[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
A románok harcoló rendes kontingenst küldtek plusz a különlegeseket.
200 fő évi 2x rotálva bő egy évtizeden át.
Ok, de ez nem jelenti azt, hogy a román hadsereg lényegesen harcedzettebb lenne a magyarnál főleg úgyhogy 3 éve nekem egy erdélyi rokon aki szolgált román külszolgálatban azt mondta, hogy főleg az első pár évben gyakorlatilag ugyanazt a 600-800 főt rotálták, mivel az akkori román bérekhez képest jó pénzt fizettek és jó pár afganisztáni/iraki küldetésből az akkori Romániában el lehetett indítani egy önálló egzisztenciát, arról nem is beszélve, hogy hiába teljesítette valaki a román hadsereg külszolgálati követelményeit,ettől még jattolni kellett a megfelelő parancsnokoknak ha valaki beakart kerülni egy ilyen kontingensbe.
 
W

Wilson

Guest
Úgy kell neked, minek kezdesz a szőröstalúp Ronikkal?
Roni még (az 5 évvel ezelőtti Roni is) haditechnikai géniusz,volt hozzájuk képest, a kedvenc részem az volt amikor kórusban bizonygatták, hogy biza az akármilyen hegyikecske egységekkel megerősített román haderő pár nap alatt Hegyeshalomnál lenne , erre beraktam nekik pár akkori román cikket amelyben a román hadvezetés kénytelen volt elismerni, hogy az üzemanyag hiány valamint az elavult és nem megfelelően karbantartott haditechnika miatt gyakorlatilag a laktanyából történő kivonulás is nagyon komoly problémákat okoz és kb 15-20 TR-85-ös harckocsi az ami bevethető állapotban van és azokkal vesznek részt a különböző hadgyakorlatokon.

De persze derék turbó románjainknak ez nem okozott problémát és egyből arról kezdtek beszélni,hogy a román katona mennyire szívós és mennyire találékony, és dicső történelmük során számtalanszor bizonyították kivételes képességeiket.

De amikor közöltem velük,hogy ezeket a kivételes képességeiket mi is megtapasztaltuk amikor egészen Moldváig futottak amikor a német és magyar haderő 1916-ban tönkreverte őket és elfoglalta Bukarestet valamint megkérdeztem tőlük, hogy a derék román katonák üzemanyag és harcjárművek híján vajon vonattal, távolsági busszal vagy esetleg stoppal szeretnének eljutni Hegyeshalomig, akkor egyből én lettem az ázsiai barbár rablógyilkos hun ivadék amellyel szemben egyből felhozták a több ezer éve itt élünk dáko-román elméletet ami persze újabb magas labda volt amelyet vétek lett volna nem lecsapni ezért megosztottam velük az eredeti dáko-román eredetmítosz valós történetét, de az már sok volt nekik, páran egyből a csoport moderátoráért kezdtek sivalkodni és különféle nem szalonképes jelzőkkel illeték szerény személyemet, és bár addig jól szörakoztam akkor már meguntam a dolgot és békén hagytam a turbó románokat hadd fantáziáljanak tovább magukban nyugodtan.....:)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
A romulánokról annyit tudok csak "érdemben" hozzászólni hogy két éve mikor hatalmas szájkarate fotelcsata zajlott köztem és vagy 15 romulán között valamelyik online felületen (egy-két komment erejéig beszállt egy magyar is mellettem, de nem bírta a gyűrődést az a "gyáva sz@r" :D ) hogy "kinek lesz több F35 meg atomtengeralattjárója 2020-ban" és akkor "leszállt az égből" egy román (állítása szerint) katonatiszt a flottájuktól és leb.szta a sajátjait, hogy nincs 22 millió román csak kb. 15, a gazdaságuk szar, és ezek a beszerzendő eszközök, amit vízionálnak "esetleg 2060-ban", de leginkább sosem valósulnak meg, aztán azt, hogy Erdély az erdélyieké meg van ott vegyesházasság is és, hogy sok a sváb is de még az államfő Klaus se román az autonómia meg jár nekik. És itt jön a lényege, hogy felém azt kommunikálta, hogy a románok számos konfliktusban nemzetközi misszióban részt vettek, de nem az ottani mobilwc-ket őrizni, hanem harcoltak(!) kb. 200 román elesett a 17 év alatt rengeteg amerikai tudást és tapasztalatot szereztek és többszáz(!) ellenséget iktattak ki, tehát szagoltak puskaport velünk ellentétben (viszont ezt nem tudom, hogy tényleg így van-e)
Dehogy esett el 200

Irakban 6-7 ember veszteség után hazajöttem. 2006 tájt.

