Én meg úgy, hogy nem nagyon látom a különbséget. Meghúzták a határokat, amin belül ha mozgunk szabad, ha feszegetjük jön az úthenger. A különbség az, hogy a szu egy szar gazdasági rendszeren belül adta meg a lehetöséget, hogy a legtöbbet kihozd, a nyugat meg egy jobb rendszerben nem enged ki a gyarmati létből.
Igen, és? Mondtam bárhol, hogy visszasírom a tervgazdálkodást? Mert nem teszem. Viszont milyen Dél-Kórea? Akarsz napi 20 órát dolgozni, és végletekig kizsákmányolni magad? Hajrá, irány a Samsung. Öcsi mint részlegvezető hetente kapja meg, hogy rossz a részlege, mert nem jelentkezik mindenki szombatozni, meg délutánozni önként, és bérmentve...
Ez a határokon való szabad átjárás valami fétis?
Nem, ez olyan, mint amikor jön a verőlegény, havonta leveri a veséd, csak az egyik cserébe megvéd, a másik meg még beléd is rúg.
Nem éltünk mi semmivel. Van egy két terület, ahol valamivel jobban élhetünk, mint 1985ben a borsodi cigány, minden máshol meg marad a napról napra élés, és a kilátástalanság.
Borsod.
Sereghajtóból az ország egyik gazdasági motorja: Borsod már az országos ipari kibocsátás 8,5 százalékát adja
48 nagy, kiemelt beruházás valósult meg az elmúlt 6 évben, több mint 1000 milliárd forint értékben
a Mol Petrolkémiai Zrt. 65 milliárdos propilénüzeme Tiszaújvárosban, amivel 1200 munkahely megőrzéséhez járulnak hozzá és 300 újat hoznak létre.
A BorsodChem Zrt. 80 milliárd forintos beruházással három üzemet is létesített, amellyel a cégóriás 3 ezer munkahely megtartása mellett új munkahelyeket is létrehoz.
A Linde Gáz Magyarország Zrt. új levegőbontó üzemet létesít Kazincbarcikán 14,14 milliárd forintos beruházással, és
több mint 11 milliárdból fejleszti sajóbábonyi gyáregységét az indiai érdekeltségű Kischemicals Gyártó és Kereskedelmi Kft.
A Hell Energy pedig tavaly nyáron jelentette be kapacitásbővítő beruházását, amit 2021 és 2023 között hajtanának végre, összesen 79,5 milliárd forint értékben. 2021-ben pedig a szikszói alumíniumdoboz-gyárukat fejlesztették 19 milliárdból, ezzel 165 új munkahelyet létrehozva.
A megyei édességipar emblematikus helyszínén, Szerencsen a Szerencsi Bon-Bon Kft. 600 millió forintos fejlesztése
Új logisztikai üzemet épített Miskolc-Alsózsolca Ipari Parkjában a Magyar Posta, mintegy 1,7 milliárd értékben
A magyar tulajdonú Wellis Magyarország Zrt. pedig Ózdon hajt végre 8,5 milliárdos beruházást
Nem túlzás kijelenteni, hogy az elmúlt bő tíz évben sereghajtóból Magyarország egyik gazdasági motorja lett Borsod-Abaúj Zemplén megye, amely
MA AZ ORSZÁG TELJES IPARI KIBOCSÁTÁSÁNAK 8,5 SZÁZALÉKÁT ADJA.
A GDP volumene 2008 óta nő, az egy főre jutó bruttó hazai termék az országos átlag 60 százalékát érte el 2010-ben, 2018-ban pedig már a 74 százalékát, igaz, ugyanez az érték 2020-ban 70,5 százalék volt. Az elmúlt tíz év alatt ugyanakkor 76 százalékkal nőtt a térség ipari teljesítménye.
Magyarország északkeleti része keveseknek jutna eszébe, ha az ország fejlett régióit kéne sorolni, inkább az egykori szocialista ipar – mára gazdátlanná vált, rozsda rágta – mintagyárai, az Acélváros felett magasodó Avas paneltömbjei rémlenek fel, jobb esetben természeti értékei, mint az...
www.portfolio.hu