztlizta volna Orbánt, ha kicsit is másként alakulnak a dolgok.
Jaj, ne faraszz mar ezekkel hulyesegeiddel - Orban 1985-tol a Bibo tagja, Stumpf az igazgato 1982-1988-ig, mikozben 1988 marciusara megalakul a Fidesz is, a Biboban folyamatosan tartott talalkozok, politikai munka eredmenyekeppen.
Tokeletesen ismertek egymast, sot, kozeli ismerosok voltak.


Horvath meg egy komcsi szarhazi volt, pontosan tudta 1989-re mar, hogy vege mindennek, hiszen mar bontottak a keritest is, lasd lejjebb Nemet nyilatkozatat errol.

:rolleyes: FYI en testkozelbol ismertem ezeket a figurakat, akikbol aztan a fideszes vezerkar lett (azt nem mondom hogy jol, de futolag igen), valamint ennel a teljesen legalis ujratemetesnel 100x illegalisabb rendezvenyeken is voltam (koncert, tuntetes stb.)
Politikai rizikoja volt leginkabb Orban bator kiallasanak, mert erre valo hivatkozassal elutasithattak volna, hogy az EKA munkajaban reszt vehessen, gyakorlati, fizikai veszelye nem volt.

Ami a szerinted "veszelyes" :rolleyes: helyzetet jelentette Orbannak, Gorbacsov mar regen eldontotte 1989-re, hogy szabadon engedi azt, aki menni akar - ezt amugy leginkabb a ruman sopredek nem birta elviselni (no meg a vegtelenul primitiv Honecker sem), ok nonstop VSZ katonai tamadast surgettek, sot, a ruman sopredek a nemet es csehszlovak sopredek komcsikkal kozosen ki is dolgoztak egy hadmuveletet Magyarorszag katonai megszallasara, elkuldtek Gorbinak, aki meg egybol tovabbkuldte Nemeth Miklosnak. Amikor a reakcio hianya miatt hoborgo Ceau felhivta, Gorbit, akkor az raszolt, hogy semmi ilyesmi nem lesz, fejezze be.
Erre: https://maszol.ro/belfold/136472-go...e-ceau-escu-meg-akarta-tamadni-magyarorszagot

Az meg legfeljebb a dokumentumokkal alá nem támasztott, magán jellegű elképzelésed, hogy szerinted Németh és Gorbacsov titokban miről állapodott meg és mikor. Amiről te "tutira" tudsz, de persze csak "szerinted", mert hogy "tagadják" és hogy "titkos", viszont az időpontját is "tudod", ami 1989 nyara, pedig ekkor Németh és Gorbacsov nem tárgyaltak.
Kar, hogy megint az alapveto sztorival sem vagy tisztaban, de szokas szerint probalsz leoktatni masokat.
Ez a magabiztossag jellemzo rad... :rolleyes:


Mar maricusban kinn jart nala Nemeth es letargyalta Gorbival, hogy tobbpartrendszer jon es hatarnyitas es mi legyen a szovjet haderovel - Gorbi kozolte, hogy amig o hatalmon van, nem lesz meg egy 56, magyaran semmit nem fognak csinalni.

Ebbol vilagossa valt, hogy idovel jon a kivonulas, ha addig Gorbi megmarad... szerencsere igy lett.
Nem mellekesen a szovjet kivonas mar az EKA elott is a legelso koveteles volt, semmi koze Orbanhoz.


A Nagy Imre temetés 1989. június 16-án volt. Német Miklós pedig csak októberben lett miniszterelnök. Addig a népköztársaság elnöke volt, ami akkor sem a valós első számú vezető pozíciót jelentette. Németh és Gorbacsov 1989 nyarán nem találkoztak. 1989 márciusban volt egy találkozójuk (eredetileg Rizskovval, mert Németh akkor nem Gorbacsov szintjén állt, de aztán elintézték hogy Gorbacsov is fogadja), de akkor még csapatkivonásról szó sem volt (Németh egyébként sem volt ez ügyben kompetens partner). Nyers Rezső és Grósz Károly lettek kirendelve 1989 nyarán Moszkvába Gorbacsovhoz, de ez már júliusban volt a Nagy Imre temetés után. Ezen a találkozón sem volt szó csapatkivonásról. Legalábbis sem a magyar, sem a szovjet források szerint. A szovjet források 1989 októbertől beszélnek a szovjet csapatok Kelet-Európából való olyan léptékű kivonásáról, amibe akár a Magyarországon állomásozó szovjet csapatok teljes kivonása is beletartozhat. De még ekkor is csak lehetséges és nem tényszerű magyar és lengyel követelésként említik.
Lasd fenn. Reges-regen folyt rola a vita, mar a szovjeteknel is, gyakorlatilag csodben volt a Szovjetunio 1987-tol kezdve, keptelenseg volt fenntartani a regi status quot.

