[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 434
113
Mikor lesz új kormány? Május 9 előtt vagy után?
Május 9-én tutira nem ér véget a háború.

Tudom április végén Orbán mondta a Pápának, de sztem csak azért mert marcius végén olvasta a Blikkben. :D

 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Május 9-én tutira nem ér véget a háború.

Tudom április végén Orbán mondta a Pápának, de sztem csak azért mert marcius végén olvasta a Blikkben. :D

Sokkal valószínűbb, hogy májuk 9-én nyomnak egy "All-int", mint hogy feladják.
Szerintem őszig is simán eltarthat...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
ha lett vólna ilyen valószínűleg a megelőző védelmi helyzetről írnák. nem eszik olyan forrón a kását és fokozatosság van . nem adják csak úgy át a sereg kezébe az országot... Most ugye különleges jogrend vólt vele tapasztalat pedig a korlátozások csak töredéke került bevezetésre és ez ugy a BM kezébe engedett töblethatalmat első sorban. a sereg csak besegített . (veszélyhelyzeti cikkej járványhelyzet.) terror veszély is vólt azt ti nem éreztétek 2015 be vólt bevezetve rövid időre.) az alattis pl nagyon lekorlátozható bárkinek a szabadságjoga. magánügy megszünik létezni. nem probléma a kémprogram.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Terrorhelyzetbe pl kvázi bárki telefonjába laptopjába lakásába joga van belenézni a seregnek vagy a BMeseknek nek akit gyanusnak itél (vagy lefoglalni akár rekvirálni IS )... nincs hogy nem vagy nemakarom... (jó ha ezekkel tisztába van mindenki pl.) akár diplomatákéba is nem csak civilekébe nincs diplomata mentesség vagy politikai mentelmi jog. nem hogy civil jogok... persze ha a úgy van akarva... mozgás szabadság már a járványügyi vészhelyzetnél (veszélyhelyzetnél) is korlátozva vólt.

a mihazánkosoknak pl ezt kellene megértenie.

Hadiállapotba a magántulajdon a sereg szemébe kb megszünik... a civil meg nemtehet ellene semmit.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 434
113
Nem a kormánystruktúrára kell ránézni (elsősorban neked), hanem tudatosítani, hogy a fővezér (főparancsnok) az az elnök. És nem a fideszé, hanem az országé.
Ez egyébként sztem hülyeség. Mivel Mo. gyakorlati vezetője a miniszterelnök, neki kellene a főparancsnoknak is lennie. A KE szimbolikus pozi. Ezt Orbantól függetlenül mondom.

Kritikus helyzetben párhuzamos vezetése lenne az orszagnak, ami megbéníthatná. Nagyon rossz, életveszélyes szabályozás.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
@Xpert
Hadiállapotba a magántulajdon a sereg szemébe kb megszünik... a civil meg nemtehet ellene semmit.

marad az emberi bánáshoz való jog. (méltósághoz)
meg hogy csak úgy találomra nem lehet megölni valakit (élethez való jog) de ez is korlátozódik ugye amit egyenruhába búlyik az ember vagy olyan helyen tartozkodik ami át lett minősítve (mariupol) pl vagy fegyvert hor vagy gyanus.

vagyis teljes vagyon feletti uralom élet és halál feletti döntési jog. (de én túlbecsülöm a sereg jelentőségét.) szabad mozgás korlátzása bármikor bárkinek...

Kb tilos lehuggyozni valakit.

maradnak a katonai szabályok . és a katonai törvényszék katonai rendőrség.
A háború után (hadiállapot visszavonását követő időszak persze mástészta.)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Nem a kormánystruktúrára kell ránézni (elsősorban neked), hanem tudatosítani, hogy a fővezér (főparancsnok) az az elnök. És nem a fideszé, hanem az országé.
Nálunk csupa önálló, szuverén személyiség tölt be állami pozíciókat.... :p
Ne csináljunk már úgy mintha nem Orbán döntene itt szinte mindenről!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
@Xpert
Hadiállapotba a magántulajdon a sereg szemébe kb megszünik... a civil meg nemtehet ellene semmit.

marad az emberi bánáshoz való jog. (méltósághoz)
meg hogy csak úgy találomra nem lehet megölni valakit (élethez való jog) de ez is korlátozódik ugye amit egyenruhába búlyik az ember vagy olyan helyen tartozkodik ami át lett minősítve (mariupol) pl vagy fegyvert hor vagy gyanus.

vagyis teljes vagyon feletti uralom élet és halál feletti döntési jog. (de én túlbecsülöm a sereg jelentőségét.) szabad mozgás korlátzása bármikor bárkinek...

