[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 127
4 161
113
Hogy lehet az, hogy amióta kiújult az orosz-ukrán konfliktus, azóta a csehek, szlovákok, horvátok, németek, franciák, finnek, svédek sorra jelentik be a katonai beszerzések magasabb szintre emelését, nato csatlakozási szándékukat, költségvetés megkétszerezését...ect.
Mi pedig hallgatunk nagyokat.
Hát úgy, hogy idáig a hivatalos álláspont a kormány részéről az volt, hogy nincs itt semmi látnivaló, urai vagyunk a helyzetnek!
Bár azért lassan "utat tör magának a természet". Ahogy közeledik a háború a határainkhoz, Kárpátaljához, úgy fordul lassan a szélkakas.
Még pár nap, és már nem csak a Dunántúlra engedi be a kormány a NATO katonákat, hanem majd követeli, hogy mielőbb küldjenek csapatokat, a keleti országrészbe is!
 
  • Tetszik
Reactions: omae

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 988
32 939
113
Igazad van, ha a 86-os főút körforgalom, valahogy Szombathelyen, akkor északról is jöhetett, nem csak nyugatról. Ez esetben viszont, mehet délre is, egy horvát, vagy szlovén kikötőbe, ahol hajóval, irány Ukrajna.
A csehektől mi a fenének hoznák-vinnék Szombathelyen át a gépeket?Végig vihetnék Triesztig/Tatáig autopályán.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ez megint csak a mi saját demokraturikus rendszerünk problémája.Izrael,francik,akárkik végig tudnak vinni fejlesztési programokat kormányváltásokon keresztül.
A probléma létezik. Én úgy látom, hogy mindkét táborban olyan emberek vannak, akik a honvédséget egy problémának látják, ergo ők a problémák. Ha nem így lenne, az MH-nak nem lennének olyan hullámvölgyei amikor teljes képességek megszűnnek létezni. Autonómia és garanciák kellenének az MH-nak, hogy a működését/képeségeit ne tudja a ciklusváltásos politika tönkretenni, mert hiába tudjuk, hogy lehet ezt jól is csinálni látjuk, hogy lehet rosszul is, és itt a honvédelem a tét...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Igazad van, ha a 86-os főút körforgalom, valahogy Szombathelyen, akkor északról is jöhetett, nem csak nyugatról. Ez esetben viszont, mehet délre is, egy horvát, vagy szlovén kikötőbe, ahol hajóval, irány Ukrajna.
Szárazföldön biztonságosabb, az oroszok blokád alatt tartják Ogyesszát.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
Szárazföldön biztonságosabb, az oroszok blokád alatt tartják Ogyesszát.

A csehek Excalibur cége foglalkozik ezen harcjárművek nagyjavításával. 4 db-ot vittek tréleren, gyári, fehér fóliával lefedve. ( nem katonai ponyva volt rajtuk ) Feltehetően, valamelyik közel keleti, vagy afrikai ország megrendelését teljesítik épp. Ahol ez a harckocsi rendszerben van. Semmi extra szerintem, sima tranzit.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A probléma létezik. Én úgy látom, hogy mindkét táborban olyan emberek vannak, akik a honvédséget egy problémának látják, ergo ők a problémák. Ha nem így lenne, az MH-nak nem lennének olyan hullámvölgyei amikor teljes képességek megszűnnek létezni. Autonómia és garanciák kellenének az MH-nak, hogy a működését/képeségeit ne tudja a ciklusváltásos politika tönkretenni, mert hiába tudjuk, hogy lehet ezt jól is csinálni látjuk, hogy lehet rosszul is, és itt a honvédelem a tét...
Az a helyzet, hogy én eddig nem láttam problémának a honvédséget, sőt elhanyagoltnak gondoltam, de látva az elmúlt napok légvédelmi töketlenkedését azt mondom, hogy minden kibaszott fillér pénzkidobás, ha amikor kell nem mer lőni senki. Amíg nincs rendes vezérkar, aki nem csak a nyugdíjig elalibizek hozzállással van ott, hanem képes parancsokat adni és felelősséget vállalni, addig nem kell ez az egész. Ehhez a kommunikáció is hozzátartozik, nem lettünk rendesen, elfogadhatóan tájékoztatva, hogy mi a franc történt, miért úgy történt, ha hibázott valaki, akkor mi lesz a következménye, ha a protokoll a hibás, meg lesz-e változtatva, stb.

Azért, hogy legyen pár drága cuccunk amik kapcsán lehet autóskártyázni semmi értelme az egésznek.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 988
32 939
113
Mert ez az észak déli közlekedési folyosó a Dunántúlon, az adriai kikötőkig. Napi 3.000 kamion megy át csak Körmendnél a 8-as, 86-os, főutak találkozásánál lévő körforgalomnál.
De nem a csehektől.Csehek a labancokon keresztül járnak
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 988
32 939
113
Az a helyzet, hogy én eddig nem láttam problémának a honvédséget, sőt elhanyagoltnak gondoltam, de látva az elmúlt napok légvédelmi töketlenkedését azt mondom, hogy minden kibaszott fillér pénzkidobás, ha amikor kell nem mer lőni senki. Amíg nincs rendes vezérkar, aki nem csak a nyugdíjig elalibizek hozzállással van ott, hanem képes parancsokat adni és felelősséget vállalni, addig nem kell ez az egész. Ehhez a kommunikáció is hozzátartozik, nem lettünk rendesen, elfogadhatóan tájékoztatva, hogy mi a franc történt, miért úgy történt, ha hibázott valaki, akkor mi lesz a következménye, ha a protokoll a hibás, meg lesz-e változtatva, stb.

