[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 612
94 102
113
Kire kéne cserélni, Dobrevre? Az aztán tuti befutó lenne! :D
Eleve a Mandinér értekezik az ellenzékről, az már nem túl objektív...biztos Gyurcsány jelölésének örülnének a legjobban! :D
Ez Békési László volt szoci pénzügyminiszter facebook posztja, amit az ATV hozott le, a mandi csak szemlézte.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 639
25 266
113
Itt most kurva nagy dilemmában vannak az "elfogadók" és "toleránsok" és "szeretetbékeegyünkvirágot" emberkék, mert egyik kezük támogatja azt amit a másik kezükkel éppen ütni készülnek.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Faszságokat beszélsz már megint… az hogy az indiánok a tűz előtt összekötötték az életüket nem az a házasság mint amit a templomban köt egy keresztény ember. Igazi félművelt módon beraksz ide valami az ószövetségből mert az általad említett rész onnan jön… javaslom ess neki az újszövetségnek a mi hitünk onnan jön.
Bocs-olvastam.Jártam hittanra,még bérmálkoztam is.
De mást is olvastam.Darwin ez irányú munkásságát tudnám javasolni,vagy Jared Diamondét-ő közérthetőbb a mai olvasónak.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Aladeen

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 526
113
Itt jön be a keresztények arroganciája: csak az övék az egyetlen út. :D
A nagy szeretet jegyében küldték máglyára az embereket évszázadokon keresztül...
Nocsak igen hamar eltűnt az empátia… úgy tűnik az keresztény embernek nem jár. Fingod nincs a keresztény vallásról, és minimálisan sem tiszteled azokat az embereket akik hisznek benne. De a homosexuálsiok állítólagos elnyomása nagyon zavar… ugye őket tisztelni kéne. Nem tudod miről beszélsz, inkább sértegetsz és provokálsz. Pontosan emiatt nincs értelme erről a melegek házassága dologról beszélni sem. Ha el van magyarázva mi vele a gond, egyből jönnek ezek a szövegek… tetszik vagy sem ebben hisz pár milliárd ember.
 

Botond

Well-Known Member
2021. november 28.
69
447
53
Általában az egyenlő jogokért kardoskodok. :)

A másik kedvenc témám az "egyenlő hozzáférést" a közbeszerzésekhez!
Szerintem a melegek előbb fognak itthon örökbe fogadni, mint hogy ez megvalósuljon! :D :D :D
Egyenlő jogok egyenlő embereknek járnak. A melegek mentális betegségükből adódóan szeretik egymást, a heteróknál ez teljesen normális dolog.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 248
38 875
113
Nocsak igen hamar eltűnt az empátia… úgy tűnik az keresztény embernek nem jár. Fingod nincs a keresztény vallásról, és minimálisan sem tiszteled azokat az embereket akik hisznek benne. De a homosexuálsiok állítólagos elnyomása nagyon zavar… ugye őket tisztelni kéne. Nem tudod miről beszélsz, inkább sértegetsz és provokálsz. Pontosan emiatt nincs értelme erről a melegek házassága dologról beszélni sem. Ha el van magyarázva mi vele a gond, egyből jönnek ezek a szövegek… tetszik vagy sem ebben hisz pár milliárd ember.
pár milliárd ember meg nem...
Sértegetett a fene - legfeljebb te sértődtél meg.

Az viszont tény hogy az egyházi és a világi házasság két külön dolog, külön is kötik.
Az egyháziba nem "szóltam bele" - a világiról beszéltem végig.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
A a Darwin, aki az unokatestvérét vette feleségül. :D
Ügyebár Ádám és Éva az első emberpár (Lilithet most hagyjuk,hivatalossan nincs a Bibliában).Fiaik Kain és Ábel.Elgondolkoztál már azon,hogy honnan kerültek elő Kain és Ábel asszonyai??????Mertbiizony a saját testvéreiket vették nőűl....
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 161
7 690
113
Szerintem életedben nem jártál még a fertő-tó magyar és a másik ideiglenesen nem magyar partján...
Fertőrákosnál van egy csoffadt szemetes csónak kikötő, tőle egy kőhajításnyira meg egy rendezett betonkupac (ja, bocs se a nádast nem bántották se semmi mást).
Nem vagy te véletlen greenpeace aktivista? Azok nem szoktak általában semmilyen zöld dologgal meg úgy általában semmivel képben lenni.
az hogy ki a Greenpeace aktivista azt nem tudom, de azt tudom hogy a Balaton vízminősége ótvar, és a halak szaporodó helyei oly mértékben sérültek hogy a pontyok már nem is nagyon szaporodnak. Hínár mezők, nádasok, megfelelő vízhőmérséklet és ingadozó víz szint. Ez kell a halaknak és ezt rúgták fel a hiénák akik még a hal telepítő hajó mögött is leeresztett hálót húznak ! (konkrétan megtörtént eset). A Balaton Déli partja effektíve nádas mentes eltekintve egy két csónak kikötő romantikus két szál nádjától. Északi partján már csak néhány nagy kiterjedésű nádas terül el..Mellettünk is van egy... két szállodát és egy luxus kikötőt akartak belebaszni...természet védelmi terület, de elveszett ez a minősítés rejtésesen mint kihelyezett tábla ami már több mint 20 éve ott ált.... De nem lett belőle semmi hála Istennek és a helyieknek akiknek tele van a töke.

