[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 980
113
Szerintem a hangsúly azon van, hogy:

Szerintem a keménységen van a hangsúly. Jogilag meg kéne oldani, hogy aki megközelíti a határt x méterre, az kap egy figyelmeztető sorozatot, aki x méteren belül van, az mondjuk tekinthető terroristának, és ez tudjuk mivel járhatna...
Szerintem ez elég nagy visszatartó erő lenne, nem hiszem, hogy szívesen kinyiffantanák magukat.
Azért azt tudod, hogy a fegyverhasználatnak megvannak a maga szabályai.
Alapvetően fegyvertelen embert az EU-ban nem szokás agyonlőni.

Amúgy amikor a határon átvizágyúztunk már azèrt is hobolgott a szomszéd ország.
Miközben ők semmit nem tettek a határt ostromló emberek ellen.o_O
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 707
113
Azért azt tudod, hogy a fegyverhasználatnak megvannak a maga szabályai.
Alapvetően fegyvertelen embert az EU-ban nem szokás agyonlőni.

Amúgy amikor a határon átvizágyúztunk már azèrt is hobolgott a szomszéd ország.
Miközben ők semmit nem tettek a határt ostromló emberek ellen.o_O
Tudom én is, hogy elég radikális ez az út, de ha így sokkal kevesebben ostromolnák a határunkat, akkor talán megéri felvetni a dolgot. Ha jogilag szépen megoldják és pár törvényt átírnak nálunk, akkor nem tartom kizártnak, hogy ne lenne megoldható. Az EU tagok jó része pedig konkrétan hónapok óta tevékenyen tesz egy fegyveres konfliktus elhúzódásáért, szóval erkölcsileg sem lenne talán szégyenkezni valónk.
 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: Ocses and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Tudom én is, hogy elég radikális ez az út, de ha így sokkal kevesebben ostromolnák a határunkat, akkor talán megéri felvetni a dolgot. Ha jogilag szépen megoldják és pár törvényt átírnak nálunk, akkor nem tartom kizártnak, hogy ne lenne megoldható. Az EU tagok jó része pedig konkrétan hónapok óta tevékenyen tesz egy fegyveres konfliktus elhúzódásáért, szóval erkölcsileg sem lenne talán szégyenkezni valónk.
Ezt nagyon rosszul gondolod! K. gyorsan elszigetelődnénk!

Amúgy meg Ukrajna jogos önvédelmét segítik ezek az országok, ami semennyire nem "egyen értékű" azzal, hogy menekülteket (nőket és gyerekeket is) lősz éles lőszerrel halálra a hátáron!
Épp az a baj hogy csak immel-ámmal segítik csak Ukrajnát: 4 HIMARS ide, 7 PZH oda - ebből tényleg csak pofára esés lesz az ukránoknak, de ne vonjuk már kétségbe, hogy joguk van az önvédelemhez! Baromi hősiesen védik az országukat a túlerővel szemben, ami mindenképp tiszteltet érdemel.
Ha ez csak arra lesz elég, hogy a Dnyepertől nyugatra marad meg Ukrajna, már az is eredemény, mert ha bedobják februárban a törülközőt ahogy sokan várták, akkor még ennyi sem lenne!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Nem hinném azért van ott ennyi ève mert jó káder.

Ő valahogy èrinthetetlennek tűnik.

Persze biztos sok politikai krimit néztem.:rolleyes:

"Könnyű" annak, akinek kb. K. I. --szintű-- személyről vannak aktái.


Szeva bácsi Zrt.

Szeva bácsi Zrt.hu


...akinek 10+ éve elnézik a havi 2 cigány-agyonvert nyugdíjast, annak tudnia kell valami! :oops: + :mad::mad::mad:


.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Ezt nagyon rosszul gondolod! K. gyorsan elszigetelődnénk!

