[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Lettország és Észtország nagyon is az lenne ha nem lennének EU és NATO tagok - Putyin nagyon fájlalja hogy nem ő diktál nekik.
Hidd el: amint lehetősége nyílik rá lépni fog!

Finnországnak meg elég ambivalens viszonya volt szovjetekkel a hidegháború alatt - vlot ott némi orosz befolyás.

500 éves orosz stratégia határok nyugatra tolása, ütköző államok kialakítása.
A világháború után, Ausztria függetlenné válásával ki kellett volna vonulni az oroszoknak a párizsi béke értelmében - nem tették.
Igazából a keleti terjeszkedés vólt oo ra jellemzó a múltban.
Ausztria... Anslussz... Az osztrákok nyakig benne vóltak a 2. vh ba... hitler is osztrák vólt és jutalmat kaptak nyugatról. miközbe berlin bukása után is vóltak ellenállók.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 733
113
Tényleg nem értem, hogy faszba lehet ruszkiknak drukkolni! 40 év orosz függés és gazdasági lerohadás nem volt elég???

Isten ments az orosztól, hogy újra itt legyen. !!!! Azonban az sem érdekünk, hogy egy erős Ukrajna legyen az északkeleti szomszédunk. Gyengüljön meg, veszítse el Donbaszt a Krím után. Valamint Kárpátalját is, de azt a mi javunkra. Aztán a maradék lehet egy ütközőállam, Oroszország és köztünk. Szurkolok, hogy az oroszok megvívják a háborúnkat az ukránokkal.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Ők nem határosak szárazon az oroszokkal és kicsit nagyobb katonai és gazdasági erő mint mi.
Konkrétan a japán flotta második-harmadik legerősebb a Csendes-óceánon.
Az a baj hogy azthiszed oo nak akkora szüksége van ránk hogy bármit megtenne...
nem...
ha kárpátalját visszaszednénk az oroszal határosak lennénk az azt eredményezné hogy szlovákia hozzánk csatlakozna. önként vagy egy kis nyugati rásegítéssel.
szerintem még Horvátországot is benyomnák ebbe.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 972
38 255
113
Igazából a keleti terjeszkedés vólt oo ra jellemzó a múltban.
Ausztria... Anslussz... Az osztrákok nyakig benne vóltak a 2. vh ba... hitler is osztrák vólt és jutalmat kaptak nyugatról. miközbe berlin bukása után is vóltak ellenállók.
nem is értem hogy jön az oroszokhoz...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
nem is értem hogy jön az oroszokhoz...
te hoztad eló ausztriát nem én.

a mi érdekünk pont hogy az oroszal való szomszédság akkor van esélyünk a medence eggyesítésére hogy 3 közepes álljon europa keleti határán.
ügyes manőverekkel meg minden visszajöhetne türelemmel kevés vérrel.
mert akkor lenne értékünk...
hogy ez a nyugatot hogy érintené ki nem szri le.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 972
38 255
113
Isten ments az orosztól, hogy újra itt legyen. !!!! Azonban az sem érdekünk, hogy egy erős Ukrajna legyen az északkeleti szomszédunk. Gyengüljön meg, veszítse el Donbaszt a Krím után. Valamint Kárpátalját is, de azt a mi javunkra. Aztán a maradék lehet egy ütközőállam, Oroszország és köztünk. Szurkolok, hogy az oroszok megvívják a háborúnkat az ukránokkal.
Ez maximálisan jó ötlet! :)
A Dnyeper lehetne egy jól védhető határfolyó.
A Kárpátok a mienk - munkavállalásért megszavaztatjuk a helyiekkel! :D
Tőlem még autonómiát is kaphatnak: úgyis ki ürül, mert mind elmegy nyugatra! :D
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 486
113
k. gyorsan orosz-szatelilt állam lennénk mint 1990 előtt - ehhez képest a legelvadultabb fideszesek is visszasírják majd Brüsszelt!
Tényleg nem értem, hogy faszba lehet ruszkiknak drukkolni! 40 év orosz függés és gazdasági lerohadás nem volt elég???
Tőlük aztán se lé, se high-tech ipar és munkahely nem fog jönni, mert nekik sincs!

