[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Aha, akkor itt van a felreertes. Nem az USA talalta fel a liberalizmust, szocializmus, nacizmust, hanem francia-nemet fejlesztes. Persze ez nem jelenti azt, hogy az USA artatlan lenne, senki sem az, de ha ideologiai alapon allsz, akkor nemet-francia ellenesnek kell lenned.
De amugy kozben osszeallt a kep, koszonet ezert @SilvioD , @tarzaan @Szittya @ravenlord es a tobbiek: azert vagytok nemet oldalon, mert Orban nem akkora zseni mint elsore tunt, USA oldalon meg nem akartok lenni mert csak es kesz. Mindegy, ertem, megkaptam a valaszt. Amugy meg megfogadtam @Matróz Kommandó tanacsat es nekialltam inni, więc kocham was dzieci nawet jeśli jesteście bardzo dziwni ;)
Ha a nagy angolszász barátságból megint az lesz, hogy futni kell otthonról, hozzánk megint jöhettek. Ránk mindig számíthattok.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Milyen jól is jártatok. Ahogy mondani szokták: azt kaptátok jutalmul, mint mi büntetésből.
A lengyelek az angolszászok mellett voltak az angolszászok viszont csak önmaguk mellett vannak. Lengyel véren védték Angliát és érdekeiket. Mit kaptatok cserébe? Bolsevista rabigát.

Láttál már térképet? (hol, mi mekkora) Mekkora lakossága van Oo.-nak? Milyen nyersanyag készlettel rendelkeznek? Milyen haderővel rendelkeznek? Ahogy a történelem és a geopolitikai tényezők is mutatják nem biztos, hogy a legjobb dolog a medve bajszát húzogatni és az angolszászok védelmében bízni.

Még pár száz km-t arrébb nem tologatják ...az USA és angolok hathatós fejbólogatása közepette.

Nem értem, hogy miből gondolod, hogy nem vagyunk a NATO pártján, mikor igyekszünk teljesíteni a mindenkori NATO elvárásokat. Az más kérdés, hogy elég régen és nyíltan hangoztatja Orbán, hogy az EU-nak, ha számba vehető tényező akar lenni a világban, akkor kell közös haderő, mert a gazdasági erő -ameddig még van- nem elég. De nem a NATO ellen, vagy helyett. És az meg egy másik kérdés, hogy akkor most Te úgy értelmezed, hogy a NATO-nak egy USA vezette entitásnak kell lennie és ha ez teljes mértékben, mindent felülíróan megvalósul, akkor az jó?
Miért a német orientáció? Geopolitikai valóság. Németország itt van a szomszédban és tetszik vagy sem, geopolitikai hatalom. Van pénz, technika és tudás, (és piac) amikhez szeretnénk hozzáférni, hogy a magyar gazdaságot rendbe tegyük.
Miért Oroszország? Geopolitikai valóság. Kvázi Oroszország is itt van a szomszédban. Van pénz, piac; és pl. atomerőmű terén technikai tudás, amihez szeretnénk hozzáférni, hogy a magyar gazdaságot rendbe tegyük.
És még valami. Viszonylag enyhén avatkoznak bele a magyar hétköznapi életbe és politikába -bár ez a német kormányra nem feltétlen igaz, de a gazdasági szereplőkkel és a bw-vel ez megvalósul.
Mondhatjuk, hogy ezeknek az államoknak nagy a kisugárzásuk a régióban.
Ezzel ellentétben nálunk már volt olyan, hogy az amerikai nagykövet személyes részvételével emelte egy ellenzéki megmozdulás "színvonalát". Ami lássuk be, nem túl baráti gesztus. És ugye ott vannak az NGO-k is. Bár hadsereg terén azt mondják, hogy mindig töretlen volt a jó viszony. De geopolitikai realitás, hogy az USA más szereplő Európában, mint Németország, vagy Oroszország. Meg egyáltalán, neki fél évtizedenként változnak a prioritásai.

Migráció:
Ezerszer elhangzott, hogy az illegális bevándorlás megállítása az elsődleges cél. Ide tartozik, hogy pl.: zöld határon történik; erőszakosan történik; papírok nélkül történik stb. Tehát ellenőrizetlenül senki ne léphessen be Magyarországra. Kb. erre is van lehetőség.


Nekem is vannak kérdéseim, amiket nem értek.

