[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 952
38 211
113
Tudod, én is alapvetően így vagyok ezzel, de nehéz elmenni azon körülmény mellett, hogy miért pont most lett fontos az EU-nak ez? Így eléggé politikai nyomásgyakorlás szagú a dolog, de nem kifejezetten a korrupció felszámolására irányulóan.
Nem rég lett meg erre jogi lehetőség (bírósági ítélet) és még a választásokat is megvárták mielőtt léptek volna.
Én is már jóval hamarabb léptem volna a helyükben...sajnos k. lassan őrölnek a malmaik, mert alapvetően ez egy konszenzust preferáló politikai rendszer. Most is leveleznek, tárgyalgatnak és nem csak küldik az ukázt, mint annó Moszkvából tették. (Egyes fityiszesek szerteik a SZU-hoz hasonlítani az EU-t ami eléggé abszúrd!)
A végső pénzmegvonásról is Tanács fog dönteni, nem a bizottság - ők csak javasolnak. Ha Orbán félfasiszta haverjai nyernek az olaszoknál, akkor jó eséllyel nem is lesz megszavazva. Inkább megy tovább a tárgyalgatás...
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
De lopáshoz nagyon is! K. nem azért adják hogy tucatnyi fityiszesnél kössön ki a pénz nagy része. Nem csoda ha ebből elege van az EUnak, én is kurvára unom! Elég szégyen, hogy ezeket a Lölő-féle ingyen élőket az őket mozgató politikia elitet eltűri a magyar nép, sőt nagy része még tapsol is ehhez...de hát sajnos egy ilyen banánköztársaság lett Magyarország.
Kevesen voltatok/vagytok barátom.
 
  • Tetszik
Reactions: Katica and aquarell

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 748
5 876
113
Nem vagyok szakértöje a témának, csak lelkes amatör, de szerintem a probléma a 2 megközelítés együttes alkalmazávál lenne jól kezelhetö, csak ehhez a termelési profilt is meg kellene változtatni.
Én nagyon sürü csatornahálózatot hoznék létre, ami nem elsösorban az öntözést, hanem a legfelsö talajvíz szintjének a táplálását szolgálná. Pont az emlitett vízzáró réteg alá, hogy bejusson a víz. A gabonatáblák (és a mocsár) helyett pedig fákat telepítenék, amik így a talajvízböl szívnák fel a szükséges nedvességet. A talajban és a növényzetben tárolnám a vízet.
Tulajdonképpen a természetes növényzet - kis túlzással - egész Európában az erdö; ez alól még az Alföld sem kivétel, ott erdös sztyepp (pontosabban tatártölgyes-vadkörtés erdö).
Az erdö párologtatna - a zivatar-képzö tényezö - de közben árnyékolna is és a felszínre hulló csapadékból elöálló pára sem illanna el a lombtakarónak köszönhetöen. Így a cserje és pázsitszint vegetációja is gazdagabban búrjánozhatna.
Aki járt már Korzikán bizonyára megkóstolta a gesztenyelisztböl készült tésztákat, süteményeket, pékárút. A gesztenye hektáronként nagyobb mennyiségü tápértéket állít elö, mint bármely gabonaféleség. A gesztenye árnyékában gyümölcsfák, a cserjeszinten bogyós gyümölcsök termesztésére nyílna lehetöség. Erdökertes megoldás. A kifejlett gesztenyefák gyökere több 10 méterre nyúlik le, az évenkénti és évközi vízszint-különbségeket jól türné. Így a fák müködnének kvázi szivattyúként a magasabban fekvö területek problémájára választ adván.

A kellemetlen része a dolognak, hogy ez nem - vagy csak nagyon korlátozottan - gépesíthetö.

De persze ez az egész csak egy laikus okoskodása.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 952
38 211
113
Hmm..nem,a Fidesz nem.

Fidesz & Mi Hazánk a jövő.
Mi hasznák aztán mindennek a legalja! Ők pláne nem!

A probléma épp az hogy a fiden korlátlan hatalma és gazdasági ereje megakadályozza bármilyen értelmes alternatíva kialakulását.
Amint egy párt 10-15% közelébe ér rászállnak, ledarálják.

