[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
Annyira nem. 2010-ben a mostani kormány a megszorítási hullám keretében a honvédelmi költségvetést is megvágta, ami csak 2015-ben tért vissza a 2010-ös szintre. Tekintetbe véve, hogy rendőrből sincs elég, valószínűleg katona is túl kevés van már a kevés fegyverhez. Kevesebb, mint 2010 előtt. A honvédelmi vezetés politikai alapon van kinevezve, nem szakértelem. Lásd Ruszin-Szendi, Benkő. Nemzeti alapú honvédelmi fejlesztési terv nincs, ami van az is csak egy párt terve és még itt is szidják a hívei. A NATO-ban nem bíznak meg bennünk, nem osztanak meg már bizonyos információkat velünk, nehogy orosz kézre kerüljön. És ami a legfontosabb, a honvédelem alapját nyújtó nemzeti egység teljesen szét van verve. Anélkül pedig nem lehet sikeresnek lenni.

És erre jön rá, hogy kiderült hogy a légvédelmünk nem ér semmit.

A miniszter minden kormányban politikai szerep. Benkő legalább katona volt és belülről is ismeri az egészet. Ruszint nem tudom megítélni ,de szerintem megvan minden végzettsége a beosztásához. A képességeit nem ismerem, nyilván.
Nemzeti egységről mit is akartál ? Kivel ? A másik oldallal ? Épp ma eresztette ki magából az egyik pártjuk elmeroggyant alelnöke, az a Potocskáné, vagy mi, hogy menjenek ukrajnába katonák, de nem magyar fiúkat akar küldeni. Hanem a Honvédségnél lévő hivatásos és szerződéses NATO katonákat. A nő azt se tudja hogy a Honvédségben magyar katonák szolgálnak és mire tettek esküt. Az az egész konglomerátum, amit ellenzéknek hívnak, maga a megtestesült téboly.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 988
32 938
113
Haladunk a kitűzött 50.000es sereg felé 30.000 + 20.000 tartalékos.
Ezen csak röhögni tudok
"010-15 között volt a legrosszabb helyzetben a sereg.A fellendülést a 14es ukrajnai harcok nyomán az amcsi nyomás hozta.
Ezert települ ide a német hadiipar zászlóshajója
Dupla röhej.Bárki kap összeszerelő üzemet,ki rendel a Lynxböl.....
2010 előtt teljes nemzeti egység volt valóban
Nagyobb mint most,az biztos.Fikusz számára mindenki ellenség,ki nem hivő
Mondasz rá 2 példát???
Gripen szerződés kijavitása,RAT radarok.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 438
93 362
113
Ezen csak röhögni tudok
"010-15 között volt a legrosszabb helyzetben a sereg.A fellendülést a 14es ukrajnai harcok nyomán az amcsi nyomás hozta.
És azóta most van 90 óta a legjobb költségvetési helyzetben a Honvédség. Infrastruktúra, beszerzés, stb, stb.
Dupla röhej.Bárki kap összeszerelő üzemet,ki rendel a Lynxböl.....
Azt igen, de a miénk nemcsak az lesz. 60mrd-os zalai gyár vs. 10-11 mrd-os szlovák üzem.
Azt vágod, hogy a zalai gyáron kívül 2-3 további RM gyárberuházásokra is van.
Nagyobb mint most,az biztos.Fikusz számára mindenki ellenség,ki nem hivő
:D
Gripen szerződés kijavitása,RAT radarok.
Ez az a 2 kivétel ahol az Orbán kormány döntését végigvitték. Vmi önálló is volt??
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 988
32 938
113
És azóta most van 90 óta a legjobb költségvetési helyzetben a Honvédség. Infrastruktúra, beszerzés, stb, stb.
Hát,már megint irnom kell a Keleti féle programról-amit OV dobott ki a szemétre,a hadiiparral együtt,98ban.....
És aminek egyenes következménye volt ami utána jött.
OV Gripen megrendelése hazaárúlás szintű tett volt.És igencsak beszűkitette a sereg további lehetőségeit,mert minden forrást lekötött.Ez is hozzájárúlt a szárazföldiek leépüléséhez.Egyszerűen elvitte a pénzt.
Ami azt illeti,most pont ugyan az a helyzet.Orbán szerződései francsetudja mennyit is érnek valójában-minden titkos.De a források le vannak kötve 10 évre előre.....
 