Amúgy meg Ukrajna jogos önvédelmét segítik ezek az országok, ami semennyire nem "egyen értékű" azzal, hogy menekülteket (nőket és gyerekeket is) lősz éles lőszerrel halálra a hátáron!
Épp az a baj hogy csak immel-ámmal segítik csak Ukrajnát: 4 HIMARS ide, 7 PZH oda - ebből tényleg csak pofára esés lesz az ukránoknak, de ne vonjuk már kétségbe, hogy joguk van az önvédelemhez! Baromi hősiesen védik az országukat a túlerővel szemben, ami mindenképp tiszteltet érdemel.
Ha ez csak arra lesz elég, hogy a Dnyepertől nyugatra marad meg Ukrajna, már az is eredemény, mert ha bedobják februárban a törülközőt ahogy sokan várták, akkor még ennyi sem lenne!
Nalunk ezt megoldottak ugy, hogy ujsagiro nem mehet a zonaba. Nalunk a sereg par het alatt megoldotta a problemat. Az meg egyaltalan nem erdekel, hogy mit gondol Belarus, hogy ha a hataroreinknek fegyvert kell hasznalniuk. De ha ti aggodtok a szerbek miatt, akkor ne lojetek pont felejuk. A spanyolok is utik vagjak a migransokat amugy. De a lenyeg, hogy ez nem a sajtora tartozik. Nalunk amugy epp most oldjak fel a tilamat, hogy civil nem mehet a lezart teruletekre, mivel a katonai akcionak vege, nem akar tobb migrans jonni. Azt a hulyeseget meg felejtsd el, hogy nok es gyerekek fegyver nelkul, nem azok voltak. Ezert is jo, ha civil nem mehet a helyzet kozelebe.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Nalunk ezt megoldottak ugy, hogy ujsagiro nem mehet a zonaba. Nalunk a sereg par het alatt megoldotta a problemat. Az meg egyaltalan nem erdekel, hogy mit gondol Belarus, hogy ha a hataroreinknek fegyvert kell hasznalniuk. De ha ti aggodtok a szerbek miatt, akkor ne lojetek pont felejuk. A spanyolok is utik vagjak a migransokat amugy. De a lenyeg, hogy ez nem a sajtora tartozik. Nalunk amugy epp most oldjak fel a tilamat, hogy civil nem mehet a lezart teruletekre, mivel a katonai akcionak vege, nem akar tobb migrans jonni. Azt a hulyeseget meg felejtsd el, hogy nok es gyerekek fegyver nelkul, nem azok voltak. Ezert is jo, ha civil nem mehet a helyzet kozelebe.
Olvasd már el, hogy mi történik jogilag akkor, ha katonaként átlősz az államhatáron. Ha ezzel végeztél, akkor okoskodj tovább.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Olvasd már el, hogy mi történik jogilag akkor, ha katonaként átlősz az államhatáron. Ha ezzel végeztél, akkor okoskodj tovább.
De miert kell atlonod az allamhataron? Aladeen azt irta, hogy a szerbek fele nem jo otlet loni. De miert ne lohetnel del fele, ugy hogy nem losz at a hataron? Vagy ahogy irtam, ne del fele lojj, a lenyeg, hogy a terroristakat tedd artalmatlanna. Nalatok raadasul nem is pont a hataron van a kerites, szoval nem kellene hogy problema legyen, nalunk bonyolultabb volt a helyzet, mert a Belarusok meg lottek is, persze nem celzottan.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Reiszführer:

Utánunk még Macron is tárgyalt meg mások is ...

Macron megbeszélését követően többtucat ukrán civil halt meg. (...--bevallom-- nem néztem valós statisztikai adatokat, de --sajnos-- szinte bizosan igazat írtam!)

..von Leyden Uniós főtisztviselő Putyin-bírálatát követő héten közel egy tucat ártatlan ukrán kisgyermek esett áldozatául a háborúnak.

Biden elnök nyilatkazatát követő hónapban az ukrán civil áldozatok száma Mariupol elérte tízezret.

..."Csak" átírtam néhány(ezer) tipikus "demokratikusan-objektív" főcímet ellenkező célú hangulatkeltésre pusztán a példa és az elgondolkodtatás kedvéért!!!


