[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 746
14 664
113
Az a Tiboru nagyon rottyon van mar agyilag. Erdekes ez a szervezkedes...

Sértődött ex-katonák és zsaruk gyülekezete, nem tudtak karriert csinálni, ezért nem tudom milyen logikai szállal de a Kormány a hibás, és minden létező kormányellenes dologba beleszállnak, ilyen alapon a szervezkedéstől sem riadnak vissza, értelmi és érzelmi sérültek, durván, de ez még nem menti fel őket a büntetőjogi felelősség alól.

Nyílt magyarellenesség, kényszerképzetek, rémfantáziák, kirohanások, realitásokat teljesen nélkülöző monológok, és még szándékos trágárság, dühöngés, ebből áll, amit írkálnak.

Trautmann meg úgy-ahogy egy fanatikus USA és német-imádó.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Azt hiszem tovább kell csúsznom...

Csak meg kell keresnem az időzítőmet, mert valahol elraktam.
Pedig az alapján amit írtok, itt az évszám ugyanaz, én is önmagam vagyok, de minden más megváltozott...
Egy kb 10 éve még teljesen igaz volt amit írsz de az online számlák és pénztárgépek nehézzé tették a fekete bevételhez jutást ha meg csak fehér jövedelmed van abból marha nehéz zsebbe fizetést adni. És ha megnézed mostanában a kisboltos is mindent beüt a gépbe.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 344
113
Erdemes volna tenyleg megnezni ezeket, mert ha rendszer ellenes szervezkedest folytatnak, es ezert keresik a kapcsolatokat az ukranokkal es tamogatjak oket, az ultragaz ha nem derul ki idoben. Valami pedig kavarog szerintem, csehek, Usa kormanyzati emberek, magyarorszagi ellenzek, ukranok... Nagyon tuske vagyunk a korom alatt, es fix hogy ezek mozgolodnak. Nekem olyannak tunik ez aminek a kimenetele egy Nato bevonulas lesz kormanyvaltassal, ahogy 68-ban Csehszlovakiaban a Vsz altal.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Bár recepciós vagyok, de látom, hogy miként kapja a vendég a számlát. Szervizdíj van benne, és a felszolgálók bizony a cégtől kapják a fizetést, meg mellette az adózott borravalót, külön soron, de utalva. /Olyan, szalvétán otthagyott jatt meg már nagyon régóta nem divat sajnos... /
Annyira nincs munkaerő a vendéglátásban, hogy a napi egyszeri ingyen orál csak ezért nincs, bizonyos helyeken, mert nem találnak rá szakképzett személyzetet. Egyébként nem csak a munkavállalók, hanem a cégvezetés irányából is lenne igény rá, ha ezzel meg lehetne tartani a munkaerőt... Bármit megadnak. A Covid előtti bruttóm duplájáért vagyok bejelentve... És annyi juttatás, hogy ide se fér...
Á akkor csak én szoktam a számlán felül jattot adni :D Meggyőződésem volt, hogy a szervídíjat benyeli a cég :oops:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113


A Fidesz-KDNP kihelyezett frakcióülése alkalmából Kocsis Máté úgy nyilatkozott:

A MINISZTERELNÖK AZT KÉRTE A FRAKCIÓTÓL, HOGY TÁMOGASSA A SVÉD ÉS A FINN NATO-CSATLAKOZÁST, UGYANAKKOR A FRAKCIÓ NAGYON MEGOSZTOTT A KÉRDÉSBEN.

A frakcióvezető közölte: tájékozódási, egyeztetési célból delegációt fog küldeni az Országgyűlés elnöke Svédországba és Finnországba. Ez a parlamenti rendes ügymenet időkeretébe belefér, ezért

NEM JELENTI AZ ELJÁRÁS RENDJÉNEK

meghosszabbítását, a döntés elhalasztását, tehát a döntést az Országgyűlés meg fogja hozni – mondta.

