[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 087
4 062
113
Peldat lehet venni roluk.
Na persze, meg az afrikaiakról, akik ha nyűg nekik a gyerek, hátra hagyják a sivatagban a keselyűknek!
Bár amilyen sorsa van itthon a cigánygyerekek nagy részének, a gyors halál megváltás ahhoz képest!
Egy felelős szülő azért elgondolkodik rajta, hogy milyen jövőt szán a gyerekének!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 903
27 639
113
Ha a szimfonikusok turnéra mennek, akkor konkrétan se balett, se opera, se koncert. Sikerült 3 olyan hetet kifognom, amikor volt stand up meg stand up, semmi más. Ha a múzeumokat nézzük, arra pedig Magyarország bármely sarkából át lehet ruccanni Bp-re. Nem mondom, h semmit nem találtam, de nekem ahhoz képest, h Győr 5szöröse, meg Harvard meg MIT, meglepően kevés volt.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 991
19 328
113
ráadásul csak ott lehet végezni, ahol drága a megélhetés
Értem, megmondom a tanító testvéremnek, hogy el lehet innen menni, megmondta a HTKA Gyurcsánya! Miért akar a családja közelében élni, és dolgozni? Végülis ugyanazt csinálhatná másutt is, mint ami már Pest megyében is kezd egyes helyeken napi rutin lenni: hallgathatja a halálos fenyegetéseket a cigány "szülőktől"... Lehet úgy is csinálni mi? Aztán csodálkozol, hogy Borsodot hozom fel példának, amikor itt jöttök azzal, hogy úgy kéne csinálni, mint a cigányok.

és még másodállást sem tud vállalni
Jó ötlet, lepurgyézol, hogy antigonosz javasolja, mint a cigányok, aztán dolgozol napi 12-14 órát, a kölyök nem is lát. Aztán lesz majd válás is, stb...

Vajon miért van tanárhiány egyes területeken? A probléma nyilván az emberekkel van, nincs probléma az ingatlanpiacon és a fiatalok lakhatásában, ami tényleg fura, hogy kihat a gyermekvállalásra, hisz lehetne úgy, mint a cigányok... Nincsenek problémák, minden jó! Éljen az EU, éljen a NER, éljen a DKUSA, éljenek a cigányok... dögöljön meg a magyar, ha pl. Pest vármegyében tanítani szeretne!
Miskolcot akartál írni, nem? István szerint ami Pest megyén kívül van, az Borsod. És nyilván ilyen provinciális ember vagy és a Gütyül Gang a kulturális programod, mert tudjuk, "Borsodban" csak Győzike van. ... meg Gütyül Gang. :) :p
Ti mondtátok, hogy a cigányokról kell példát venni...
A Gyütyüli Gang meg épp Győr közelében van...
 
