[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 742
17 266
113
Akkor örüljünk hogy az oroszoktól függünk? Mert ha jól értem neked az a megfejtésed erre problémára vagyis, hogy tök jó ahogy most van.
Minél több opció van annál jobb!
Ami földközi tengert illeti: Ciprus körül elég nagy mennyiségű gázt találtak. A hozzáértőknek kell kitalálni, hogy abból hogy tudunk vásárolni. Pl. a horvát CGN terminálon keresztül talán lehetne - oda nem csak amerikai gáz jöhet!
Az is mindegy hogy Izraeltől, Egyiptomtól, Ciprustól vagy épp görögöktől vesszük a gázt - aki épp tud küldeni. Algériában is sok földgáz van egyébként, bár az inkább a franciákhoz megy.
Azerbajdzsánból is jön már gáz Törökországon keresztül Európába.
Izrael a legtöbb arab szomszédjával békét kötött, szóval az Öböl-térségből is lehetne gázt importálni - azt hiszem van is ilyen terv vezetéképítésére.
Szóval minden lehetőséget meg kell ragadni az energiaforrások diverzifikálásához.
Gáz ügyben pár infó (cimbora gázmérnök és pont tározó kapcsán top vezető); lehet bohóckodni diverzifikálással, de egyrészt az orosz gáz nagyon jó minőségű (kevés co, kondenz meg egyebek), másrészt nagyon olcsón kapjuk. A CGN meg bohóckodás a fogyasztáshoz képest (szerintem többet elfáklyáznak). Akkor most vegyünk drágán sz%rt? A mi gázmezőinkből az uniós direktíva már nem enged kitermelést (co, co2).
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 182
38 710
113
Gáz ügyben pár infó (cimbora gázmérnök és pont tározó kapcsán top vezető); lehet bohóckodni diverzifikálással, de egyrészt az orosz gáz nagyon jó minőségű (kevés co, kondenz meg egyebek), másrészt nagyon olcsón kapjuk. A CGN meg bohóckodás a fogyasztáshoz képest (szerintem többet elfáklyáznak). Akkor most vegyünk drágán sz%rt? A mi gázmezőinkből az uniós direktíva már nem enged kitermelést (co, co2).
én csak azt mondom, hogy ha az oroszok nem küldenek, akkor TUDJUNK venni máshonnan is.
Az akarunk és tudunk között nagy a különbség.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 366
113
a ciprusi gázmezőket ha egyszerre ki lennének termelve se fedezné európa gázigényét 1 évre. és szintén drága a kitermelése. a ciprusi 3 mező szintén bagatel tétel eu szemmel...

Megoldást már megírtam öbbször több lehetőség is van de mindehz változtatni kell a politikai irányon.

Vagy kibékülni oroszországgal.
vagy rendetvágni szíriában libiában és kicsit enyhíteni az orosszal szemben és az algírokkal és az azeriekkel... ezek egy részéhez bizony a törökkel is haverkodni kell szorosabbra fűzni a viszonyt...

bármi mással kiváltani az orosz gázt rövid időn bellül (10-15 év) lehetetlen és ha nem enyhül a viszony akkor ebbe az 10-15 évbe bezony európa fázni fog.

és ez a rövid időn belllül lehet jönni atomerőművekkel és az árammal de egy erőmű se épül fel 2 év alatt és 8-10 reaktort szerintem vértizzadna európa ha egyszerre kellene legyártani... ezt a határrt feszegetni igen veszélyes.

ez van europa függ az orosz energiátol. ezt moindig is tudtuk.
akikkel csökkenthetnénk az orosz energiahorrdozók iránti igényünket azokra az eu ráborította az asztalt vagy lángba az országot.
 

Botond

Well-Known Member
2021. november 28.
69
447
53
Hidd el a melegek nagy rész sem örül ennek. A többségük csak egyet akar legyenek azonos jogaik (pl. házasodhassanak) és hagyják őket békén. Ők örülnének a legjobban, hogy ha nem foglalkoznának velük.
Sajnos politikai témává tették őket.

Vannak túl kapások, de akkor is túl van fújva az egész. Az hogy a "gyerekek átműtésére hajtanak" az a kreténségnek valami elképesztő szintje már! Konktrétan, ha valaki felnőtként akarja átműttetni magát ahhoz is vagy 2 pszichiáteri szakvélemény és egy csomó egyéb papír kell - gyerekeknél fel sem merül ilyen soha! Tényleg agyrém milyen szinten fut a téma nálunk.

A házasságot én támogatom - nem értem másnak miért fáj, ha azonos neműek ugyan olyan szintű jogi kapcsolatba kerülnek mint a heterók. Kevesebbet fog érni az ő házassága?!
Az örökbe fogadás megosztóbb kérdés, de aki már látott árvaházat, állami gondozásban felnövő gyereket, akkor beláthatja hogy annál bármi jobb! Konkrétan a gyerek otthonokban több a szexuális visszaélés és pedofilia mint bárhol másutt.
Rokonom dolgozott árvaellátásban - pokol! :(
Jól meg kell szűrni ki fogadhat örökbe, de nem az irányultságon múlik boldog lesz-e a gyerek, meg lesz-e mindene.