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113


A Fidesz-KDNP kihelyezett frakcióülése alkalmából Kocsis Máté úgy nyilatkozott:

A MINISZTERELNÖK AZT KÉRTE A FRAKCIÓTÓL, HOGY TÁMOGASSA A SVÉD ÉS A FINN NATO-CSATLAKOZÁST, UGYANAKKOR A FRAKCIÓ NAGYON MEGOSZTOTT A KÉRDÉSBEN.

A frakcióvezető közölte: tájékozódási, egyeztetési célból delegációt fog küldeni az Országgyűlés elnöke Svédországba és Finnországba. Ez a parlamenti rendes ügymenet időkeretébe belefér, ezért

NEM JELENTI AZ ELJÁRÁS RENDJÉNEK

meghosszabbítását, a döntés elhalasztását, tehát a döntést az Országgyűlés meg fogja hozni – mondta.

Megnézik, hogy hogyan áll a demokrácia náluk?
Vagy megnézik, hogy mennyire jelent veszélyt a NATOra a svédeknél tapasztalható nagy mennyiségű bevándorló... :cool:
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Én sem engedném be a Svédeket amíg nincs rendben náluk a jogállam.... Ahogyan a finneknél is vizsgálódnék picikét. :rolleyes:
Mindenképpen addig, amíg az utolsó visszatartott EU-s pénzünk is meg nem érkezik :cool:
Csak az lesz a dologból, hogy meg lesz ígérve, hogy ha megszavazzuk, akkor kapunk holnap 1 eurót, és ha teljesítjük azt a 10 pontból álló listát, ami 20 pontból áll, de csak ha mind a 30 pontját teljesítettük, és ez el lesz adva világraszóló győzelemnek.
Mint a nagy decemberi győzelem, amiben a nagy győzelem az volt, hogy ha mindent teljesítünk, akkor csak a jogosan járó pénzünk 1/3át lopják el, és nem a felét.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 836
57 795
113
Csak az lesz a dologból, hogy meg lesz ígérve, hogy ha megszavazzuk, akkor kapunk holnap 1 eurót, és ha teljesítjük azt a 10 pontból álló listát, ami 20 pontból áll, de csak ha mind a 30 pontját teljesítettük, és ez el lesz adva világraszóló győzelemnek.
Mint a nagy decemberi győzelem, amiben a nagy győzelem az volt, hogy ha mindent teljesítünk, akkor csak a jogosan járó pénzünk 1/3át lopják el, és nem a felét.

Ne is mond... Hogy fölhúztam magam azon is :mad:
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 786
113
Kikapcsolódásként érdemes beleolvasni ebbe a cikkbe. Némi humor, némi irónia, némi szarkazmus.

 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Erdemes volna tenyleg megnezni ezeket, mert ha rendszer ellenes szervezkedest folytatnak, es ezert keresik a kapcsolatokat az ukranokkal es tamogatjak oket, az ultragaz ha nem derul ki idoben. Valami pedig kavarog szerintem, csehek, Usa kormanyzati emberek, magyarorszagi ellenzek, ukranok... Nagyon tuske vagyunk a korom alatt, es fix hogy ezek mozgolodnak. Nekem olyannak tunik ez aminek a kimenetele egy Nato bevonulas lesz kormanyvaltassal, ahogy 68-ban Csehszlovakiaban a Vsz altal.

Itt bejelentheted ha gondolod.

 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 313
14 059
113
Én sem engedném be a Svédeket amíg nincs rendben náluk a jogállam.... Ahogyan a finneknél is vizsgálódnék picikét. :rolleyes:
Mindenképpen addig, amíg az utolsó visszatartott EU-s pénzünk is meg nem érkezik :cool:
Magyarország nincsen abban a pozícióban, hogy feltételeket szabjon (nembeszélve arról, hogy ezidáig valszeg nem is tett ilyet). Pont fordítva, minimum rovidtávon két fontos téren ki van szolgáltatva és ez a légvédelem és az atomenergia.
  • légvédelem - még ha maguk a svédek semmit se lépnének, az amerikaiak azonnal leálithatnák a NASAMS szállításaát, valamit Gripenek amerikai származású alkatrészeinek kivitelét Mo-ra. Meddig fog tartani, míg a Gripenek kifogynak monjuk a motorokból?
  • atomenergia - a német blokkolás miat ugyebár Szijjártó el ment Franciáországba megpróbálni alternatívát szerezni. És fogalmazzunk úgy, hogy NATO-csatlakozás megakasztásával a háta mogott nem leene jó alkupozícióba.

