[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
De teljesen igazad van. A legnagyobb probléma, hogy egy megyei néplapot olvasó ember, aki az MTV-t nézi meg TV2 elbutító táncikás, győzikés faszttudja milyen szarjai, és a Kossuth Rádiót hallgatja, oda nem elég a választás előtt 2x lemenni 5 röplappal.
:eek::eek::eek:

Szerintem itt már nincs más remény.... Nyomtassátok ki az internetet, mint legutóbb, és vigyétek le a sok sötét parasztnak vidékre. :rolleyes:
És ezek a Kelepisti féle lángelmék (velünk élő SZDSZ) komolyan nem értik, hogy miért veszítenek el minden választást XD Ekkora hülyéket bazd+ :D:D:D
Üdvözöl a vidék ;) Bár még várom a lajtos kocsit, hogy meghozza az internetem :D:D:D
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 112
2 945
113
Ezt nagyon rosszul tudod!
Schiffer konkrétan és finoman le "nem hazafi"-zta az ilyeneket. Ez az ő szájából konkrétan az elcsépelt "hazaáruló" szófordulat szinonímája.
És a háttérről Schiffer saját "tollából".

Az MMM kaphatott pénzt külföldről. De hogy ezt a pártok nem használhatták fel ezt kampánycélokra, az teljesen nyilvánvaló. Márpedig felhasználták, mivel maga Márki-Zay nyilatkozta ezt.

A probléma a nemzetbiztonsági vonzat. És ha ez neked nem nyilvánvaló, akkor miről beszélünk?
Gondold végig! Hogyha Schiffer is igen komoly nemzetbiztonsági problémát lát.... Akkor te miért nem?
De fordítsuk meg. Mit szóltál volna, ha mondjuk a Polgári körök (mittomén, hogy léteznek-e még) mondjuk 2021 január és 2022 március között 10Mrd HUF összeget kaptak volna a Kínai Kultúrális Szövetségtől - hozomra. Majd ebből narancssárga plakátokat, meg kampányrendezvény szervezőket fizettek volna a Fidesz kampányához. Szerinted ez nem lenne probléma?

A kínai kultúrális szövetséget mi támogatjuk közpénzből!

És nem látok nagyobb problémát mint a Simicska vagy mvm "elvesztette közpénz jellegét" tamogatásokban.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
@Halfdan :
1989. évi XXXIII. törvény:

IV. fejezet​

A párt vagyona és gazdálkodása​

4. § * (1) * A párt vagyona a tagok által fizetett díjakból, a központi költségvetésből juttatott támogatásból, a párt országgyűlési képviselőcsoportja által az országgyűlési képviselőcsoport működési feltételeit biztosító költségvetési kiadási előirányzat terhére nyújtott támogatásból, az állam által az 5. § alapján ingyenesen átadott ingatlanokból, magyar állampolgár természetes személyek vagyoni hozzájárulásaiból, végintézkedés alapján természetes személyek hagyatékából, a pártnak a 6. §-ban meghatározott gazdasági-vállalkozási tevékenységéből, illetve a párt által alapított egyszemélyes korlátolt felelősségű társaság adózott nyereségéből képződik.

(2) A párt részére - az (1) bekezdésben foglalt kivételektől eltekintve - jogi személy, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet vagyoni hozzájárulást nem adhat, a párt jogi személytől, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezettől vagyoni hozzájárulást nem fogadhat el.

(3) A párt vagyoni hozzájárulást más államtól nem fogadhat el. A párt külföldi szervezettől - jogi státusától függetlenül - és nem magyar állampolgár természetes személytől vagyoni hozzájárulást nem fogadhat el. A párt névtelen adományt nem fogadhat el; az ilyen adományt be kell fizetni a 8. § (1) bekezdésében meghatározott alapítvány céljaira.

(4) Az a párt, amely a (2) és (3) bekezdésben foglalt szabályt megsértve vagyoni hozzájárulást fogadott el, köteles annak értékét - az Állami Számvevőszék felhívására - tizenöt napon belül a központi költségvetésnek befizetni. Késedelem esetén a tartozást adók módjára kell behajtani. A párt központi költségvetésből juttatott támogatását az elfogadott vagyoni hozzájárulás értékét kitevő összeggel csökkenteni kell.