A transzok nyomulás amiket írtál az már nekem is sok - de az általám fentebb leírtakat személy szerint támogatom (házasság és örökbe fogadás) Azt meg méginkább hogy ez ne legyen politikai téma.
Rowlingot pont azért akarják kiiktatni, mert a transznő téma már neki is sok. Egyes leszbikus csoportok támadásnak vannak kitéve, mert nem fogadnak maguk közé transznőket. Hollandiában 16 éves kortól kérheti a gyerek, hogy a személyi igazolványában a nemét megváltoztathassák szülő vagy orvosi ellenjegyzés nélkül. Több olyan eset is van Amerikában amikor az egyik szülő (általában az apa) a születési nemének megfelelően nevelte a gyereket, de az anya másképp gondolta ezt és a váláskor a bíró kötelezte az apát, hogy az anya által preferált neműként kezelje onnantól fogva a gyereket. Ez ide is át fog jönni ha nem lesz ez a mozgalom a földbedöngölve.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 840
48 569
113
Az masra megy, az afa savozasa es a jovedeki ado eleg. Amugy szerintem egyre kevesebben dohanyoznak.
A gondom az, hogy semmilyen módon nem jelenik meg mondjuk a tb-kötelezettségemben, hogy kisebb kockázatot jelentek a “tb-közösségnek”.
Pedig akár meg is jelenhetne.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 840
48 569
113
Nem.
Ha veszel /eszel chipset, akkor több adót fizetsz, így ha drágább kezelésre lesz szukséged, akkor annak a + költsége benne lesz a magas cukor/só/transzzsír, kátrány/nikotin/egyéb, az egészségedre fokozottan veszélyes termékek árában.
Mutasd már meg nekem, hol van az leírva, hogy a cigi jövedéki adója a dohányosok várhatóan nagyobb eü kezelésére fordítódik. Vagy a “csipszadó” mondjuk 1-1-ben megy az elhízottak kezeléseire.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 366
113
ciprus a hatalmas 3 gázmezővel el fogja érni a magyar gézkitermelést éves szinten... vagy jobb esetükben eggyel beelőznek minket mert egyszerre nem fogja tudni kitermellni ha sporolnak vele akkor a maradnak alattunk kitermelt gáz tekintetében.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 182
38 710
113
ciprus a hatalmas 3 gázmezővel el fogja érni a magyar gézkitermelést éves szinten... vagy jobb esetükben eggyel beelőznek minket mert egyszerre nem fogja tudni kitermellni ha sporolnak vele akkor a maradnak alattunk kitermelt gáz tekintetében.

Ezek közül elméletileg Katar, UAE és Szaúd-Arábia és Algéria lehetne ellátó, mert nekik is sok földgáz. Katarból terveznek egy vezetéket Európába - bár nem tudom hol tart ez a projekt...
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 151
7 646
113
definiáld már az "LMBTQ-lobbit" illetve hogy mit kellene elítélni?
Azonos jogokat akarnak irányultségtól függetlenül - ennél lemaradtam és ezzel egyet is tudok érteni.
Ezen felül mit kell elítélni?
szexuális degenerációk normalizálása, mint például a pedofil lobbiuk, az iskolákban történő rettentő hatásos drag-queen agymosásuk,számos fiatal halálba kergetése a sex-change műtétek propagálása miatt, s végül a legfontosabb, szélső liberális, nyugati kultúra,nemzet és keresztény ellenes politikai propaganda forrása.....
Ez az egész egy nagy lófaszt szól jogokról. Egyszerűen a szélső liberális tábor egy újratöltött támadása az örök ellenség ellen ami a nemzet,család,keresztény vallás, kultúra,gyökerek..etc.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 366
113

Ezek közül elméletileg Katar, UAE és Szaúd-Arábia és Algéria lehetne ellátó, mert nekik is sok földgáz. Katarból terveznek egy vezetéket Európába - bár nem tudom hol tart ez a projekt...
a katari vezetéket sza nem engedi...
algéria... a franciákkal igen komolyan össsze van rúgva a por. sza németeknek nem tetszik

változtatni kell... leírom sokadszorra is europa ráborította az összes lehetséges és bizos energiaellátójára az asztalt usa kedvéjért és hogy usa eladhasson nekünk palagázt de csak töredékét udja leszállítani az igényeinknek.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 353
55 923
113
Mutasd már meg nekem, hol van az leírva, hogy a cigi jövedéki adója a dohányosok várhatóan nagyobb eü kezelésére fordítódik. Vagy a “csipszadó” mondjuk 1-1-ben megy az elhízottak kezeléseire.




Utolsó sorok.
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 647
113
Azért mert álságosok!
Ha nem lovagolnának az LMBTQ-témán és játszanák (ál)keresztényt, akkor semmi gond nem lenne!