Afgánban kb 30 halottjuk volt.

Max ennyi sebesültjük lehetett.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
Mi Afganisztánba és Irakba újjáépítési és őrzési/kiképzési feladatokra küldtünk kontingenst plusz a különlegeseket.

A romànok harcoló kontingenst küldtek plusz a különlegeseket.
Ez így kicsit fèlreviszi azt aki nincs képben.

Elsőnek Kabulba szolnokiak mentek mint könnyű lövész század.

A PRT-k amik "èpítèsi" feladatra mentek, max a táborban èpítettek fedezéket.
Napi többszáz kilométert mentek, kis eldugott falvakba, megkérdeztèk a helyi elöljárókat mi kell.
Arra adtak pènzt.
Inkabb volt olyan mint egy hosszú járőrözés,csak ha attac volt, nem lehetett leállni harcolni.

Egri humint, láttam olyan Toyotát ami kb úgy volt szarrálőve mint a bengázi titkos katonai filmben.

Omlt, nem csak kikèpzett. Folyamatosan mentek a mentorált afgánokkal, jópár összecsapásban résztvève.

Volt masarban is kísérő szakasz.

Omlt helikopteresek is.
Ők sem csak a reptéren ültek.

Kaya kabulbreptèr kis rèszènek őrzése.

Különlegesek, elég sok akció, de az ő egyik fő feladatuk is az afgánok mentorálása volt.

Meg kitudja meg hány kisebb beó.

A mi 7 hallottunk meg a prt-ből volt.

2 tűzszerész elrobbantva pár héten belül.
2 konvolytámadásban. RPG vs Toyota.
2 felborult maxxpro.
1 szívroham.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 043
10 096
113
Ja, igen sajna lemondták a körforgó meg buszpályaudvar fejlesztést, pedig a körforgalombővítés nagyon kellene főleg, hogy nemsokára jön az M8 (úniós pénzből kötelező, a német selyemút Bajoro-ból összeköti az audi-mercedes-bmw gyárat) és azt összekötik az M7-el az addigra 2x kétsávossá fejlesztett 63-al.
Szerintem útépítésre nem hívunk le pénzt évek óta, az magyar állami pénzből történik majdnem mindig.
Talán egy-két határon átívelő projektet finanszíroznak csak szerintem az aktuális hét éves ciklusban.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Roni még (az 5 évvel ezelőtti Roni is) haditechnikai géniusz,volt hozzájuk képest, a kedvenc részem az volt amikor kórusban bizonygatták, hogy biza az akármilyen hegyikecske egységekkel megerősített román haderő pár nap alatt Hegyeshalomnál lenne , erre beraktam nekik pár akkori román cikket amelyben a román hadvezetés kénytelen volt elismerni, hogy az üzemanyag hiány valamint az elavult és nem megfelelően karbantartott haditechnika miatt gyakorlatilag a laktanyából történő kivonulás is nagyon komoly problémákat okoz és kb 15-20 TR-85-ös harckocsi az ami bevethető állapotban van és azokkal vesznek részt a különböző hadgyakorlatokon.

De persze derék turbó románjainknak ez nem okozott problémát és egyből arról kezdtek beszélni,hogy a román katona mennyire szívós és mennyire találékony, és dicső történelmük során számtalanszor bizonyították kivételes képességeiket.

De amikor közöltem velük,hogy ezeket a kivételes képességeiket mi is megtapasztaltuk amikor egészen Moldváig futottak amikor a német és magyar haderő 1916-ban tönkreverte őket és elfoglalta Bukarestet valamint megkérdeztem tőlük, hogy a derék román katonák üzemanyag és harcjárművek híján vajon vonattal, távolsági busszal vagy esetleg stoppal szeretnének eljutni Hegyeshalomig, akkor egyből én lettem az ázsiai barbár rablógyilkos hun ivadék amellyel szemben egyből felhozták a több ezer éve itt élünk dáko-román elméletet ami persze újabb magas labda volt amelyet vétek lett volna nem lecsapni ezért megosztottam velük az eredeti dáko-román eredetmítosz valós történetét, de az már sok volt nekik, páran egyből a csoport moderátoráért kezdtek sivalkodni és különféle nem szalonképes jelzőkkel illeték szerény személyemet, és bár addig jól szörakoztam akkor már meguntam a dolgot és békén hagytam a turbó románokat hadd fantáziáljanak tovább magukban nyugodtan.....:)
Óóó! Kolléga! :) tudtam, hogy jógyerek vagy! :) Én a román különleges erők hivatalos rövidítését a FOS magyar jelentését magyaráztam el nekik, meg a címerüket, amelyet magyar tervezett, és volt hogy szerbek írtak velük nagy egyetértésben, de nekik meg jeleztem, hogy a Nagyrománia az bizony mai szerbiai területeket is érintene szóval kár haverozniuk a románokkal.
Amúgy 2000-es években nem adtam nagy hangsúlyt ennek sőt a Marian Cozma ügy után székelyföldön "közös a problémánk" zászlókat lengetett a magyar és román szurkolótábor DE egyre sűrűbben kezdték feltenni a nacionalista lemezt indokolatlanul provokáló videók sorát és teszik fel azóta is, na meg a temető meggyalázása...érdekes hogy kapóra jön mindig valami politikai hullajelöltnek ott a "magyar-ügyet felfűteni" és így mindig életben tartják a saját bányász-származék nacionalistáikat. Én mindig normálisan próbáltam közeledni feléjük, de hasztalan.