Ezért is maradunk "banánköztárasáság", ahogy egy szűk elit k. jó a többiek meg le vannak szarva. Társadalmi felzárkózás lehetősége minimális. Az ország jövőjét jelentős oktatás totál hátra van sorolva (nemaz EU dolga a tanárokat megfizetni!!!), az egészségügyre is alig költenek, színvonala romlik.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Mi hasznák aztán mindennek a legalja! Ők pláne nem!

A probléma épp az hogy a fiden korlátlan hatalma és gazdasági ereje megakadályozza bármilyen értelmes alternatíva kialakulását.
Amint egy párt 10-15% közelébe ér rászállnak, ledarálják.

Ezért is maradunk "banánköztárasáság", ahogy egy szűk elit k. jó a többiek meg le vannak szarva. Társadalmi felzárkózás lehetősége minimális. Az ország jövőjét jelentős oktatás totál hátra van sorolva (nemaz EU dolga a tanárokat megfizetni!!!), az egészségügyre is alig költenek, színvonala romlik.
Beszéled a hülyesegeidet.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Az ellenzék is egy kalap szar, de a Fidesz is az. Ez van.
Nem rég lett meg erre jogi lehetőség (bírósági ítélet) és még a választásokat is megvárták mielőtt léptek volna.
Én is már jóval hamarabb léptem volna a helyükben...sajnos k. lassan őrölnek a malmaik, mert alapvetően ez egy konszenzust preferáló politikai rendszer. Most is leveleznek, tárgyalgatnak és nem csak küldik az ukázt, mint annó Moszkvából tették. (Egyes fityiszesek szerteik a SZU-hoz hasonlítani az EU-t ami eléggé abszúrd!)
A végső pénzmegvonásról is Tanács fog dönteni, nem a bizottság - ők csak javasolnak. Ha Orbán félfasiszta haverjai nyernek az olaszoknál, akkor jó eséllyel nem is lesz megszavazva. Inkább megy tovább a tárgyalgatás...
Ezt én mindet értem, csak azt nem értem, hogyha az olaszoknál* és a románoknál omlanak össze hidak, ami a korrupció ékes példája, vagy éppen a Felvidéken és Máltán ölnek újságírókat a korrupció miatt, akkor miért a lengyeleket és minket sz*p@tnak a legjobban?
Azért, mert. Mert ez a politika. A többi meg baromság.
De írhatnék a kormányokon átívelő, nagyságrendileg nagyobb osztrák korrupcióról is. Róluk egyébként mindig az a mondás jut eszembe, amit egy ismerősöm mondott: "muskátli az ablakban, kislány a pincében".
És akkor még Bulgária fel se merült.

Szóval létező gyakorlat a kettősmérce.
Tuti tipp: ha a franciák, németek, osztrákok és svédek építenének itt mindent, úgy, hogy közben jó nagy hiteleket veszünk fel tőlük. Ez a biztos út. Az összes csap megnyíilik 110%-on fog folyni az ajró, még eu-s ügyészség se kell, legfeljebb szólunk az olasz maffiának, hogy itt is vegyék már át a dolgok irányítását, mint a tótoknál.

*A cikk '18-as, azóta volt még.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 952
38 211
113
Ezt én mindet értem, csak azt nem értem, hogyha az olaszoknál* és a románoknál omlanak össze hidak, ami a korrupció ékes példája, vagy éppen a Felvidéken és Máltán ölnek újságírókat a korrupció miatt, akkor miért a lengyeleket és minket sz*p@tnak a legjobban?
Azért, mert. Mert ez a politika. A többi meg baromság.
De írhatnék a kormányokon átívelő, nagyságrendileg nagyobb osztrák korrupcióról is. Róluk egyébként mindig az a mondás jut eszembe, amit egy ismerősöm mondott: "muskátli az ablakban, kislány a pincében".
És akkor még Bulgária fel se merült.

Szóval létező gyakorlat a kettősmérce.
Tuti tipp: ha a franciák, németek, osztrákok és svédek építenének itt mindent, úgy, hogy közben jó nagy hiteleket veszünk fel tőlük. Ez a biztos út. Az összes csap megnyíilik 110%-on fog folyni az ajró, még eu-s ügyészség se kell, legfeljebb szólunk az olasz maffiának, hogy itt is vegyék már át a dolgok irányítását, mint a tótoknál.

