[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
Csak az idén nagyjából hétezer, kísérő nélküli kiskorú menedékkérőt regisztrált a bevándorlási hivatal; kérelmüket sürgősséggel tárgyalják, s ha nincsenek meg a nemzetközi védelem feltételei, akkor sem biztos, hogy visszatoloncolják őket - írta szerdai számában a Magyar Hírlap.
A Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal (BÁH) a lap megkeresésére közölte: a június végi állapotot tükröző adataik alapján 6529 menedékkérő volt kísérő nélküli kiskorú.
Más eljárás érvényesül a kísérő nélküli kiskorúak esetében, akiket gyermekvédelmi intézményben helyeznek el, képviseletükre pedig úgynevezett gyermekvédelmi gyámot rendelnek ki. A kísérő nélküli kiskorúaknál a visszaküldés tilalma akkor is fennáll, ha a kérelmező esetében a családi egység nem állítható helyre, illetve állami vagy más gondoskodás nem érhető el az adott országban - tájékoztatott a hivatal.
Vagyis ők már itt maradnak nálunk véglegesen.
http://alfahir.hu/soha_nem_fogjak_kitoloncolni_magyarorszagrol_a_kiskoru_migransokat
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Csak az idén nagyjából hétezer, kísérő nélküli kiskorú menedékkérőt regisztrált a bevándorlási hivatal; kérelmüket sürgősséggel tárgyalják, s ha nincsenek meg a nemzetközi védelem feltételei, akkor sem biztos, hogy visszatoloncolják őket - írta szerdai számában a Magyar Hírlap.
A Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal (BÁH) a lap megkeresésére közölte: a június végi állapotot tükröző adataik alapján 6529 menedékkérő volt kísérő nélküli kiskorú.
Más eljárás érvényesül a kísérő nélküli kiskorúak esetében, akiket gyermekvédelmi intézményben helyeznek el, képviseletükre pedig úgynevezett gyermekvédelmi gyámot rendelnek ki. A kísérő nélküli kiskorúaknál a visszaküldés tilalma akkor is fennáll, ha a kérelmező esetében a családi egység nem állítható helyre, illetve állami vagy más gondoskodás nem érhető el az adott országban - tájékoztatott a hivatal.
Vagyis ők már itt maradnak nálunk véglegesen.
http://alfahir.hu/soha_nem_fogjak_kitoloncolni_magyarorszagrol_a_kiskoru_migransokat

Most higyjem el, hogy a kiskoru megindult egyedul Szomaliabol es idetalalt?
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
Most higyjem el, hogy a kiskoru megindult egyedul Szomaliabol es idetalalt?

Ha magamból indulok ki ,akkor hihető....
10 évesen szó nélkül hagytam ott anyámékat a városban ,és gyalog indultam nagyanyámhoz ... 24km re és célba is értem...
Igaz nem volt a hátam mögött háborús tényező ami hajtott volna csak gondoltam egyet.
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
Új napi rekord.
Országszerte tiltott határátlépés miatt kedden – az elmúlt harminc napban a legtöbb - 1738 embert fogtak el a rendőrök,
http://www.origo.hu/itthon/20150812-soha-ennyi-migrans-nem-jott-egyetlen-nap-alatt.html
Lassan lehet fogadásokat kötni hogy melyik lesz az a nap amikor meglesz a 2000 menekült adott napon.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 122
10 437
113
Új napi rekord.
...Lassan lehet fogadásokat kötni hogy melyik lesz az a nap amikor meglesz a 2000 menekült adott napon.

Fogadhatunk (jósolhatjuk) arra is, hogy mikorra lépi túl a "menekültek" száma a magyar rendőrség létszámát! :) ..... :-x
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 601
56 364
113
gergo55

Nekem van ilyen GDP és más mutatókat tartalmazó grafikonom, magam szerkesztettem anno egy előadáshoz.
De te is tudsz ilyet csinálni. Kell hozzá egy MS office, bemész a grafikonokba és a KSH hosszútávú adatsorából kiszeded az adatokat.
Amikor én csináltam akkor 1965-2010-ig megvoltak az adatok ha jól emlékszem.

De van egy Magyarország Adósságszerkezete topik, oda mintha bemásoltam volna belőle.

A GDP nagyobb ma, mint akkoriban, viszont a reálbérek (átlag) csak minimálisan magasabb.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 680
46 251
113
Ezeket a híreket sajnos nem tudom "kedvelni"... Van baj gazdagon a világban, nálunk is akad más is, de ezt a migráns kérdést kéne valahogy a leggyorsabban megoldjuk, mert komoly baj lesz.