(5) Ha a párt részére a vagyoni hozzájárulást nem pénzben nyújtották, köteles annak értékeléséről (értékének meghatározásáról) gondoskodni. Ha a párt a (2) és (3) bekezdésben foglalt szabályt megsértve tiltott, nem pénzbeli hozzájárulást fogadott el, annak értékét az Állami Számvevőszék állapítja meg.

Na ezért fog megállni a sikkasztás tényállása.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A kínai kultúrális szövetséget mi támogatjuk közpénzből!

És nem látok nagyobb problémát mint a Simicska vagy mvm "elvesztette közpénz jellegét" tamogatásokban.
A Kínai Kúltúrális Szövetséget én magam alkottam meg a billentyűzet felett. Ezzel az erővel írhattam volna a Kínai Akupunktúra Baráti Társaságot is.

Mit nem értesz azalatt, hogy a pártfinanszírozási törvényt nem véletlenül írták meg úgy, ahogy. Hangsúlyozom, hogy 1989-es törvényről van szó!
Az "elvesztette közpénz jellegét", az egy köztörvényes ügy. A másik meg Nemzetbiztonsági.
Még egyszer mondom. Ha nekem nem hiszel, akkor kérdezd meg erről azt a Schiffert, aki Amerikában tanult, vagy azt a Vonát, aki ellen a Fidesz ilyen olyan módon kijátszotta a "buzikártyát", amivel végül végleg kiírták a pártpolitikából.
 
  • Vicces
Reactions: Halfdan

kw3v865

Well-Known Member
2022. április 11.
269
821
93
  • Tetszik
Reactions: Ember

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 310
14 054
113
Viszanéztem e topik 1907-ik oldalára és 2022.02.22-én ( ;) ) volt a bejelentés, hogy csapatok lesznek kuldve a határra:

"...a Magyar Honvédség csapatait mozgósítja a keleti országrészbe"​


 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 827
113
Egy nagyon széles társadalalmi csoportból álló teljesen heterogén és félig-meddig szervezetlen tömeg, amelynek elege van, a lopásból, hazuodzásból, Mészáros Lőrinczekből, Tiborczokból, Szalay-Bobroékból, az urizálásból, az új tőkésrétegből amit a nyakukra hozot az uram-bátyám társaság. Azokból, akik látják, hogy az oktatás, egészségügy és fontos dolgok csak rohadak egy évtizede, miközen néhány család zsírosra keresi magát a Fidesz regnálása alatt. Látni kell a diáktüntetéseken, tanártüntetéseken a szülöek, hogy a keresztény-konzervatív családoktól, egésze a vérfidesz ellenes tényleg veszett balolaliakiig ott vannak az emberek. Ami még érdekes volt, sok cigány származási ember is ott van, és mellett epedig jómódú és felsőfokú végzettségű magyar(fehér) származású emberekkel. Nagyon széles a paletta, amit az tart jelenleg össze, hogy elég volt... Az, hogy innne hogy jön létre egy kormányzásra képes társaság, és mit tundának elérni azt nem tudom, de a demokrácia nagy csodája éppen ebben rejlik, a dinasztikus formációval szemben, akik magukat már-már kiválasztottaknak hiszik, hogy Ők vezetik el az adott országot (itt pld. hazánkat) a megfelelő úton.
Egy szaktüntetés nem a nyomorék ellenzéki szemléletek szüleménye, a saját igényük amire ráültök. Undorító ahogy rátapad egyből a mocsok.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 530
113
Neked is ajánlom a Partizán (ugye nem fideszpropaganda?) pódiumbeszélgetését arról, h miért tűnik el az mszp.

