[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 723
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 517
93 754
113
De kár, hogy nem lehet alákommentálni! De szívesen megírnám, hogy nyomatják ezt a fazont szarásig......" amit most látsz azt mint MG-nek köszönheted" hogy süljön ki a szemed!:(
Én megnéztem ki ez a Gion Gábor.

  • Születési éve: 1967. Újvidék
  • Nős és három gyermek édesapja
  • Tanulmányok
  • 1992. Eötvös Loránd Tudomány Egyetem, matematikus
  • 1998. Bejegyzett könyvvizsgáló
  • Szakmai pályaút
  • 2004- Deloitte Könyvvizsgáló és Tanácsadó Kft. : Partner
  • 2007-2011. Deloitte Könyvvizsgáló és Tanácsadó Kft. : Könyvvizsgáló és kockázatkezelési tanácsadási üzletág vezető
  • 2009-2017. Deloitte Üzletviteli és Vezetési Tanácsadó Zrt. : Elnök – vezérigazgató
  • 2002- 2004. Ernst & Young : Senior manager
  • 1992- 2002 : Arthur Andersen Kft., könyvvizsgáló
  • 1997-2001 : Arthur Andersen Kft.,Kockázatkezelési vezető
  • Nyelvismeret
  • magyar- anyanyelv
  • angol- tárgyalási szintű
  • horvát- tárgyalási szintű
  • szerb- tárgyalási szintű

Szal a PM-ből jött, ő tolta a forintot Maróth keze alá.
Attól még én is utálom, hogy játssza itt a Gazsi alteregó. :cool:
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 065
2 566
113
Én megnéztem ki ez a Gion Gábor.

  • Születési éve: 1967. Újvidék
  • Nős és három gyermek édesapja
  • Tanulmányok
  • 1992. Eötvös Loránd Tudomány Egyetem, matematikus
  • 1998. Bejegyzett könyvvizsgáló
  • Szakmai pályaút
  • 2004- Deloitte Könyvvizsgáló és Tanácsadó Kft. : Partner
  • 2007-2011. Deloitte Könyvvizsgáló és Tanácsadó Kft. : Könyvvizsgáló és kockázatkezelési tanácsadási üzletág vezető
  • 2009-2017. Deloitte Üzletviteli és Vezetési Tanácsadó Zrt. : Elnök – vezérigazgató
  • 2002- 2004. Ernst & Young : Senior manager
  • 1992- 2002 : Arthur Andersen Kft., könyvvizsgáló
  • 1997-2001 : Arthur Andersen Kft.,Kockázatkezelési vezető
  • Nyelvismeret
  • magyar- anyanyelv
  • angol- tárgyalási szintű
  • horvát- tárgyalási szintű
  • szerb- tárgyalási szintű

Szal a PM-ből jött, ő tolta a forintot Maróth keze alá.
Attól még én is utálom, hogy játssza itt a Gazsi alteregó. :cool:
Szerintem most valamiféle betanulási időszaka lehet, vagy akként értelmezi, és ezért látogatja végig a csapatokat. Legalább szép dolog, hogy igyekszik megismerni jobban azt, amivel foglalkozik. Rosszabb lenne, ha ki sem dugná a fejét az aktakupacok mögül.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Van egy olyan olvasata is a dolgoknak, hogy a z26 politikai koncepció is. Egyszerűen fogalmazva védelmi pénz. Pláne ha hazai gyár is épül, az ugyebár a tulajt ellenérdekelté teszi Mo hadszíntérré válásában. Szóval a védelmi pénzt megfizetjük a Rheinmetall, Airbus, BAE, Leonardo, Colt, Raytheon, Nurol, Polaris, KraussMaffei, Saab-GM,Embraer,Rafael, Diehlen kereszül ami a lényeg az ezeket tulajdonló vagyonkezelőknek. Ha emellett orosz és kínai érdekeltség is lesz, az még jobb, hiszen magas szinten dől el, hogy hol lesz hadszíntér és hol nem.

Na most hogy csengettünk mint a katonatiszt, lehet valódi arculatot kialakítani. És az nem az izraeli minta, ahol rogyásig van pénz.

