[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Amúgy ti tudjátok miről vitatkoztok, vagy az már senkinek nem fontos?
Természetesen, fitom kolléga szerint az ukránok potenciális veszélyforrást jelentenek és a kezüket dörzsölgetve a vasárnapi borscs felett Magyarország elleni támadást tervezgetnek, amihez felhasználnák az Ukrajnában összeszerelt Bayraktarokat amelyeket fitom kolléga szerint a NATO-ba integrált magyar légvédelem nem venne észre......És aki ezzel nincs tisztában vagy kétségbevonja ezen állításokat az fitom kolléga szerint le van szedálva.....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 086
119 274
113
A mi kis kiterjedésű lehetséges műveleti területeinken mennyire lenne hátrány, hogy nincs?
Eléggé az lenne mert ezek a gépek akkor tudnak igazán jól operálni ha van hozzá kurrens felderítési adatod. Magának korlátozottan tud felderíteni és az AWACS támogatás ami az örmény légvédelmet végig lekövette megásta a sírjukat.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 642
35 738
113
Segítek ha te azt gondolod, hogy azokat a Bayraktarokat nem venné észre a magyar légvédelem akkor szerintem tényleg nem vagy képben a magyar légvédelemről....
+ a magyar légvédelem = NATO légtér védelme. Rendszeresen ellenőrzik az eljárásokat, rendszereket szóval ha magyar légtérvédelem "lustálkodna", hanyag lenne akkor gyorsan elcsesznék az illetékest és diplomáciai balhé lenne belőle.
Az ukrán balhé miatt amúgy is kiemelten figyel mindenki kelet felé minden ország és közös AWACS-ek is.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
+ a magyar légvédelem = NATO légtér védelme. Rendszeresen ellenőrzik az eljárásokat, rendszereket szóval ha magyar légtérvédelem "lustálkodna", hanyag lenne akkor gyorsan elcsesznék az illetékest és diplomáciai balhé lenne belőle.
Az ukrán balhé miatt amúgy is kiemelten figyel mindenki kelet felé minden ország és közös AWACS-ek is.
Ajaj ezt az utolsó mondatot nem beszéltétek meg Kriss-el...!Ebből baj lesz...!
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Teljesen alkalmatlan vagy értelmes diskurzusara. Érveket nem hozol, csak kötekszel.
Kedves Xpert remélem tudod hogy mire írtam a fent említett mondatot??Ha pedig igen akkor ez lenne a válaszod...??Csalódtam, azt hittem ennél frappánsabb válaszod lesz...!
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Ezt tudom, illetve a 0-24 AWACS támogatás sem árt hozzá, hogy az ellenség minden fingásáról legyen elektronikai felderítési adatod... A törökök kurva jól csinálták a marketinget.

fitom said:
Ne haragudj tisztellek becsüllek meg minden de nem értettem mit írtál ill. válaszoltál!Én a nato-t az avacs gépek miatt írtam!Van a bandában egy pár ami ott lesz ill. van a környéken...!
Kriss
Nyilván.... Ha ezt szeretnéd hinni meghagylak ebben a hitedben és nem vitatkozom veled.
Szerintem zöldség és egész európának borulni kéne ahhoz, hogy realitássá váljon ami még egyelőre nem történik meg (nem azt mondom hogy soha

Xpert
+ a magyar légvédelem = NATO légtér védelme. Rendszeresen ellenőrzik az eljárásokat, rendszereket szóval ha magyar légtérvédelem "lustálkodna", hanyag lenne akkor gyorsan elcsesznék az illetékest és diplomáciai balhé lenne belőle.
Az ukrán balhé miatt amúgy is kiemelten figyel mindenki kelet felé minden ország és közös AWACS-ek is.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 642
35 738
113
Kedves Xpert remélem tudod hogy mire írtam a fent említett mondatot??Ha pedig igen akkor ez lenne a válaszod...??Csalódtam, azt hittem ennél frappánsabb válaszod lesz...!
Már rég nem tudom miről hadoválsz, csak azt hogy semmilyen érvelés nem megy át neked, azokra érdemben sosem reagálsz. Kb. kiröhögöd, leszólod, de saját tényeken alapuló érveid nincsenek. Személyeskedsz személyeskedsz címkéket ragaszgatsz ("szedáltak"), trollkodsz. Olyannak sem adsz a véleményére akik katonatisztek és nem "fotelhuszár" mint te vagy itt még sokan mások (én is csak "hobbista" vagyok, de épp ezért adok a hivatásos katonák véleményére.). Szóval te minek jársz ide?!? Ha jól látom szó párbajt vívni, pedig ez a fórum nem erra van.
@Tcat - nem ezt hívjátok "fórum rombolásnak"?
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin and Wilson

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Már rég nem tudom miről hadoválsz, csak azt hogy semmilyen érvelés nem megy át neked, azokra érdemben sosem reagálsz. Kb. kiröhögöd, leszólod, de saját tényeken alapuló érveid nincsenek. Személyeskedsz személyeskedsz címkéket ragaszgatsz ("szedáltak"), trollkodsz. Olyannak sem adsz a véleményére akik katonatisztek és nem "fotelhuszár" mint te vagy itt még sokan mások (én is csak "hobbista" vagyok, de épp ezért adok a hivatásos katonák véleményére.). Szóval te minek jársz ide?!? Ha jól látom szó párbajt vívni, pedig ez a fórum nem erra van.
@Tcat - nem ezt hívjátok "fórum rombolásnak"?
ŐŐ megkérdezhetném hogy akkor a hivatásos rettegő szöveg az nem személyeskedő?? Mert akkor az is fórum rombolás..!
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
ŐŐ megkérdezhetném hogy akkor a hivatásos rettegő szöveg az nem személyeskedő?? Mert akkor az is fórum rombolás..!
Látjátok mennyi logikai bukfenc van a szövegetekben...?Ezek a fránya Avacs gépek is...!És akkor még a fantasztikus JELENLEGI magyar légvédelemről nem is beszéltünk...!HEHEH
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 642
35 738
113
ŐŐ megkérdezhetném hogy akkor a hivatásos rettegő szöveg az nem személyeskedő?? Mert akkor az is fórum rombolás..!
Én sosem mondtam rád hogy rettegő, csak azt hogy paranoias. Ez utóbbi meg tényszerű hiszen egy irracionális félelmed van.
Érvekkel levezttem hogy Ukrajna miért nem támad meg minket a belátható jövőben (sosem mondtam hogy sose!), de te ezt lesöpörted és semmivel nem támasztottad alá hogy miért leszünk meg támadva szinte már holnap után! Ez paranoia.
Egy berepülő helikopterből sem következik támadás!

Tavaly berepül több tucat ultra könnyű repülőgép Ausztria felől bejelentkezés nélkül. Meg kellett volna támadnunk Ausztriát bosszúból?
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Wilson

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Mire az a szerencsétlen Bayraktar eléri a magyar határt már rég rajta vannak a magyar Gripenek.....

De nyugtass meg a Bayraktarok veszélyességét nem a karabahi háború török marketing anyagaiból álapítottad meg?
Ezt a Gripen dolgot gondold át mégegyszer szerintem...!