De még csak azt sem mondom, h ez hazai specifikum, nem, pl Clinton is ezért veszített Trumppal szemben, nem csak, h nem tudott a vidéki, alacsony keresetű, alacsony iskolázottságú emberekhez szólni, hanem mélyen le is nézte őket. Csak hát az van, h még mindig ők a többség, és általános választójog van, sőt, az ő szavazatuk is pont annyit ér, mint NoÁré vagy Fleck Zoltáné.
Az igazság az, hogy teljesen mindegy, hogy Trump, vagy Orbán vonatkozásában, de a látható, hogy még mindig az emberek a metropoliszok felé áramlanak, és ahogy "városiasodnak", ami egyébként eléggé káros dolog, úgy éppen ez a szavazótábor tünik el. Ott meglátják a multkulti áldásos, és rossz oldalait is. Én szoktam nézni, hallgatni a Partizán adásait, az MSZP-nek már régen el kellett tünnie. A munkások és parasztok pártja már nem létezik, ahogy a munkás és a paraszt sem. A kékgalléros szakszervetetes régi szavazóbázis már évek óta a múlté volt. Az alacsony iskolázottságú embereket nem lenézni, kell hanem tájékoztatni. Nos ez nem megy, hiszen a városokban élő érelmiség (a falvakról már írtam előzőekben), nem érti és nem is fog szavazóbázist elindítani egy faluban. Ameddig nem vezetik rá ezeket az embereket, hogy nem elég az, hogy nem lett roszabb a sorsuk, hanem, hogy sokkal jobb lehetne mint ahogy most élnek, ha nem fideszes feudalizmus alatt élnének, addig nem lehet a fidesz kisközségi tömegbázist megingatni. Ugyanakkor ezt nehéz megtenni éppen a fentebb leírtak miatt a községekben falvakban, ahol a legjobban függenek az állami támogatástól, a NER-es kiskirályoktól, mert nem veszik át a terményt, nem lesz a községben iskola, óvoda, vagy orvos urambocsá posta.
Ugyanakkor ez nálunk is változni fog, ahogy a világon mindenhol. Ahogy Trump és a ottani konzervítívok problémája is, hogy a városi embereket megszólítsák úgy itt is azonos a probléma. Ezért veszít a fidesz bp-n. Itt nem elég brüsszelezni, meg sorosozni, itt látják az emberek, hogy a kínai, meg az arab nem az Ő munkáját veszel, hane speciel ott kell vásárolni náluk, meg ennie, mert nincs elég pénze normális üzletekben vásárolni.. és nem erőszakolják a kínaiak a gyerekeit sem, a török kebabos meg tök rendes fazon és ad a gyerekének egy baklavát mindig, tehát itt nehéz ezeket a sztereotípiákat előzni...
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 112
2 945
113
@Halfdan :
1989. évi XXXIII. törvény:

IV. fejezet​

A párt vagyona és gazdálkodása​

4. § * (1) * A párt vagyona a tagok által fizetett díjakból, a központi költségvetésből juttatott támogatásból, a párt országgyűlési képviselőcsoportja által az országgyűlési képviselőcsoport működési feltételeit biztosító költségvetési kiadási előirányzat terhére nyújtott támogatásból, az állam által az 5. § alapján ingyenesen átadott ingatlanokból, magyar állampolgár természetes személyek vagyoni hozzájárulásaiból, végintézkedés alapján természetes személyek hagyatékából, a pártnak a 6. §-ban meghatározott gazdasági-vállalkozási tevékenységéből, illetve a párt által alapított egyszemélyes korlátolt felelősségű társaság adózott nyereségéből képződik.

(2) A párt részére - az (1) bekezdésben foglalt kivételektől eltekintve - jogi személy, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet vagyoni hozzájárulást nem adhat, a párt jogi személytől, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezettől vagyoni hozzájárulást nem fogadhat el.

(3) A párt vagyoni hozzájárulást más államtól nem fogadhat el. A párt külföldi szervezettől - jogi státusától függetlenül - és nem magyar állampolgár természetes személytől vagyoni hozzájárulást nem fogadhat el. A párt névtelen adományt nem fogadhat el; az ilyen adományt be kell fizetni a 8. § (1) bekezdésében meghatározott alapítvány céljaira.

(4) Az a párt, amely a (2) és (3) bekezdésben foglalt szabályt megsértve vagyoni hozzájárulást fogadott el, köteles annak értékét - az Állami Számvevőszék felhívására - tizenöt napon belül a központi költségvetésnek befizetni. Késedelem esetén a tartozást adók módjára kell behajtani. A párt központi költségvetésből juttatott támogatását az elfogadott vagyoni hozzájárulás értékét kitevő összeggel csökkenteni kell.

(5) Ha a párt részére a vagyoni hozzájárulást nem pénzben nyújtották, köteles annak értékeléséről (értékének meghatározásáról) gondoskodni. Ha a párt a (2) és (3) bekezdésben foglalt szabályt megsértve tiltott, nem pénzbeli hozzájárulást fogadott el, annak értékét az Állami Számvevőszék állapítja meg.