Naivitásnak tartom azt hinni hogy amit megtettek és aktívan megtesznek a Balatonnal az valahogyan kivétel lenne.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 526
113
pár milliárd ember meg nem...
Sértegetett a fene - legfeljebb te sértődtél meg.

Az viszont tény hogy az egyházi és a világi házasság két külön dolog, külön is kötik.
Az egyháziba nem "szóltam bele" - a világiról beszéltem végig.
Világi rész van letudva a bejegyzett élettársi kapcsolattal, ugyan azon jogok járnak nekik törvény előtt mint a házasoknak. Ami nincs nekik az örökbe fogadás én úgy tudom.
Többire inkább nem reagálnék..
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 248
38 875
113
Világi rész van letudva a bejegyzett élettársi kapcsolattal, ugyan azon jogok járnak nekik törvény előtt mint a házasoknak. Ami nincs nekik az örökbe fogadás én úgy tudom.
Többire inkább nem reagálnék..


"Mik a legfőbb különbségek a házassághoz képest?

A bejegyzett élettársak nem vehetik fel egymás nevét, mely joghátrány nagyon könnyen megoldható lenne, és sokat segítene az egészségügyi ellátások során például az információadás igénybevételekor, vagy sajnálatos öröklési jogvita esetén.

A házasság és a bejegyzett élettársi kapcsolat közötti különbségek a gyermekvállalás területén a legjelentősebbek. A törvény a bejegyzett élettársak számára nem teszi lehetővé a közös gyermekké fogadást, vagyis a bejegyzett élettársak nem fogadhatják örökbe egymás gyermekeit, és nem fogadhatnak örökbe közösen idegen gyermeket sem. A bejegyzett élettársi kapcsolatban élő leszbikusok nem vehetnek részt mesterséges megtermékenyítésben, és az anya bejegyzett élettársa nem lesz a gyermek szülője (nincs meg tehát az apasági vélelemhez hasonló szülőségi vélelem).


Ami azonban kedvező, hogy bár a jogszabályok nem teszik lehetővé, hogy egy gyermeknek két azonos nemű szülője legyen, a szülő bejegyzett élettársa a gyermek mostohaszülőjének, a szülő élettársa pedig a gyermek nevelőszülőjének, és így a gyermek hozzátartozójának minősül.

Ejtsünk néhány szót az öröklésről is: a bejegyzett élettársi kapcsolat legfontosabb vagyonjogi következménye, hogy a házassághoz hasonlóan a bejegyzett élettársi kapcsolat létesítésével a felek között bejegyzett élettársi vagyonközösség keletkezik. Ennek megfelelően a bejegyzett élettársak osztatlan közös tulajdona mindaz, amit a bejegyzett élettársi életközösség ideje alatt akár együttesen, akár külön-külön szereztek, kivéve azt, ami valamelyik bejegyzett élettárs különvagyonához tartozik. Nem számít tehát, hogy formálisan kinek a nevén van a lakás, vagy ki kötötte az autó adásvételi szerződését, a tulajdonos mindkét esetben a pár közösen. Kedvező továbbá, hogy a bejegyzett élettárs a házastárshoz hasonlóan illetékmentesen örököl, illetve ajándékozási illetéket sem kell fizetnie. Ez a kedvezmény az élettársakra nem vonatkozik, ők a legmagasabb illetékkategóriába esnek.