Sajnálom én őket is, komolyan. Rossz nézni, ahogy szenvednek. Nem vagyok érzéketlen. Főleg az elsetteket, gyermekeket sajnálom.

De NEM IDE VALÓAK. Főleg nem ilyen létszámban.

Ahogy én látom, ez egyre durvuló szituáció lesz, egyre többen jönnek majd, ha hagyjuk, az erőforrások meg végesek. Még a sajátjainkat sem tudunk mindenkit tisztességgel ellátni.

Lehet egy vérbeli és hithű liberális ezért engem nem tartana embernek sem, de azt mondom, ez maximum 20 éven belül Ki-Ki szituáció lesz, egyszerűen nem látok reálisan olyan forgatókönyvet, ahol mindenki(az európai keresztény őslakos nemzetek vs iszlám kelet+afrika) jól jön ki ebből a végén.

Ha meg tényleg ez van, igyekeznünk kell a virtuális kolbász jó végére kerülni/ill. ott maradni, mert hamar helyet lehet velük cserélni, és akkor majd más fog minket a TV-n keresztül bámulni, ahogy tapossuk le egymást, gyermekeinkkel a karjainkban, őrjöngve. Én inkább maradnék a TV előtt bambuló, és szörnyűlködő szerepemben...
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 122
10 437
113
gergo55

De te is tudsz ilyet csinálni. Kell hozzá egy MS office, bemész a grafikonokba és a KSH hosszútávú adatsorából kiszeded az adatokat.

Megcsinálhatnám, ha lenne több villanyom meg nem egy kisbuta telón neteznék "gyalogos" sávszélességgel....
A Mo. adósság topikot majd megnézem. Kösz.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote>Most higyjem el, hogy a kiskoru megindult egyedul Szomaliabol es idetalalt?

Ha magamból indulok ki ,akkor hihető....
10 évesen szó nélkül hagytam ott anyámékat a városban ,és gyalog indultam nagyanyámhoz ... 24km re és célba is értem...
Igaz nem volt a hátam mögött háborús tényező ami hajtott volna csak gondoltam egyet.</blockquote>

De ezek nem a szomszed faluba indulnak el, hanem a szomszed kontinensre.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 418
23 444
113
<blockquote rel="hadtap">Új napi rekord.
...Lassan lehet fogadásokat kötni hogy melyik lesz az a nap amikor meglesz a 2000 menekült adott napon.

Fogadhatunk (jósolhatjuk) arra is, hogy mikorra lépi túl a "menekültek" száma a magyar rendőrség létszámát! :) ..... :-x</blockquote>

Szerintem a Honvédségét már meghaladta!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 127
67 074
113
Csak az idén nagyjából hétezer, kísérő nélküli kiskorú menedékkérőt regisztrált a bevándorlási hivatal; kérelmüket sürgősséggel tárgyalják, s ha nincsenek meg a nemzetközi védelem feltételei, akkor sem biztos, hogy visszatoloncolják őket - írta szerdai számában a Magyar Hírlap.
A Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal (BÁH) a lap megkeresésére közölte: a június végi állapotot tükröző adataik alapján 6529 menedékkérő volt kísérő nélküli kiskorú.
Más eljárás érvényesül a kísérő nélküli kiskorúak esetében, akiket gyermekvédelmi intézményben helyeznek el, képviseletükre pedig úgynevezett gyermekvédelmi gyámot rendelnek ki. A kísérő nélküli kiskorúaknál a visszaküldés tilalma akkor is fennáll, ha a kérelmező esetében a családi egység nem állítható helyre, illetve állami vagy más gondoskodás nem érhető el az adott országban - tájékoztatott a hivatal.
Vagyis ők már itt maradnak nálunk véglegesen.
http://alfahir.hu/soha_nem_fogjak_kitoloncolni_magyarorszagrol_a_kiskoru_migransokat

Attól függ mennyire kicsi. Talán még nevelhetők/átnevelhetők. Ha elérik a felnőtt kort akkor meg ajánlhat állást a Honvédség. Végtére is gyökereik nincsenek és megszokták a rendszeres dolgokat,csoportos tevékenységeket.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 601
56 364
113
antigonosz

<i>"Attól függ mennyire kicsi. Talán még nevelhetők/átnevelhetők. Ha elérik a felnőtt kort akkor meg ajánlhat állást a Honvédség. Végtére is gyökereik nincsenek és megszokták a rendszeres dolgokat,csoportos tevékenységeket."</i>

