[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 036
113
Ettől csak rohadtabb gyümik vannak,ha eltakarítjuk,végünk mint a botnak.
Sajnos.


Az akció =><= reakció, Erő =><= ellenerő ökölszabály alapján:
ha a mérleg egyik serpenyőjében a hulladék-ellenzék van, akkor a másik oldalon sem kell sokkal jobb teljesítmény !!!
...és nicsak: Ez van! :(

Merjük felismerni a jelenlegi helyzetünket: "Sikeres" békák vagyunk az üstben!!! "Hurrráááá!" ???
...és a meglepő igazság: Ez a jelenlegi helyzet jobb a romlásunkra törő gyarmattartó Európai Uniónak.
Egy tehetségtelen ellenzék veszélyes, hiszen SIKERESEN kiugorhatnánk --a végzetébe rohanó EU-- üstből!
Ezt világosan megmutatta a Gyurcsány-i 2006!!!
Erősödik bennem az a felismerés, hogy tovább tud sanyargatni bennünket egy hatalom-féltő vezetés alatt az Unió, mint egy tehetségtelen --ezt is jó eséllyel elqúró-- ellenzék!
Amíg ezt az "üzemmódot" tudják fokozni, addig --szerintem-- biztosan hagyják --a látszat-buktatgatások ellenére-- Viktort!
Amikor az ezzel a csapattal kiszivattyúzható pénz elfogyott és a másik oldal módszere tűnik majd jobb pénz-forrásnak, akkor jön a Budapest-Majdan egy befuttatott "friss" szereplővel!

Emlékeztető Viktortól: Magyarország Európai Uniós befizető lesz!
Nem, nem, már AZ!!! Mit ad az Unió cserébe??? Sokan még még nem mernek szembe nézni a válasszal, de jobb ezt minél előbb megtenni!

Keserű az igazság, de jobb lenne kihúzni a homokból a fejeket, és egyénileg, családilag a győztes-tudásszintre felkészíteni magunkat. :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:
Meglepően egyszerű ezés NEM kell hozzá Viktor, nem kell hozzá a FIDESZ!!!

Egyénileg, családilag társadalmi szinten is lehet, kell kijavítani a jelenlegi hibákat, amiket "rendes" körülmények között egy --valóban-- nemzeti vezetésnek már rég meg kellett volna tennie.
Hamis a FIDESZ-média által festett kép, hogy csak Gyurcsány a lehetséges alternatíva!
2026-ra van, lesz legalább 2-3 --a jelenlegi FIDESZ-nél-- jobb, akár SOKKAL jobb választási lehetőség!
Mindenki figyelmébe ajánlom majd, hogy ezeket az felbukkanó erőket milyen egyetértéssel fogja ekézni MINDKÉT --jelenlegi "nagy"-nak tartott-- személy, politikai szereplő! :oops:

Beszélt erről háttéralkus politikai kivégzésekről --szemmel látható keserűséggel-- Schiffer is!


U.I.: Nem kell félni a változástól, győztesen kell kijönni belőle, eleget kell tudni, tanulni, felkészülni hozzá.
:hadonaszos:
:hadonaszos:
:hadonaszos:

.
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: Flamand and Robur

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 083
26 649
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 974
82 850
113

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 280
2 449
113

“Az orosz kormány felfüggesztette a Magyarországgal kötött, a diplomata útlevelekkel történő vízummentes utazást lehetővé tevő megállapodást mindaddig, amíg Magyarország nem orvosolja a kétoldalú megállapodás egyes rendelkezéseinek megsértését - írja a TASZSZ.”
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Egyébként a törökök megszavazták már? Vagy még nem emésztették meg, hogy a kurdokat támogatják?

Én csak azt mondom továbbra is, hogy nem biztos, hogy jó üzlet egy amúgy is a NATO-hoz közel álló -nem ellenséges államért a török távolodást -ellenségessé válást kockáztatni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 974
82 850
113
Az akció =><= reakció, Erő =><= ellenerő ökölszabály alapján:
ha a mérleg egyik serpenyőjében a hulladék-ellenzék van, akkor a másik oldalon sem kell sokkal jobb teljesítmény !!!
...és nicsak: Ez van! :(