Ja és egy Leopárdnak, ha erdőbe becsalják semmi esélye nincs a TR85 ellen! :D
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and Wilson

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Szerintem útépítésre nem hívunk le pénzt évek óta, az magyar állami pénzből történik majdnem mindig.
Talán egy-két határon átívelő projektet finanszíroznak csak szerintem az aktuális hét éves ciklusban.
Már készül a kivitelezés az európai úniós pályázati értesítő alapján kiértesítették levélben(!) a Fejér megyei érintett települések lakosait is...ez a beruházás (német selyem-út) a hadiiparra így a haderőfejlesztésre is komoly felpörgető hatást gyakorolhat.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 042
73 525
113

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
764
2 274
93
De ez az elofeltetele. Ha nincs kulturalt sportolasi lehetoseg akkor az sem sportol ami amugy akarna. Mit gondoltok, miert olnek az allamok milliokat a sportba? Viccbol?

nagymellény levesz,előzménynek utána olvas...nem irtam hogy nem fontos a sport,sőt.Lőtérek építése,harcművészetek,önvédelem oktatás segítése,még a sportcsarnokok építése,de a focipályákba ölt milliárdok még csak a magyar utánpotlást sem segítik,nemhogy amit itt leirtál...ha nem vagy tisztában az itthoni dolgokkal,nem gond,csak akkor olvass kérlek utána.Mert én a foci akadémiákba,focistadionokban nem látom a honvédelem elősegítését,csak a milliárdok egyik zsebből a másikba vándorlását.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
A cikk rémisztően elfogult, ez a pár kilométer vasút fejlesztés meglehetősen komoly beruházás.
Lehet, de az összeg is rémisztően nagy....
És alapvetően ez a stadion sztoriból indult, hogy valóban a stadionok visznek/vittek-e el annyi pénzt a büdzséből.... amire írtam ezt a hsz-t, hogy rengeteg azt árban jóval túlszárnyaló beruházás van amiről a többség nem is hallott és sokkal nagyobb volumenű.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Lehet, de az összeg is rémisztően nagy....
És alapvetően ez a stadion sztoriból indult, hogy valóban a stadionok visznek/vittek-e el annyi pénzt a büdzséből.... amire írtam ezt a hsz-t, hogy rengeteg azt árban jóval túlszárnyaló beruházás van amiről a többség nem is hallott és sokkal nagyobb volumenű.
Nem, csak akkor nagy, ha mezei vasúti beruházáshoz nézed. De gondolom nem foglalkozol a műszaki, beruházási részletekkel, úgyhogy mindegy is.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Nem, csak akkor nagy, ha mezei vasúti beruházáshoz nézed. De gondolom nem foglalkozol a műszaki, beruházási részletekkel, úgyhogy mindegy is.
Mindegy persze, még jó hogy kijön ebből a csekély összegből, csak nehogy veszteséges legyen... és amire hivatkozik, hogy Becsben miből mit építettek az smafu? Ők sem értettek hozzá?
 
  • Vicces
Reactions: Katica

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 863
27 410
113
Mindegy persze, még jó hogy kijön ebből a csekély összegből, csak nehogy veszteséges legyen... és amire hivatkozik, hogy Becsben miből mit építettek az smafu? Ők sem értettek hozzá?
Hát.. Az eredeti tervezett ár 3szorosa lett, a világ leghuzatosabb állomása. Ja, és a jegyautomaták. Új szoftverrel, mert hát a régit már kifizették egyszer, meg milyen már, h otthon is kinyomtathatod az online vett jegyedet. 3szoros sorbanállás, az automaták felében nem lehetett készpénzzel fizetni, ellenben ha a bankkártyád pin-kódjában volt 0, akkor kaptál egy hibaüzenetet, és nem tudtál jegyet venni. Halál komoly.