[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Amikor Széchenyi Óbudára hozta a hajógyártást, konkréten mindenkit mérnököket, szakmunkásokat de még az ácsokat is "importálni" kellett. Nem tudtunk hajógépet gyártani, azt csak jóval később kezdték meg. Mégis a hajóépítés jó 150-évig meghatározó iparág lett nálunk, és ha a rendszerváltáskor nem b@sszák el a kommancsok, még ma is az lenne.
Az autógyártás /összeszerelés mekkora marhaságnak tűnt először a kommunizmusban szocializálódott "szakemberek" szerint, mert mint mondták, csak akkor birtokolsz egy technológiát, ha mindent az utolsó csavarig te magad gyártasz. Persze nem nekik lett igazuk.
Valamit pedig még gyártani kell, amiben van perspektíva, amire hosszú/hosszabb távon is lehet építeni. Az akkugyártás pont ilyen, és nem nem környezetszennyező, zárt technológia.
Jó döntés!
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A rendszerváltásig azért ment, mert az egyéni vállalkozók nagyon sokáig tiltva voltak.
A Horthy korszakban?
Meg előtte a Monarchiában?
Hát persze...
Amikor meg lehetett, akkor a vállalkozók örültek, hogy lyuk van a seggükön. Ha nem vállalkoztak, akkor nem jutottak előre. Nem volt olyan, hogy kényszervállalkozás, pl.
Gondolom, hogy nem akarod vissza ezt a rendszert!
Az a rendszer van most is kedves huszárom. Sőt, azóta rosszabb lett.
Jelenleg ott tartunk, hogy a cégek és a magánszemélyek minden hivatalos pénzügyi forgalma (ki és bemeneti oldal is) totális kontroll alatt van.
a kulcsszó a hivatalos. Mert amúgy a 4 órára, vagy be se jelentelek, de kapod a boritékot nagyon divatos.
Az ellenörző rendszer ki van építve. Az adó beszedési szintjét pedig folyamatos próbavásárlásokkal, és a mostaninál is szigorúbb büntetési tételekkel lehet az államnak kívánatos irányba terelni. És nagyon fontos, hogy a vállalat vezetőinek felelősségi körét kell ehhez növelni.
Amikor amúgy a fogyasztóvédelem nem hivatalosan megsúgja, hogy nincs neki pénze erre, azt fogja csak nézni, amire véletlenül rábukkan?
Ennek lesznek biztosan költségei, mert a cégeknek a megélhetéshez árat kell emelniük, de a jelenlegi brutális ár/haszon spirál lehet, hogy erre alkalmas környezetet is adna. Értsd a komolyabb haszonkulcsok valószínűleg már most fedeznék a rendszer szigorítását.
Nem, nem értem, mert ez is úgy lesz megoldva, hogy az árak nőnek, a bérek csökkennek, mint minden ebben az országban.
Háát azért az alkalmazotti bejelentési kérdéskör is - minimum szezonálisan - erős reprezentációt kap. (és ezzel a munkavállalók után fizetendő járulékok is)
Ti amúgy néha lementek az emberek közé is?
A vendéglátásban egyszer már látott valaki normálisan bejelentett munkavállalót, de arról is kiderült, hogy nem az. Az ellenőrzéseket megússzák azzal, hogy a napi bejelentést utólag is meg lehet tenni.
Ugyanez igaz az építőiparra, és úgy kb a teljes szolgáltatási szektorunkra.
Ha átugrasz magyar nagyvállalathoz, vagy ide idomult multihoz, hívd meg a munkásokat sörre, és érdeklődd meg, hogy hányszor kell megszegniük az összes létező munkavédelmi előírást, mennyire kapnak védőfelszerelést stb. Basszus még a védőital is sok helyen hiányzik.
A KKV-k esetén meg átlagban nem lesz bejelentve, nem úgy lesz bejelentve, ahogy dolgozik, túl lesz hajtva, nem kapja meg ami jár neki szabadság, betegszabadság stb.
Mit gondoltok, miért jár be a fél világ még kb késsel a hátában is dolgozni? Nem jókedvében, elhihetitek. Vagy ezen soha nem gondolkodtatok?
Az állam nagy része szintén az összeomlás szélén van, mert alulfizetett, éhbérért foglalkoztatott emberek tömegei próbálják működtetni azt a rendszert, amiért még Horthy is lelövette volna a bevezetőit, és elfogadóit.
És ha ezekkel nem találkoztok, akkor
a, nem Magyarországon éltek
b, Valamelyik normális multinál, vagy nagyvállalatnál dolgoztok
c, KKV vezetői pozícióban ültök, és életetekben nem voltatok még lenn az üzemben.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 261
37 157
113
A Horthy korszakban?
Meg előtte a Monarchiában?
Hát persze...

