[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 248
38 875
113
Hát,nem egészen.A házasság/párkapcsolat a törzsfejlődésből jön.És a Biblia előirása az is,hogy a testvér vegye nőűl az elhunyt testvére asszonyát,akkor is,ha már van felesége.A Biblia a sokasodást,a népszaporodást helyezi középpontba,nem a monogám párkapcsolatot.
Jákobnak hány felesége/nője is volt? :)
Az Ádám Éve sztori max. egy szimbolikus jelentőségű mese...
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 729
7 573
113
Mindkettő másban jó. Matolcsy nem volt jó pénzügyminiszter de kiváló jegybankelnök. Varga meg első osztályú pénzügyminiszter de valószínűleg nem lenne a legjobb jegybankelnök.
Illetve van Orbán aki rendet tud tenni kettejük között
Szerintem is tökéletes így a felállás. 2 látásmód és a jó helyen.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 272
29 658
113
Ismerem a Bibliát (még első áldozó is voltam), csak az a gond, hogy emberek írták és tele van ellent mondásokkal - nem érdemes rá egy az egyben hivatkozni - pláne szószerint venni. (pl. a Biblia szerint sok esetben embereket kellene megkövezni, stb.)

Jézus tanításai és morális alapvetései jók - de tudomásom szerint pl. Jézus semmit nem mondott a melegekről a Biblia szerint. A tanítása szeretetről szól - ehhez képest sok keresztény eléggé kirekesztő...

Az álkeresztény kormányunk meg a tízparancsolat nagyrészét sem képes megugrani - de mégis ők nagy keresztények! :D
A házasság nem jog, hanem egyházi értelemben szentség, és mint olyan, az egyházra tartozik, h kinek szolgáltatják ki. Különben mi lesz a következő, az állam megmondja, kinek szolgáltathatják ki az oltáriszentséget meg a papi szentséget?

Polgári jogi értelemben meg szerződés, és egy meleg férfinek pont annyi joga van elvenni egy nőt, mint egy heterónak. Avagy mindenkinek joga van gépkocsi birtoklásához? Nem, csak annak, aki teljesíteni tudja az adás-vételi szerződésben foglaltakat ill ajándékozási szerződés kedvezményezettje. Esetleg örököl.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 248
38 875
113
A házasság nem jog, hanem egyházi értelemben szentség, és mint olyan, az egyházra tartozik, h kinek szolgáltatják ki. Különben mi lesz a következő, az állam megmondja, kinek szolgáltathatják ki az oltáriszentséget meg a papi szentséget?

Polgári jogi értelemben meg szerződés, és egy meleg férfinek pont annyi joga van elvenni egy nőt, mint egy heterónak. Avagy mindenkinek joga van gépkocsi birtoklásához? Nem, csak annak, aki teljesíteni tudja az adás-vételi szerződésben foglaltakat ill ajándékozási szerződés kedvezményezettje. Esetleg örököl.
A polgárjogiról beszéltem végig. Az egyházak saját berkeiken belül csinálnak amit akarnak!
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 526
113
Ismerem a Bibliát (még első áldozó is voltam), csak az a gond, hogy emberek írták és tele van ellent mondásokkal - nem érdemes rá egy az egyben hivatkozni - pláne szószerint venni. (pl. a Biblia szerint sok esetben embereket kellene megkövezni, stb.)

