[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 093
113
A Zrínyi beszerzései 2016-tól indultak.
Megkockáztatom, hogy a használt Leclerceket választjuk akkor azok a megrendelésünktől számított 1-2 éven belül megérkeztek volna.
De amilyen szánalmas darabszámokat rendelgetünk a Merkava 4M is megérkezett volna 2-3 éven belül. Elég sok a szabad kapacitás a gyártásra arra felé.
Csak hát ugye a meg nem rendelt és ki nem fizetett cuccok általában nem szoktak megérkezni.
Pedig elvi síkon minden adott volt, hogy a Trump "nyugalmi éra" alatt beszerezük az eszközöket. Vagyis mi hibáztunk.




A 3,5 milliárd ausztrál dollár (kb. 2,5 milliárd USD) értékű megállapodás az Ausztrál Hadsereg harcképességét növeli a „Main Battle Tank Upgrade” LAND 907 2. fázis és a „Combat Engineering Vehicle” LAND 8160 1. fázis részeként.

Az ausztrál hadsereg legfeljebb 75 M1A2 SEPv3 Abrams harckocsit , 29 M1150-es támadójárművet, 17 M1074-es közös rohamhídjárművet és további 6 M88A2 páncélozott mentőjárművet kap.

Vagyis összesen 127 db (!) harcjármű, kerül beszerzésre, ebből 75 db Abrams.
Ha csak 6 milliós darab áron számolom a járműveket, és nem veszem ki az egyéb szupport költségeket, akkor kb. 2.2 milliárd dollár 75 db M1A2 Sep3.
Ez nagyjából 29 misis darab ár, ismeretlen csomagösszetétel mellet. Oksa.


:eek:
Mondjuk engem. Ugyanis ezeket kínálják eladásra!
Kb. azonnal vihetőek, van darabszám és a saját üzemeltetőjük minimum 2040-ig számol velük, miközben folyamatos fejlesztési csomagokat kínál.
Lásd régebbi hozzászólásomat.



Mondjuk azt belinkeltem neked, hogy Szingapúr 2014-ben 500 millióért vett volna 50 db Merkava 4M-et....
Az 10 misis ár. Kolumbia első szériákat kapott volna 4.5 misis darab áron.
De gondolom mi ilyen szarokért nem hajolunk le :rolleyes:
Szerintem tudod, hogy lehajolok bármi használhatóért, de a 2014-es árak ma már nem léteznek. Ha már Leopard 2-re építjük a haderőt, amíg lehet, ezzel is bővíteném, csak sokakkal ellentétben én nem gondolom végzetesnek a korábbi verziók beszerzését, mert a szupermondern azon felül jönne. De tiszta A5 flottával is ellehettünk volna, ha értelemes a darabszám. Ez így sajnos egy távoli jelképes dolog, hogy modern harckocsiállományunk legyen.

Én is elhibázottnak tartom, hogy mást imigyen nem szereztünk be, hiszen végig azon kardoskodtam, hogy legyen itt, hogy ne háborús helyzetben kelljen kapkodnunk ha kell bármi, ami akkor mindenki másnak is kell.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 051
113
Szerintem tudod, hogy lehajolok bármi használhatóért, de a 2014-es árak ma már nem léteznek.