Na ezért fog megállni a sikkasztás tényállása.

Pont ezért írtam, lehet azt sem néztek meg, milyen pénzt mire költhetnek. Sikkasztast nem hiszem inkabb a tiltott partfinanszírozas a jobbik mintajara, pont Schiffer írta h jogilag valszeg megáll: "Az Action for Democracy által nyújtott kampánytámogatás valószínűleg nem sértette a hatályos magyar jogszabályokat. Mégpedig azért nem, mert a magyar kampányfinanszírozási szabályozáson nem kiskapu nyílik, hanem egyenesen egy ólajtó"
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 707
113
Ha Te a szavazótáborodat parasztozod, az egy dolog. Én nem ezt írtam le. A szavazótábor nagy része vidéki, községekben falvakban élő alacsonyan iskolázott, ember. Van 1--2 százezres rétege a szavazóknak felsőfokú végzettségű is, hiszen vannak, akik ideologiai alapon, van akik, inkább Ők mint mások, aztán vannak a megélhetési fideszesek (akik ilyen-olyan gazdasági függésben lévő társaságokban stb.dolgoznak stb.). A nagy része a szavazótábornak azonban a szociológiai kutatások szerint nem ez a réteg.
Akkor magyarázd már meg, hogy a te felfogásodban mégis hogy lehetséges, hogy a diplomás, művelt, tájékozott ellenzéki szavazók hogyan vonulhatnak az utcán "fasszopó orbán", "bajszos szar", "orbán egy geci" táblákkal?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 827
113
Tegnap Márky-Zaj a Mandineren egy cikkben már fenygette Orbánt, de mára leszedték a cikket úgy látom. Legalábbis az éjjel még láttam a cikket csak nem volt időm elolvasni. Lehet még nem jutott odáig a 'forradalom', hogy a nyílt fenyegetés mezsgyéréje lépjen ilyen szinten.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and cirqle

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
384
2 622
93
Egy nagyon széles társadalalmi csoportból álló teljesen heterogén és félig-meddig szervezetlen tömeg, amelynek elege van, a lopásból, hazuodzásból, Mészáros Lőrinczekből, Tiborczokból, Szalay-Bobroékból, az urizálásból, az új tőkésrétegből amit a nyakukra hozot az uram-bátyám társaság. Azokból, akik látják, hogy az oktatás, egészségügy és fontos dolgok csak rohadak egy évtizede, miközen néhány család zsírosra keresi magát a Fidesz regnálása alatt.

Azt gondolom, hiba az általad említett heterogén társadalmi réteget ellenzéknek tekinteni. Vegyünk egy konkrét példát: engem.

Alapvetően mérsékelt baloldali szavazónak tartottam magam 10 éve. Véleményem, értékrendem azóta nem változott alapjaiban, mégis, ma inkább jobbközép szavazónak minősítenének.

Értelmiségiként az utolsó két választáson a Fideszre szavaztam (előtte nem).

Negatívumok:
  • korrupció, lopás, hazudozás
  • prioritások nem mindig tetszenek (ls. stadion, bár látom az értelmes gondolatot is mögötte)
  • média legyalulása, ellenzék ellehetetlenítése
  • rossz döntések
    • egészségügy, tanárok
    • tűzoltók, rendőrök (aki 20 évig az életét kockáztatja értem, kapjon korkedvezményes nyugdíjat)
Pozitívumok:
  • konzisztens, hozzám közel álló értékrend (óvodában gender oktatás? ne már)
  • relatíve szigorú költségvetési hozzáállás
  • időnként kifejezetten intelligens döntések fontos ügyekben
    • kerítés, migránsok kezelése
    • ukrajnai háború (semmi keresnivalónk benne)
    • szankciók elfogadásának módja (ami nekünk fontos, azt nem engedjük)
    • keleti nyitás (a kapcsolatok építése jó, ha nem cél a már meglévő kapcsolatok rombolása)
    • beruházások támogatása
Hozzá kell tennem, elkötelezett EU párti vagyok. Pontosabban, elkötelezett korábbi EU párti, a mostani vezetést nem tudom elfogadni.

Amit nagyon nem szeretek, amikor megpróbálják lenyomni a torkomon az 1%-os kisebbségek legvadabb igényeit is.

