[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Írj még egy pár olyan nagyszerű példát, kedves @Autodidaktakatona .Várom. Köszönöm szépen. :oops:
:)
Én egy példát hoztam, ami kapcsán fáj az igazság.
Ez pedig kognitív disszonanciát (nézz utána, biztos új lesz, de talán magadra ismersz) okoz nálad. :cool:
Amúgy mást nem tudsz írni csak ezt a zavaros félmondatodat ismételgeted? Iszol te rendesen? :)
Tehát megegyszer a leggyengébbek kedvéért... (igen ez célzás)
Én felvetettem egy párhuzamot, felhívva a figyelmet a jentős különbségekre mind a tempó, finanszírozás, volumen kapcsán a haderőfejlesztés terén. Te már itt súlyosan leakadtál.
Te erre ezt kifogásolva, nem tudom milyen alapon ... cenzor vagy esetleg!? .. beleszövegelsz.
Ezután te feltettél egy oda nem illő kérdést, némi okoskodással és sértegetéssel együtt amit én nem kértem, nem is igértem semmi további választ, párhuzamot, összehasonlítást és most ostoba módon ismételgeted, ezért lettél bohóc. További értetlenkedés esetén keresd fel a kezelőorvosodat....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 595
113
:)
Én egy példát hoztam, ami kapcsán fáj az igazság.
Ez pedig kognitív disszonanciát (nézz utána, biztos új lesz, de talán magadra ismersz) okoz nálad. :cool:
Amúgy mást nem tudsz írni csak ezt a zavaros félmondatodat ismételgeted? Iszol te rendesen? :)
Tehát megegyszer a leggyengébbek kedvéért... (igen ez célzás)
Én felvetettem egy párhuzamot, felhívva a figyelmet a jentős különbségekre mind a tempó, finanszírozás, volumen kapcsán a haderőfejlesztés terén. Te már itt súlyosan leakadtál.
Te erre ezt kifogásolva, nem tudom milyen alapon ... cenzor vagy esetleg!? .. beleszövegelsz.
Ezután te feltettél egy oda nem illő kérdést, némi okoskodással és sértegetéssel együtt amit én nem kértem, nem is igértem semmi további választ, párhuzamot, összehasonlítást és most ostoba módon ismételgeted, ezért lettél bohóc. További értetlenkedés esetén keresd fel a kezelőorvosodat....
A probléma abból adódott, hogy sántított a példád.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 886
22 298
113
:)
Én egy példát hoztam, ami kapcsán fáj az igazság.
Ez pedig kognitív disszonanciát (nézz utána, biztos új lesz, de talán magadra ismersz) okoz nálad. :cool:
Amúgy mást nem tudsz írni csak ezt a zavaros félmondatodat ismételgeted? Iszol te rendesen? :)
Tehát megegyszer a leggyengébbek kedvéért... (igen ez célzás)
Én felvetettem egy párhuzamot, felhívva a figyelmet a jentős különbségekre mind a tempó, finanszírozás, volumen kapcsán a haderőfejlesztés terén. Te már itt súlyosan leakadtál.
Te erre ezt kifogásolva, nem tudom milyen alapon ... cenzor vagy esetleg!? .. beleszövegelsz.
Ezután te feltettél egy oda nem illő kérdést, némi okoskodással és sértegetéssel együtt amit én nem kértem, nem is igértem semmi további választ, párhuzamot, összehasonlítást és most ostoba módon ismételgeted, ezért lettél bohóc. További értetlenkedés esetén keresd fel a kezelőorvosodat....
Valahol legbelül nem is vártam mást. :rolleyes: Azért köszönöm, ha megpróbáltad, nem a világ vége, hogy nem sikerült. Majd máskor. Elnézem neked. :)
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 374
8 950
113
Nem tudom ez mennyire lehet igaz

Jó, de most mit lepleztünk le? Hogy török járművön, török fegyver van, vagy, hogy nem tudjuk mikor rendeltük?
Esetleg Benkő nem tudta mit rendelt Orbán és Erdogan közös barátja? Vagy csak az Átlátszó, átlátszóan kavarja a szart, de hát ebből él.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 140
113
Nem tudom ez mennyire lehet igaz