Persze, nem tudni, mit igért Wang, amikor minap BP-en volt és a "szuverenitás és biztonságos fejlodés" garanciájával pont arra utalhatot, hogy cserében majd ok kisegítenek valahogy, de ez Mo számára rendkévul veszíjes út lenne.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 836
57 795
113
Magyarország nincsen abban a pozícióban, hogy feltételeket szabjon

De, pontosan abban a pozícióban vagyunk, és kell is feltételeket szabni! ;)
légvédelem - még ha maguk a svédek semmit se lépnének, az amerikaiak azonnal leálithatnák a NASAMS szállításaát, valamit Gripenek amerikai származású alkatrészeinek kivitelét Mo-ra. Meddig fog tartani, míg a Gripenek kifogynak monjuk a motorokból?

Akkor végre veszünk helyettük mást, azt sz*pjanak le minket mindketten ;)
De a pénz nekik is pénz, nem fog erre sor kerülni.

  • atomenergia - a német blokkolás miat ugyebár Szijjártó el ment Franciáországba megpróbálni alternatívát szerezni. És fogalmazzunk úgy, hogy NATO-csatlakozás megakasztásával a háta mogott nem leene jó alkupozícióba.

Az oroszok 100%-ban képesek atomerőművet építeni. EU-s b*ziskodás miatt nem épült meg eddig.
Ha szemétkednek, 100%-ban orosz technológiával építjük meg.
Nem kap EU-s engedélyt? Ki nem sz@rja le? o_O
Nem EU-s papírokkal működik hanem dúsított uránnal, az meg keletről jön...

Persze, nem tudni, mit igért Wang, amikor minap BP-en volt és a "szuverenitás és biztonságos fejlodés" garanciájával pont arra utalhatot, hogy cserében majd ok kisegítenek valahogy, de ez Mo számára rendkévul veszíjes út lenne.

Magyarország számára az egyetlen út. Ez a csak nyugati orientáció a nemzethalálunk. Nekünk már középtávon is a gazdasági és katonai függetlenség kellene, hogy cél legyen. Tudod, el nem kötelezett ország. :rolleyes:
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
De, pontosan abban a pozícióban vagyunk, és kell is feltételeket szabni! ;)


Akkor végre veszünk helyettük mást, azt sz*pjanak le minket mindketten ;)
De a pénz nekik is pénz, nem fog erre sor kerülni.



Az oroszok 100%-ban képesek atomerőművet építeni. EU-s b*ziskodás miatt nem épült meg eddig.
Ha szemétkednek, 100%-ban orosz technológiával építjük meg.
Nem kap EU-s engedélyt? Ki nem sz@rja le? o_O
Nem EU-s papírokkal működik hanem dúsított uránnal, az meg keletről jön...



Magyarország számára az egyetlen út. Ez a csak nyugati orientáció a nemzethalálunk. Nekünk már középtávon is a gazdasági és katonai függetlenség kellene, hogy cél legyen. Tudod, el nem kötelezett ország. :rolleyes:
Hagyd. Onnantól, hogy kitalálta magának Csehszlovákia, hogy teljesen belekreténülnek az atlantista vonalba, csak az számít, hogy mennyire rúghatnak belénk. Attól ugyanis pluszpontokat remélnek a gazdiktól.
Illetve amíg van különvélemény, mindig felmerülhet a kétely szörnyű érzése bennük, hogy lehet mégse kellett volna a csillagos-sávos szopóálarcot idejekorán felvenni. A lengyeleknek már csengettek, az menthetetlen ország lett, a derék cseszkók meg épp a célegyenesben hősködnek.

