[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Én azt se zárnám ki,hogy hogy ukrán katonai akció volt.
pl. berepült egy drón ,hogy tesztelje a magyar légvédelmet.
A helikopteres hír csak a fedősztori ,nem tűnik életszerűnek.
Na és mi lenne ezzel a céljuk? Megtámadni egy NATO tagállamot? Minek és miért? Eléggé logikátlan és értelmetlen lépés lenne a részükről.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Na és mi lenne ezzel a céljuk? Megtámadni egy NATO tagállamot? Minek és miért? Eléggé logikátlan és értelmetlen lépés lenne a részükről.
Mondjuk nem áll túl messze a logikátlan, értelmetlen lépés tőlük.
Lehet háborús paranoia is mozgatórugó.

Le fog ez tisztulni, csak idő. Addigra már senkit nem fog érdekelni.
Igazából nagy jelentősége nincs, ha csempész, akkor azért nincs, ha megfigyelték a nemlétező magyar támadó hadosztályt, akkor meg azért nincs.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
A részükről igen, de a nagytestvír részéről???
A nagy testvér ezzel (azaz, hogy egy NATO tagot egy nem NATO tag mindenféle következmény nélkül megtámadhat) azt bizonyítaná minden NATO tag felé, hogy szart sem ér a NATO, és egy Orosz támadás esetén magukra maradnának. Ettől kezdve, a NATO de facto, majd rövid idő elteltével, de jure is megszűnne. Ezt pedig az USA legrosszabb álmában sem látná szívesen. Szóval, amíg mi NATO tagok vagyunk, Ukrajna marad a seggén.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Én is úgy látom ahogy kétkedő kolléga írja. Ukrajna egy ellenünk intézett támadással csak rosszul jönne ki. Hozzáteszem számomra ez a forgatókönyv kb annyira szürreális (mármint a támadás gondolata) mintha Ausztria esne nekünk.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Hatalmas a média, az egyik oldalról Orbán találkozását Putyinnal úgy írja le a linkelt HVG mint totális kudarc, a másik oldalról a Vadhajtások mint totális győzelem, ahol még Európára is rárúgtunk vele egyet.

Imádom hogy ugyan azt a hírt lehet feketének, és fehérnek is tálalni.

Hányinger.
pláne úgy hogy ők is annyit tudnak mint mindenki más a sajtótájékoztató alapján...
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Ezert a par karton cigiert megerte a benzin szerinted?

Azt gondolom, a szállítmány nagy részét célba tudták juttatni.

Egy heli repóra költsége 1-200ezer HUF nagyságrend, egy óra repülésből simán megvan egy ilyen kanyar. Én nem dohányzom (sztem csak a buták fizetnek a saját egészségük rombolásáért), de azt gondolom nem kell olyan nagyon sok karton cigi, hogy összejöjjön pár százezres/milliós profit egy ilyen fuvaron. Aki dohányzik, biztos ki tudja számolni...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 325
113
Azt gondolom, a szállítmány nagy részét célba tudták juttatni.

Egy heli repóra költsége 1-200ezer HUF nagyságrend, egy óra repülésből simán megvan egy ilyen kanyar. Én nem dohányzom (sztem csak a buták fizetnek a saját egészségük rombolásáért), de azt gondolom nem kell olyan nagyon sok karton cigi, hogy összejöjjön pár százezres/milliós profit egy ilyen fuvaron. Aki dohányzik, biztos ki tudja számolni...
Nem tudom mar mennyiert megy az ukran cigi jelenleg a vegfogyasztoknak. Viszont mindenki rarak par szaz forintot ahany kezen atmegy. Annak idejen mikor vagy lassan husz eve Pestrol hordtam 2700 korul volt egy karton Next. En tettem ra 800-900 forintot, es az a ket kocsmarpos aki tovabbadtam szinten ennyit. Meg igy is olcsobb volt mint a magyar cigi.
Nem tudom mennyi fert bele a gepbe, mennyit vittek, saccolok csak 1500 kartonnal es legyen rajt 2000 ft kartononkent, az 3 millio ft haszon. Nagy vonalakban, hogy erre hany ember volt az mas kerdes.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani
Status
Not open for further replies.