Összegezve megállapítható, hogy az LMBTQI személyek családjogai messze nem egyeznek meg a heteroszexuális személyek jogaival, s ezen tényeken a jogalkotó úgy tűnik, hogy nem kíván változtatni a közeljövőben, mivel erre vonatkozó jogszabály-módosítást jelenleg nem kezdeményeztek az Országgyűlés előtt."

forrás: https://humenonline.hu/bejegyzett-e...ssag-miben-hasonlitanak-es-miben-kulonboznek/
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 248
38 875
113
Ezekre ráadásul pont háborús konfliktusban szorulnánk, hisz a másik két kollektív szállításii lehetőség politikai szempontból sebezhető, így nem biztos, hogy használhatnánk őket, mondjuk egy NATO-n belüli, vagy csak ukrán-orosz (NATO-magyar) konfliktus esetén....
NATO-magyar konfliktus? :D
1. ilyen sosem lesz
2. ha igen, akkor megrábasztunk! A büdös életben nem nyomjuk le a NATO-t! Az oroszoknak sem lenne sétagalopp...
14 gépes légierő? 44 tank? :D :D :D

De elvannak tévedve egyesek!
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 514
18 670
113
NATO-magyar konfliktus? :D
1. ilyen sosem lesz
2. ha igen, akkor megrábasztunk! A büdös életben nem nyomjuk le a NATO-t! Az oroszoknak sem lenne sétagalopp...
14 gépes légierő? 44 tank? :D :D :D

De elvannak tévedve egyesek!
Jajj!
Egy pöttyet gondolkodj, lehet nem egyértelműen fogalmaztam.
1. A NATO nem mindig a mi érdekeinket képviseli....
2. Azért mert NATO tagok vagyunk, még lehetünk konfliktus részesei, akár NATO-belül, akár kívül.
Ja,ja....
3. Az összes szomszédos ország zsarolhat minket az ott élő őshonos magyarok elüldözésével, fenyegetésével.

Az orosz ukrán konfliktusban tippelj kinek szurkolunk....?
Arra is van tipped, hogy vajon ezt Washingtonban es Moszkvában is tudják?

Na így nézd, hogy milyen szállítógép kell az MH-nak!
És így nézd, ki merre van eltévedve.
;)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 248
38 875
113
Jajj!
Egy pöttyet gondolkodj, lehet nem egyértelműen fogalmaztam.
1. A NATO nem mindig a mi érdekeinket képviseli....
2. Azért mert NATO tagok vagyunk, még lehetünk konfliktus részesei, akár NATO-belül, akár kívül.
Ja,ja....
3. Az összes szomszédos ország zsarolhat minket az ott élő őshonos magyarok elüldözésével, fenyegetésével.

Az orosz ukrán konfliktusban tippelj kinek szurkolunk....?
kinek is? :p

Tudom hogy sok itt az orosz-drukker, de k. nem lenne nekünk jó ha határosak lennénk az oroszokkal! Az lenne az igai nemzetbiztosági kockázat!
40 év orosz megszállás után nem értem miért szimpi sokaknak putyin-féle Oroszország...
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Catles

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 248
38 875
113
Azt nem biztos, hogy mi döntjük el...
Akkor?
Mindent meg kell tenni, hogy Oroszország ne érjen el határainkhoz.
Egy genyge de még létező Ukrajna pont jó nekünk!

Ha Ukrajna borul és kijeven túl jutnak az oroszok, akkor muszáj a Kárpátok hágóiig benyomoljunk, hogy lezárjok azt! a második vh-ban sem tudtak ott átjönni a szovjetek.
Ezt a szomszédok meg a NATO sem bánnák: ha ba jönnek az oroszok a Kárpát medencében, a büdös életben nem tartjuk őket vissza!
 
  • Vicces
Reactions: vata

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 968
5 189
113
Mindent meg kell tenni, hogy Oroszország ne érjen el határainkhoz.
Egy genyge de még létező Ukrajna pont jó nekünk!
Ukrajna a 30 éves "történelmével" egy rossz vicc. A fél ország oroszul beszél, még a politikai vezetés is. A területét úgy lopták össze Oroszországtól, Lengyelországtól meg tőlünk. Most kreálják a nyelvet, az identitást, a történelmet.
A valaha volt legkorruptabb ország Európában. Ha az oroszok kiradírozzák a térképről egy lábjegyzet lesz a történelemben.