  • Vicces
Reactions: zeal and jimkirk

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
702
1 941
93
Erről van valakinek infója?
A közelben lakom , és annyi infom van amit a facebookon látok. De az valami félelmetes ahogyan mocskolódnak az emberek a kommentekben a cikk miatt. Persze főleg azok akik 2 perc múlva azon mocskolódnak, hogy miért nincs elég tank meg miért nincs 120 vadászgépünk! Hát megérett a világ egy komolyabb változásra az biztos! Az oroszoknál csak saját magunktól kell jobban félnünk!
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
A közelben lakom , és annyi infom van amit a facebookon látok. De az valami félelmetes ahogyan mocskolódnak az emberek a kommentekben a cikk miatt. Persze főleg azok akik 2 perc múlva azon mocskolódnak, hogy miért nincs elég tank meg miért nincs 120 vadászgépünk! Hát megérett a világ egy komolyabb változásra az biztos! Az oroszoknál csak saját magunktól kell jobban félnünk!
Lehet hogy rosszul látom, de mintha 72-es lenne a ponyva alatt. Miért korzózik Szombathelyen? Hozzák vagy viszik őket?
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and honved

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 248
55 317
113
Ezen csak röhögni tudok
"010-15 között volt a legrosszabb helyzetben a sereg.A fellendülést a 14es ukrajnai harcok nyomán az amcsi nyomás hozta.

Dupla röhej.Bárki kap összeszerelő üzemet,ki rendel a Lynxböl.....

Nagyobb mint most,az biztos.Fikusz számára mindenki ellenség,ki nem hivő

Gripen szerződés kijavitása,RAT radarok.



Ott vagy,még mindig. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Annyira nem. 2010-ben a mostani kormány a megszorítási hullám keretében a honvédelmi költségvetést is megvágta, ami csak 2015-ben tért vissza a 2010-ös szintre. Tekintetbe véve, hogy rendőrből sincs elég, valószínűleg katona is túl kevés van már a kevés fegyverhez. Kevesebb, mint 2010 előtt. A honvédelmi vezetés politikai alapon van kinevezve, nem szakértelem. Lásd Ruszin-Szendi, Benkő. Nemzeti alapú honvédelmi fejlesztési terv nincs, ami van az is csak egy párt terve és még itt is szidják a hívei. A NATO-ban nem bíznak meg bennünk, nem osztanak meg már bizonyos információkat velünk, nehogy orosz kézre kerüljön. És ami a legfontosabb, a honvédelem alapját nyújtó nemzeti egység teljesen szét van verve. Anélkül pedig nem lehet sikeresnek lenni.

És erre jön rá, hogy kiderült hogy a légvédelmünk nem ér semmit.
Szét verték a nemzeti egységet?
Ne bolondozz, II.Rákóczi Ferenc nagyságos vezérlő fejedelmünk alatt sem volt már nemzeti egység nemhogy most..
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Nem. @Pogány irta,hogy a chilei Leokat az Elbit pimpeli,erre reagáltam.
Hazai fejlesztést felejsd már el.Nincs már/még se ipari fejlesztő kapacitás,se pénz,se tudás,se idő hozzá.Kész,gyakorlott fejlesztő által hazai helyszinen megvalósitható csomag megvétele sokkal rentábilisabb.


...szerintem inkább a "politikailag kényelmesebb" a jó kifejezés rá.

A hosszútávú megoldáson dolgozni kell, számonkérhető, míg a "jóindulat-vásárlásosnál" gyakorlatilag mindig lehet valamire/-kire ráfogni!