Nem ertem a cikket, most tulajdonkepp mi a gond?
Azon varialnak hogy van-e torony vagy nincs vagy mi? Es nem ertik hogy miert nem tartozik rajuk? Vagy micsoda?
Hat nem mindegy? Vagy mi?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
De ha már újságírók, ez is biztos menő hely lesz:

Csodálatos időket élünk, az egyik pillanatban ajvékolnak, azt tippelgetve (!), hogy Orbán Putyinnak épp melyik zsebében lakik, a következő pillanatban meg hevesen bólogatva, amerikai pénzből megfinanszíroztatnak egy komplett választási kampányt, most meg egy “újságíróiskolát”.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 140
113
De ha már újságírók, ez is biztos menő hely lesz:

Csodálatos időket élünk, az egyik pillanatban ajvékolnak, azt tippelgetve (!), hogy Orbán Putyinnak épp melyik zsebében lakik, a következő pillanatban meg hevesen bólogatva, amerikai pénzből megfinanszíroztatnak egy komplett választási kampányt, most meg egy “újságíróiskolát”.
Tegnap lattam az Atlatszo vagy mi nevű blogon vagyis oldalon hogy iden eddig 86 millat kalapoltak ossze de meg szukseguk van 14 milliora hogy meglegyen a keret, meg a 100 millio gondolom amugy is jol hangzik.
Namost lentebb egy sorral irtak hogy ezt a 86 milkat adomanyozokra leosztva fejenkent 20000 jott ki. Elvarjak hat hogy annyit adj. Nade, ennyit sokan tuti nem adtak, a haromnegyede fix hogy ez alatt. Tehat jo par milliot valaki nekik is csak ugy beadott az ablakon.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 452
113
Tegnap lattam az Atlatszo vagy mi nevű blogon vagyis oldalon hogy iden eddig 86 millat kalapoltak ossze de meg szukseguk van 14 milliora hogy meglegyen a keret, meg a 100 millio gondolom amugy is jol hangzik.
Namost lentebb egy sorral irtak hogy ezt a 86 milkat adomanyozokra leosztva fejenkent 20000 jott ki. Elvarjak hat hogy annyit adj. Nade, ennyit sokan tuti nem adtak, a haromnegyede fix hogy ez alatt. Tehat jo par milliot valaki nekik is csak ugy beadott az ablakon.
Be volt téve pár napja egy kép, mém a Times címlapjáról: Zselé dollárok között egy mosógépben.

Na ez ugyanaz, csak a mosógépben több ballib politikus van, mint ruha ...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 811
35 283
113

Az EU cseh elnöksége levelet írt a tagállamoknak, amiben a magyar kormány transzfóbiájára figyelmeztetnek​

Orbán Viktória cáfolta, hogy Magyarországon bármiféle fóbia is lenne, nemhogy transz.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 452
113
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
A probléma abból adódott, hogy sántított a példád.
A példa felvetése az én döntésem, akinek nem tetszik ugorja át, sok féleszű és önjelölt tudós álláspontjával teszek én is így napi szinten.

De, ha jól tudom te se a hurráoptimisták közé tartozol a fejlesztések kapcsán (tempó, bizonyos beszerzések, volumen, stb.).
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 595
113
A példa felvetése az én döntésem, akinek nem tetszik ugorja át, sok féleszű és önjelölt tudós álláspontjával teszek én is így napi szinten.

De, ha jól tudom te se a hurráoptimisták közé tartozol a fejlesztések kapcsán (tempó, bizonyos beszerzések, volumen, stb.).
Attól még az összehasonlítás nem állta meg a helyét.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Attól még az összehasonlítás nem állta meg a helyét.
És melyik országokkal illik összehasonlítani Mo.t?

Azért ne tegyünk már úgy, hogy Lengyelo. valami szupererejű gazdasági és katonai hatalom, akivel még összehasonlítani se lehet minket ezen a területen (arányosítva ahogy leírtam értelmesen korábban, de úgy se jó a helyzet...)