Az a rendszer van most is kedves huszárom. Sőt, azóta rosszabb lett.

a kulcsszó a hivatalos. Mert amúgy a 4 órára, vagy be se jelentelek, de kapod a boritékot nagyon divatos.

Amikor amúgy a fogyasztóvédelem nem hivatalosan megsúgja, hogy nincs neki pénze erre, azt fogja csak nézni, amire véletlenül rábukkan?

Nem, nem értem, mert ez is úgy lesz megoldva, hogy az árak nőnek, a bérek csökkennek, mint minden ebben az országban.

Ti amúgy néha lementek az emberek közé is?
A vendéglátásban egyszer már látott valaki normálisan bejelentett munkavállalót, de arról is kiderült, hogy nem az. Az ellenőrzéseket megússzák azzal, hogy a napi bejelentést utólag is meg lehet tenni.
Ugyanez igaz az építőiparra, és úgy kb a teljes szolgáltatási szektorunkra.
Ha átugrasz magyar nagyvállalathoz, vagy ide idomult multihoz, hívd meg a munkásokat sörre, és érdeklődd meg, hogy hányszor kell megszegniük az összes létező munkavédelmi előírást, mennyire kapnak védőfelszerelést stb. Basszus még a védőital is sok helyen hiányzik.
A KKV-k esetén meg átlagban nem lesz bejelentve, nem úgy lesz bejelentve, ahogy dolgozik, túl lesz hajtva, nem kapja meg ami jár neki szabadság, betegszabadság stb.
Mit gondoltok, miért jár be a fél világ még kb késsel a hátában is dolgozni? Nem jókedvében, elhihetitek. Vagy ezen soha nem gondolkodtatok?
Az állam nagy része szintén az összeomlás szélén van, mert alulfizetett, éhbérért foglalkoztatott emberek tömegei próbálják működtetni azt a rendszert, amiért még Horthy is lelövette volna a bevezetőit, és elfogadóit.
És ha ezekkel nem találkoztok, akkor
a, nem Magyarországon éltek
b, Valamelyik normális multinál, vagy nagyvállalatnál dolgoztok
c, KKV vezetői pozícióban ültök, és életetekben nem voltatok még lenn az üzemben.
Le a rohadt naranccsal!
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Robur and megazez

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A Horthy korszakban?
Meg előtte a Monarchiában?
Hát persze...
Szerintem ne menjünk vissza a tizedig mert nem releváns. Az sem amikre rákérdeztél.
Az a rendszer van most is kedves huszárom. Sőt, azóta rosszabb lett.
Nem akarlak elkeseríteni, de ha választhatsz aközött, most, hogy alkalmazott legyél vagy kényszer vállalkozó akkor ma mindig az előbbivel jársz jobban.
Az "átkosban" viszont pont fordítva volt.
a kulcsszó a hivatalos. Mert amúgy a 4 órára, vagy be se jelentelek, de kapod a boritékot nagyon divatos.
Itt főleg a te tájékozottságoddal van probléma.
Senki nem kockáztat már az erre korábban hajlamos területeken sem, akkora a lebukás veszélye.
Amikor amúgy a fogyasztóvédelem nem hivatalosan megsúgja, hogy nincs neki pénze erre, azt fogja csak nézni, amire véletlenül rábukkan?
Mondom, hogy nagyon nem vagy képben. A próbavásárlásokhoz, ellenőrzésekhez semmi köze a fogyasztóvédelemnek.
Sokkal inkább a NAV-nak.
Nyári időszakban arra is képesek, hogy nagyberuházasok területét NAV akciócsoportokkal lezárják, és végigellenőriznek mindenkit.
Az utolsó részt meg tényleg nem tudom hova tenni.
A vendéglátó iparban akkora a munkaerőhiány, hogy szóba sem állnak a munkaadóval, ha nem jelenti be az embereket.
Figyelj, ahol 800ezerért nem mennek el szakácsok dolgozni, szerinted ott azzal fognak trükközni, hogy nem jelentik be? Ember!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
"...Az utolsó részt meg tényleg nem tudom hova tenni.
A vendéglátó iparban akkora a munkaerőhiány, hogy szóba sem állnak a munkaadóval, ha nem jelenti be az embereket.
Figyelj, ahol 800ezerért nem mennek el szakácsok dolgozni, szerinted ott azzal fognak trükközni, hogy nem jelentik be? Ember!"