Én tudom, hogy te lehajolsz ahogyan én is, meg még sokan. Azokon kellene ezt az egészet számon kérni akik ezt így levezényelték.
És oké, hogy MA nem érvényes a 2014-es ár, de a 2016-os Zrínyi kezdetekor az volt.
És ki ne találja nekem bárki, hogy 4-5 évre elosztva nem lehet kifizetni 50 db Merkavát vagy Leclercet ami kb. 500 misi lett volna!
A helyzet az, hogy fel sem merült bennük , hogy bármi értelmeset csináljanak, hogy a pénzünket jól költsék el.
A magyar honvédség és a hűtlen kezelés szinonímái egymásnak!
És ez nem most kezdődött, hanem akkor amikor:
1. betont öntöttünk a frissen nagyjavított Su-22-kbe.
2. amikor ócskavasként kivontuk a Gvozgyikát és a T-55AM-et.
3. Amikor ingyen adtunk Iraknak olyan T-72-eseket amiket pénzért vettünk.
4. Amikor a 90's évek árfolyamán 1.5 milliárd dollár értékű MIG-29 flottát hagytuk 10 év alatt tönkre menni a szabad ég alatt kanibalizálva
5. Amikor full megalapozatlanul, ma már bizonyítottan hiperkorrupcióval olyan Gripen A-t vettünk ami szarra se volt jó
6. Amikor ugyan ezen szerződésben C-vé gányoltattuk őket sok pénzért
7. Amikor a kelet-német ajándék MI-24-eket szállításkor már a földön összetörtük
8. Amikor utód nélkül vontuk ki az Iglát, mert az USA megkért rá
És kb. végtelenségig tudnám folytatni :mad:
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 846
35 419
113
Én tudom, hogy te lehajolsz ahogyan én is, meg még sokan. Azokon kellene ezt az egészet számon kérni akik ezt így levezényelték.
És oké, hogy MA nem érvényes a 2014-es ár, de a 2016-os Zrínyi kezdetekor az volt.
És ki ne találja nekem bárki, hogy 4-5 évre elosztva nem lehet kifizetni 50 db Merkavát vagy Leclercet ami kb. 500 misi lett volna!
A helyzet az, hogy fel sem merült bennük , hogy bármi értelmeset csináljanak, hogy a pénzünket jól költsék el.
A magyar honvédség és a hűtlen kezelés szinonímái egymásnak!
És ez nem most kezdődött, hanem akkor amikor:
1. betont öntöttünk a frissen nagyjavított Su-22-kbe.
2. amikor ócskavasként kivontuk a Gvozgyikát és a T-55AM-et.
3. Amikor ingyen adtunk Iraknak olyan T-72-eseket amiket pénzért vettünk.
4. Amikor a 90's évek árfolyamán 1.5 milliárd dollár értékű MIG-29 flottát hagytuk 10 év alatt tönkre menni a szabad ég alatt kanibalizálva
5. Amikor full megalapozatlanul, ma már bizonyítottan hiperkorrupcióval olyan Gripen A-t vettünk ami szarra se volt jó
6. Amikor ugyan ezen szerződésben C-vé gányoltattuk őket sok pénzért
7. Amikor a kelet-német ajándék MI-24-eket szállításkor már a földön összetörtük
8. Amikor utód nélkül vontuk ki az Iglát, mert az USA megkért rá
És kb. végtelenségig tudnám folytatni :mad:
Be kell vegyem a vérnyomáscsökkentő gyógyszeremet!!
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Én tudom, hogy te lehajolsz ahogyan én is, meg még sokan. Azokon kellene ezt az egészet számon kérni akik ezt így levezényelték.
És oké, hogy MA nem érvényes a 2014-es ár, de a 2016-os Zrínyi kezdetekor az volt.
És ki ne találja nekem bárki, hogy 4-5 évre elosztva nem lehet kifizetni 50 db Merkavát vagy Leclercet ami kb. 500 misi lett volna!
A helyzet az, hogy fel sem merült bennük , hogy bármi értelmeset csináljanak, hogy a pénzünket jól költsék el.
A magyar honvédség és a hűtlen kezelés szinonímái egymásnak!
És ez nem most kezdődött, hanem akkor amikor:
1. betont öntöttünk a frissen nagyjavított Su-22-kbe.
2. amikor ócskavasként kivontuk a Gvozgyikát és a T-55AM-et.
3. Amikor ingyen adtunk Iraknak olyan T-72-eseket amiket pénzért vettünk.
4. Amikor a 90's évek árfolyamán 1.5 milliárd dollár értékű MIG-29 flottát hagytuk 10 év alatt tönkre menni a szabad ég alatt kanibalizálva
5. Amikor full megalapozatlanul, ma már bizonyítottan hiperkorrupcióval olyan Gripen A-t vettünk ami szarra se volt jó
6. Amikor ugyan ezen szerződésben C-vé gányoltattuk őket sok pénzért
7. Amikor a kelet-német ajándék MI-24-eket szállításkor már a földön összetörtük
8. Amikor utód nélkül vontuk ki az Iglát, mert az USA megkért rá
És kb. végtelenségig tudnám folytatni :mad:
Ezek miatt amúgy 90 óta az összes hadügyminisztert és egy jó részéért a vezérkari főnököket is akasztani kellene, de amúgy a tárolásért felelős személyek (mert sok minden pénz kérdés, de ez hozzáállás kérdése) is akasztófa, a többiek bátorítására...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 051
113
Azélt kéldeztem, melt még mindig nem tudom eldönteni, hogy ez kamu hadelőfejlesztés vagy nem, csak a lealitás alakítja így.
Miélt nem hajolunk le ezekélt a lehetőségekélt? Miélt nem fontos az időtényező?
Mégis vannak kapacitások? Azélt nincsenek eszközeink, melt valaki nem nyitotta ki a pénztálcát?
Nagyon sok a kéldés, kevés a válasz.