A jelenlegi 2022-es civil technológiákkal is a korabelinél sokkal jobbat lehet, sokkal olcsóbban fejleszteni és gyártani.
Politikai elkötelezettségen múlik, hogy VALÓBAN meg akarják-e oldani!!!
...Izrael jól látja a saját geopolitikai helyzetét, a hazai politikai vezetőréteg az Izraelihez hasonló magyar helyzetet NEM, a jelenlegiek is --és gyakorlatilag mindegyik fél/párt-- EU-s --EU által mesterségesen generált-- illúziókat kerget, pártállástól függően különböző háttérmotivációval, és eltérő szinten, de mindkettő tévedés!!! ...szerintem.

..."kis" belpolitikai OFF: a mostani választáson megy el szerintem utoljára a "Mi vagyunk a kisebbik rossz" érvelés, 4.-éig bevallom én is önuralmat gyakorolok, de szerintem ez alapján az érvelés alapján most utoljára!

ON
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Másabb téma, de Izrael említéséről beugrott amit akartam, egyetértek veled, az itthoni még meglévő T-kben van perspektíva ilyen Achzarit féle átépítésében, habár a felhasználási területük kicsit homályos, de attól még van. Jó lenne rá tervet látni. Még csak rajzasztalosat is.


Ez sajnos politikai akaraton múlik és úgy látom, hogy a választásokig azért senki nem akar/mer semmit csinálni, mert be vannak sz@rva, hogyha azon múlik/arra lesz ráfogva, akkor buknak.

Nem, értem, de nem is vagyok a helyükben, milliós fizetésemért remegve...

Remélem Április 3.-a után előveszik a józan eszüket, és nem a Zrínyi-milliárdok esze-ment, látványos égetését fogják tenni, hanem ismét a "régi", bevált unortodox/"kanyarban-előzős" ötletekkel szívatják anyagi csődbe a mégbesz@ribb szomszédokat!

:hadonaszos::hadonaszos: :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 928
5 026
113
A sajtóban sokat emlegetett, esetleges gépszámbővítéssel vagy új, egy második század felfegyverzésére alkalmas típus beszerzésével kapcsolatban Kilián tábornok kiemelte: önmagában a gépek darabszáma nem meghatározó. Rendszerben kell gondolkodni: mennyi fegyverzet van hozzájuk, milyen a hadrafoghatósági szint, az alkatrészellátás, s persze hány és mennyire kiképzett hajózó és műszaki szakember áll rendelkezésre a gépekhez.
--------------------------
Saját olvasatban: NINCS RÁ PÉNZ.. - sajnos eltapsoltuk másra - Amennyiben a svéd vállalja a hadrafoghatóság biztosítását, akkor igenis meghatározó a darabszám, a fegyverzettel hajózó és műszaki állománnyal összhangban, de 14 géppel a békebeli szolgálatot tudjuk ellátni. Komoly időben ez maximális hadrafoghatóság esetében is csak 6 géppár (a kétüléseseket nem számítva). Tehát max. 4-6 gépet jelent egyszerre a levegőben, mert kell tartalék repülőgép, keszi a reptér védelmére a többit meg a következő feladatra készítik fel, és karbantartás is kell... és ez nagyon optimális becslés.. Nem véletlenül legalább két századra lenne szükségünk. (háborus időkben századonként, de még jobb lenne 2-3 rajonként külön-külön reptérre telepítve..)
Szerintem meg ügyesen elterelte a beszélgetést a darabszámról. Nyilván, mert ez még nem biztos. Meg kell várni a választást. Ahol lényegét tekintve arról is szavazni fogunk, hogy a 2. század Gripen vagy inkább F-35 legyen.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 988
32 938
113
...szerintem inkább a "politikailag kényelmesebb" a jó kifejezés rá.

A hosszútávú megoldáson dolgozni kell, számonkérhető, míg a "jóindulat-vásárlásosnál" gyakorlatilag mindig lehet valamire/-kire ráfogni!