  • Hűha
Reactions: cirqle

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 991
19 328
113
ahhoz képest, h Győr 5szöröse, meg Harvard meg MIT, meglepően kevés volt.
a héten volt hír, hogy a Harvard tanulói nem értik a Skarlát betű eredeti 19. századi szövegét... Mi is ezen a vonalon haladunk... csak példát kell venni a cigányokról, ahogy itt sokan javasolják!
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 514
5 099
113
Ha a szimfonikusok turnéra mennek, akkor konkrétan se balett, se opera, se koncert. Sikerült 3 olyan hetet kifognom, amikor volt stand up meg stand up, semmi más. Ha a múzeumokat nézzük, arra pedig Magyarország bármely sarkából át lehet ruccanni Bp-re. Nem mondom, h semmit nem találtam, de nekem ahhoz képest, h Győr 5szöröse, meg Harvard meg MIT, meglepően kevés volt.
Nyáron nálunk is bezárnak a színházak. Szerintem még Győrben is. :D
A fenti linken 7 színházat számoltam meg + balett. Az meg nem fair, hogy Győrhöz hozzá számolod Budapestet. Akkor Bostonhoz számold hozzá a fél keleti partot.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 903
27 639
113
a héten volt hír, hogy a Harvard tanulói nem értik a Skarlát betű eredeti 19. századi szövegét... Mi is ezen a vonalon haladunk... csak példát kell venni a cigányokról, ahogy itt sokan javasolják!
Nem csak a cigányok, kérdezz meg néhány művelt körúton belülit egyes régi mesterségekhez köthető szavakról. Hogy mi a pákász, mi a különbség a hentes és a mészáros között. Mi az a repülő vetélő.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 991
19 328
113
Nem csak a cigányok, kérdezz meg néhány művelt körúton belülit egyes régi mesterségekhez köthető szavakról. Hogy mi a pákász, mi a különbség a hentes és a mészáros között. Mi az a repülő vetélő.
bár mindegyik szót jól ismerem, de erre volt régen a lábjegyzet, napjainkban pedig a körúton belül 5G internet is van! Úgy lehet tanulni, ha ismeretlen dolgokkal is találkozunk, és szerencsés esetben némi segítséggel megismerjük őket!
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 903
27 639
113
Nyáron nálunk is bezárnak a színházak. Szerintem még Győrben is. :D
A fenti linken 7 színházat számoltam meg + balett. Az meg nem fair, hogy Győrhöz hozzá számolod Budapestet. Akkor Bostonhoz számold hozzá a fél keleti partot.
Február szerintem nem nyáron van. Nem számolom hozzá Bp-t, csak múzeumba át lehet ruccanni Bp-re könnyedén, ellentétben igen, operába nehezebb, az már ottalvós buli, szállásköltséggel.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Értem, megmondom a tanító testvéremnek, hogy el lehet innen menni
Szerintem inkább arra kérd meg, hogy a szövegértést vegyétek át még egyszer.
Marhára nem azt mondtam amit állítasz, hogy bárkinek is bárhonnan el kell menni. Azt mondtam, hogy ha ott marad az ember, ahol szeretne lenni, akkor annak vannak hátrányai is. Amit vagy felvállal az ember, vagy változtat rajta. Ennyi. Ebben mi a gyurcsányizmus?

Végülis ugyanazt csinálhatná másutt is, mint ami már Pest megyében is kezd egyes helyeken napi rutin lenni: hallgathatja a halálos fenyegetéseket a cigány "szülőktől"
Érdekes, hogy én "cigányiában" olyan iskolákban tanítottam, ahol alig volt cigány, soha semmilyen fenyegetést nem kaptam, se magyartól, se cigánytól.
csodálkozol, hogy Borsodot hozom fel példának, amikor itt jöttök azzal, hogy úgy kéne csinálni, mint a cigányok.
Mert ki mondta, hogy úgy kell? Nem kell úgy. Lehet hajtani, stresszelni mindenen, aggódni, jajj jön a világvége -nem válllunk gyereket, jajj böfög a tehén -nem vállalunk gyereket, jajj Burkina-Fasoban sokan élnek -nem vállalunk gyereket, jajj -anayagi nehézségeink is lehetnek -nem vállalunk gyereket. Közben meg a második mondatban meg már azon sírunk, hogy többa cigány... hát, lehet, hogy el kell dönteni, hogy most vagy ez, vagy az. Mert a kettő úgy látszik, hogy nem igen megy, legalábbis ha a társadalmakat összehasonlítjuk, akkor nem a jóléti társadalmak jóléti állampolgárai járnak élen a gyerekvállalásban.

Jó ötlet, lepurgyézol, hogy antigonosz javasolja, mint a cigányok, aztán dolgozol napi 12-14 órát, a kölyök nem is lát. Aztán lesz majd válás is, stb...
Hát nem tudom, elég sok ismerősöm van, aki több gyerekkel sem dolgozik 12-14 órákat. Sőt. De tudjuk erre is van magyarázat, hogy alá lett tolva..., ingyen hitel... cigánytempó... meg ilyenek. A válás nem ezekből van.
De igen, és mi van ha vállal másod állást? Mint ha nem lenne ennek rendesen kiforrt kerete nyugaton a mini job-ok formájában. Vagy mi van ha addig vállal másod állást, mikor még nincs gyerek, vagy azután, hogy már egy 10-en éves marhára nem kívánja, hogy ott lógj a nyakán?