Én úgy látom, hogy az elején ez egy ordas nagy kamunak indult, 2016-17-ben szar sem történt lényegében.
2018-tól megváltozott a helyzet, elkezdtünk kapálózni.
A kormány adott X pénzt, azzal, hogy költsön a sereg német cuccokra.
Amilyen infókat kaptam arról az egészről, egy percig nem merült fel az senkiben, hogy bármilyen más lehetőséget meg kellene vizsgálni.
Német lesz és kész, legyen beruházás, lehessen szallagot vágni, púposkodni ezeken a rendezvényeken stb....
Az, hogy mire van valójában szükség, milyen szervezeti koncepció mellet és mi a piacon a legjobb ár/érték arányú vétel, mi a biztpol megfontolás az föl se merült.

Persze aki akar cáfoljon meg tényekkel. Elfogadom, hogy tévedek, csak akkor mondják meg volt-e bármilyen kiválasztási /értékelési folyamat. Van-e ennek bármi nyoma stb.... Az én infóim ezzel ellentétesek. De hát ki tudja.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 093
113
Én tudom, hogy te lehajolsz ahogyan én is, meg még sokan. Azokon kellene ezt az egészet számon kérni akik ezt így levezényelték.
És oké, hogy MA nem érvényes a 2014-es ár, de a 2016-os Zrínyi kezdetekor az volt.
És ki ne találja nekem bárki, hogy 4-5 évre elosztva nem lehet kifizetni 50 db Merkavát vagy Leclercet ami kb. 500 misi lett volna!
A helyzet az, hogy fel sem merült bennük , hogy bármi értelmeset csináljanak, hogy a pénzünket jól költsék el.
A magyar honvédség és a hűtlen kezelés szinonímái egymásnak!
És ez nem most kezdődött, hanem akkor amikor:
1. betont öntöttünk a frissen nagyjavított Su-22-kbe.
2. amikor ócskavasként kivontuk a Gvozgyikát és a T-55AM-et.
3. Amikor ingyen adtunk Iraknak olyan T-72-eseket amiket pénzért vettünk.
4. Amikor a 90's évek árfolyamán 1.5 milliárd dollár értékű MIG-29 flottát hagytuk 10 év alatt tönkre menni a szabad ég alatt kanibalizálva
5. Amikor full megalapozatlanul, ma már bizonyítottan hiperkorrupcióval olyan Gripen A-t vettünk ami szarra se volt jó
6. Amikor ugyan ezen szerződésben C-vé gányoltattuk őket sok pénzért
7. Amikor a kelet-német ajándék MI-24-eket szállításkor már a földön összetörtük
8. Amikor utód nélkül vontuk ki az Iglát, mert az USA megkért rá
És kb. végtelenségig tudnám folytatni :mad:
Igen, maximálisan a teljes politikai és honvédelmi palettán kellene ezeket is számonkérni.