Kb tilos lehuggyozni valakit.

maradnak a katonai szabályok . és a katonai törvényszék katonai rendőrség.
A háború után (hadiállapot visszavonását követő időszak persze mástészta.)
Néha már az az érzésem, hogy te alig várod, hogy katonák dirigálhassanak... :p
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 045
11 982
113
Szalay-Bobrovniczky Kristóf lesz.
Két független forrásból is megerősítve.
Bejelentés május 18-án.
Némi adalék:
magunkrol_szalay_bobrovniczky.jpg

Tartalékos százados, a Magyar Honvédség Szurmay Sándor Budapest Helyőrségi Dandár 32. Nemzeti Honvéd Díszegységénél, a Palotaőrség állományában tartalékos csoportparancsnok.
https://matasz.com/hun/szalay-bobrovniczky-kristof/

"He was awarded for these services the Distinguished Award of Defence by the Hungarian Minister of Defence in 2016.[5]"
"Szalay-Bobrovniczky was also competing in martial arts, he was awarded 2nd dan in kendo."
https://en.wikipedia.org/wiki/Kristóf_Szalay-Bobrovniczky
 
  • Hűha
Reactions: cirqle

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ezért mondtam hogy MG ÉS SZRSZ...
Sziszit inkább viccből mondtam, de amúgy szerintem tényleg nem olyan fontos a miniszter személye Orbánnál pár kulcspozit leszámítva (Pintér és Varga örök, a többi cserélhető)

Szerintem ezt a hsz-t nézd át, mert nagyon belekeveredtél.

1, SZRSZ -az a gyanúm, hogy elírtad.
2, Tény, a többiek, akik azt mondták, hogy nem a legjobb kommunikációban, ez igaz. De te állandóan csak Vargát és Pintért emlegeted. Megnézted már a többi miniszternek mekkora a munka terhelhetősége? Szijjártó közel annyit alszik tetves hotelszobák ágyába, mint odahaza.
2, Mondj érveket, amiért Sziszi jobb lenne, mint Benkő papa! Szerintem nagyon nem vagy képben, hogy mi folyik ebben az országban 12 éve. Nem akarom a topicot elvinni bel polba, de a Fidesz lényegét le lehet írni két mondatban. Hűség a közösséghez. Probléma megoldása. Gondold át, hogy megkérdőjelezhető-e Benkő hűsége? És/vagy van-e olyan dolog a táblán, amit nem tudott megoldani és új ember, új ötlet kell?

OFF

Közben látom, a modik átpakolták a témát valahova máshova, így kérném, hogy ezt a posztot is majd tegyék oda!

ON

Lehet mondani problémákat. És ezekbe bármikor bele bukhat egy miniszter. De a kérdés, hogy Viktor úgy látja-e, hogy a miniszternek továbbra sincs ötlete rá és ezért kell cserélni vagy olyan megoldása volt, ami tűrhetetlen és mennie kell. Én nem látom ezt a kardinális kérdést, de nagyon sok minden nem tiszta nekem sem.
Viszont kíváncsi vagyok, hogy neked hogy jött ki az, hogy Sziszi alkalmasabb helyette. Szittyával sem értek egyet, mert igaz, hogy a sereg hierarchikus, de a miniszter felett is áll valaki eggyel fentebb. És ha Orbán nem vette volna a fejében, hogy neki a Zrínyi kell, akkor a legjobb miniszter-aspiráns sem tudta volna kilobbizni. Ez persze nem csökkenti Benkő érdemeit, hiszen a stratégiai irányban -ahol ő szintén csak egy láncszem volt- nagyon jó meglátásai és ötletei voltak, úgy vélem.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 980
82 874
113
Na jó, de ez a Szabadság téri szovjet emlékmű egy kommunista maradvány. 2006ban nem véletlen akarták szétverni, részben sikerrel.