Igen, mert a szakács közli, hogy 750-el bejelentesz, és 250 a zsebbe!


.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
A Horthy korszakban?
Meg előtte a Monarchiában?
Hát persze...

Az a rendszer van most is kedves huszárom. Sőt, azóta rosszabb lett.

a kulcsszó a hivatalos. Mert amúgy a 4 órára, vagy be se jelentelek, de kapod a boritékot nagyon divatos.

Amikor amúgy a fogyasztóvédelem nem hivatalosan megsúgja, hogy nincs neki pénze erre, azt fogja csak nézni, amire véletlenül rábukkan?

Nem, nem értem, mert ez is úgy lesz megoldva, hogy az árak nőnek, a bérek csökkennek, mint minden ebben az országban.

Ti amúgy néha lementek az emberek közé is?
A vendéglátásban egyszer már látott valaki normálisan bejelentett munkavállalót, de arról is kiderült, hogy nem az. Az ellenőrzéseket megússzák azzal, hogy a napi bejelentést utólag is meg lehet tenni.
Ugyanez igaz az építőiparra, és úgy kb a teljes szolgáltatási szektorunkra.
Ha átugrasz magyar nagyvállalathoz, vagy ide idomult multihoz, hívd meg a munkásokat sörre, és érdeklődd meg, hogy hányszor kell megszegniük az összes létező munkavédelmi előírást, mennyire kapnak védőfelszerelést stb. Basszus még a védőital is sok helyen hiányzik.
A KKV-k esetén meg átlagban nem lesz bejelentve, nem úgy lesz bejelentve, ahogy dolgozik, túl lesz hajtva, nem kapja meg ami jár neki szabadság, betegszabadság stb.
Mit gondoltok, miért jár be a fél világ még kb késsel a hátában is dolgozni? Nem jókedvében, elhihetitek. Vagy ezen soha nem gondolkodtatok?
Az állam nagy része szintén az összeomlás szélén van, mert alulfizetett, éhbérért foglalkoztatott emberek tömegei próbálják működtetni azt a rendszert, amiért még Horthy is lelövette volna a bevezetőit, és elfogadóit.
És ha ezekkel nem találkoztok, akkor
a, nem Magyarországon éltek
b, Valamelyik normális multinál, vagy nagyvállalatnál dolgoztok
c, KKV vezetői pozícióban ültök, és életetekben nem voltatok még lenn az üzemben.
Nézzük 5 alkalmazottam van és minddel napi szinten beszélek dolgozunk is együtt érdekes módon mindenki be van jelentve aki nem próbaidőn az határozatlanba. Az ismerős cégeknél sem hallok borítékolásról esetleg a segédek vannak napiban bejelentve mert nem mind szeret mindennap megjelenni nehéz jó segédet találni. És ez az építőipar tehát nem értem miről beszélsz... ( igen kicsit kikértem magamnak jól látod)
A vendéglátásban már valószínű igazad van életemben nem hallottam pincérről aki leadózta a borravalót
 

jojoka

Well-Known Member
2017. január 17.
110
415
63
A vendéglátásban már valószínű igazad van életemben nem hallottam pincérről aki leadózta a borravalót
Bár recepciós vagyok, de látom, hogy miként kapja a vendég a számlát. Szervizdíj van benne, és a felszolgálók bizony a cégtől kapják a fizetést, meg mellette az adózott borravalót, külön soron, de utalva. /Olyan, szalvétán otthagyott jatt meg már nagyon régóta nem divat sajnos... /
Annyira nincs munkaerő a vendéglátásban, hogy a napi egyszeri ingyen orál csak ezért nincs, bizonyos helyeken, mert nem találnak rá szakképzett személyzetet. Egyébként nem csak a munkavállalók, hanem a cégvezetés irányából is lenne igény rá, ha ezzel meg lehetne tartani a munkaerőt... Bármit megadnak. A Covid előtti bruttóm duplájáért vagyok bejelentve... És annyi juttatás, hogy ide se fér...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Bár recepciós vagyok, de látom, hogy miként kapja a vendég a számlát. Szervizdíj van benne, és a felszolgálók bizony a cégtől kapják a fizetést, meg mellette az adózott borravalót, külön soron, de utalva. /Olyan, szalvétán otthagyott jatt meg már nagyon régóta nem divat sajnos... /
Annyira nincs munkaerő a vendéglátásban, hogy a napi egyszeri ingyen orál csak ezért nincs, bizonyos helyeken, mert nem találnak rá szakképzett személyzetet. Egyébként nem csak a munkavállalók, hanem a cégvezetés irányából is lenne igény rá, ha ezzel meg lehetne tartani a munkaerőt... Bármit megadnak. A Covid előtti bruttóm duplájáért vagyok bejelentve... És annyi juttatás, hogy ide se fér...
Azt hiszem tovább kell csúsznom...