.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
De miert kell atlonod az allamhataron? Aladeen azt irta, hogy a szerbek fele nem jo otlet loni. De miert ne lohetnel del fele, ugy hogy nem losz at a hataron? Vagy ahogy irtam, ne del fele lojj, a lenyeg, hogy a terroristakat tedd artalmatlanna. Nalatok raadasul nem is pont a hataron van a kerites, szoval nem kellene hogy problema legyen, nalunk bonyolultabb volt a helyzet, mert a Belarusok meg lottek is, persze nem celzottan.
Tudod egy AK lőszer 715 m/s sebességgel hagyja e la csövet és 3000 méter a maximális repülési távolsága a lövedéknek, a hátár meg nem egy nyílegyenes szakasz, még észak felé lőve is át tudsz lőni rajta. Erről a fene nagy lőjünk le mindenkit szövegről pedig csak annyit, hogy megnézném én a nagyszájúakat fegyverrel a kézben ahogy lövöldözik le a migránsokat. Mert elhiszem, hogy nagy szája van mindenkinek...
A kerítés pedig nagyjából 1 méterre van a határtól a teljes határszakaszon...
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Tudod egy AK lőszer 715 m/s sebességgel hagyja e la csövet és 3000 méter a maximális repülési távolsága a lövedéknek, a hátár meg nem egy nyílegyenes szakasz, még észak felé lőve is át tudsz lőni rajta. Erről a fene nagy lőjünk le mindenkit szövegről pedig csak annyit, hogy megnézném én a nagyszájúakat fegyverrel a kézben ahogy lövöldözik le a migránsokat. Mert elhiszem, hogy nagy szája van mindenkinek...
A kerítés pedig nagyjából 1 méterre van a határtól a teljes határszakaszon...
Nezd, ha nem akarjatok fegyverrel megvedeni a hatarotokat, akkor az a ti dolgotok, de ne irj mar olyat, hogy azert mert meg eszak fele love is szerbiaba lohetsz. Ertem, nem akarjatok, ti dolgotok.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
2017, Lázár János: "a legnagyobb hazai munkaerő-tartalék az "államban van". [...]
Magyarországon az összes foglalkozatott 20 százaléka dolgozik az állami szférában, miközben a visegrádi országokban ez az arány 13 százalék, Németországban pedig 8 százalék.
A következő öt évben "keményen csökkenteni kell" az állami munkavállalói létszámot - jelentette ki a miniszter."

szintén

2017, Lázár János: "munkaerő-tartalékai révén a dél-alföldi régiók jelentik Magyarország gazdaságának tartalékait".


PONTOSSSSAN!!! Teljesen jól látod, szerintem is!!!

1-200ezer(!!!) fős tartalék van a "bürokratikus elfekvőben", ami bőven lehetővé tesz egy szép létszám-teremtést ezen a téren, a piac-gazdasági többlet --bevétetel-- pedig szintés böven kitermelné a mindkét területre történő átképzés költségeit.
Ezzel a két-harmaddal, ennyi idővel e következő választások előtt böven/lazán meg lehet csinálni!!!

U.I.: Az évi 100 milliárd HUF költségvetéses média hátszéllel a járulékos vezsteség/társadalmi elfogadottság is lazán megoldható!!!

U.I. 2.: "Lebuktattuk" a ViktorB-tervet --szerintem--!!! :oops:

U.I. 3.: ...foggyá má le!!! :hadonaszos:


.
 
  • Tetszik
Reactions: Nber

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Nezd, ha nem akarjatok fegyverrel megvedeni a hatarotokat, akkor az a ti dolgotok, de ne irj mar olyat, hogy azert mert meg eszak fele love is szerbiaba lohetsz. Ertem, nem akarjatok, ti dolgotok.
Szerintem ne Lengyelországból (???) akard megmondani, hogy mit és hogyan csinálunk/csináljunk a határainkon. Én sem hiszem magam kompetensnek a lengyel-fehérorsz határ kapcsán.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Szerintem ne Lengyelországból (???) akard megmondani, hogy mit és hogyan csinálunk/csináljunk a határainkon. Én sem hiszem magam kompetensnek a lengyel-fehérorsz határ kapcsán.



Józan ész van Lengyelországban is, azt meg te ne vond kétségbe!!!

A "mindenáron-Unió-s megfelelés"-t (nem) kicsit, ezen a terüten is, "túltoltuk"!!! ...erdmény nélkül! ...SŐT!!!
Lásd: a "hálából" Brüsszel-megteremtett jogállamisági probléma!!!

...aminek valójában tisztán pénzügyi okai vannak!!!
:mad::mad::mad:


.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
Status
Not open for further replies.