[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Úgy látszik nem csak az illegális bevándorlókkal vannak gondok:
http://vs.hu/sport/osszes/afrikaiak-brutalisan-elvertek-a-magyar-fitneszdellt-0810#!s2
"orvostanhallgatók" XD

Ugyanez a hir a 444-en.
Olvassatok bele a hozzaszolasokba, szinte mindegyik a csajt hibaztatja!
http://444.hu/2015/08/10/megvertek-kalman-csillat-egy-balatonfuredi-diszkoban/
Ha ugyanez tortent volna, csak 35 magyar ver meg egy bevandorlo csajt, akkor biztosan nem irnak, hogy reszeg volt a csaj es azt sem tudja mi tortent.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
11846569_1178101812207184_537076711211067443_n.jpg

Koldus sorsra jutottak
22 órája ·
F E L H Í V Á S !
Kérem az ismerőseimet tájékoztassák a környezetükben élő hajléktalanokat! Azonnal induljanak a szerb határra és ott bármilyen idegen nyelven két szót ismételjenek: menekült vagyok! Ezután teljes orvosi ellátásban és ingyen szállásban ( ami élelmezéssel is jár) részesülnek!!! Durva rasszista, kirekesztés, hogy nekik nem jár ugyanolyan ellátás, mint szegény idegen menekülteknek. Egyenjogúságot a magyar hajléktalanoknak!!!!!!!!
https://www.facebook.com/KoldusSorsraJutottak?fref=nf

Valamelyik nap pont azon gondolkodtam, hogy eleg sok hajlektalan van Pesten, akik sokkal rosszabb korulmenyek kozott elnek, mint a menekultek tobbsege (ok nem markas ruhakban jarnak, nincs okostelefonjuk, nem kidobjak a kajat a kukabol, hanem onnan eszik), nekik megsem gyujtenek. Hol volt eddig ez a sok jotet lelek, a koldusoknak miert nem gyujtottek a kajat?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Nah, ez egy bicskanyitogató cikk volt!
Mi köze a produktivitásnak a ledolgozott munkaórák/GDP-hez? Mit mér ez egyáltalán azon kívül, hogy a Nyugat a gyarmat tartó mi meg a gyarmat?
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<blockquote rel="phaidros">Azért remélem panoz arra is mond valami bölcset, hogy négerek csoportosan garázdálkodnak és magyar nőket vernek.

A szokásos duma: Kihívóan viselkedett.

<i>Eltorro a patkány</i></blockquote>

Ennél ez egyszerűbben szokott menni... "Melyik újság írta? Ja, hogy nem a HVG v. az Index? Akkor ilyen nem történhet meg soha..."

Ahogy a HVG fogalmazott arról, hogy mekkora disznóolat hagynak maguk után a "menekültek", ők igazából csak "fesztivál hangulatot" csinálnak itt. :)
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Tipikus index:
Sajnáltatják a fesztiválról hazautazókat, hogy nincs hely, közben tisztán látszik, hogy legalább 1 ülést lábtartónak használnak...

9134899_0ab7f482fece00a362b39fed7012d28d_x.jpg


De a lényeg:
Mégiscsak működik az a kerítés, mivel aki megáll előtte az már illegálisan lépett az ország területére, így hamarosan kitoloncolható lesz Szerbiába. Aki meg megbontja, az meg onnantól az EU teljes területén bűnözőnek minősül, ha Magyarországon elítélik.
http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/bassint_es_tarsait_mar_megallitotta_a_kerites/2441046/
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Két hír:
1. A románok hisztiznek, mert a magyar nagykövet igazat mondott róluk:
http://www.origo.hu/nagyvilag/20150810-romanianak-nem-tetszo-dolgokat-mondott-a-magyar-nagykovet.html

2. A 3-as metró felújítására pályázó észtek korruptak voltak:
http://www.origo.hu/gazdasag/20150810-korrupcioba-keveredett-a-harmas-metro-vesztese.html
 
T

torsen

Guest
Nah, ez egy bicskanyitogató cikk volt!
Mi köze a produktivitásnak a ledolgozott munkaórák/GDP-hez? Mit mér ez egyáltalán azon kívül, hogy a Nyugat a gyarmat tartó mi meg a gyarmat?