Merjük felismerni a jelenlegi helyzetünket: "Sikeres" békák vagyunk az üstben!!! "Hurrráááá!" ???
...és a meglepő igazság: Ez a jelenlegi helyzet jobb a romlásunkra törő gyarmattartó Európai Uniónak.
Egy tehetségtelen ellenzék veszélyes, hiszen SIKERESEN kiugorhatnánk --a végzetébe rohanó EU-- üstből!
Ezt világosan megmutatta a Gyurcsány-i 2006!!!
Erősödik bennem az a felismerés, hogy tovább tud sanyargatni bennünket egy hatalom-féltő vezetés alatt az Unió, mint egy tehetségtelen --ezt is jó eséllyel elqúró-- ellenzék!
Amíg ezt az "üzemmódot" tudják fokozni, addig --szerintem-- biztosan hagyják --a látszat-buktatgatások ellenére-- Viktort!
Amikor az ezzel a csapattal kiszivattyúzható pénz elfogyott és a másik oldal módszere tűnik majd jobb pénz-forrásnak, akkor jön a Budapest-Majdan egy befuttatott "friss" szereplővel!

Emlékeztető Viktortól: Magyarország Európai Uniós befizető lesz!
Nem, nem, már AZ!!! Mit ad az Unió cserébe??? Sokan még még nem mernek szembe nézni a válasszal, de jobb ezt minél előbb megtenni!

Keserű az igazság, de jobb lenne kihúzni a homokból a fejeket, és egyénileg, családilag a győztes-tudásszintre felkészíteni magunkat. :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:
Meglepően egyszerű ezés NEM kell hozzá Viktor, nem kell hozzá a FIDESZ!!!

Egyénileg, családilag társadalmi szinten is lehet, kell kijavítani a jelenlegi hibákat, amiket "rendes" körülmények között egy --valóban-- nemzeti vezetésnek már rég meg kellett volna tennie.
Hamis a FIDESZ-média által festett kép, hogy csak Gyurcsány a lehetséges alternatíva!
2026-ra van, lesz legalább 2-3 --a jelenlegi FIDESZ-nél-- jobb, akár SOKKAL jobb választási lehetőség!
Mindenki figyelmébe ajánlom majd, hogy ezeket az felbukkanó erőket milyen egyetértéssel fogja ekézni MINDKÉT --jelenlegi "nagy"-nak tartott-- személy, politikai szereplő! :oops:

Beszélt erről háttéralkus politikai kivégzésekről --szemmel látható keserűséggel-- Schiffer is!


U.I.: Nem kell félni a változástól, győztesen kell kijönni belőle, eleget kell tudni, tanulni, felkészülni hozzá.
:hadonaszos:
:hadonaszos:
:hadonaszos:

.

Igen, de helyette ki?

Vagy ide nekünk Tutseket meg csecses Dórikát? Minden megoldódik, látva, hogy korábban ezek még Jobbik néven futottak, csak alulmaradtak a hatalmi harcban egy csicskapártban is, mert még abban is bénák voltak, de majd ők megoldanak minden problémát, Putyint, EUt, mindent. Vagy a Dobrevékre gondolsz, hogy majd ők a reménység? Esetleg az elektromos rollert megmosókra? Kutyákra a Baranyi félélkel? Ahogy írod, hulladék az ellenzék, de minden azért ennyire tűnik durvának, mert egész pályás letámadás alatt áll a kormány, ilyen meg máshol nem nagyon van, példa is alig, max Putyin. Nem bírják megemészteni, hogy nem többpárti koala van, ahol legalább egy párt a gyarmattartók igényeit képviselné, és mivel kint csak álmodoznak kétpárti kormányoktól, kétharmadról meg pláne, frusztráltak, mert annyira hulladék az ellenzék, hogy Orbán, míg akar vagy meg nem hal, ott marad nekik, ezért démonizálják, mert mást nem tehetnek, ami viszont kontra produktív, ugye ...
 
  • Dühítő
Reactions: L.O.B

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Egyébként a törökök megszavazták már? Vagy még nem emésztették meg, hogy a kurdokat támogatják?