A haderőfejlesztési koncepciónk ami most a kérdés. Én kifejtettem azt is, hogy kiválónak tartom, hogy megcéloztunk minden téren egy első osztályú magot. A problémám, hogy csak ezt a magot tartjuk szem előtt és emellett a jelenünk 40 éves színvonal.

A másik baj pedig, a hosszú távú lehetséges nagyszerű előnyök mellett, hogy a mag erő is csak a hadiipari fejlesztéseink függvényében áll fel nagyon sokára. Tehát lényegében hadiipart fejlesztve várjuk a szarvihart haderőfejlesztés nélkül a jelenben. Szerencsejáték. Erő nélkül. Úgy meg nem sűrűn alakul jól.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 106
31 050
113
8. Amikor utód nélkül vontuk ki az Iglát, mert az USA megkért rá
Ebben sok igazság van-és sok hülyeség.....
Ezt a pontot emelem ki,mert ha valaki ügyeskezű netbűvész ki tudja keresni a 98-as C+D kiállitásra kivitt Rafael tornyos BMP modernizáció protó fényképét-nos a kiállitáson konkrétan Stinger MANPAD volt a tornyon.....Tervben volt véve a rendszeresitése.
Nem az USA,nem Soros,nem a finánctóke,de még csak nem is a pirézek tehetnek róla,hogy itt tartunk-ez bizony hazai szarrakat,hazudozás,felelőtlenség,saját magunk balfaxságának gyümölcse.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 051
113
A másik baj pedig, a hosszú távú lehetséges nagyszerű előnyök mellett, hogy a mag erő is csak a hadiipari fejlesztéseink függvényében áll fel nagyon sokára. Tehát lényegében hadiipart fejlesztve várjuk a szarvihart haderőfejlesztés nélkül a jelenben. Szerencsejáték. Erő nélkül. Úgy meg nem sűrűn alakul jól.

A II. VH-t azt konkrétan így szoptuk be. A Győri program is inkább gazdasági program volt, nem katonai. Gazdaságinak siker volt, csak éppen felszerelt hadsereg nélkül mentünk a VH-ba. Persze így is lehet csinálni. Nem azért van a történelem, hogy tanuljunk belőle....

És lehet azt mondani, hogy túldramatizálom, de ha megnézed a honvédeink általános felszerelését, még mindig a papír talpú bakancsok és biciklis honvédek a sárban világát éljük :(
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 051
113
Ebben sok igazság van-és sok hülyeség.....
Ezt a pontot emelem ki,mert ha valaki ügyeskezű netbűvész ki tudja keresni a 98-as C+D kiállitásra kivitt Rafael tornyos BMP modernizáció protó fényképét-nos a kiállitáson konkrétan Stinger MANPAD volt a tornyon.....Tervben volt véve a rendszeresitése.
Nem az USA,nem Soros,nem a finánctóke,de még csak nem is a pirézek tehetnek róla,hogy itt tartunk-ez bizony hazai szarrakat,hazudozás,felelőtlenség,saját magunk balfaxságának gyümölcse.