Sőt maga Németh Miklós sem említi ezt az 1989 márciusi találkozóról írt jelentésben, vagy bármilyen más dokumentumban, hanem csak sokkal később, utólag világosodott meg, hogy ő már ekkor megállapodott valamiről aminek semmi nyoma. Nincs sem magyar, sem szovjet dokumentum, amely akár 1989 tavaszán, akár 1989 nyarán a szovjet csapatok Magyarországról való kivonásáról szóló tárgyalást említenének.
Biztos vagyok benne, hogy te kozvetlenul ismerted az allampart belso mukodeset, sot, mindenkeppen jobban tudod, mi tortent, mint maga Nemeth...

"Gorbacsov nem akart még egy 56-ot

Németh Miklós azt mondta, 1989. március elején Moszkvában már tényként közölte Gorbacsov szovjet pártfőtitkárral a határzár megszüntetését, és hogy Magyarország többpártrendszerre tér át. Gorbacsovnak pedig feltette a kérdést, hogy mit fognak csinálni a Magyarországon lévő nyolcvanezer katonájukkal meg az atomtöltetű rakétáikkal. Németh Miklós szerint Gorbacsov azt felelte: "Amíg ebben a székben ülök, 1956 még egyszer nem ismétlődik meg".

Amint hazajött, szólt Horváth István belügyminiszternek, hogy kezdjék meg a határzár bontását. "Az akkori képeken látni is, hogy a pufajkás kiskatonák fáztak munka közben, tehát szó sem volt májusi kezdésről, az csak a formális kormánydöntés ideje volt" - emlékezett vissza a Naplónak Németh Miklós. Elmondta, a világban a június 27-ei dátum vált ismertté, amikor Horn Gyula külügyminiszter és osztrák kollégája, Alois Mock átvágták a szögesdrótot, amelyet azonban már kétszáz méteren vissza kellett építeni, hogy tudjanak, mit vágni."

Amint hazajött, szólt Horváth István belügyminiszternek, hogy kezdjék meg a határzár bontását. "Az akkori képeken látni is, hogy a pufajkás kiskatonák fáztak munka közben, tehát szó sem volt májusi kezdésről, az csak a formális kormánydöntés ideje volt" - emlékezett vissza a Naplónak Németh Miklós. Elmondta, a világban a június 27-ei dátum vált ismertté, amikor Horn Gyula külügyminiszter és osztrák kollégája, Alois Mock átvágták a szögesdrótot, amelyet azonban már kétszáz méteren vissza kellett építeni, hogy tudjanak, mit vágni."




Azt meg már végképp elvadult dolog lenne állítani, hogy Orbán Viktort 1989 júniusban értesítették volna bármilyen szovjetekkel folytatott titkos tárgyalásról, hogy ő ezt a beszédében nyilvánosan követelhesse.
Ezt nem mondta senki. En annyit mondtam, hogy semmifele bortonveszely nem volt mar a levegoben sem.

A szovjetek 1989-ben csak jelképes mértékben vontak ki tőlünk csapatokat, arra válaszul, hogy az NSZK-ból is történt csapatkivonás. Ennek semmi köze nem volt egy általános magyarországi csapakivonáshoz.
A tényleges csapatkivonásról szóló megállapodás 1990 márciusban született meg.
Ettol fuggetlenul tenykent kezelte Gorbi es az egesz szovjet vezetes mar 1989 marciusatol, hogy a magyaroknal jon a tobbpartrendszer, bontjak a hatarzarat es nem lesz semmilyen reakcio semmire az ott levo szovjet eroktol, ezt konkretan Gorbi mondta Nemethnek.
 
Status
Not open for further replies.