Lehet anyázni a nyugatot, de k. sok lét és beruházás önt ide!
Itt szoktunk örömködni, hogy milyen cégek jönnek ide!
Azt tudtad, hogy a finnek is hatásosak velük.
;)
Nem cseppfertőzéssel terjed a befolyásuk, hanem pénzzel, gyenge jellemmel, gyökértelen, értékeit vedztett tarsadalmakban.
Tök mindegy, hol a határ...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 972
38 255
113
te hoztad eló ausztriát nem én.

a mi érdekünk pont hogy az oroszal való szomszédság akkor van esélyünk a medence eggyesítésére hogy 2 közepes álljon europa keleti határán.
ügyes manőverekkel meg minden visszajöhetne türelemmel kevés vérrel.
Akkor nem értetted amit írtam.
A 47-es párizsi béke szerint a szovjet csapatok azért illetve addig maradhattak nálunk amíg el kellett látniuk az Ausztriát megszálló cspataikat. A békeszerződés (amit aláírtak) és nemzetközi jog értelmében Ausztria semlegesség és függetlenné válásával elmúlt a jog alap a magyarországi szovjet jelenlétre és ki kellett volna vonulniuk!
Ezt nem tették meg! Hülyék lettek volna elvégere fasza kis csatlós állam lettünk: a VSZ-be belépve még magunk kértük ,hogy maradjanak!

Soha többé oroszokat!
 
  • Vicces
Reactions: papajoe

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Akkor nem értetted amit írtam.
A 47-es párizsi béke szerint a szovjet csapatok azért illetve addig maradhattak nálunk amíg el kellett látniuk az Ausztriát megszálló cspataikat. A békeszerződés (amit aláírtak) és nemzetközi jog értelmében Ausztria semlegesség és függetlenné válásával elmúlt a jog alap a magyarországi szovjet jelenlétre és ki kellett volna vonulniuk!
Ezt nem tették meg! Hülyék lettek volna elvégere fasza kis csatlós állam lettünk: a VSZ-be belépve még magunk kértük ,hogy maradjanak!

Soha többé oroszokat!
majd kivonultak majd jött 56 és visszajöttek. (56 amit nyugat gerjesztett)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 972
38 255
113
Nem cseppfertőzéssel terjed a befolyásuk, hanem pénzzel, gyenge jellemmel, gyökértelen, értékeit vedztett tarsadalmakban.
Tök mindegy, hol a határ...
Nálunk már itt vannak a "csápjaik" sajnos...
Az nem értem, hogy a nagy szabadságharcos kormányunk miért nyal Putyinnak - ha már a "függetlenség pártiak", akkor a törvények fölé emelt "kémbankot" sem kellett volna beengedni és a paksi hitel, illetve az erőmű technológiája is problémásnak látszik.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 733
113
A Kárpátok a mienk - munkavállalásért megszavaztatjuk a helyiekkel!

Sajnos a realitás az, hogy még az ott élő nemzeti kisebbségek erre sem alkalmasak. Egyrészt létszámukban túl kicsik. Másrészt, annyira félnek, hogy egy esetleges terület hovatartozásáról szóló népszavazást elő sem lehetne ott hozni komolyabban. Azt kellene megnézni, a ruszin nemzeti kisebbség mit szeretne Illetve, a vezetőit, ha vannak nekik, rég meg kellett volna már venni. Aztán titkosszolgálati módszerekkel, elkezdeni a bomlasztást. Aminek a végcélja, leválásuk Ukrajnáról. Persze, leírni ezt csak pár mondat. Aztán ha élesbe menne, meglehet gyorsan szembe jönne a valóság.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Nálunk már itt vannak a "csápjaik" sajnos...
Az nem értem, hogy a nagy szabadságharcos kormányunk miért nyal Putyinnak - ha már a "függetlenség pártiak", akkor a törvények fölé emelt "kémbankot" sem kellett volna beengedni és a paksi hitel, illetve az erőmű technológiája is problémásnak látszik.
az orosz csápjai közel sincsenek annyira bent mint az usaje vagy németé vagy osztráké sőt még a francia csápjai is jobban bennvannak mint az orosz. Ilyen a világ akinek nem tetszik az észak koreázik
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 486
113
Ezerszer jobban tartank az oroszoktól mint tőlünk! A hágókat meg le kell zárni - ha NATO teszi az is jó, de az stratégiai kérdés.
A kárpátaljai ukránom bármit megszavaznak EU-s munkavállalásért! :D :p
Pláne ha Ukrajna elbukott.
Azt ugye tudod, hogy Karpatalját nem az ottani ukránok tartanák továbbra is megszállva, hanem a Kijev mellől elüldözöttek.
A vajdasagban sem az ottani szerbek gyűlölködnek, hanem a betelepített, elüldözött szerbek. Erdélyben is a regaton túli román feszkozik...
Ez ilyen.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 972
38 255
113
majd kivonultak majd jött 56 és visszajöttek. (56 amit nyugat gerjesztett)
Nem vonultak ki!
56-ban csak további csapatok jöttek, méghozzá honnan? Kárpátalja felől!