Konkrétan USA kérés volt. És akkor vettük a Mistralt mert az a jármáre szereltség miatt nehezebben tűnik el. Ennyibe néztek minket.
Az meg, hogy milyen protókkal kábították a népet senkit nem érdekel.
És igen, a Mistral beszerzés kellet, csak nem az Igla helyet!
Hanem a már sokkal korábban kivont Sztrella-1/10 helyet ;)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 106
31 050
113
Konkrétan USA kérés volt. És akkor vettük a Mistralt mert az a jármáre szereltség miatt nehezebben tűnik el. Ennyibe néztek minket.
Az meg, hogy milyen protókkal kábították a népet senkit nem érdekel.
És igen, a Mistral beszerzés kellet, csak nem az Igla helyet!
Hanem a már sokkal korábban kivont Sztrella-1/10 helyet ;)
Egy buta legenda.Iglaink üzemideje lejárt.Részben ellőttük öket,részben szétszerelve lettek.Ez utóbbhioz kaptunk USA pénztügyi támogatást.És ebből lett az amcsik akarták,hogy ne legyen MANPADunk hülye legendája.
A Mistral a szintén kiöregedett Sztrella-10 helyett jött,ez igaz.De a kiválasztási folyamatban bizony szerepelt a Stinger Humveere szerelt változata is,mi nem azt vállasztottuk-amcsik adták volna (drágább volt a motorizált torony miatt....viszont lehetett volna hozzá integrálni a Mistralt is,meg a Hellfiert is-persze plusz pénzért)
De a Stinger is tervbe volt véve rendszeresitésre.Mind a BMP modernizációhoz,mind gyalogbéka MANPAD variációban.Csak a kormányváltással ki lett dobva az egész program,ezért nem lett rendszeresitve-semmi köze hozzá az USA semmiféle kitalált rosszándékának.Kellett a pénz a Bokroscsomag látványelemeinek (mert alapvetően Orbán a csomaghoz bő 2 évig még tartotta magát) kivezetéséhez,meg a klientúraépitéshez.
Mondom,ez a mi saját hibánk,senki másé.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 093
113
A II. VH-t azt konkrétan így szoptuk be. A Győri program is inkább gazdasági program volt, nem katonai. Gazdaságinak siker volt, csak éppen felszerelt hadsereg nélkül mentünk a VH-ba. Persze így is lehet csinálni. Nem azért van a történelem, hogy tanuljunk belőle....

És lehet azt mondani, hogy túldramatizálom, de ha megnézed a honvédeink általános felszerelését, még mindig a papír talpú bakancsok és biciklis honvédek a sárban világát éljük :(
Sokunknak van sajnos párhuzam érzete és ezért félek, hogy a nagy globális forgatókönyv része vagyunk csak előre megírva.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 051
113
Ez utóbbhioz kaptunk USA pénztügyi támogatást.És ebből lett az amcsik akarták,hogy ne legyen MANPADunk hülye legendája.

Szerinted miért adtak pénzt? :rolleyes:
Ez nem legenda, ezt konkrétan kimondták. Azt, hogy a politikánk utólag mosdatta a banánköztársaságunkat az más téma.

Az amcsik adtak volna Stingert, de a rendszerébe betekintést nem . Abban is lett volna "hátsó ajtó" mint minden cuccukban.
A franciák transzparensek voltak a Mistrallal. Ezért lett az.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 106
31 050
113
Az amcsik adtak volna Stingert, de a rendszerébe betekintést nem
Nem lett volna benne hátsó ajtó-a karbantartási,felújitási technológiát nem adták volna,csak komolyabb üzlethez.Ennek ellenére tervbe volt véve a rendszeresités (és a javitó bázis is,csak az függőben lévő kérdés volt).
Sok a városi legenda,ami bizony csak legenda-ez is az.
Tanuljunk már meg egyszer végre szembenézni saját hülyeségeink iszonyával,ne akarjuk mindig másra kenni a saját szarunkat.
Enélkül soha nem tanulunk a hibáinkbol
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: wolfram and fip7