*A cikk '18-as, azóta volt még.
Egy országban sincs annyira központisítva a hatalom egyetlen ember és párt köré mint nálunk. Románoknál csuknak le vezető politikusak is, nálunk Polt Péter soha nem lát semmilyen problémát! K. sok mindenért lenne lehetne lecsukni fityiszeseket: Völner pl. hangfelvtelek voltak hogy pénzért osztja végrehajtói pozikat, még sem mondott le / mondatták le. Majd szépen elsikájják ezt is...

2010 előtti kormányok sem lettek elszámoltatva, kéz kezet most. Ez egy következmények nélküli ország.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Egy országban sincs annyira központisítva a hatalom egyetlen ember és párt köré mint nálunk. Románoknál csuknak le vezető politikusak is, nálunk Polt Péter soha nem lát semmilyen problémát! K. sok mindenért lenne lehetne lecsukni fityiszeseket: Völner pl. hangfelvtelek voltak hogy pénzért osztja végrehajtói pozikat, még sem mondott le / mondatták le. Majd szépen elsikájják ezt is...
Nem csak a románokról írtam.
Azért ez sem igaz, s nem akarom védeni a honi korrupciót, mert volt itt mengyi, simonka, boldog, schadl, völner. És még biztos vannak sokan mások is, akik kisebb halak voltak.
Csak azt tessék megérteni, hogy nem ez az oka az eu-s pénzek visszatartásának. Ez butaság, de legalább a honi média egy része gyakran lehozza.

Az eu-s ügyészséghez pont azért nem lehet/szabad csatlakozni, se ma, se holnap (legyen akkor bárki hatalmon), mert az politikai fegyverként használható. A gyanú árnyéka elég arra, hogy kicsnáljon embereket, választásokat döntsön el, s kit fog érdekelni, hogy 5-10 év után felmentik azt, aki ellen zajlott az eljárás...

Szerk.: Egyébként történt ezen a téren engedmény (sajnos). Maga polt mondta Bécsben, hogy "pótvádlóként" beléphet az eu-s ügyészség, ha úgy gondolja...
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Egyébként két román aranyköpés a közelmúltból:
"Romániában nincs korrupció. Csupán arról van szó, hogy – kulturális értelemben – másképp köszönnek meg valamit valakinek." - 2019, Románia miniszterelnöke. Szabadlábon. *Ehhez kapcsolódó: "...településfejlesztési pénzeket sikerült olyan korrupt módon elosztani és eltüntetni, hogy abban a politikusoktól kezdve egy ortodox pópáig mindenkinek szerepe van. A történetnek ott is az a végkövetkeztetése, hogy nincs semmi látnivaló, Románia így megy."
A töltőállomás az amerikai katonai bázis területén kívül található. Mondjuk hanyagság volt a részükről, mert talán nem eléggé ismert a kultúránk (az amerikaiak számára – szerk. megj.)” - 2021, Románia védelmi miniszetere. Ennek kapcsán egy szociológus védelmébe vette a minisztert, mivel ugye azt sugallta, hogy a lopás a román kultúra része; így vélekedett: "Sajnos nálunk nem genetikai úton terjed az az elv, hogy mindenki találja fel magát. Nagyon sok esetben a lopást – főleg, amikor a munkahely megrövidítéséről van szó – nem lopásnak tekintik, hanem annak, hogy valaki feltalálja magát"

*Utólag szerkesztettem bele.
 
  • Tetszik
Reactions: Kiebra and sisimoto

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Egy országban sincs annyira központisítva a hatalom egyetlen ember és párt köré mint nálunk. Románoknál csuknak le vezető politikusak is, nálunk Polt Péter soha nem lát semmilyen problémát! K. sok mindenért lenne lehetne lecsukni fityiszeseket: Völner pl. hangfelvtelek voltak hogy pénzért osztja végrehajtói pozikat, még sem mondott le / mondatták le. Majd szépen elsikájják ezt is...

