[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Célszerű lenne teljes készlettel rendelkezni felfegyverezhetőség terén a helikoptereinkhez, minden gép esetében. Nem tudható mit hoz a "nemzetközi helyzet fokozódik" történet. De most szinte mindenki versenyt fut fegyverekeért.
Ajaj, nem akarlak elkeseríteni de ha a leszedáltak ezt meglátják azonnal hivatásos rettegő leszel...!Ebből még baj lesz...!
 
  • Hűha
Reactions: honved

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 114
119 365
113
Pedig elhangzott hogy a nemzetközi helyzet fokozódik...!Jaa hogy ez már előrelátás...? Milyen érdekes...! Nem azt írtátok hogy ukrainával kizárt bármilyen konfliktus??Hogy is van ez?
Azt írtam, hogy jelenleg nem sok esély van rá. A jelengleg a "most"-ot és környékét jelenti. @Xpert mondta, hogy márpedig sose.

Én nem arra hívtam fel a figyelmedet, hogy márpedig ilyen nem lehet, hanem a szavakban való aggódás és a tettek közti markáns különbségben úgy nagy átlagban még a magát hazaszeretőnek tartó réteg közt is.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Azt írtam, hogy jelenleg nem sok esély van rá. A jelengleg a "most"-ot és környékét jelenti. @Xpert mondta, hogy márpedig sose.

Én nem arra hívtam fel a figyelmedet, hogy márpedig ilyen nem lehet, hanem a szavakban való aggódás és a tettek közti markáns különbségben úgy nagy átlagban még a magát hazaszeretőnek tartó réteg közt is.
Tehát ha jól értem ha valaki megjegyezi hogy egy velünk nem éppen barátságos és szomszédos országban harci drónok gyártása ill. vásárlása van folyamatban és ez ránk nézve nem éppen veszélytelen az szavakban való aggódás? Tudod mit, inkább bontsunk pezsgőt erre a hírre...!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 114
119 365
113
Tehát ha jól értem ha valaki megjegyezi hogy egy velünk nem éppen barátságos és szomszédos országban harci drónok gyártása ill. vásárlása van folyamatban és ez ránk nézve nem éppen veszélytelen az szavakban való aggódás? Tudod mit, inkább bontsunk pezsgőt erre a hírre...!
Kicsit összevonódott a csempészhelikopteres beszélgetéssel a dolog. Én attól kaptam agyhugykövet nem a drónoktól (amiből vagy lesz valami vagy nem lásd a románok mindenféle gyártását ami meghíiúsul legtöbbször) illetve, az, hogy hónapok óta nem tudnak fizetni a hadiipari dolgozóknak megint jó jelzés arra, hogy a gyártás megvalósul-e valaha is.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Kicsit összevonódott a csempészhelikopteres beszélgetéssel a dolog. Én attól kaptam agyhugykövet nem a drónoktól (amiből vagy lesz valami vagy nem lásd a románok mindenféle gyártását ami meghíiúsul legtöbbször) illetve, az, hogy hónapok óta nem tudnak fizetni a hadiipari dolgozóknak megint jó jelzés arra, hogy a gyártás megvalósul-e valaha is.
Ukraine conducts airstrike with Bayraktar drone for the first time. - YouTube
 