Ti mondtátok, hogy a cigányokról kell példát venni...
Nem, ezt továbbra is Te állítottad.

A Gyütyüli Gang meg épp Győr közelében van...
Igen, de Neked az már Borsod; nyilván nem véletlenül írtam Győr melletti bandát.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Mondjuk Miskolcon pont szokott lenni operafesztivál.
Jó, nálunk meg cigányia alsón van musical-társulat, meg rendszeresen vannak komoly zenei programok, író-olvasó találkozók. Vagy elmegy az ember jobbra egy órát-ballra egy órát és máris sokkal jobban kibővül a horizont ilyen téren. Simán gyerekkel, hétköznap, meg lehetett nézni komolyzenei hangversenyt. De pl. az év múzeuma itt van egy kurta köpésre.
Magyarországon ha nem a szélső pontokat nézzük, nincsenek nagy távolságok.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
.
. Csak lehet, hogy nem milliós-két milliós négyzetméter árakban gondolkoztak és jó nekik "cigányiában" ahol igaz, hogy nem cirkuszolnak egyfolytában a cigányok, lehet, hogy a faluban nincs is balhés család, csak van friss levegő, kert, kimehet a gyerek játszani, nem a sokadikon az ötvenpár négyzetméterben szorong; igaz, nem keres nébihes "sztárgázsit", csak mondjuk 200-at, vagy 250-et (ha nem nagycsaládos, esetleg ha el megy mellékállásba, vagy kicsit utazik, akkor többet).
Az megvan, hogy a nébihes sztárgázsi a 250? De arra tudom, nincs idehaza szükség. Minek is?
Öveges egy utolsó spicli volt. Simán felnyomott embereket az előrejutásért, vagy ki tudja miért. Szép mutogatni való.
De persze, értem mire gondolsz, de akkor sem biztos, hogy arra volt a nagy tömegigény, csak az volt, vagy nézted, vagy nem.
Kit érdekel, hogy mire van tömegigény? Egyél szart, több millió légy nem tévedhet...
De tényleg, 100 éve mindenki a nemeseket akarta utánozni, mert arra "volt" tömegigény. Igazából pont annyira, mint most győzikére, a média adott egy mintát, és a nép azt próbálta utánozni.
Ebből amúgy a kávéházi kultúra jött létre.
Öveges és a Delta szintén zenész ebből a szempontból.
Most volt "szerencsém" megnézni egy új szerencsekereket, szellemi igénytelenség a köbön.
Csak tudod ebből lesz a tömegigény arra, hogy megtanítsa az iskola a gyereket arra, hogy nem dolgozunk ingyen próbanapon, de a matematikára mán nem.
én igen, bár a hirdetésbe nem írják bele, csak rákérdeznek, és utána szólnak, hogy igaziból másnak kiadták már, bocs... amúgy ugyanis törvénytelen. Azért csinálják a iadók, mert gyerekest kilakoltatni sokkal nehezebb
Amúgy valójában nem annyival nehezebb. Csak kell egy hivatalos közjegyzős papír, hogy nem fizetés esetén a gyerekeknek van hova mennie, vagy ha nincs, akkor intézetbe fognak kerülni, és már ugyanott van, mint ha gyerek nélkül jönnének.
Csak ennek van egy elég komoly hátulütője: így beza hivatalosan kellene kiadni azt a lakást, az meg már úgy nem buli, mert ilyen esetben a törvények a bérlőt is védik.
De ha azt vesszük, hogy ahogy oda is lehet költözni, lehet onnan is. Ha meg ott marad valaki, akkor vállalja annak hátrányait, mint ahogy más vidékeken meg az alacsonyabb fizetést, vagy a kevesebb munkalehetőség hatásait fogadja el az ember. Mindig és mindenhol vannak nehézségek, hol ez-hol az.
Persze, oda lehet, csak jó kapitalista mentalitással a tömegközlekedés megszűnt, mert nem éri meg, és még sok egyéb hasonló.