Igazából nem akarok ezzel a témával többet foglalkozni.
Kár, hogy nincs külön választva belpolitika és a biztonság politika a fórumon.
A tech van kulonvalasztva. Mas a prajd es ami otthon van.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 647
113
Bűn-e az hogy valaki homoszexuális?
A katolikus egyház szerinte maga az irányultság nem az, de maga a cselekedet igen - így elég nehéz kereszténynek lenni, ha az egyház bűnösnek tart.
Ehh, ez nem eleg jo meghatarozas Roma szerint. Mindketto tiltott kell legyen, a paciens pedig gyogykezeltesse magat. Igy sok kesobbi felreertelmezes elkerulheto...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 182
38 710
113
Ehh, ez nem eleg jo meghatarozas Roma szerint. Mindketto tiltott kell legyen, a paciens pedig gyogykezeltesse magat. Igy sok kesobbi felreertelmezes elkerulheto...
Homoszexualítás minden híreszteléssel ellentétben nem változtatható meg.
Ez egy születési, genetikai adottság - az állatvilágban is jelen van, főemlősöknél kifejezetten gyakori.
Nem betegség, így gyógyítani sem kell. Természetes jelenség, ami sok fajnál fellelhető.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 202
113
nálunk hány gyereket műtöttek át vagy hány esetről tudsz, ami komolyan vehető?
Át van politizálva - hülyeség!
Épp azt mondom hogy felnőtteknél sem egyszerű ennek engedélyezését elérni, nem hogy gyerekeknél - erről népszavazgatni baromság!
Álj, legutóbb még linket is raktam be olyan oldalról, ahol skót genderklinika kimondottan gyerekeknek szánt oldala volt. Most már több országban is 16 éves kor felett, még pszichológusi szakvélemény sem kell a nemváltáshoz. Skóciában tényleg napirenden van, hogy a szabályozást úgy változtassák meg, hogy lejjebb viszik a korhatárt. Szerintem 16 évesen is még erősen gyerek. Az óvodai "érzékenyítés" tény, gyere ki hozzánk, megtanulod egy éltre, hogy milyen az, ha a TV-ből, lassan már gyerek csatornán is a dragqueen műsorok jönnek szembe, és még teljesen más műsorokban is "kell", hogy legyen egy dragqueen. Nem vicc, asszony nézi a varrós műsort és egyszer csak három ilyen nőnek öltözött fazon jelenik meg a képernyőn, mint "vendég". De ugyan ez volt már főzős műsorban is. A suliban van bőven szó az elfogadásról, és milyen érdekes, még ilyen transz férfiak is megjelennek időnként.

Abban a linkben amit múltkor beraktam, különben pont volt egy fiú, aki már csaj, de rájött, hogy így sem jobb neki. Bakker, most mi lesz? vissza varják neki?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 647
113
Homoszexualítás minden híreszteléssel ellentétben nem változtatható meg.
Ez egy születési, genetikai adottság - az állatvilágban is jelen van, főemlősöknél kifejezetten gyakori.
Nem betegség, így gyógyítani sem kell. Természetes jelenség, ami sok fajnál fellelhető.
Egy evolucios defekt. Nem termeszetes, termeszet ellenes. Igy kell hozaallni is. Tudatositani kell a paciensben hogy o nem unikornis, hanem gesperrt.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 182
38 710
113
Álj, legutóbb még linket is raktam be olyan oldalról, ahol skót genderklinika kimondottan gyerekeknek szánt oldala volt. Most már több országban is 16 éves kor felett, még pszichológusi szakvélemény sem kell a nemváltáshoz. Skóciában tényleg napirenden van, hogy a szabályozást úgy változtassák meg, hogy lejjebb viszik a korhatárt. Szerintem 16 évesen is még erősen gyerek. Az óvodai "érzékenyítés" tény, gyere ki hozzánk, megtanulod egy éltre, hogy milyen az, ha a TV-ből, lassan már gyerek csatornán is a dragqueen műsorok jönnek szembe, és még teljesen más műsorokban is "kell", hogy legyen egy dragqueen. Nem vicc, asszony nézi a varrós műsort és egyszer csak három ilyen nőnek öltözött fazon jelenik meg a képernyőn, mint "vendég". De ugyan ez volt már főzős műsorban is. A suliban van bőven szó az elfogadásról, és milyen érdekes, még ilyen transz férfiak is megjelennek időnként.

Abban a linkben amit múltkor beraktam, különben pont volt egy fiú, aki már csaj, de rájött, hogy így sem jobb neki. Bakker, most mi lesz? vissza varják neki?
A jelenlegi magyar szabályozásról írtam - ott még felnőttként is k. nehéz a nem váltás. Az ovodások átműtése egyenesen faszsáég - még külföldön is - nemhogy náunk! Olyan ellen küzdenek, ami nálunk eddig se lehetett! Minek erről népszavazni?!?
Egyébként is, őszintén: tényleg ez az ország legnagyobb problémája?!?
Miért nem kérdeznek az oktatásról, az egészségügyről, a korrupcióról. Bárki tudna 8-10 ennél milliószor fontosabb témát!

Azt kell látni hogy paraszt vakítás, terelés ezzel kampányolni!
 
  • Tetszik
Reactions: Negan