El kell engedni ezt a V4 dolgot is, teljesen felesleges ezekkel beszélni.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
De, pontosan abban a pozícióban vagyunk, és kell is feltételeket szabni! ;)


Akkor végre veszünk helyettük mást, azt sz*pjanak le minket mindketten ;)
De a pénz nekik is pénz, nem fog erre sor kerülni.



Az oroszok 100%-ban képesek atomerőművet építeni. EU-s b*ziskodás miatt nem épült meg eddig.
Ha szemétkednek, 100%-ban orosz technológiával építjük meg.
Nem kap EU-s engedélyt? Ki nem sz@rja le? o_O
Nem EU-s papírokkal működik hanem dúsított uránnal, az meg keletről jön...



Magyarország számára az egyetlen út. Ez a csak nyugati orientáció a nemzethalálunk. Nekünk már középtávon is a gazdasági és katonai függetlenség kellene, hogy cél legyen. Tudod, el nem kötelezett ország. :rolleyes:
Fogcsikorgatva de részben egyet kell értenem PavolR-rel. Mi itt nem lehetünk el nem kötelezettek. Ha Svájcot basztatják, szerinted nekünk mekkora az esélyünk? Félnek tőlönk. Nyakas, konok nép vagyunk.
Ha mi most megindítanánk a kilépési eljárást akkor antigonosznak jó eséllyel igaza lenne: "Nekem olyannak tunik ez aminek a kimenetele egy Nato bevonulas lesz kormanyvaltassal, ahogy 68-ban Csehszlovakiaban a Vsz altal."
Két dolog:

1,
Olyan ez, mint az ókorban a Déloszi Szövetség, belépsz (mert muszáj), de ki már nem léphetsz. Tudom a franciák, de más geopolitikai környezet, más súlycsoportú ország.

2, A börtönben is azért törik meg az ellenszegülő rabokat az őrök, hogy példát statuáljanak. Na ezért nem léphetünk ki. (És tuti hogy szankciózgatnának minket. Saját gyerekeink, unokáink lázadnának fel ha nem jutnának hozzá a legujabb Iphone-hoz, elektromos kütyühöz. :( )
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 022
14 880
113
Az szép pillanat lesz, amikor majd itt akarnak rendet tenni. Kíváncsian várom, vajon a honvédség melyik oldalra áll majd.
Nyilván nem fog bekövetkezni, de amennyiben mégis megtörténne, sajnos elsöpörnének minket. De azt nem tudom melyik oldalra állnának. Szerintem az érzület vegyes lenne, és nem tudom hogy a regnáló, tehát az éppen kilépő kormány mellé állna, vagy az új NATO kormány mellé, mondván, hogy meg kell kímélni az országot és a népet, egy 2 nap alatt elvesztett háborútól... :(
Természetesen ennek a valószinüsége hogy megtörténik, kb mínusz nulla egész nulla semennyi.
 

jojoka

Well-Known Member
2017. január 17.
110
415
63
Na hoppáhopp, megint kibukik, hogy miről van szó.
És ne értsd félre, örülök minden tisztulásnak, csak a nagy hotelek hány százalék is a szolgáltató ipar/vendéglátásban?
Szobaszám tekintetében 80-85%. Talán keveset mondtam. Én egy két hoteles szűkebb konglomerátumban nyomom, ott a két ház össz szobaszáma 877. Ez fed mondjuk 15 db 50 szobás kis hotelt... Ahol a 15-ből azért 12 frankón-tisztán működik, és a maradék három "szürke' Kb.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Ezek mit csoveztek itt? Azon kivul hogy teleszennyeztek a levegot volt valami tenyleges oka hogy itt cirkaltak? Ciprusrol vagy honnet a toszbol ropkodtek ide...

Hadgyakorlat lesz ez szerintem, máskor is volt már hasonló.
 
Status
Not open for further replies.