T

Törölt tag 1586

Guest
És ? Ez hol gyártás, tavaly vettek a törököktől egy adagot.
Most ha akarod ide elkezdhetnénk sorolni 2014 óta az összes ukrán katonai beszerzést és beruházást mert potenciálisan veszélyt jelent ránk.
Ha a helyzet komolyra fordul az Ukrán TB-2 dtónok az Oroszok ellen gyakorlatilag bevethetetlenek lesznek.
A TB-2 ek alkalmazása feltételezi a teljes légifölény birtoklását.
Erre az Ukránoknak az Oroszok ellenében a leg csekélyebb esélyük sincs.
Az Ukrán TB-2 ek ha felszállnak könnyű célpontjai lesznek az Orosz Szuhojoknqk...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 114
119 365
113
Ha a helyzet komolyra fordul az Ukrán TB-2 dtónok az Oroszok ellen gyakorlatilag bevethetetlenek lesznek.
A TB-2 ek alkalmazása feltételezi a teljes légifölény birtoklását.
Erre az Ukránoknak az Oroszok ellenében a leg csekélyebb esélyük sincs.
Az Ukrán TB-2 ek ha felszállnak könnyű célpontjai lesznek az Orosz Szuhojoknqk...
Ezt tudom, illetve a 0-24 AWACS támogatás sem árt hozzá, hogy az ellenség minden fingásáról legyen elektronikai felderítési adatod... A törökök kurva jól csinálták a marketinget.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Ezt tudom, illetve a 0-24 AWACS támogatás sem árt hozzá, hogy az ellenség minden fingásáról legyen elektronikai felderítési adatod... A törökök kurva jól csinálták a marketinget.
A nato szó mond valamit? Meg az a pár műhold ami már most is figyeli az oroszokat!Pusztán rettegés céljából...!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 114
119 365
113
A nato szó mond valamit? Meg az a pár műhold ami már most is figyeli az oroszokat!Pusztán rettegés céljából...!
Még mindig mi vagyunk a NATO tagok és nem ukrajna. Ha meg a NATO-val kerülünk szembe valami miatt akkor már régen mindegy...
Erre mondtam a geopolitika realitásokat... (tudom ezt itt páran szeretik figyelmen kívül hagyni)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 648
35 752
113
Azt írtam, hogy jelenleg nem sok esély van rá. A jelengleg a "most"-ot és környékét jelenti. @Xpert mondta, hogy márpedig sose.

Én nem arra hívtam fel a figyelmedet, hogy márpedig ilyen nem lehet, hanem a szavakban való aggódás és a tettek közti markáns különbségben úgy nagy átlagban még a magát hazaszeretőnek tartó réteg közt is.
sose mondtam, hogy sose!
Amíg az oroszok lekötik az ukránokat, addig nagyon valószínűtlen és logikátlan minket megtámadni!
Pláne NATO-tagként.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 328
9 856
113
Ezt tudom, illetve a 0-24 AWACS támogatás sem árt hozzá, hogy az ellenség minden fingásáról legyen elektronikai felderítési adatod...
A mi kis kiterjedésű lehetséges műveleti területeinken mennyire lenne hátrány, hogy nincs?
A törökök kurva jól csinálták a marketinget.
Az örmény légierő az örmény faszságok (szerintem beépített emberek) miatt nem volt harcképes, ez önmagában eladta a TB2-t. Líbiát pedig nem mutogatják :)
 
W

Wilson

Guest
Tehát ha jól értem ha valaki megjegyezi hogy egy velünk nem éppen barátságos és szomszédos országban harci drónok gyártása ill. vásárlása van folyamatban és ez ránk nézve nem éppen veszélytelen az szavakban való aggódás? Tudod mit, inkább bontsunk pezsgőt erre a hírre...!
Áruld már nekem légy szíves mitől lennének veszélyesek a magyar légvédelemre azok az
ukrán-török Bayraktarok?....
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Még mindig mi vagyunk a NATO tagok és nem ukrajna. Ha meg a NATO-val kerülünk szembe valami miatt akkor már régen mindegy...
Ne haragudj tisztellek becsüllek meg minden de nem értettem mit írtál ill. válaszoltál!Én a nato-t az avacs gépek miatt írtam!Van a bandában egy pár ami ott lesz ill. van a környéken...!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 114
119 365
113
Ne haragudj tisztellek becsüllek meg minden de nem értettem mit írtál ill. válaszoltál!Én a nato-t az avacs gépek miatt írtam!Van a bandában egy pár ami ott lesz ill. van a környéken...!
Nyilván.... Ha ezt szeretnéd hinni meghagylak ebben a hitedben és nem vitatkozom veled.
Szerintem zöldség és egész európának borulni kéne ahhoz, hogy realitássá váljon ami még egyelőre nem történik meg (nem azt mondom hogy soha).