Csak meg kell keresnem az időzítőmet, mert valahol elraktam.
Pedig az alapján amit írtok, itt az évszám ugyanaz, én is önmagam vagyok, de minden más megváltozott...
 

jojoka

Well-Known Member
2017. január 17.
110
415
63
Azt hiszem tovább kell csúsznom...

Csak meg kell keresnem az időzítőmet, mert valahol elraktam.
Pedig az alapján amit írtok, itt az évszám ugyanaz, én is önmagam vagyok, de minden más megváltozott...
Kis házak, magántulajdonú akármik lehet, hogy bohóckodnak/kockáztatnak, de ott olyan a munkaerő is. /pl egyik nap megjelenik egy nagy táskával, hogy akkor őt most kivágták az albiból, és szeretne pár napig itt aludni.../

Az, hogy a szállodai átlagár igazából nem lett a duplája, míg a normális házaknál a személyzet fizetése 5 év alatt simán lett annyi, az arra utal, hogy a hotelek jövedelmezősége simán kibírta volna már 2016-2017-ben is a bruttó 400 körüli/feletti bejelentett bért, csak nem voltak rászorítva... Most rá vannak. Megadják és nincs csőd... Persze örömteli, hogy végre fontos lett a munkavállaló, de azért maradjunk annyiban, hogy ugyan megbocsájtok, de nem felejtek... :)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Kis házak, magántulajdonú akármik lehet, hogy bohóckodnak/kockáztatnak, de ott olyan a munkaerő is. /pl egyik nap megjelenik egy nagy táskával, hogy akkor őt most kivágták az albiból, és szeretne pár napig itt aludni.../

Az, hogy a szállodai átlagár igazából nem lett a duplája, míg a normális házaknál a személyzet fizetése 5 év alatt simán lett annyi, az arra utal, hogy a hotelek jövedelmezősége simán kibírta volna már 2016-2017-ben is a bruttó 400 körüli/feletti bejelentett bért, csak nem voltak rászorítva... Most rá vannak. Megadják és nincs csőd... Persze örömteli, hogy végre fontos lett a munkavállaló, de azért maradjunk annyiban, hogy ugyan megbocsájtok, de nem felejtek... :)
Na hoppáhopp, megint kibukik, hogy miről van szó.
És ne értsd félre, örülök minden tisztulásnak, csak a nagy hotelek hány százalék is a szolgáltató ipar/vendéglátásban?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Bár recepciós vagyok, de látom, hogy miként kapja a vendég a számlát. Szervizdíj van benne, és a felszolgálók bizony a cégtől kapják a fizetést, meg mellette az adózott borravalót, külön soron, de utalva. /Olyan, szalvétán otthagyott jatt meg már nagyon régóta nem divat sajnos... /
Annyira nincs munkaerő a vendéglátásban, hogy a napi egyszeri ingyen orál csak ezért nincs, bizonyos helyeken, mert nem találnak rá szakképzett személyzetet. Egyébként nem csak a munkavállalók, hanem a cégvezetés irányából is lenne igény rá, ha ezzel meg lehetne tartani a munkaerőt... Bármit megadnak. A Covid előtti bruttóm duplájáért vagyok bejelentve... És annyi juttatás, hogy ide se fér...
hogy müködött az a napi egyszeri ingyen orál ? :p azthiszem szakmát tévesztettem pedig 9. be vendéglátó ipariba jártam... :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 339
113