A jelenlegi 2022-es civil technológiákkal is a korabelinél sokkal jobbat lehet, sokkal olcsóbban fejleszteni és gyártani.
Politikai elkötelezettségen múlik, hogy VALÓBAN meg akarják-e oldani!!!
...Izrael jól látja a saját geopolitikai helyzetét, a hazai politikai vezetőréteg az Izraelihez hasonló magyar helyzetet NEM, a jelenlegiek is --és gyakorlatilag mindegyik fél/párt-- EU-s --EU által mesterségesen generált-- illúziókat kerget, pártállástól függően különböző háttérmotivációval, és eltérő szinten, de mindkettő tévedés!!! ...szerintem.

..."kis" belpolitikai OFF: a mostani választáson megy el szerintem utoljára a "Mi vagyunk a kisebbik rossz" érvelés, 4.-éig bevallom én is önuralmat gyakorolok, de szerintem ez alapján az érvelés alapján most utoljára!

ON

Izrael is igy kezdte.Az első repülőgép ipari tevékenységük francia gyakorlógépek összeszerelése volt.Az első szárazföldi nehézteknikájuk francia segitséggel Sherman hk-k fejlesztése és önjáró löveggé alakitása.Lényegében a Kfir is francia és amerikai mérnöki és ipari segitséggel készült,Izraelben "csak" összeszerelték a gépeket.
Off-a jelenleg regnáló hatalom a nagyobbik rossz.Ami azt illeti,sokkal nagyobbik rossz.Megjegyzem,a parlamenti ellenzék se jó,csak ehez az országrontó bandához képest sokkal kisebb rossz-sajnos nekünk ez jutott.És ez bizony nem Brüsszel,Moszkva vagy Tel-Aviv meg Soros sara,hanem a milyénk,magyaroké.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 595
24 949
113
A miniszter minden kormányban politikai szerep. Benkő legalább katona volt és belülről is ismeri az egészet. Ruszint nem tudom megítélni ,de szerintem megvan minden végzettsége a beosztásához. A képességeit nem ismerem, nyilván.
Nemzeti egységről mit is akartál ? Kivel ? A másik oldallal ? Épp ma eresztette ki magából az egyik pártjuk elmeroggyant alelnöke, az a Potocskáné, vagy mi, hogy menjenek ukrajnába katonák, de nem magyar fiúkat akar küldeni. Hanem a Honvédségnél lévő hivatásos és szerződéses NATO katonákat. A nő azt se tudja hogy a Honvédségben magyar katonák szolgálnak és mire tettek esküt. Az az egész konglomerátum, amit ellenzéknek hívnak, maga a megtestesült téboly.
Azt sem tudja mit beszél....
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
Lehet hogy rosszul látom, de mintha 72-es lenne a ponyva alatt. Miért korzózik Szombathelyen? Hozzák vagy viszik őket?

Hát, a mi megyeszékhelyünk, a nyugati határon van. Nem ismertem fel a helyszínt, de tipp, a 86-os főút lehet valahol a Rába gyár környékén. A körforgalomból ítélve. Mivel elvileg nem szállítunk fegyvert az ukránoknak, csak nekünk jöhetett. Kérdés kitől hozták. Ausztriának nincs, tőlük nyugatabbra még inkább nincs T-72.Próbálom hinni hogy mi kaptuk, na de kitől, aki nyugatra van ? a harckocsikon inkább civil fehér gyári fólia van, nem katonai ponyva. Elképzelhető hogy valami felújítás, nagyjavítás után érkeztek ezek a harckocsik ? Na de honnan, ami tőlünk nyugatra van ?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
A közelben lakom , és annyi infom van amit a facebookon látok. De az valami félelmetes ahogyan mocskolódnak az emberek a kommentekben a cikk miatt. Persze főleg azok akik 2 perc múlva azon mocskolódnak, hogy miért nincs elég tank meg miért nincs 120 vadászgépünk! Hát megérett a világ egy komolyabb változásra az biztos! Az oroszoknál csak saját magunktól kell jobban félnünk!