Jézus tanításai és morális alapvetései jók - de tudomásom szerint pl. Jézus semmit nem mondott a melegekről a Biblia szerint. A tanítása szeretetről szól - ehhez képest sok keresztény eléggé kirekesztő...
Ez a te privát véleményed, hogy mit gondolsz a vallásról a Bibliáról meg Jézusról. Válaszoltam a kérdésedre, amit elmondtam az van leírva az Újszövetségben. Tetszik vagy sem az egész házasság mint intézmény a vallásból jön... és a leírtak miatt házasodunk. Egy pár milliárd ember ebben hisz. Elhiszem, hogy ez egyeseknek nevetséges, vagy maga a házasság valami privilégiumnak tűnik, de a valóságban aki tisztában van a keresztény hittel azért veszi el azt a nőt akit szeret mert ő a másik fele, és Isten előtt fogad hűséget tudod jóban rosszban örökre meg ilyen faszségok, a szentlélek előtt Isten összeköti őket és az örökre az tényleg örökre szól, az a két lélek ott össze van kötve. Ha olvastad a Bibliát emlékezned kéne arra amit most neked leírtam... egy pár milliárd ember ebben hisz tetszik vagy sem. Köze nincs örökléshez meg ilyen hülyeségekhez.. és ezért is sértő, hogy olyan emberek akik erről semmit nem tudnak magyaráznak össze vissza a házasságról. Én tőlem te egy csirkének is fogadhatsz örök hűséget ha akarsz, csak nem próbáld nekem beadni, hogy az házasság mert köze nincs ahhoz ami köztem meg a feleségem között van, és ne degradáld le légyszíves az én házasságom ha megkérhetlek.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 272
29 658
113
Na akkor még egyszer, a probléma az, hogy nincs olyan gyerek aki senkinek sem kell. Azokat már örökbe fogadták. A többi meg nem adható örökbe, mert a szülő nem mondott le róluk. Tényleg, egy képeslap/ mail/sms, és tartja a kapcsolatot. Per év. Aztán persze mikor már munkába állhat, akkor kikerül hirtelen "haza", minő csoda akkor megjelennek a szülők.
Ill vannak még a súlyosabb fogyatékkal élők vagy gyógykezelésre szorulók. Azt meg nem lehet elvárni senkitől, h legyen 10 milliója átalakítani a házat tolókocsi-kompatibilisre vagy steril szobát kialakítani. Akinek erre van lehetősége és megteszi, le a kalappal előtte.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 272
29 658
113
Ismerem a Bibliát (még első áldozó is voltam), csak az a gond, hogy emberek írták és tele van ellent mondásokkal - nem érdemes rá egy az egyben hivatkozni - pláne szószerint venni. (pl. a Biblia szerint sok esetben embereket kellene megkövezni, stb.)

Jézus tanításai és morális alapvetései jók - de tudomásom szerint pl. Jézus semmit nem mondott a melegekről a Biblia szerint. A tanítása szeretetről szól - ehhez képest sok keresztény eléggé kirekesztő...

Az álkeresztény kormányunk meg a tízparancsolat nagyrészét sem képes megugrani - de mégis ők nagy keresztények! :D
Az zsír, amikor bárki megmondhatja, ki az igazi keresztény, de én nem mondhatom meg, h az nem nő, akinek fasza van.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 639
25 266
113
:D ne haragudj de elegem van a fidesz tó menti turisztikai "fejlesztéseiből".
Szerintem életedben nem jártál még a fertő-tó magyar és a másik ideiglenesen nem magyar partján...
Fertőrákosnál van egy csoffadt szemetes csónak kikötő, tőle egy kőhajításnyira meg egy rendezett betonkupac (ja, bocs se a nádast nem bántották se semmi mást).
Nem vagy te véletlen greenpeace aktivista? Azok nem szoktak általában semmilyen zöld dologgal meg úgy általában semmivel képben lenni.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 248
38 875
113
Ez a te privát véleményed, hogy mit gondolsz a vallásról a Bibliáról meg Jézusról. Válaszoltam a kérdésedre, amit elmondtam az van leírva az Újszövetségben. Tetszik vagy sem az egész házasság mint intézmény a vallásból jön... és a leírtak miatt házasodunk. Egy pár milliárd ember ebben hisz. Elhiszem, hogy ez egyeseknek nevetséges, vagy maga a házasság valami privilégiumnak tűnik, de a valóságban aki tisztában van a keresztény hittel azért veszi el azt a nőt akit szeret mert ő a másik fele, és Isten előtt fogad hűséget tudod jóban rosszban örökre meg ilyen faszségok, a szentlélek előtt Isten összeköti őket és az örökre az tényleg örökre szól, az a két lélek ott össze van kötve. Ha olvastad a Bibliát emlékezned kéne arra amit most neked leírtam... egy pár milliárd ember ebben hisz tetszik vagy sem. Köze nincs örökléshez meg ilyen hülyeségekhez.. és ezért is sértő, hogy olyan emberek akik erről semmit nem tudnak magyaráznak össze vissza a házasságról. Én tőlem te egy csirkének is fogadhatsz örök hűséget ha akarsz, csak nem próbáld nekem beadni, hogy az házasság mert köze nincs ahhoz ami köztem meg a feleségem között van, és ne degradáld le légyszíves az én házasságom ha megkérhetlek.
Polgári esküvőről beszélek, az egyházak csinálnak amit akarnak.
Az állami biztosítson egyenlő jogokat minden állampolgárának - ennyi. Az egyház egyébként sem ismeri el az állami esküvőt, szóval nem is értem miért fáj bárkinek, ha engedélyezik az egyneműek állami esküvőjét. A te hited szerint az úgy sem ér semmit!
Egyházon belül az egyház írja a szabályokat, de azon kívül ne akarja számonkérni, érvényesíteni azokat.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 526
113
Hát,nem egészen.A házasság/párkapcsolat a törzsfejlődésből jön.És a Biblia előirása az is,hogy a testvér vegye nőűl az elhunyt testvére asszonyát,akkor is,ha már van felesége.A Biblia a sokasodást,a népszaporodást helyezi középpontba,nem a monogám párkapcsolatot.
Faszságokat beszélsz már megint… az hogy az indiánok a tűz előtt összekötötték az életüket nem az a házasság mint amit a templomban köt egy keresztény ember. Igazi félművelt módon beraksz ide valami az ószövetségből mert az általad említett rész onnan jön… javaslom ess neki az újszövetségnek a mi hitünk onnan jön.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 161
7 690
113
Ismerem a Bibliát (még első áldozó is voltam), csak az a gond, hogy emberek írták és tele van ellent mondásokkal - nem érdemes rá egy az egyben hivatkozni - pláne szószerint venni. (pl. a Biblia szerint sok esetben embereket kellene megkövezni, stb.)
erre csak annyit mondok, különösen az elejére hogy; a lófaszt.
 