Trautmannék zárt csoportos szervezkedését, a Tiboru és Lemilblogot felváltja a nyílt kampányolás, és végül a 444 / Index / Telex / HVG / RTL-re betörés ...
Par napja lattam, akkor is felbaxtam ezeken a lenyeken magam es most is hogy vegigneztem. Meg rendesen beszelni sem tudnak ezek magyarul csak makognak. Arra verik magukat hogy ők csak segitenek, hat kuldhettek volna sok mindent is ami humanitarius segitseg pl. A magyar allam iranymutatasa szerint. Erre kuldenek "civil" dront annak a hadseregnek amelyik nyiltan fenyeget minket, aztan kint meg raknak ra potyogtatni valo bombat, vegyigyumit es mindjart katonai cucc lesz. Azert osszeszedhetnek ezt a kompaniat es bevihetnek nemi elbeszelgetesre hogy mi is az igazi cél, es miert pumpaljak a kulonfele ukran fegyveres csoportokat. Azt mondom aki segiteni akar az menjen be a karitaszhoz, baptistakhoz, ok teljesen hitelesek.
Siman arra megy ki a dolog hogy alaassak a magyar kormany allaspontjat es belevigyenek minket is ebbe a haboruba ahogy a tobbi Eu orszag megtette. Csak ennek a haborunak meg nagyon nem latni a veget, azt foleg nem hogy meg hany evig tart, es hova fajul. Egy ev alatt sisakoktol eljutott ojropa a tankokig es a tobb ezer atoltoztetett katonaig. Egy ev mulva mi lesz? Azon verseng majd a sok orszag ha az ukranok elfogynak hogy hany tizezer atoltoztetett katonat kuldenek be Ukrajnaba? Remelem ez a makogo militaribuxi az elen masirozik majd.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 744
14 656
113
Par napja lattam, akkor is felbaxtam ezeken a lenyeken magam es most is hogy vegigneztem. Meg rendesen beszelni sem tudnak ezek magyarul csak makognak. Arra verik magukat hogy ők csak segitenek, hat kuldhettek volna sok mindent is ami humanitarius segitseg pl. A magyar allam iranymutatasa szerint. Erre kuldenek "civil" dront annak a hadseregnek amelyik nyiltan fenyeget minket, aztan kint meg raknak ra potyogtatni valo bombat, vegyigyumit es mindjart katonai cucc lesz. Azert osszeszedhetnek ezt a kompaniat es bevihetnek nemi elbeszelgetesre hogy mi is az igazi cél, es miert pumpaljak a kulonfele ukran fegyveres csoportokat. Azt mondom aki segiteni akar az menjen be a karitaszhoz, baptistakhoz, ok teljesen hitelesek.
Siman arra megy ki a dolog hogy alaassak a magyar kormany allaspontjat es belevigyenek minket is ebbe a haboruba ahogy a tobbi Eu orszag megtette. Csak ennek a haborunak meg nagyon nem latni a veget, azt foleg nem hogy meg hany evig tart, es hova fajul. Egy ev alatt sisakoktol eljutott ojropa a tankokig es a tobb ezer atoltoztetett katonaig. Egy ev mulva mi lesz? Azon verseng majd a sok orszag ha az ukranok elfogynak hogy hany tizezer atoltoztetett katonat kuldenek be Ukrajnaba? Remelem ez a makogo militaribuxi az elen masirozik majd.

Ha látnád, hogy milyen kommentelések folynak a csoportjaikban, és milyen arcokból is állnak !

Simán kimerítik a Hazaárulást, és az Alkotmányos rend elleni szervezkedést. Nem szubjektíven mondom, hanem a büntetőjogi, fekete - fehér ismérveit.

És minket, HTKA-sokat is nyíltan utálnak, és kibeszélnek.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Par napja lattam, akkor is felbaxtam ezeken a lenyeken magam es most is hogy vegigneztem. Meg rendesen beszelni sem tudnak ezek magyarul csak makognak. Arra verik magukat hogy ők csak segitenek, hat kuldhettek volna sok mindent is ami humanitarius segitseg pl. A magyar allam iranymutatasa szerint. Erre kuldenek "civil" dront annak a hadseregnek amelyik nyiltan fenyeget minket, aztan kint meg raknak ra potyogtatni valo bombat, vegyigyumit es mindjart katonai cucc lesz. Azert osszeszedhetnek ezt a kompaniat es bevihetnek nemi elbeszelgetesre hogy mi is az igazi cél, es miert pumpaljak a kulonfele ukran fegyveres csoportokat. Azt mondom aki segiteni akar az menjen be a karitaszhoz, baptistakhoz, ok teljesen hitelesek.
Siman arra megy ki a dolog hogy alaassak a magyar kormany allaspontjat es belevigyenek minket is ebbe a haboruba ahogy a tobbi Eu orszag megtette. Csak ennek a haborunak meg nagyon nem latni a veget, azt foleg nem hogy meg hany evig tart, es hova fajul. Egy ev alatt sisakoktol eljutott ojropa a tankokig es a tobb ezer atoltoztetett katonaig. Egy ev mulva mi lesz? Azon verseng majd a sok orszag ha az ukranok elfogynak hogy hany tizezer atoltoztetett katonat kuldenek be Ukrajnaba? Remelem ez a makogo militaribuxi az elen masirozik majd.
Én Trautmannak rengeteg pénzt fizetnék, ha bizonyíthatóan elmegy a frontra harcolni.
 
Status
Not open for further replies.