Eszreveteleim, ha mar elrugaszkodunk a fikcio elvetemultebb iranyaibaLittlejohn
Hogy Szerbiával fennmarad-e a baráti kapcsolatunk, rajtunk is múlik.
Két dologra kell vigyázni:
1) Ne érkezzen "túl sok" amerikai erő Magyarországra, mert Bosznia-Hercegovina szakadni fog és a Szerb Köztársaság Szerbiával egyesülni kíván - ezt ellenzi az USA, a NATO, az EU. Ha "túl sok" amerikai erő állomásozik Hazánkban, akkor az USA innen, Magyarországról fogja támadni Szerbiát. Ezt most már Szerbia és Oroszország nem tűri el nekünk!
2) Az ellenzékben sokan vannak, akik ellenzik Szerbia és Magyarország jó kapcsolatát. Mivel Szerbia orosz oldalon áll, úgy fogják fel, hogy Hazánknak Szerbia ellen kell lennie. De ez nincs így! Nem kell Szerbia ellen lennünk! Életbevágóan fontos, hogy Szerbiával a baráti kapcsolat végig fennmaradjon a NATO-Oroszo. konfliktus során! Ha nem marad fenn, végünk! Ennek érdekében még a NATO-ból való kilépés is megfontolandó!
Rövid ismétlés abból, amit évekkel korábban mondtam, nevezhetitek Hóbagoly doktrínának is:
1) Hazánk legnehezebben védhető területe az Alföld.
2) Románia nem megbízható.
3) Románia és Szerbia támadását egyidejűleg nem bírnánk visszaverni, még amerikai segédlettel sem.
4) Ezért kritikus, hogy Szerbiával baráti viszonyban, sőt, stratégiai szövetségben legyünk, akár még a NATO-ból való kilépésünk és Oroszo.-hoz való átállásunk árán is. Ráadásul ebben az átállásban maga Szerbia is segíthet.
5) Ukrajna mellett a másik minket fenyegető konfliktus-góc a Balkán.
6) Ha Jugoszlávia ma létezne, akkor azon migráns nem jöhetne át.
7) Ezért támogassuk Szerbia ill. tágabb értelemben véve Jugoszlávia újra-egyesítését.
8) Cserébe kérjük Oroszo./Szerbia segítségét Romániával szemben.
9) Szlovákia nem ellenségünk, de ha nem vigyázunk és Szerbiával, Romániával szembekerülünk, könnyen bevonulhatnak Észak-Magyarországra.
10) Ennek megelőzésére mielőbb állandó magyar katonai jelenlét kell Észak-Magyarország mindhárom megyéjébe.
11) Szlovákiát nem szabad megtámadnunk.
12) Helyette Szerbiával egy Magyar-Szláv Szövetséget alkotva el kell érnünk, hogy Szlovákia önként csatlakozzonk hozzánk, magyarokhoz és szerbekhez.
13) Szerbiával való stratégiai szövetség nem jelenti azt, hogy Horvátország ne lenne nekünk éppolyan fontos szövetséges.
14) Új területeket ne csatoljunk magunkhoz, autonómiát adjunk nekik, és olyan Szövetségi Államokat (Magyar Államszövetség, Magyar-Szláv Államszövetség) építsünk, amely ezeket az autonómiákat összefogja egy egységbe, a bekebelezés látszata és sérelme nélkül.
15) Az Államszövetségek javasolt felépítése:
Magyar Államszövetség = jelenlegi Magyarország + Kárpátaljai Ruszin-Magyar Autonóm Köztársaság + Erdély Autonóm Köztársaság,
fővárosa Budapest
Magyar-Szláv Államszövetség = Magyar Államszövetség + Jugoszlávia + Bulgária,
fővárosa Belgrád
Térképen a Magyar-Szláv Államszövetség ("Hungaroslavia") teljes területe:
Kérem gondoljátok higgadt fejjel végig, mielőtt azt mondjátok hülyeség. Nem nagyon van ugyanis más választásunk. Német szövetségben 2 világháborút vesztettünk, lengyel szövetség (V4-ek) a biztos pusztulásba visz minket Oroszo.-gal szemben. Amerika csak játszik a kontinenssel. Szerintem ez az egyetlen olyan stratégia, amelyet Magyarország még soha nem próbált meg, és talán működne. Érdemes részletesebben kidolgozni.
Megj.: számíthatunk arra, hogy Oroszo. komoly fegyvereket fog szállítani Szerbiának, ne kerüljünk velük szembe
- a horvatok a szerbekkel nem allnak ujra ossze semilyen allamalakulatba
- a szlovakok, ha szorul a hurok, hamarabb allnak ossze ujra a csehekkel mint barmivel amiben benne vannak a magyarok
- bolgarokat, macedonokat nem eroltetnem. Olyan tulnovekedesnek ereznem mint mikor az EU bevizionalta magahoz az ukranokat. Az albanok miatt amugy is csak problemat jelentene hosszu tavon. Macedonok ha szetesnek a gorogok markolnak majd beloluk
- az allamszovetseg nevenek inkabb valami "Karpat-Szovetseget, Karpat-Federaciot v. Karpat Adriai Federaciot" javasolnek a resztvevo allamok alapjan, de kihagyneam barmely nep megnevezeset belole.
Az elkepzeles egyebbkent nem ordogtol valo olyan ertelemben, hogy a foldrajzi es gazdasagi, infrastrukturalis vonzaskoroket tekintve igenis letjogosultsaga lenne egy karpatmedencei allami entitasnak adriai tengerhozzaferessel.
Az is igaz, hogy ez viszont csak egy "tobbnemzetisegu" szovetsegkent tudna manifesztalodni.
Na erre csak akkor volna esely, ha realistak vezetnek az osszes(!) potencionalis tagjeloltet egyszerre(!) es sehol sem lenne esely populistaknak ezt szetbarmolni. Erre viszont extrem kicsi az esely kiveve, ha valamilyen nagy jatekos "kifejezetten tolna ezt a szekeret".
Egyebbkent a nyelvekkel hogy lenne? Lenne 5-6 hivatalos nyelv(?), a kozos ulesezes meg angolul menne, vagy franciaul vagy netan oroszul?? (gondolom aze az orszage aki a legjobban tolta volna a projektet... ) Hogy hatna ez az egesz a magyarsagra mint nepre 100 ev tavlataban?
Ahogy irtam feljebb logikusnak tunne ez a szervezet, de rengeteg kissebb technikai reszleten vagy sertodesen bukhat el.
De megint, a SZU 2 projekted is bejonni latszik eddig szoval, en mar nem merek definitiv "nem"-et mondani neked