  • Azt nem értem, hogy mi a bajod a németekkel. Mikor a II. vh.-ban is több százezer számra harcoltak lengyelek a németekkel együtt. Szóval ezt a történelmi nagy német útálat is eléggé indoktrinált vélemény. De tudtommal ugyan ez igaz az oroszokkal is; hisz sok lengyel ért el elég magas posztokat az orosz birodalomban is.
  • De azt se értem, hogy miért támogatja Lengyelország az oroszok erősödését azzal, hogy orosz gázt vásárol? Maga ellen támogatja az oroszokat? Vagy ilyenkor nincs orosz veszély?
  • Lengyelország miért nem pl.: Magyarország felé erősíti a szövetséget? Oké, nem USA katonai potenciál, de szorosabb és tartósabb viszony alakítható ki és néha ez fontosabb, mint egy sok ezer km-re levő, sok érdekeltséggel fellépő erő imádata. De ezt nem látni, sőt; egyre inkább nem. Igazság szerint nem tudom, hogy valójában mennyire ált ki Lengyelország, vagy a lengyel nép Magyarország területi integritása mellett, vagy az elszakított magyar nemzet tagjai mellett? Lehet, hogy nagyon, csak nem hallattszott el idáig. Arra emlékszem, hogy 100 éve még nagyban Romániával dúlt a láv.

Szóval egy csomó mindent nem feltétlenül értünk egymásban -mint népek.

Egy dolgot nagyon értékelek, hogy kimondod, hogy Lengyelország überalles és minden más le van tojva. És azért ez egy jó dolog. Fontos a hazaszeretet, még ha néha sok mindent nem is értünk a egymás lelkiségéből.
Ja, megegy ,mert kozben atfutottam: "mennyire ált ki Lengyelország, vagy a lengyel nép Magyarország területi integritása mellett, vagy az elszakított magyar nemzet tagjai mellett? Lehet, hogy nagyon, csak nem hallattszott el idáig." -mi szervetuk meg, hogy Karpatajat 39 marciusban visszavegyetek. Honapokig dolgoztun kaz ugyon egyutt, tobb szaz magayr robbantgato dievrzanst szerveztunk meg, az utjukat vissza nyugateuropan keresztul, hogy johessenek az ujabb korre. Aztan a szicz gardat is mi vertuk szet ott, a mi hatarorsegunk, utalnak is erte az ukranok , de hat kit erdekel, utalnak azok mindenkit. :) Igy vehettetek vissza. Persze nem csak onzetlenul segitetttunk, nekunk is jol jott a magyar hatar, de ha mar kerdezted leirtam. Hitler nem nektek akarta adni, hanem a z ukranoknak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Direkt nem ukrán topicba rakom, nincs is benne harci cselekmény. De van benne beszélgetés kárpátaljaival, aki Magyarországra szeretne jönni -ha jól értettem.

 
  • Hűha
Reactions: Bubu bocs and hete

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Azért vagyunk német oldalon, mert a választékból ők a realitás.

Angolszászok kizárva, a franciák sem részei a nemzeti hagyománynak.

Az oroszokkal, kínaiakkal, törökökkel törekszünk a jó viszonyra.

Szívem szerint egy spanyol-olasz-bajor szent Liga élén foglalnám vissza a Szent Földet és az összes pátriárkaszékhelyét Efezustól Alexandriáig.
a hit terjesztese fontos dolog. En is jobba norulnek neki, ha a kormanyunk azzal foglalkozna, de mit teehtunk? ide lettek mellenk teremtve az oroszok, ez van. mi megprobaltuk, meg a kormanygepunket is veluk javittattuk, lehet ennel nagyobb bizalamt kifejezni?? aztan mi lett belole.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ja, megegy ,mert kozben atfutottam: "mennyire ált ki Lengyelország, vagy a lengyel nép Magyarország területi integritása mellett, vagy az elszakított magyar nemzet tagjai mellett? Lehet, hogy nagyon, csak nem hallattszott el idáig." -mi szervetuk meg, hogy Karpatajat 39 marciusban visszavegyetek. Honapokig dolgoztun kaz ugyon egyutt, tobb szaz magayr robbantgato dievrzanst szerveztunk meg, az utjukat vissza nyugateuropan keresztul, hogy johessenek az ujabb korre. Aztan a szicz gardat is mi vertuk szet ott, a mi hatarorsegunk, utalnak is erte az ukranok , de hat kit erdekel, utalnak azok mindenkit. :) Igy vehettetek vissza. Persze nem csak onzetlenul segitetttunk, nekunk is jol jott a magyar hatar, de ha mar kerdezted leirtam. Hitler nem nektek akarta adni, hanem a z ukranoknak.
Igen, ez a közös határ nagyon kellett a Lengyeleknek is, valóban nem önzetlenül. Természetesen ismert, hogy a magyar szabotőrök Lengyelországba tudtak átmenni.

Jó italozást! Egészségedre!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 041
113
Aham.. nem iszunk a Xanaxra ugye?
Az egyik kurva nagy gond az államigazgatásban is az elöregedő állomány, továbbá ezek nagy része nő, sem fizikailag sem mentálisan nem alkalmasak erre a feladatra.