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 978
82 862
113
Én tudom, hogy te lehajolsz ahogyan én is, meg még sokan. Azokon kellene ezt az egészet számon kérni akik ezt így levezényelték.
És oké, hogy MA nem érvényes a 2014-es ár, de a 2016-os Zrínyi kezdetekor az volt.
És ki ne találja nekem bárki, hogy 4-5 évre elosztva nem lehet kifizetni 50 db Merkavát vagy Leclercet ami kb. 500 misi lett volna!
A helyzet az, hogy fel sem merült bennük , hogy bármi értelmeset csináljanak, hogy a pénzünket jól költsék el.
A magyar honvédség és a hűtlen kezelés szinonímái egymásnak!
És ez nem most kezdődött, hanem akkor amikor:
1. betont öntöttünk a frissen nagyjavított Su-22-kbe.
2. amikor ócskavasként kivontuk a Gvozgyikát és a T-55AM-et.
3. Amikor ingyen adtunk Iraknak olyan T-72-eseket amiket pénzért vettünk.
4. Amikor a 90's évek árfolyamán 1.5 milliárd dollár értékű MIG-29 flottát hagytuk 10 év alatt tönkre menni a szabad ég alatt kanibalizálva
5. Amikor full megalapozatlanul, ma már bizonyítottan hiperkorrupcióval olyan Gripen A-t vettünk ami szarra se volt jó
6. Amikor ugyan ezen szerződésben C-vé gányoltattuk őket sok pénzért
7. Amikor a kelet-német ajándék MI-24-eket szállításkor már a földön összetörtük
8. Amikor utód nélkül vontuk ki az Iglát, mert az USA megkért rá
És kb. végtelenségig tudnám folytatni :mad:
Amikor a nejem ki akart dobni valamit, ami "szerinte" már nem kellett, mindig azt kérdezem tőle, hogy hol van az utódja amivel majd kiváltja az adott tárgyat és minek rovására adott ki rá a pénzt? Általában sosincs azonnal utód, csak "majd lesz", így sok mindent nem hagytam neki kidobni, csak mert az apja va1gy az anyja azt mondta rá, hogy "régi" ...

Nem véletlenül a kedvenc itthon a gyerekeim körében a retro NDKs kenyérpirítónk ... :D

... és még a végtelenségig tudnám a sort folytatni ...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 093
113
És lehet azt mondani, hogy túldramatizálom, de ha megnézed a honvédeink általános felszerelését, még mindig a papír talpú bakancsok és biciklis honvédek a sárban világát éljük :(
Ja és ezért keresgélem a szemléletváltást. Mert ha szemléletet váltottunk, akkor egyszerűen a szétaprózott bizbasz költségvetések helyett veszünk egy gyártótól adott minőségben megrendelt felszerelést a haderőnek.

Kérdés, hogy politikai akarat van-e erre, mert ha igen, akkor szépen meg lehet keresni a pontot, ahol ez elakad még mindig és odabaszni a felelősnek.

Ha poltikai akarat nincs és a pénzt onnan adják, akkor a katonáknak kellene megkerülni az adott ponton ülő felelőst akinél ez elakad.

Ha mindketten akarják, de nincs értelmes hazai kapacitás, akkor keresni kell értelmes külföldi kapacitást. Ennyi.

Szemléletváltásnak abból kellene állnia, hogy csinálják. Most várjuk az első dózist IFV-ből meg PZH-ból, hozzá lesz első dózis ember, talán első dózis gyakorló felszereléssel.

Prototípus, prototípussal.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and hunemperor

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
Azélt kéldeztem, melt még mindig nem tudom eldönteni, hogy ez kamu hadelőfejlesztés vagy nem, csak a lealitás alakítja így.
Miélt nem hajolunk le ezekélt a lehetőségekélt? Miélt nem fontos az időtényező?
Mégis vannak kapacitások? Azélt nincsenek eszközeink, melt valaki nem nyitotta ki a pénztálcát?
Nagyon sok a kéldés, kevés a válasz.
Szelintem meg dobjuk le a padlóla a kis latlokat!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 978
82 862
113
Szerinted miért adtak pénzt? :rolleyes:
Ez nem legenda, ezt konkrétan kimondták. Azt, hogy a politikánk utólag mosdatta a banánköztársaságunkat az más téma.

Az amcsik adtak volna Stingert, de a rendszerébe betekintést nem . Abban is lett volna "hátsó ajtó" mint minden cuccukban.
A franciák transzparensek voltak a Mistrallal. Ezért lett az.
Mit mond erre egy politikus? Sose engedjétek legközelebb fipet betegállományba! :D
 
Status
Not open for further replies.