Persze biztos lesz ellenpélda, csak valami miatt mégis, még a nyugati határszélen is öregednek el a falvak, mert a fiatalok mégis inkább elmennek onnan. Biztos véletlen.
Van akinek az elég, van, aki meg ugyan úgy eljár vidéken/vidékről is színházba, komolyzenei koncertre vagy kulturális programra. Kinek mi tetszik.
Tehát hagyjuk meg a szellemi igénytelenséget, mert nekünk az úgy kényelmes. Mossuk kezeinket.
Igen, csak vélhetően ezeket az unikális "csak ott van" munkák nem is nettó 250-ért vannak.
Ezek az "unikális" munkák, amúgy minden ami nem a nagy multik infós, vagy mérnök specifikus részein vannak.
Mert amúgy itt arról beszélünk ám, hogy persze, lehet MEO-snak lenni Szegeden is (mellékesen már ott se 2 fillér a nm-er ár), csak a Pest vármegyei átlag kb 4000 Ft-os órabér rögtön 2000 ftos lesz. A 640 brt amit itt átlagban lehet érte kapni amúgy nem rossz, el lehet belőle lenni. Csak ugye a többség ám ilyen pénzekért dolgozik idefenn a nagy Pöstet is, és ezekért a poziciókért már Kecskeméten se nagyon fizetnek 360-nál többet. Persze tudom, de a Mercedes, meg de a
Igen, egy majd félmilliós régióban a mercedes műszaki területre szakosodott meost keres, mondjuk 10-et.
A költségek meg messze nem annyival kevesebbek arrafele, mint itt.
Na ezért jönnek fel ide az emberek.
De nem csak ide, ugyanígy a nagyvárosokba is. Csak a nagyvárosok meg valahogy véges kapacitásuak, így mégis az lesz belőle, hogy már Szegeden se nagyon találsz használható környéken 100 ezer alatt bérleményt.
(és még mindig NEM, ahol cigány van, az nem élhető. Dolgoztam pesten a szigony utcában, léptem át reggel vértócsát, mert gizscsalád az este beszélgetett)
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 903
27 639
113
Jó, nálunk meg cigányia alsón van musical-társulat, meg rendszeresen vannak komoly zenei programok, író-olvasó találkozók. Vagy elmegy az ember jobbra egy órát-ballra egy órát és máris sokkal jobban kibővül a horizont ilyen téren. Simán gyerekkel, hétköznap, meg lehetett nézni komolyzenei hangversenyt. De pl. az év múzeuma itt van egy kurta köpésre.
Magyarországon ha nem a szélső pontokat nézzük, nincsenek nagy távolságok.
És a tömegközlekedés is viszonylag jó. Bostontól is több, mint egy órányira volt a szállásom, másik államban. :p
Csak nálunk (Európában) mindenki ahhoz van szokva, hogy 15 percen belül legyen minden is. Van egy sztorim, hotel recepciós ismerőssel esett meg, Bécsországban. Amcsi vendég megy le, hogy meg tudná-e mutatni, hogyan jutnak le a tengerpartra. Ez nem Ausztrália, nincs kenguru, se tengerpart. Itt Sisi van meg Mozart. De a térképen nézték, és csak 500 km körül van. Úgyhogy leautóztak Szlovéniába, mert tök közel van.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 600
46 699
113
Azaz auto.
Szóval éhenhaltunk.
Hmm.
Menj má! 22km-re az agglomerációból van hogy hamarabb beérsz Pestre, mint hogy átvergődj rajta.
Most hozták be a megyebérletet, és meglepően jó a tömegközlekedés. Legalább is a váci vonalon sokat javult.
A Déliből/Kelenföldről járó személyekkel meg azt mondanám, hogy jobban jársz, mint a kocsival.
De mivel csak egy alkalmazott vagyok 38 millióm az életben nem lesz.
A 2 millió csok lófasz, a babaváróval talán meglehetne az önerő.
3 gyerekre nem 2M jár, hanem 10!
Legyél már egy kicsit kreatív!
 
Status
Not open for further replies.