Pont ilyesmi általános műveltségi szintű emberekket lenne könnyű átképezni az egészségügybe és a tanári pályára. :oops: :oops: :oops:

Az a politikai vezetés amelyik egy 10 milliós országból és 1-200ezer felesleges bürokrtatából nem tud kiemelni 2-3 ezer katonai szolgálatra alkalmas állományt, az mit is keres a hatalomban???


Pár év nagyvállalkozó-beltenyésztés után lehetne villantani végre valamit a NER-huszároknak!!!
Nincs semmi gond velük, csak most itt az idő: :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

Nem ingyenélők beltenyésztésére adtuk a kétharmadot --szerintem-- !!!

...vagy "félted Őket"??? :oops:


U.I.: Jól is ke lehet(ne) jönni ebből a válságból, csak nem a Brüsszel-alamizsnára kellene alapozni a jövőt!!!


.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 444
16 772
113
a hit terjesztese fontos dolog. En is jobba norulnek neki, ha a kormanyunk azzal foglalkozna, de mit teehtunk? ide lettek mellenk teremtve az oroszok, ez van. mi megprobaltuk, meg a kormanygepunket is veluk javittattuk, lehet ennel nagyobb bizalamt kifejezni?? aztan mi lett belole.
Az MI6 a megoldás a kormánygépre.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 984
113
Aha, akkor itt van a felreertes. Nem az USA talalta fel a liberalizmust, szocializmus, nacizmust, hanem francia-nemet fejlesztes. Persze ez nem jelenti azt, hogy az USA artatlan lenne, senki sem az, de ha ideologiai alapon allsz, akkor nemet-francia ellenesnek kell lenned.
De amugy kozben osszeallt a kep, koszonet ezert @SilvioD , @tarzaan @Szittya @ravenlord es a tobbiek: azert vagytok nemet oldalon, mert Orban nem akkora zseni mint elsore tunt, USA oldalon meg nem akartok lenni mert csak es kesz. Mindegy, ertem, megkaptam a valaszt. Amugy meg megfogadtam @Matróz Kommandó tanacsat es nekialltam inni, więc kocham was dzieci nawet jeśli jesteście bardzo dziwni ;)
Egészségedre, köszi.
 
  • Tetszik
Reactions: Lengyel_nem_medik

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 095
9 078
113
Aha, akkor itt van a felreertes. Nem az USA talalta fel a liberalizmust, szocializmus, nacizmust, hanem francia-nemet fejlesztes. Persze ez nem jelenti azt, hogy az USA artatlan lenne, senki sem az, de ha ideologiai alapon allsz, akkor nemet-francia ellenesnek kell lenned.
De amugy kozben osszeallt a kep, koszonet ezert @SilvioD , @tarzaan @Szittya @ravenlord es a tobbiek: azert vagytok nemet oldalon, mert Orban nem akkora zseni mint elsore tunt, USA oldalon meg nem akartok lenni mert csak es kesz. Mindegy, ertem, megkaptam a valaszt. Amugy meg megfogadtam @Matróz Kommandó tanacsat es nekialltam inni, więc kocham was dzieci nawet jeśli jesteście bardzo dziwni ;)
Azért nem vagyunk jóban az amcsikkal mert itthon ők kavarják a szart. Ha jön vissza Trump (vagy másik republikánus) Orbán az elsők között kirándul majd Washington DC-ben. És mifel finoman szólva se vagyunk ellenségesek Putyinnak kb. mi leszünk az egyetlen olyan ország aki nem kavart. A végén nálunk kötik meg a békét.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Azért nem vagyunk jóban az amcsikkal mert itthon ők kavarják a szart. Ha jön vissza Trump (vagy másik republikánus) Orbán az elsők között kirándul majd Washington DC-ben. És mifel finoman szólva se vagyunk ellenségesek Putyinnak kb. mi leszünk az egyetlen olyan ország aki nem kavart. A végén nálunk kötik meg a békét.
Sajnos Trump első körben is hálátlan volt. Mindenki támadta a megválasztása előtt, OV volt a kevesek egyike, aki az ő oldalán állt, mégsem siettek a meghívással, sőt, azt sem tudom egyáltalán meghívták-e, míg másokat igen.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 041
113
Már az is eredmény, hogy csak kicsit hagyta, hogy "rugdossanak" bennünket.

...a korábbi/jelenlegihez képest.


Nekem gyanús ez a mostani csend:

A: "vihar előtti csend",
B: vagy kib@szott sokba fog kerülni valamilyen szempontbó, csak még nem nyilvános, hogy mennyibe/hogyan!