Ez lesz a "nemzeti janicsár program" ? :)
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
Attól függ mennyire kicsi

Gondolom 10-17 év közöttiek ,valószínű lehetne nagyobb többségét /át/nevelni ,attól is függ nem kaptak e már valamilyen " IÁ féle nevelést" ha igen akkor sokaknak reszeltek itt 10 év múlva legkésőbb /ha egy kicsit paranoiás lennék/..
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 764
113
<blockquote rel="hadtap">Csak az idén nagyjából hétezer, kísérő nélküli kiskorú menedékkérőt regisztrált a bevándorlási hivatal; kérelmüket sürgősséggel tárgyalják, s ha nincsenek meg a nemzetközi védelem feltételei, akkor sem biztos, hogy visszatoloncolják őket - írta szerdai számában a Magyar Hírlap.
A Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal (BÁH) a lap megkeresésére közölte: a június végi állapotot tükröző adataik alapján 6529 menedékkérő volt kísérő nélküli kiskorú.
Más eljárás érvényesül a kísérő nélküli kiskorúak esetében, akiket gyermekvédelmi intézményben helyeznek el, képviseletükre pedig úgynevezett gyermekvédelmi gyámot rendelnek ki. A kísérő nélküli kiskorúaknál a visszaküldés tilalma akkor is fennáll, ha a kérelmező esetében a családi egység nem állítható helyre, illetve állami vagy más gondoskodás nem érhető el az adott országban - tájékoztatott a hivatal.
Vagyis ők már itt maradnak nálunk véglegesen.
http://alfahir.hu/soha_nem_fogjak_kitoloncolni_magyarorszagrol_a_kiskoru_migransokat

Attól függ mennyire kicsi. Talán még nevelhetők/átnevelhetők. Ha elérik a felnőtt kort akkor meg ajánlhat állást a Honvédség. Végtére is gyökereik nincsenek és megszokták a rendszeres dolgokat,csoportos tevékenységeket.</blockquote>
Legyetek nyugodtan. Amint megkapják a státuszt, azonnal megjelenik a határon az anyu, apu, és a tesók. Családegyesítés nogcímen így lesz a 7000 státuszból rövid úton 30.000 státusz :(
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 122
10 437
113
antigonosz

<i>"Attól függ mennyire kicsi. Talán még nevelhetők/átnevelhetők. Ha elérik a felnőtt kort akkor meg ajánlhat állást a Honvédség. Végtére is gyökereik nincsenek és megszokták a rendszeres dolgokat,csoportos tevékenységeket."</i>

Ez lesz a "nemzeti janicsár program" ? :)

Viccelődhetünk ezen, de a hideg kiráz, hogy ha "ezekre" bíznánk a hon védelmét. Kösz, nem kérem, inkább szolgálatba helyezem magam, ha hí a haza.
Ennyi.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Attól függ mennyire kicsi. Talán még nevelhetők/átnevelhetők. Ha elérik a felnőtt kort akkor meg ajánlhat állást a Honvédség. Végtére is gyökereik nincsenek és megszokták a rendszeres dolgokat,csoportos tevékenységeket.

Így hitték nyugaton sokáig, de nem működött tökéletesen. Sőt. Például a skandinávoknál volt egy időben nagy divat a harmadik világból származó gyerekek örökbefogadása. Szülés, pelenkázás megúszva és így hirdették a környezetüknek, hogy ők milyen gondoskodó és jó szándékú emberek és cseppet sem rasszisták. Szerintem eléggé etikátlan ezért kiszakítani a környezetükből pici gyerekeket. Ha tényleg önzetlenül segíteni akarnának rajtuk akkor azt ott helyben megtehetnék. Kezdetnek mondjuk annyi is elég lenne, hogy nem bombázzák szét az országukat. :/
Az csak a kisebb baj, hogy sok esetben 10 év múlva újra felveszik a kapcsolatok a távoli rokonok és akkor már csak a nyomtatványokat kell kitölteni és annyian költöznek be amennyien akarnak. A nagyobb baj az, hogy ezeknek az embereknek kettős (vagy a vallások miatt esetleg hármas) identitása lesz. Folyton magyarázkodniuk kell, hogy hogyan is kerültek ide, mert amikor egy másik európai emberrel találkoznak az ha mást nem is, de egyetlen dolgot biztosan meg tud állapítani róla a bőrszíne alapján: Azt, hogy nem európai. És akkor még hátra van a kínos tapogatózás, hogy keresztény vagy muzulmán, azaz csak idegen vagy ellenség és így tovább. Ez történik velük nap mint nap. A magukat jó szándékúnak gondoló szülők olyan lehetetlen helyzetbe hozzák őket amire már megoldást nem tudnak kínálni. Hasonló előfordul Magyarországon is: Gyermektelen magyar párok cigány származású gyereket vállalnak, mert ugye így nem kell olyan sokat várni(sic!). Jó iskolába járatják, tisztesen nevelik aztán egy nap arra kérik, hogy vállalja a cigány származását is - erre meg a gyerek csak húzza a száját. És igaza van, mert ő egyébként is nap mint nap szembesül vele hogy le se tagadhatná, mert ő az első integrálódott generáció és még látszik rajta. Kulturálisan viszont már kitört a semmittevésből, középkorból. Nagyon nem vágyik oda vissza és ő sem kéri a szüleit, hogy nyereg alatt puhítsák a húst.
Szóval csak óvatosan a pici gyermekek integrálásával mert nagyon összetett probléma. Okosan kontrollálva, lassan szerintem igenis működhet a dolog, de ilyen nagy számban, idegen nyelvű és ellenséges/idegen vallási gyökerű gyermekek esetében szvsz. esélytelen.