Azért nem voltam rest és számoltam. A magyar évi 1763 órát dolgozik és óránként 31,6$ GDP-t termel ez éves szinten kb. 15,6mFt, ebből a stat hivatal adatai szerint fizetésként kap 12 hónap x bruttó 245eFt-t = 2,94mFt. Ez a termelt GDP 18,85%-a. Ugyanez a németeknél 1371 óra szorozva 62,3$-ral = 23,9mFt (nincs is olyan nagy különbség a magyar és a német között!), és a megkeresett pénz bruttó 12X 874eFt (állítólag ennyi a német átlagkereset) 10,49mFt. Ez a termelt GDP 43,9%-a.

Meg fogtok kövezni, de szerintem a magyar nagytőkével és kistőkével is nagyon komoly baj van. A melós kiszolgáltatottsága és kizsákmányolása talán még erősebb ott, mint a multiknál. Nagyon is jól jön ezeknek a tőkéseknek, hogy a multik személyében van kire ugrasztani a választókat, miközben ők röhögnek a markukban. A multik kiszorítása is nekik kedvez ami nem is lenne baj, ha ők jobban emberszámba vennék az alkalmazottakat, de sajnos nem így van. Egy kiragadott példa, de lenne másik is, hogy egy személyes ismerősöm szájából hallottam (össze is vesztünk emiatt) hogy ő egymaga tesz zsebre annyit, mint a 42 alkalmazottja együtt. És nem vérrel, izzadtsággal épült a vállalkozás, hanem a gyökerek a fater szocializmusbéli múltjába nyúlnak vissza.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
<blockquote rel="fip7">Nah, ez egy bicskanyitogató cikk volt!
Mi köze a produktivitásnak a ledolgozott munkaórák/GDP-hez? Mit mér ez egyáltalán azon kívül, hogy a Nyugat a gyarmat tartó mi meg a gyarmat?

Azért nem voltam rest és számoltam. A magyar évi 1763 órát dolgozik és óránként 31,6$ GDP-t termel ez éves szinten kb. 15,6mFt, ebből a stat hivatal adatai szerint fizetésként kap 12 hónap x bruttó 245eFt-t = 2,94mFt. Ez a termelt GDP 18,85%-a. Ugyanez a németeknél 1371 óra szorozva 62,3$-ral = 23,9mFt (nincs is olyan nagy különbség a magyar és a német között!), és a megkeresett pénz bruttó 12X 874eFt (állítólag ennyi a német átlagkereset) 10,49mFt. Ez a termelt GDP 43,9%-a.
</blockquote>

Szerintem számolj utána! 2014-ben átlagosan volt 4,1 millió magyar foglalkoztatott, fejenként 1763 munkaórával évente. A cikk szerint 31,6 USD/óra GDP-t termeltek. Tehát akkor a magyar GDP 2014-ben 31,6x1763*4.100.850*232,41=53.097 milliárd Ft volt nem? Hát nem! A valóságban magyar GDP 2014-ben 31.864 milliárd Ft volt. Ennyit arról, hogy mennyire vehetők komolyan a cikkben szereplő adatok. Egy olyan cikk, ami 2014-es egész éves adat mellett 280 HUF/USD árfolyamot emleget, miközben az átlagárfolyam 232,41 HUF/USD volt, már eleve nevetséges.

Te meg kiindultál a drasztikusan eltúlzott egy munkaórára jutó GDP adatból.

A valóságban az átlagkereset 237.736 Ft volt 2014-ben, ami bruttó bértömegként 11.699 milliárd Ft, a GDP 37 %-a, bérjárulékokkal növelten 15.033 milliárd Ft, a GDP 47 %-a.

Ezzel együtt fip7-nek van igaza abban, hogy ennek mutatónak nincs sok értelme. Csak annyit jelez, hogy ugyanazt a munkát nyugaton jobban megfizetik, keleten meg kevésbé.

Mivel nyugaton a GDP 80 %-a a szolgáltató szektorban kerül kimutatásra, a táblázatból megtudhatjuk, hogy ha a francia, vagy német fodrász 4-szer annyi bért kap egy hajvágásért, mint a magyar, akkor 4-szer annyi GDP-t is mutatnak ki a hajvágásra. A francia, vagy német fodrász azért érdemli meg a 4-szer magasabb bért, mert emiatt statisztikailag 4-szer termelékenyebb. Tehát azért kap 4-szeres bért, mert annyit kap és kész. Megérdemli és pont. Statisztikailag és közgazdaságilag be van bizonyítva. Kéretik nem akadékoskodni!