Namost, a fentiekből kiindulva kire kellene nekem szavaznom? Jobban zavar-e a korrupció, mint az, hogy gyerekeknek mesélnek a nemváltásról. Inkább legyen korrupció. Arról nem is beszélve, hogy gyermekien naív azt hinni, hogy bármely más hatalommal rendelkező társaság kevésbé lenne korrupt.

Visszatérve a kiindulóponthoz. Csak az elvakultak hiszik azt, hogy minden, amit a Fidesz csinál jó, vagy minden, amit a Fidesz csinál rossz. Minden önállóan gondolkozó ember tud mondani pozitív és negatív dolgokat. Ettől lesz nagyon heterogén ez a réteg. Különböző emberek pozitív/negatív pontjai nem fedik egymást, ezért nincs olyan közös platform, amelyen állva egyértelműen ki lehetne mondani, hogy a Fidesz rossz. Nincs mire építeni a kormányváltó szándékot.

Amit Orbán nagyon ügyesen felismert az az, hogy el kell felejteni a jobb és a baloldalt. Egy keveréket kell adni az embereknek, amely átlagban a legjobb eredményt hozza ki.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Pont ezért írtam, lehet azt sem néztek meg, milyen pénzt mire költhetnek. Sikkasztast nem hiszem inkabb a tiltott partfinanszírozas a jobbik mintajara, pont Schiffer írta h jogilag valszeg megáll: "Az Action for Democracy által nyújtott kampánytámogatás valószínűleg nem sértette a hatályos magyar jogszabályokat. Mégpedig azért nem, mert a magyar kampányfinanszírozási szabályozáson nem kiskapu nyílik, hanem egyenesen egy ólajtó"
A probléma a 15 napos elmulasztott befizetésel van!

Ez a "Nem nézték meg, hogy milyen pénzt mire költhetnek" meg....
Na hagyjuk már! o_O
Erre külön ember van minden pártban. Egy pártfinanszírozás nem egy Mókus örs örsi pénztára!
Ahol Icuka néni - Ferike anyukája -, a hónap végéig kölcsön veszi a rezsire....
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
Jól van!
Ha jobban megerölteted magad, akkor sem tudtál volna ennél egy fikarcnyibban sem tájékozatlanabb, demagógabb, ellenzéki vereségmagyarzóbb, és "kenjük másra a felelősséget" kommentet összehozni.
Értesítenélek, az idei választások eredményéről:
Fidesz/KDNP : 3.060.706 szavazat, 54,13%
Ellenzéki tömörülés: 1.947.331 szavazat, 34,44%
Mi Hazánk: 332.487 szavazat, 5,88%
/Forrás azért a wiki, mert ott könnyen elérhető és egyben van./
Rámutatnál arra az abszolút értékre, amelyik szerint az Ellenzék győzött? Még ha a Mi Hazánkot is hozzásorolod, akkor sem jön ki a matek. Pedig, addig ne nagyon állj fél lábon, amíg Torockaiék koalícióra lépnek a baloldali ellenzékkel.

Nekem ég a pofámról a bőr, amikor egy ellenzéki érzületű ember előjön egy ilyen dumával:



1,5M monolit tömbről beszélsz! Az ugye megvan, hogy idén az összes megyeszékhelyet IS elvitte a Fidesz?
Tovább van egy olyan probléma, hogy mindig arra hivatkozik az ellenzék, hogy az idős emberek (mert ugye az életkorral konzervatívabbakká válik mindenki) meg a nyugdíjasok nyerték meg a Fidesznek a választás. Viszont ennek van egy olyan problémája, hogy pont ezek a szavazók, amelyek folyamatosan fogynak (természetes elhalálozással). Ennek tükrében egy Covid járvány utáni szavazást nagyon nem nekik kellett volna megnyerni, nem?
'Oszt nézd meg hogy jártunk!
De teljesen igazad van. A legnagyobb probléma, hogy egy megyei néplapot olvasó ember, aki az MTV-t nézi meg TV2 elbutító táncikás, győzikés faszttudja milyen szarjai, és a Kossuth Rádiót hallgatja, oda nem elég a választás előtt 2x lemenni 5 röplappal.