Ne cuppanjatok már annyira Putyinra, hogy a a 1944/45ben Magyarországot kifosztó, a magyar nőket tömegesen megerőszakoló szovjet hadsereget dicsőítő emlékművet védjük Bp. szívében.
Politikai okoból úgysem lehet elbontani. De egy szégyen, hogy ott van. Remélem amint lehet ledózerolják.
Budán lakom. Ott szarom le mi van Pesten! Ha elviselek egy Neandermüllert, egy Pikót, egy Vaskefét a Ligetben, 1945 óta azt, hogy tele Pest prolikkal, drogos kisebbséggel, hol érdekel, hogy van ott egy szovjet emlékmű? Ha nem írtok róla, a környékbiek kivételével kb. senki se veszi észre.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 055
6 518
113
Május 9-én tutira nem ér véget a háború.

Tudom április végén Orbán mondta a Pápának, de sztem csak azért mert marcius végén olvasta a Blikkben. :D


A tervek szerint valóban május 9-én fog ez a háború véget érni, csak még nem tudni, hogy pontosan melyik évben.

Tehát, az ukránok vagy megadják magukat a következő 5 napban, vagy még egy évet szívni fognak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 980
82 874
113
Ez egyébként sztem hülyeség. Mivel Mo. gyakorlati vezetője a miniszterelnök, neki kellene a főparancsnoknak is lennie. A KE szimbolikus pozi. Ezt Orbantól függetlenül mondom.

Kritikus helyzetben párhuzamos vezetése lenne az orszagnak, ami megbéníthatná. Nagyon rossz, életveszélyes szabályozás.
Nesze Patás, itt egy púp a szarvaid közé? :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 192
113
Túl értékeled a sereg érdek érvényesítő képesség. Magyarország nem Pakisztán vagy Mianmar, ahol a hadsereg határozza meg a kormányt. Nálunk kormány, pontosabban egyetlen ember határoz meg mindent...
'Magyarország kis ország, elég ide egy okos ember is!' - Gömbös Gyula mondta, de Orbán is egész biztos így gondolja.
Ha így gondolná, nem lenne Benkő meg MG sem pozícióba. De sorolhatnám az alkalmas és képzett embereket (Varga Mihály, stb).
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Túl értékeled a sereg érdek érvényesítő képesség. Magyarország nem Pakisztán vagy Mianmar, ahol a hadsereg határozza meg a kormányt. Nálunk kormány, pontosabban egyetlen ember határoz meg mindent...
'Magyarország kis ország, elég ide egy okos ember is!' - Gömbös Gyula mondta, de Orbán is egész biztos így gondolja.
Magyarországnak Izraellé kell válnia. Egy olyan állammá, ahol szükségszerűen a szuverenitásban érdekelt hírszerzési-katonai-[hadi]ipari lobbi őrködik e szuverenitás fölött. Különben tényleg túl kicsik vagyunk, kell egy kívülről nem korrumpálható szilárd elit a pozícióink tartós védelméhez.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
Magyarországnak Izraellé kell válnia. Egy olyan állammá, ahol szükségszerűen a szuverenitásban érdekelt hírszerzési-katonai-[hadi]ipari lobbi őrködik e szuverenitás fölött. Különben tényleg túl kicsik vagyunk, kell egy kívülről nem korrumpálható szilárd elit a pozícióink tartós védelméhez.

,,Magyarországnak Izraellé kell válnia."

Mondjuk ezt elég sokan akarják.....
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Országos főállatorvos: speciális szabályok lépnek életbe az alapanyaghiányok kezelésére
Forrás: https://kuruc.info/r/2/243102/

Azonosítatlan repülőeszközt jelzett a radar május 3-án a késő esti órákban, ezért a Magyar Honvédség légvédelmi szolgálata riasztást adott ki, és felszállást rendelt el a Légvédelmi Készenléti Szolgálatban lévő vadászgép számára – írja a Honvédelmi Minisztérium közleményében.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/243129/
 
Status
Not open for further replies.