A facebook közönségen ne csodálkozz. Annyi a szint ott, amit olvasol.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
Hát, a mi megyeszékhelyünk, a nyugati határon van. Nem ismertem fel a helyszínt, de tipp, a 86-os főút lehet valahol a Rába gyár környékén. A körforgalomból ítélve. Mivel elvileg nem szállítunk fegyvert az ukránoknak, csak nekünk jöhetett. Kérdés kitől hozták. Ausztriának nincs, tőlük nyugatabbra még inkább nincs T-72.Próbálom hinni hogy mi kaptuk, na de kitől, aki nyugatra van ? a harckocsikon inkább civil fehér gyári fólia van, nem katonai ponyva. Elképzelhető hogy valami felújítás, nagyjavítás után érkeztek ezek a harckocsik ? Na de honnan, ami tőlünk nyugatra van ?
A csehek képesek lennének felújítani.
 
  • Tetszik
Reactions: kampfi and honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
A csehek képesek lennének felújítani.

Igazad van, ha a 86-os főút körforgalom, valahogy Szombathelyen, akkor északról is jöhetett, nem csak nyugatról. Ez esetben viszont, mehet délre is, egy horvát, vagy szlovén kikötőbe, ahol hajóval, irány Ukrajna.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Off-a jelenleg regnáló hatalom a nagyobbik rossz.Ami azt illeti,sokkal nagyobbik rossz.Megjegyzem,a parlamenti ellenzék se jó,csak ehez az országrontó bandához képest sokkal kisebb rossz-sajnos nekünk ez jutott.És ez bizony nem Brüsszel,Moszkva vagy Tel-Aviv meg Soros sara,hanem a milyénk,magyaroké.
Nem tudom, nekem egyik banda sem melengeti meg a szívemet. Valamiért én annak örülnék, ha a honvédség és a katonai titkosszolgálatok kapnának egy garantált %-ot a GDP-ből, és mint az MTA kis autonómiával megoldanák a honvédelmet ÁSZ ellenőrzés mellett. Az hogy az idióta politikusok mint a szélkakas hol ezt hol azt akarnak az csak ellehetetleníti a rendes munkát. Ezzel egy új hatalmi ág lenne a honvédség? igen? de legalább működne? Ha jók lennének a szabályok igen, de a ciklikus politika nem tehetné működésképtelenné a honvédelmet, amit mindig az aktuális banda a másikra akar tolni. ennek véget kellene vetni, a vetésforgónak nem lehet ellehetetleníteni a honvédséget! Ki kell herélni a politikát, hogy ne tudja tönkretenni a honvédelmet.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 988
32 938
113
Nem tudom, nekem egyik banda sem melengeti meg a szívemet. Valamiért én annak örülnék, ha ahonvédség és a katonai titkosszolgálatok kapnának egy garantált %-ot a GDP-ből, és mint az MTA kis autonómiával megoldanák a honvédelmet ÁSZ ellenőrzés mellett. Az hogy az idióta politikusok mint a szélkakas hol ezt hol azt akarnak az csak ellehetetleníti a rendes munkát. Ezzel egy új hatalmi ág lenne a honvédség? igen? de legalább működne? Ha jók lennének a szabályok igen, de a ciklikus politika nem tehetné működésképtelenné a honvédelmet, amit mindig az aktuális banda a másikra akar tolni. ennek véget kellene vetni, a vetésforgónak nem lehet ellehetetleníteni a honvédséget! Ki kell herélni a politikát, hogy ne tudja tönkretenni a honvédelmet.
Ez megint csak a mi saját demokraturikus rendszerünk problémája.Izrael,francik,akárkik végig tudnak vinni fejlesztési programokat kormányváltásokon keresztül.
 
Status
Not open for further replies.