Szorgos kicsi indiai ne kérdezze, hogy miért kap ugyanazért a munkaért 10-szer kevesebbet! Fogja be a száját és termeljen, különben nem lesz ruha, amit el lehet adni olcsó áron a francia fodrásznak (pszichoanalitikusnak, személyi edzőnek, designernek, marketingesnek, közvélemény kutatónak, tanácsadónak és csupa egyéb olyan foglalkozást űzőnek, amit az indiai munkás amúgy sem tudna megfizetni, viszont a francia gazdaságban végtelenül nagy szükség van rá. Meg természetesen a gyártást Indiába költöztető cég francia vezetésének) . A magyar munkás meg nagyjából középen van a francia és az indiai között.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
http://www.bama.hu/orszag-vilag/belfold/fegyveres-oroket-toboroznak-a-menekulttaborokhoz-624457

Miért?
Hol vannak az önkéntes tartalékosok? miért bízzák ezt civilekre? Ennek nem lesz jó vége.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
http://www.bama.hu/orszag-vilag/belfold/fegyveres-oroket-toboroznak-a-menekulttaborokhoz-624457

Miért?
Hol vannak az önkéntes tartalékosok? miért bízzák ezt civilekre? Ennek nem lesz jó vége.

Ez a BM,nem a HM. Más jogállás. Amúgy azért fizetjük majd az adónkból az 1300 biztonsági őrt (akik 80% nyúgdijas rendőr , hőr és valami régi komcsi időkből való kerületparancsnok a megbízott cég tulaja) hogy a bentiek ne menjenek ki,vagy a kintiek ne menjenek be? :)
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Más jogállás? Értem. Pontosan a fegyveres, civil biztonsági őrnek mi is a jogállása? Milyen intézkedési jogköre is van és milyen tapasztalata és végzettsége, pl.: tömegoszlatásra?

Egyébként értem, hogy mire céloztál, csak egy röhej ez az egész!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Olvastam a cikket. Mennyi idobe kerult az origonak, amig a szerb hatar mellett talaltak egy olyan nenit, aki a bevandorlok partjan van?
Egyebkent ez a kerites teljesen korrekt. Meg veletlenul sem veszelyes semmilyen allatra vagy emberre, max ha at akar rajta maszni.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
Laiki&Torsen!
A Gdp vs. bér vitához:
láthatnánk egy grafikont a két adat időbeli változásához monduk a "rendszerváltozás"-tól napjainkig??
Érdekes lehetne...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Mindenhol vannak hü khmm furcsán gondolkodók. De ha nincsenek, akkor is lehet vinni egyet oda máshonnan, ez a ma oly divatos "kreatív újságírásban" még simán belefér. Az megvan, hogy az Origó után érdeklődik vételi szándékkal sorosgyuribácsi? Mikor ovlastam a hírt, TELJESEN meglepődtem, én azt hittem, hogy már eddig is az övé volt :p !
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Mindenhol vannak hü khmm furcsán gondolkodók. De ha nincsenek, akkor is lehet vinni egyet oda máshonnan, ez a ma oly divatos "kreatív újságírásban" még simán belefér. Az megvan, hogy az Origó után érdeklődik vételi szándékkal sorosgyuribácsi? Mikor ovlastam a hírt, TELJESEN meglepődtem, én azt hittem, hogy már eddig is az övé volt :p !

Szerintem meg kellene vegye valamelyik kormanykozeli ceg. Aztan mar csak az index es a 444 maradna, aki allandoan magyar erdekek ellen hangol.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
:D Kormányközeli cég megvenné, és elmondom mi lenne: a kifizetett pénzből és a "független civilektől" jövő támogatásból lenne 2 héten belül 2 hasonló forrással rendelkező ugyan ilyen. A kormányt sem kell félteni, nekik is ott van egy teljes médiabirodalom, az M1, M1HD, M2, M2HD, Duna, M4, Duna HD, etc. teljességi igénye nélkül. Ott is látod mi történt? Volt a HírTv, mint zászlóshajó, megvolt az összeugrás, "azorbánegygeci" simicskás elhíresült kifakadással, majd lett a HírTv helyett sokkal több. Így megy ez. Engem szórakoztat. Minnél több féle tálalásban tudok megnézni egy egy adott hírt, annál nagyobb az esélyem, hogy találok itt is ott is valami féligazságot. Szűrni kell az infokat, amennyire lehet utánanézni, és gondolkodni. Egy adott belpolitikai hírt, félelmetes hogy hogy tud tálalni egy ATV, egy HírTV, és egy M1, de nemzektözi szinten meg a CCTV, CNN, BBC, Russia Today, Al Jazira-n szoktam mosolyogni nagyokat:p. Gondolom nem árulok el nagy titkot, TELJESEN más igazságok vannak mindenhol!
 
Status
Not open for further replies.