Azt vágod, hogy a települések 70 százalékában független a polgármester? Ez főleg a kis falvakban igaz ahol szerinted a Fideszes polgi zsarolja a tanítót a szolgálati lakással. Az a baj az ellenzékkel, hogy egy párhuzamos valóságban él. Ha a problémát nem érti, hogyan adhatna rá választ? Sok hibája van a Fidesznek, de abban nagyon jók, hogy legalább érzékelik a társadalmat mozgató problémákat, és ad rá valamilyen választ. Lehet rossz választ ad de legalább képes megérteni a problémát. Majd ha ide eljut az ellenzék is talán lesz valami esélye. Én szorítok nekik… bár elnézve azt az intellektuális gödröt nem sok esélyt látok rá. Mikor hónapok óta a legnagyobb teljesítmény az LMBTQ frakció megalakítás ott azért vannak gondok. Nem az MTV meg a megyei lap miatt nem szavaznak rájuk az emberek de ezt ők soha nem fogják belátni…
A parlamenti ellenzéket a fidesz tartja életben.Pont azért,hogy ne legyen valódi,rendszerellenes ellenzék.
Jobb meg baloldal? Nincs.Duma,prop..Az elvileg inlibetalis fikusz neoloberslis társadalompolitikát folytat a néppel szemben.... .
 
  • Vicces
Reactions: Pogány and cirqle

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A parlamenti ellenzéket a fidesz tartja életben.Pont azért,hogy ne legyen valódi,rendszerellenes ellenzék.
Jobb meg baloldal? Nincs.Duma,prop..Az elvileg inlibetalis fikusz neoloberslis társadalompolitikát folytat a néppel szemben.... .
...csak erről a "néppel szemben"-ről a nép nem tud! És a népnek 12 éve nem esik le. Hiába győzködték 4x is.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and Pogány

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 809
113
Ez faszsag. Csak a hitel részét nem akartuk felvenni, viszont a mai háborús 1x%-os magyar állampapírhozamnál ökörség lenne nem felvenni egy negyed akkora kamatozásút.

Szal a vissza nem fizetendő részt mindig is kértük, de politikai zsarolási okokból nem kapjuk egyiket sem. Ebben bízik Orbán, hogy aláírjuk, de számít további politikai zsarolásra, hisz a brüsszeli takonygerinc nem változik, viszont a háború kényszerhelyzetbe hozta az országot.

De ahogy említette, majd jobb időkben az ukranoknak és Brusszelnek is benyújtjuk a számlát. Először remélem a finneknek és a svédeknek. Csak akkor lesz NATO tagság ha EU pénzek. Ezt így nem mondhatjuk ki, de remélem így cselekszünk.
Már ne is haragudj, de végig erről (a hitel részről) beszélek, te meg kioktatsz, hogy csak a hitelt nem akartuk! Remek. Értő olvasás faszság kiabálás elött kérlek!
 
  • Tetszik
Reactions: efott1974

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Már ne is haragudj, de végig erről (a hitel részről) beszélek, te meg kioktatsz, hogy csak a hitelt nem akartuk! Remek. Értő olvasás faszság kiabálás elött kérlek!
Te leírtad ezt:
Sokan elfelejtik, hogy épp ezért sokáig nem is nyújtottak be semmi tervet a pénzek lehívására, igy nem volt mit jóváhagynia az EU-nak, és törtènetesen ha nem keményített volna be az EU, épp ezért akkor sem férnénk hozzá még ezekhez a pénzekhez..
Márpedig ez nem igaz. Hogyne adtunk volna be tervet?
Tavaly augusztusban le lett adva a végleges RRP anyagunk. Ha ez még csak a vissza nem téritendőre vonatkozott, az lényegtelen.
Az sincs még itt.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and Pogány

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 112
2 945
113
De ahogy említette, majd jobb időkben az ukranoknak és Brusszelnek is benyújtjuk a számlát. Először remélem a finneknek és a svédeknek. Csak akkor lesz NATO tagság ha EU pénzek. Ezt így nem mondhatjuk ki, de remélem így cselekszünk.

Logikus amit írsz, de mennyire jó üzlet?
A nato tagság mégiscsak egy szimbólikus dolog (a jóvahagyásunk nélkül is mehet az együttműködés, az 5.cikkell, meg a valóságban a yenkit jelenti, tagsággal és anélkül is "megvédhetik"), a brüsszeli pénz meg megiscsak kőkemény valóság, Navracsics meg folyton emlegeti h még az iden megkapjuk.
 
Status
Not open for further replies.