Azért, hogy legyen pár drága cuccunk amik kapcsán lehet autóskártyázni semmi értelme az egésznek.
Minden hadsereg olyan,mint az azt kiállitó állam.Nekünk szar az állami szervezetrendszerünk,igy hát szar az annak részét képező hadsereg szervezetrendszere is.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 988
32 939
113
Mehetett e lengyelektől is. Mivel 4 db volt, úgy ahogy gyári fóliában, feltételezhető, hogy valami gyári nagyjavításról viszik őket vissza a feladónak.
Mehetett,de a polákok is inkább Cesky-tesinen át járnak délre-főleg egy túlsúlyos szerelvénnyel.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 438
93 370
113
Hogy lehet az, hogy amióta kiújult az orosz-ukrán konfliktus, azóta a csehek, szlovákok, horvátok, németek, franciák, finnek, svédek sorra jelentik be a katonai beszerzések magasabb szintre emelését, nato csatlakozási szándékukat, költségvetés megkétszerezését...ect.
Mi pedig hallgatunk nagyokat.
Mert a közvéleménykutatók most szóltak a politikusoknak, hogy ezt várja a közvélemény. Hogy mi lesz belőle a valóság, az megint más kérdés. Nálunk idén, jövőre érkezik már zsír új technika tömegesen. Maroth elmondta, a további javaslatok a fiókban, választás után aki akarja előveheti és intézheti. 2-3 héttel a választás előtt nem lesz bejelentés arra már ne várj.

A csehek ennek ellenére megvágták az idei védelmi büdzsét, kivették belőle az az IFV beszerzést. 2016 óta húzzák, mi előzetes duma nélkül aláírtuk, idén jönnek, meg a gyár is kész lesz. Melyik a jobb példa??

A szlovakok is talán idén eldönzik, amit mi 2 éve. Annyit tudni még az F-16 beérkezésük másfél évet csúszik, 2025-re nem lesz MIG, ami fel tud szállni. A szovjet tankjaik lecserélése még otlet szinten sek merült fel.

A horvátok nem tudom, mit jelentettek be. Most egymást cáfolják a helyi politikusok, higy volt bomba vagy nem a drónon. Egyebkent hasznalt amcsi, francia szajréban utaznak, helyi hadiipar nélkül. . Nem hiszem, hogy örülnénk ilyen bejelentéseknek itthon.

A németek felírtak csillagászati összeget egy papirra, meglátjuk ki kapja. Az azert sokat elmlnd a politikai prioritásaikról, hogy az F-35 az első a sorban, nem a német hadiipat ott ugye éppen tavaly szántották be a TLVS rakétavédelmi projektet. Leépítés es munkaerőelbocsátás volt az eredménye.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 912
113
Mert ez az észak déli közlekedési folyosó a Dunántúlon, az adriai kikötőkig. Napi 3.000 kamion megy át csak Körmendnél a 8-as, 86-os, főutak találkozásánál lévő körforgalomnál.
De miert nem vonattal? Mondjuk annyira kiesik ez a terseg a honvedsegnek hogy nagyon valoszinu nem a mi tankjaink. Sajnos olyanok lattak akiknek minden tank, szandekukban all a lazitas is vele kapcsolatban, felvetelek meg xarok rola, en T 72-re saccoltam oket abbol ami kiveheto volt. Ket kulon civil nyerges volt talan a kepek alapjan.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 912
113
Hát, a mi megyeszékhelyünk, a nyugati határon van. Nem ismertem fel a helyszínt, de tipp, a 86-os főút lehet valahol a Rába gyár környékén. A körforgalomból ítélve. Mivel elvileg nem szállítunk fegyvert az ukránoknak, csak nekünk jöhetett. Kérdés kitől hozták. Ausztriának nincs, tőlük nyugatabbra még inkább nincs T-72.Próbálom hinni hogy mi kaptuk, na de kitől, aki nyugatra van ? a harckocsikon inkább civil fehér gyári fólia van, nem katonai ponyva. Elképzelhető hogy valami felújítás, nagyjavítás után érkeztek ezek a harckocsik ? Na de honnan, ami tőlünk nyugatra van ?
Nem a BPW fele vivo korforgalom. Talan ami az IVY mellett van. Eleg varosszeli, fuves az a haromszog a becsatlakozasnal, szinte mindenhol terkoves ahol nagy a forgalom.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
A probléma létezik. Én úgy látom, hogy mindkét táborban olyan emberek vannak, akik a honvédséget egy problémának látják, ergo ők a problémák. Ha nem így lenne, az MH-nak nem lennének olyan hullámvölgyei amikor teljes képességek megszűnnek létezni. Autonómia és garanciák kellenének az MH-nak, hogy a működését/képeségeit ne tudja a ciklusváltásos politika tönkretenni, mert hiába tudjuk, hogy lehet ezt jól is csinálni látjuk, hogy lehet rosszul is, és itt a honvédelem a tét...