.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 095
9 078
113
Sajnos Trump első körben is hálátlan volt. Mindenki támadta a megválasztása előtt, OV volt a kevesek egyike, aki az ő oldalán állt, mégsem siettek a meghívással, sőt, azt sem tudom egyáltalán meghívták-e, míg másokat igen.
Így van, Trumpi nem a legélesebb kés a fiókban, az elején megvezették velünk kapcsolatban, de az utolsó elnöki évében már nagyon haverkodott Viktorral. Igen, volt kint OV.
 
  • Tetszik
Reactions: Nber

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Sajnos Trump első körben is hálátlan volt. Mindenki támadta a megválasztása előtt, OV volt a kevesek egyike, aki az ő oldalán állt, mégsem siettek a meghívással, sőt, azt sem tudom egyáltalán meghívták-e, míg másokat igen.
Nem hívták meg. OV jelezte, hogy már menne látogatóba. Aztán egy nap ott állt a fehér ház előtt. Ha már ott volt hát beengedték. Idióta!!!!!
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Nem akartam ezt leirni, de mivel mar masodjara gyalazkodsz, ragalamzol, had valaszoljak erre a 'csatlos' dologra. Mivel az utobbi parszaz evben egyetlen szovetsegesetek sem bizhatott meg bennetek, epp azert mert ahogy te is irtad, hogy ennek hol annak az oldalan alltok, igy a szovetsegeseitek ugy bantak veletek mint a csatlosokkal szokas, ezert csak errol van tapasztalatotok. Ezert hiszitek azt, hogy a szovetseges elnyomot jelent, aki belebeszel abba, hogy mit csinal egy szuveren orszag. De nem ez a valosag. A valodi szovetsegesek azok onallo, egyenjogu allamok akik egy kozos cel elereseert szovetkeznek. Ilyen pl.: a lengyel-amerikai szovetseg. Ennek ellenpeldaja, az amikor a nemet szovetsegeseitek elfoglaltak titeket es sokszazezer allampolgarotokat megoltek. De attol meg hogy nektek ez a tapasztalatotok a szovetsegesekkel, nem ez a valodi szovetseges. Nekunk szovetsegeseink vannak. Masik ellenpelda: romania szinten megbizhatatlan, tehat oket kezivezerli az USA, ok nem szovetseges, hanem valoban csatlos. De ok legalabb tudjak, hogy mi a 2 kozott a kulonbseg, mert nekik azert volt valodi szovetsegesuk is az elmult parszaz evben, akik nem elnyomtak oket, hanem segitettek oket(franciak). En nagyon sajnalom, hogy a tortenelmetek miatt nem latjatok a kulonbseget a szovetseges es a csatlos kozott, de ez nem ok arra, hogy minket gyalazz, ragalmazz.
Klasszul leirtad, hogy Magyarország mindig azzal szövetkezett akivel közös érdekei voltak.
Minden ország ezt csinálja.
USA is Anglia is.
Lengyelország is.
Azt írod ti 1000 éve az angolszászok oldalán álltok.
Napóleoni háborúk idején is?
39 szeptember után az angolszász szövetségeseitek leginkább ökölrázással segítettek benneteket.
Majd ahogyan te szoktad mondani a szovjetekkel győztesként bevonultatok Berlinbe.
Azokkal az oroszokkal, akik ellen szerinted mindig rendületlenül harcoltatok.

Egy szövetségben akkor egyenrangú a két fel, ha egyforma az erejük. Egyébként soha.
Ha te azt gondolod, hogy a lengyel amerikai viszonyban a két ország érdekei egyforma súllyal jelennek meg, akkor idealista álmodozó vagy.
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
199
569
93
Német - EU oldal, USA - Nato oldal.

Szerintem nincs olyan, hogy német-eu oldal. Nincs önálló német oldal, hanem be vannak erősen tagozódva USA és általa létrehozott világrendbe. Eddig is ennek élvezték az előnyét exportorientált ország lévén, hogy tudtak kereskedni EU és globális szinten, mert az USA biztosította hozzá keret.
Milyen önálló geopolitikai oldal az ami a saját gazdaságának működésének energiaigényének a realitását letolja és büszkén szankciózza azt az angolszászokkal vagy mikor Joe Biden jelenti be, hogy az Északi Áramlat 2-nek lőttek. A politikai elitjük meg a demokrata párt stréber kis tagozata.
EU elődje ->EGK -> Szén és acél közösség is csak amerikai vezetés alatt tudott megvalósulni, nato védelem alatt jött lére. USA katonai és gazdasági ereje biztosította eddig, hogy Németország gazdasági nagyhatalom lehetett, piacokat az USA biztosította.
 
Status
Not open for further replies.