Én csak azt mondom továbbra is, hogy nem biztos, hogy jó üzlet egy amúgy is a NATO-hoz közel álló -nem ellenséges államért a török távolodást -ellenségessé válást kockáztatni.
Dehogy szavazták meg. Erről nyilván nem írnak itthon az ügy kapcsán, mert elvenné a narratívájuk élét.
Erdogan a választásokig időt húz most szerintem.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 974
82 850
113
 

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
Én tavaly lazításnak elmentem kulizni egy barátom házának az építkezésére, amikor nem kapott segédmunkást se, én meg azt hittem, hogy a saját projektjeim ráérnek (tévedtem amúgy). :) ¯\(ツ)

Semmi gondom a kétkezi munkával, munkásokkal, sőt, amikor gyárakban dolgozunk jól kijövünk a melósokkal, de vannak azért problémás jelenségek, és nem elszigetelt esetek sajna. (mondjuk a multi gyárában ahol gépsort üzemelünk be mindenki ugyanúgy leadózik mindent, mint mi)

Az adó optimalizálást is megértem, elfogadom, amíg törvényes keretek közt mozog, de van az a szint, ahol kilóg a lóláb (kínai boltosok luxus-suvokkal járnak, és blokkot nem kaptam még kínai boltban, illetve volt ahol olyan, ahol kaptam, de kínai írásjelek voltak rajta, és nem volt AP jel...), és olyankor a kormány tesz is, akár iparági különadókkal, még azt is el tudom fogadni, de a

én igen, bár a hirdetésbe nem írják bele, csak rákérdeznek, és utána szólnak, hogy igaziból másnak kiadták már, bocs... amúgy ugyanis törvénytelen. Azért csinálják a iadók, mert gyerekest kilakoltatni sokkal nehezebb.


Ja, van hitele, fix kamatos a 0% alapkamatos időkből, tehát max 5%-os kamatra, vagy most veszel fel... milyen kamatra kapsz most? 20%?

Ja, iskolázásban meg a gyermekekről gondoskodásban is, mi?


Ja, aki Pest vármegyei, az bekaphatja, értem... Avagy mindegy miben gondolkoznak, vannak a gondolataid, meg van a piaci kínálat árszínvonala. Tudom, költözzön az ember Borsodba, hiába van itt a család, a munka, ha a szapora cigányoknak jó, mit válogat az ember?
Persze igazad van, sajnos mindenhol vannak emberek akik szeretnék ha más keresné meg a bérüket. Az ilyet elsőnek le ordítom, következő hogy szedheti a cuccát aztán agyő!
Ezeket a Kínaiakat hagyjuk mert olyanok mint a magyar indián aki luxus 60 milliós kocsival gurul karom vastagságú arany fuxal a nyakában. Ilyenkor édes adó hivatalunk valahogy kámforrá válik!

Az albérletben teljesen igazat adok neked, kurva nehéz gyerekkel albit találni!

Tök mindegy hova való az ember csak normális legyen, a Pestivel az a gond hogy általában le nézi azt aki a Budapest táblán túl él! Amúgy gyere el borsodba, az albérleti árak már itt Miskolcon túll haladják lassan a fővárosi árakat. Ha normális kecót akarsz venni akkor 20 misi az alja még egy beton ketrecnek is! Határ pedig a csillagos ég
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 375
55 053
113

Németország Brazíliában: Nem ad nekünk muníciót Ukrajnának? Nem fogsz fegyvereket árulni​


https://www.ptisidiastima.com/category/epikairotita/diethni/
A német kormány állítólag megakadályozta 28 kerekes Guarani páncélozott jármű eladását Brazíliából a Fülöp-szigetekre, mivel azok "Made in Germany" alkatrészeket szállítanak.

Valószínűleg tényleg így volt. Ezek így nyomják. Koreai K2-es is azért nem mehetett exportra mert a németek gáncsolták, akárcsak az Altayt.
A törökök bevetették a Leopárd 2-est, nem is láttak utána alkatrészt. (nem tudom, hogy azóta megoldódott-e)
És mi ezekkel a sz@rkupacokkal üzletelünk. Biztos lesz majd alkatrészünk, ha nem úgy táncolunk ahogyan ők fütyülnek....
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 093
113
Valószínűleg tényleg így volt. Ezek így nyomják. Koreai K2-es is azért nem mehetett exportra mert a németek gáncsolták, akárcsak az Altayt.
A törökök bevetették a Leopárd 2-est, nem is láttak utána alkatrészt. (nem tudom, hogy azóta megoldódott-e)
És mi ezekkel a sz@rkupacokkal üzletelünk. Biztos lesz majd alkatrészünk, ha nem úgy táncolunk ahogyan ők fütyülnek....
Azt számold hozzá, hogy '45 óta megszállt ország, tehát kicsit módosítani kellene a te álláspontodat is arról, hogy kik azok a sz@rkupacok. Ebből is származik a tánc füttyre kényszere, nekik is.
 
  • Tetszik
Reactions: Molon Labe