2010 előtti kormányok sem lettek elszámoltatva, kéz kezet most. Ez egy következmények nélküli ország.
Ennek ellenére folyamatosan nyeri a Fidesz a választásokat. Ennyi hülye lenne? És csak TI lennetek minden ismeret birtokaban? Vagy csak az embereknek elege van a másik oldalbol és hadovalhattok össze-vissza amit akartok meg ezt is jobbnak látják mint a te valasztottaidat? Hozzá teszem az óriási lopasok ellenére azért szépen fejlődik az ország. Igen tudom oktatás, egészségügy........ blablabla.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 170
10 664
113
Nem vagyok szakértöje a témának, csak lelkes amatör, de szerintem a probléma a 2 megközelítés együttes alkalmazávál lenne jól kezelhetö, csak ehhez a termelési profilt is meg kellene változtatni.
Én nagyon sürü csatornahálózatot hoznék létre, ami nem elsösorban az öntözést, hanem a legfelsö talajvíz szintjének a táplálását szolgálná. Pont az emlitett vízzáró réteg alá, hogy bejusson a víz. A gabonatáblák (és a mocsár) helyett pedig fákat telepítenék, amik így a talajvízböl szívnák fel a szükséges nedvességet. A talajban és a növényzetben tárolnám a vízet.
Tulajdonképpen a természetes növényzet - kis túlzással - egész Európában az erdö; ez alól még az Alföld sem kivétel, ott erdös sztyepp (pontosabban tatártölgyes-vadkörtés erdö).
Az erdö párologtatna - a zivatar-képzö tényezö - de közben árnyékolna is és a felszínre hulló csapadékból elöálló pára sem illanna el a lombtakarónak köszönhetöen. Így a cserje és pázsitszint vegetációja is gazdagabban búrjánozhatna.
Aki járt már Korzikán bizonyára megkóstolta a gesztenyelisztböl készült tésztákat, süteményeket, pékárút. A gesztenye hektáronként nagyobb mennyiségü tápértéket állít elö, mint bármely gabonaféleség. A gesztenye árnyékában gyümölcsfák, a cserjeszinten bogyós gyümölcsök termesztésére nyílna lehetöség. Erdökertes megoldás. A kifejlett gesztenyefák gyökere több 10 méterre nyúlik le, az évenkénti és évközi vízszint-különbségeket jól türné. Így a fák müködnének kvázi szivattyúként a magasabban fekvö területek problémájára választ adván.

A kellemetlen része a dolognak, hogy ez nem - vagy csak nagyon korlátozottan - gépesíthetö.

De persze ez az egész csak egy laikus okoskodása.
Jól látod, hogy a vizet a talajban és a növényzetben kell-ene "tárolni", vagy inkább hagyni, hogy ott maradjon.
Ehhez két dolog kell,
1. a csapadékot ne vezessék el, mint belvizet, tehát le tudjon szivárogni a mélyebb rétegekbe.
2. állandó növénytakarás legyen 365/365 amely folyamatosan építi a humusz réteget, a fő vízmegtartót, több más előny mellett.
Ahhoz, hogy ezek megvalósuljanak, abba KELL hagyni a szántást!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 952
38 211
113
Bobó

Magyarországot és Lengyelországot történelmi barátság, mi több, szövetség köti össze – ami azt jelenti, hogy nemcsak támogattuk, de segítettük is egymást a nehéz időkben.

Most, amikor háború zajlik mindkettőnk szomszédságában, fokozottan támaszkodunk erre az évszázados szövetségre, arra összpontosítva, ami összeköt minket.

Két külön országról beszélünk, tehát óhatatlanul is mások a prioritásaink, közös érdekeink és értékeink azonban kijelölik az együttműködés útját, melynek mentén a Visegrádi Négyek is tovább erősítheti együttműködését.

Hasznos és előremutató egyeztetést folytattunk Mariusz Blaszczak lengyel nemzetvédelmi miniszter úrral, akivel – egyebek mellett – megvitattuk tapasztalatainkat a haderőfejlesztés ter én is.
Csodálom, hogy szóba állnak vele - nem túl jó a viszony az utóbbi időben...
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: hete and bel

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 476
93 550
113
Status
Not open for further replies.