Botond

Well-Known Member
2021. november 28.
69
447
53
Polgári esküvőről beszélek, az egyházak csinálnak amit akarnak.
Az állami biztosítson egyenlő jogokat minden állampolgárának - ennyi. Az egyház egyébként sem ismeri el az állami esküvőt, szóval nem is értem miért fáj bárkinek, ha engedélyezik az egyneműek állami esküvőjét. A te hited szerint az úgy sem ér semmit!
Egyházon belül az egyház írja a szabályokat, de azon kívül ne akarja számonkérni, érvényesíteni azokat.
Viszont az itt élők többsége nem akarja, hogy a melegek akár államilag is házasodhassanak. Te kardoskodsz értük, holott még nem is vagy érintett benne.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 248
38 875
113
az hogy az indiánok a tűz előtt összekötötték az életüket nem az a házasság mint amit a templomban köt egy keresztény ember.
Itt jön be a keresztények arroganciája: csak az övék az egyetlen út. :D
A nagy szeretet jegyében küldték máglyára az embereket évszázadokon keresztül...
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Jákobnak hány felesége/nője is volt? :)
2.A másik kettő szolgálólányok,tulajdonképpen rabszolganők voltak,kik az asszonyok hozományaként került hozzá.De innen származik a a Muzulmánok 4 feleséges limitje.A muzulmán saria törvények is lényegében a Biblia törvényei,némi ráfejlesztéssel.
A Biblia különben tiltja a buzulást,pederaszta viselkedést,Szodoma bűnét.De nem szexuélis okokbol,hanem mert a gyermeknemzést mindenek előtt valónak tartja.A maszturbációt is tiltja,Onán bűne-ki egyébként elhalt testvére asszonyát kellett feleségűl vegye,és azért onanizált,hogy a nászéjszakán ne tudjon gyereket csinálni....Ha valaki olvasta a Bibliát,bizony rengeteg durva dolgot talál benne.Pl arrol mindenki hallot,hogy Noé fedezte fel a bort-de arrol már kevésbé,hogy a két lánya itatta le,hogy borgózös mámorában gyereket csináljon nekik,éshogy e művelet sikeres volt a csajoknak....
Különben meg elég nagy az ellentét az Új és az Ószövetség Isten képe között.Hogy azt ne mondjam,órditó különbség van.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 248
38 875
113
Viszont az itt élők többsége nem akarja, hogy a melegek akár államilag is házasodhassanak. Te kardoskodsz értük, holott még nem is vagy érintett benne.
Általában az egyenlő jogokért kardoskodok. :)

A másik kedvenc témám az "egyenlő hozzáférést" a közbeszerzésekhez!
Szerintem a melegek előbb fognak itthon örökbe fogadni, mint hogy ez megvalósuljon! :D :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: Negan