1956 amit nyugat gerjesztett ???

Nem állítom hogy vérmes nagy nacionalista vagyok, de ez azért nekem is sok!
56-os felkelők nyugai ügynönök vagy mi a faszt állítasz???
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Nem vonultak ki!
56-ban csak további csapatok jöttek, méghozzá honnan? Kárpátalja felől!

1956 amit nyugat gerjesztett ???

Nem állítom hogy vérmes nagy nacionalista vagyok, de ez azért nekem is sok!
56-os felkelők nyugai ügynönök vagy mi a faszt állítasz???
Szabad európa? szuezi válság? tartsatok ki jönnek az ameriikaiak már utban vannak...
ügynökből nem kell tízezer ez a lényege ezért képzk és válogatják őket elég belőllük féél tucat vagy egy tucat . (lásd moszad. nem is tagadja afrikai akcióit)
nem szeretem a szovjeteket. De mégegyszer beszívni a sok beszívott fsz után amit kaptunk a hülyeségünk a ragaszkodásunk a velünk ellenséges szövetségeseinkhez vagy kihasználoinkhoz. többet nem kell
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 486
113
Nálunk már itt vannak a "csápjaik" sajnos...
Az nem értem, hogy a nagy szabadságharcos kormányunk miért nyal Putyinnak - ha már a "függetlenség pártiak", akkor a törvények fölé emelt "kémbankot" sem kellett volna beengedni és a paksi hitel, illetve az erőmű technológiája is problémásnak látszik.
A belpol rész nem érdekel. De az orosz ukrán konfliktus egy geostratégiai játszma, amire mi basszunk rá leginkább, ha ostoba módon elhisszük a politikai lozungokat.
Persze, hogy mindkettő (orosz, ukrán) rossz. Mindenki tudja, hogy mindegyikük ruhell minket. De a politika az érzelem mentes számítás....
A két rossz közül választani kell...
Tekintve, hogy a NATO egyértelműen a magyar érdekek ellen foglalt pozíciót, nekünk sok választás nincs.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 255
68 035
113
Lettország és Észtország nagyon is az lenne ha nem lennének EU és NATO tagok - Putyin nagyon fájlalja hogy nem ő diktál nekik.
Hidd el: amint lehetősége nyílik rá lépni fog!

Finnországnak meg elég ambivalens viszonya volt szovjetekkel a hidegháború alatt - vlot ott némi orosz befolyás.

500 éves orosz stratégia határok nyugatra tolása, ütköző államok kialakítása.
A világháború után, Ausztria függetlenné válásával ki kellett volna vonulni az oroszoknak a párizsi béke értelmében - nem tették.
Ahha... akkor hogy jutottak el Vlagyivosztokig? Vagyis azon is tul, Eszak koreaig, Japanig, Aleut szigetekig, vagyis a mai Usaig?
Sot egykor meg Alaszka is az ovek volt mig el nem adta...
Tudod mi az europai resz, par negyzetcentimeter csak.
A masodik vilaghaboru vegen ha nem allnak meg Berlin utan, azt a maradek 2-3 europai orszagot karacsonyra behuztak volna...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 486
113
Nem vonultak ki!
56-ban csak további csapatok jöttek, méghozzá honnan? Kárpátalja felől!

1956 amit nyugat gerjesztett ???

Nem állítom hogy vérmes nagy nacionalista vagyok, de ez azért nekem is sok!
56-os felkelők nyugai ügynönök vagy mi a faszt állítasz???
Azt azért tudtad, hogy itt két ukrán front gangolt végig rajtunk 45-ben?
:(
Azok oroszok voltak vagy ukránnak álcázott oroszok?
Ezt most hogy írod bele egy értelmes mondatba?
:D
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 972
38 255
113
Szabad európa? szuezi válság? tartsatok ki jönnek az ameriikaiak már utban vannak...
ügynökből nem kell tízezer ez a lényege ezért képzk és válogatják őket elég belőllük féél tucat vagy egy tucat . (lásd moszad. nem is tagadja afrikai akcióit)
A felkelők hősiesség ne vitassuk!
A szabad európa irrális dolgokjat szajkózott - hiba vagy inkább bűn!

A forradalom résztvevőiről azért ne mond már hogy "nyugati ügynökök" voltak!
Elégedetlen és naív fiatalok, de meg tették amit tudtak!

A forradalom bele vágta Kádárba belevágta annyira parát, hogy utána próbálta az országot a "legvidámabb barakká" tenni.
Ebből jött az eladósodás és az elbaszott rendszerváltás, stb.
 
Status
Not open for further replies.