Olyanok legyünk mint egy büdös sündisznó. Kicsi, rágós, értéktelen, bolhás tüskés. Rengeteg olcsó tüskével. Ez fog megvédeni. A sorkötelezettség visszaállítása és nagy mennyiségű hazai gyártású lőszer, olcsó öngy drón és kézi pt és légvédelem. A győzelem az lesz ha megőrizzük az integritásunkat az elkövetkező 30 évben, és akkor mozgásterünk is lehet. De ha álmokat szövögetünk, elkötelezzük magunkat vagy átlépjük a határokat, akkor kampó.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
523
2 775
93
Személyszerint engem a V4-es összefogást romboló cseh, lengyel(szlovák?) velünk szembeni negatív, és aggresszív retorika, az egyre barátságtalanabb, és egyre inkább a vágyvezérelt pitiáner, dedós politizálás zavar a legjobban.. Az, hogy tüntetőleg már le sem ülnek bármelyik választott tisztségviselőnkkel tárgyalni, megüti a diplomáciai botrány, és ez az államok közötti további mindenféle kapcsolatot is rombol. Visszajutottunk 1920-ba, hogy a ún. kis antant módjára hazugságaik alapján simán megbélyegezhetnek, elítélhetnek, szóba sem állhatnak velünk, hogy aztán megbüntethessenek kényük kedvük szerint!? Eddig, és ne tovább!
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 252
37 128
113
Én megnéztem ki ez a Gion Gábor.

  • Születési éve: 1967. Újvidék
  • Nős és három gyermek édesapja
  • Tanulmányok
  • 1992. Eötvös Loránd Tudomány Egyetem, matematikus
  • 1998. Bejegyzett könyvvizsgáló
  • Szakmai pályaút
  • 2004- Deloitte Könyvvizsgáló és Tanácsadó Kft. : Partner
  • 2007-2011. Deloitte Könyvvizsgáló és Tanácsadó Kft. : Könyvvizsgáló és kockázatkezelési tanácsadási üzletág vezető
  • 2009-2017. Deloitte Üzletviteli és Vezetési Tanácsadó Zrt. : Elnök – vezérigazgató
  • 2002- 2004. Ernst & Young : Senior manager
  • 1992- 2002 : Arthur Andersen Kft., könyvvizsgáló
  • 1997-2001 : Arthur Andersen Kft.,Kockázatkezelési vezető
  • Nyelvismeret
  • magyar- anyanyelv
  • angol- tárgyalási szintű
  • horvát- tárgyalási szintű
  • szerb- tárgyalási szintű

Szal a PM-ből jött, ő tolta a forintot Maróth keze alá.
Attól még én is utálom, hogy játssza itt a Gazsi alteregó. :cool:
Ez valami globalista (Deloitte meg Ernst &Young) kurafi?
Baromi érdekes ez az egész haderőfejlesztés!
Az új hadügyér is szép karriert futott be.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Nem feltétlen kell csak a hazai honvédségre tervezni, bele kell rakni a pénzt és kihozni valamilyen next-gen kézifegyvert amit aztán lehet exportálni a szövetségeseinknek. Valamit 6 és 8 mm között. :D
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 527
113
Valamiért a legtöbb ország fontosnak tartja, hogy saját gyártmányú legyen a "szolgálati puska", még ha licencben is gyártják. Legalábbis azok, akiknek van egyáltalán iparuk. Nyilván Togo vagy Kamerun nem.
Akik "adtak" magukra, azok rendszerint a hazai tervezésűhez is ragaszkodtak a legutóbbi időkig.
Lásd például Franciaországpt, ahol a FAMAS helyett a Belgák Herstal fegyverét választották és megszünt a hadsereg hazai kézifegyverének a gyártása..
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: hete and Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Valamiért a legtöbb ország fontosnak tartja, hogy saját gyártmányú legyen a "szolgálati puska", még ha licencben is gyártják. Legalábbis azok, akiknek van egyáltalán iparuk. Nyilván Togo vagy Kamerun nem.
Akik "adtak" magukra, azok rendszerint a hazai tervezésűhez is ragaszkodtak a legutóbbi időkig.
A franciák, Norvégia meg még jópáran meg nem.
 
Status
Not open for further replies.