Fáj egyetérteni, de sajnos igaz! Nem véletlenül álltam át a "nyugdíj-orientált" katonai szak-/felső-vezetés ostorozásáról a gyakorlatilag sokkal jobban felelős szak-politikai/szakértői "állomány" felelősségének emlegetésére.
Bár a "nyugdíj-karrieristák" is felelősek a hibákért és azok "nem-kijavításáért", de ebben --becslésem szerint-- valamivel kevéssé felelősek, ami miatt nem mentem fel őket sem a "kis-nyugdíjas"-távozásosos felelősségre vonás alól!!!

Ezzel együtt örülök egyre többen felismerik a politikai vezetés hibás hozzáállását és ezeknek a hibás politikai elvárásoknak a gumigerincű "szakértői", kiszolgálói is remélem távozni fognak.

Mindamellett remélem, hogy ezeket a hibákat nem tetézik a még nagyobb hibával: a mostani --mesterségesen provokált/generált helyzetben-- remélem nem fognak sokszoros árú "pánik-vásárlásokkal" semmit nem érő jóindulat-vásárlásokat" elkövetni a Z2026 Euro-milliárdjaiból!!!
Pont azért csinálta ezt a Nyugat, hogy az eszement "pánik-vásárlásokkal" extra-profit-milliárdokat szivattyúzzon ki magának a saját élősködő túléléséhez!!!


Az a helyzet, hogy én eddig nem láttam problémának a honvédséget, sőt elhanyagoltnak gondoltam, de látva az elmúlt napok légvédelmi töketlenkedését azt mondom, hogy minden kibaszott fillér pénzkidobás, ha amikor kell nem mer lőni senki. Amíg nincs rendes vezérkar, aki nem csak a nyugdíjig elalibizek hozzállással van ott, hanem képes parancsokat adni és felelősséget vállalni, addig nem kell ez az egész. Ehhez a kommunikáció is hozzátartozik, nem lettünk rendesen, elfogadhatóan tájékoztatva, hogy mi a franc történt, miért úgy történt, ha hibázott valaki, akkor mi lesz a következménye, ha a protokoll a hibás, meg lesz-e változtatva, stb.

Azért, hogy legyen pár drága cuccunk amik kapcsán lehet autóskártyázni semmi értelme az egésznek.

Mint fentebb és ismét, ha elkezdik tolni a Z2026+ milliárdjait az mosta "pánik-vásárlásos"/extra-profit beszedő időszakában, akkor úgy érzem nem lesz több esély a "Kuss! Én csak kicsit vagyok rossz, a qrva rossz helyett" jelenlegi csapatnak!!! ...tőlem.

Józan, unortodox "huszár-vágásokat" várok a FIDESZ-től, mint a régi szép, kreatív időkben, nem pedig a jelenlegi megalkuvó, kiábrándító folytatást...

Remélem, hogy jól kivitelezett Z2026 irányváltást fogok látni a következő 4 évben a reális megoldások irányába, a valódi hazai érdekeket szem előtt tartva, amivel a korábbi --sikeres-- módon, ismét a közel maximumot hozzák ki végre ezen a területen is a lehetőségekből!!!


:hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:


.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 394
67 547
113
Az a helyzet, hogy én eddig nem láttam problémának a honvédséget, sőt elhanyagoltnak gondoltam, de látva az elmúlt napok légvédelmi töketlenkedését azt mondom, hogy minden kibaszott fillér pénzkidobás, ha amikor kell nem mer lőni senki. Amíg nincs rendes vezérkar, aki nem csak a nyugdíjig elalibizek hozzállással van ott, hanem képes parancsokat adni és felelősséget vállalni, addig nem kell ez az egész. Ehhez a kommunikáció is hozzátartozik, nem lettünk rendesen, elfogadhatóan tájékoztatva, hogy mi a franc történt, miért úgy történt, ha hibázott valaki, akkor mi lesz a következménye, ha a protokoll a hibás, meg lesz-e változtatva, stb.

Azért, hogy legyen pár drága cuccunk amik kapcsán lehet autóskártyázni semmi értelme az egésznek.
A parancsokról a politika dönt ilyen szinten. A katona vérengző ember a lelkivilágában. Ha tehetné, ami megfelelő, akkor sipák lenne, mert az hű de durva.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A parancsokról a politika dönt ilyen szinten. A katona vérengző ember a lelkivilágában. Ha tehetné, ami megfelelő, akkor sipák lenne, mert az hű de durva.
Vérengző…

Vagy nem, mert sose látott semmi konfliktust, egy irodában töltötte teljes karrierjét, csak nem ért máshoz , úgyhogy már marad ott.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
Status
Not open for further replies.