Azt meg senki sem hiheti, hogy ezek a gyerekek egyedül jönnek idáig. Egyszerűen csak - szó szerint - elengedik a kezüket, mert abból előnye származik a bevándorló rokonoknak. (Persze tisztában vannak vele, hogy Európában már semmi baja nem lehet a kölöknek.) A gyerek hamar kap majd valamilyen eu-s papírt. Az pedig nagyban segíti a teljes család bevándorlását a későbbiekben. Ügyeskednek, mert megtehetik.
 
T

torsen

Guest
Mivel nyugaton a GDP 80 %-a a szolgáltató szektorban kerül kimutatásra, a táblázatból megtudhatjuk, hogy ha a francia, vagy német fodrász 4-szer annyi bért kap egy hajvágásért, mint a magyar, akkor 4-szer annyi GDP-t is mutatnak ki a hajvágásra. A francia, vagy német fodrász azért érdemli meg a 4-szer magasabb bért, mert emiatt statisztikailag 4-szer termelékenyebb. Tehát azért kap 4-szeres bért, mert annyit kap és kész. Megérdemli és pont. Statisztikailag és közgazdaságilag be van bizonyítva. Kéretik nem akadékoskodni!

Hát persze, ezért van a vásárlóerő paritás, mint mérési módszer. Ha ugyanis a fodrász négyszer többért dolgozik, akkor ő a többi szolgáltatást is négyszeres áron veszi igénybe. Mondjuk a kőművest vagy a lakatost. Ezzel aztán szépen eljutunk a termelő szektor hatékonyságáig és termelékenységéig, hiszen akik itt dolgoznak, ők állítanak elő valódi értéket és őket úgy kell megfizetni, hogy megvehessék a szolgáltatásokat. A szolgáltató meg törekszik a lehető legmagasabb de még megfizethető szolgáltatói árakra. Ha tehát értékes a termelő munka, értékes (értsd. drága) lesz a szolgáltatás is.
Amúgy én nem akartam ilyen mélyen belemenni ebbe, (pl. a dollárárfolyam csak szorzótényező, az arányokon nem változtat) csak azt akartam felvetni, hogy a magyar munkavállaló a megtermelt (kisebb) GDP-ből sokkal kisebb arányban részesedik, közvetlenül, mint mondjuk a német. Persze az adókból működtetett közszolgáltatásokon keresztül visszakaphatná a megtermelt értéket, ha az közpénzként valóban a közjót szolgálja/szolgálná.
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
A kórházban kiderült: a sokáig keresett szíriai kisfiú és testvére is veleszületett rendellenességtől szenved, egy bőrbetegség miatt égési sérülésnek kinézű sebeik vannak. Állapotuk javult, de súlyos vérmérgezésük is van.Szerdán egy sajtótájékoztatón viszont az Index szerint az orvosok azt mondták: a Mohamed névre hallgató kisfiú nem bombázásban sérült meg, hanem veleszületett bőrbetegsége látszik égési sérülésnek
http://index.hu/belfold/2015/08/12/sulyos_veleszuletett_betegseggel_kezelik_a_bethesda_korhazban_a_szir_kisfiukat/
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 418
23 444
113
Végre valaki elkezdett gonolkodni a kormányban, ott plakátolnának ahonnan érkeznek a menekültek, bár az index hozza a formáját, de a plakátfeliratok azért viccesek
http://index.hu/belfold/2015/08/12/plakatok_afganisztan/