[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Menj má! 22km-re az agglomerációból van hogy hamarabb beérsz Pestre, mint hogy átvergődj rajta.
Most hozták be a megyebérletet, és meglepően jó a tömegközlekedés. Legalább is a váci vonalon sokat javult.
A Déliből/Kelenföldről járó személyekkel meg azt mondanám, hogy jobban jársz, mint a kocsival.

3 gyerekre nem 2M jár, hanem 10!
Legyél már egy kicsit kreatív!
Csak újépítésnél.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Csak nálunk (Európában) mindenki ahhoz van szokva, hogy 15 percen belül legyen minden is.
az amcsik lázadnak is ez ellen, a sok időt közelekedéssel elbaszás nekik valamiért szabadságjog...
Dolgoztam pesten a szigony utcában, léptem át reggel vértócsát, mert gizscsalád az este beszélgetett
Laktam a Csángó utcában, és elég volt az a közel egy év. De arról kéne példát venni a HTKA bölcsei szerint...
Nem, ezt továbbra is Te állítottad.
Továbbra is
Érdekes, hogy én "cigányiában" olyan iskolákban tanítottam, ahol alig volt cigány, soha semmilyen fenyegetést nem kaptam, se magyartól, se cigánytól.
Jó neked.
Azt mondtam, hogy ha ott marad az ember, ahol szeretne lenni, akkor annak vannak hátrányai is. Amit vagy felvállal az ember, vagy változtat rajta.
Én meg azt mondom, hogy nem kell csodálkozni, ha pl. nincs tanár vagy rendőr, aztán meg ha utána cigányia lesz ezekből a területekből is.
em a jóléti társadalmak jóléti állampolgárai járnak élen a gyerekvállalásban.
Itt egyszeráen a K (gyermeknevelés) és r (gyermekvállalás) stratégiák ütközéséről van szó, annyival nehezítve a K strategisták helyzetét, hogy ők finanszírozzák az r stratégiát követőket gyakorlatilag az állami intézményesített anarchoterror és adóztatás által, ezzel a stratégiájuk által amúgy is erőforrásigényesebb utódnevelés elől vonva el további erőforrásokat.

A javaslat az r stratégiára áttérés a magyar tömegek számára, ami viszont véleményem szerint nem fenntartható, mert nem lesz aki finanszírozza, valamint mivel a kulturánk nem öröklődik át genetikailag, csak gondos nevelés által (K stratégia), ezért a mai értelemben vett magyarság megszűnéséhez vezet.

A törvények nem szelektív betartatása segítene a K stratégia kompetitív hátrányát kiegyenlíteni, ugyanis a törvények egy nagyobb részt K stratégiájú társadalomra vannak kialakítva, de a szoviális ellátórendszer, a média, és a szelektív törvényalkalmazás által az r stratégiát követő kisebbség már mind nyugaton, mind itthon a kritikus tömeget kezdi elérni, ami hosszabb távon a társadalom működését (lásd előző bekezdés) veszélyezteti.

Igen, de Neked az már Borsod; nyilván nem véletlenül írtam Győr melletti bandát.
A "hip-hop" bármilyen formája "Borsod", "cigányia".
 
  • Hűha
Reactions: cirqle

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 898
87 102
113
"Tomasz Terlikowski újságíró úgy fogalmazott, hogy Ferenc pápát meghívták Ukrajnába, ahol „Oroszország állati, barbár támadása zajlik, de az ukrajnai látogatás helyett a pápa az ukránellenes és oroszbarát politikát folytató Magyarországot választja. A cikkben a szerző azt is sérelmezte, hogy a hazájába sem látogat el a pápa. Noha Andrzej Duda lengyel államfő meghívta a pápát Lengyelországba is, ehelyett a pápa mégis Magyarországra utazik, amely szolgalelkű, ukránellenes és oroszbarát politikát folytat."
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Én meg azt mondom, hogy nem kell csodálkozni, ha pl. nincs tanár vagy rendőr, aztán meg ha utána cigányia lesz ezekből a területekből is.
Nem csodálkozom. Csináltam pár évig, hogy érezzem a bőrömön.

A javaslat az r stratégiára áttérés
Én nem gondolom, hogy csak darabszámban kellene nemzetstratégiailag gondolkodni. Véleményem szerint a mennyiség és a minőség nem egymást kizáró dolgok. Igazából a gyerekneveléspéldául még csak nem is elsősorban anyagi kérdés.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Igazából a gyerekneveléspéldául még csak nem is elsősorban anyagi kérdés.
Amíg a másodállás az opció ha a gyerek feje felé fedelet akarsz, meg egészséges ételt elé az asztalra, akkor sajnos ellent kell mondjak veled. Főleg, hogy a közoktatásból nem fogod a K stratégia extra gondoskodását megkapni, magadnak kell vagy munkát, vagy tandíjat tenni a dologba, csak erre vagy pénz, vagy idő kell.

És visszaérünk oda, hogy az elszállt ingatlanárak hogy hatnak vissza erre is… (azt, hogy az újépítésű projektek, amikre értelmezhető állami támogatás húzható be milyenek, minőségre, elhelyzekedésre, azt hagyjuk is, az külön hosszú téma)
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 343
9 048
113
Értem, megmondom a tanító testvéremnek, hogy el lehet innen menni, megmondta a HTKA Gyurcsánya! Miért akar a családja közelében élni, és dolgozni? Végülis ugyanazt csinálhatná másutt is, mint ami már Pest megyében is kezd egyes helyeken napi rutin lenni: hallgathatja a halálos fenyegetéseket a cigány "szülőktől"... Lehet úgy is csinálni mi? Aztán csodálkozol, hogy Borsodot hozom fel példának, amikor itt jöttök azzal, hogy úgy kéne csinálni, mint a cigányok.


Jó ötlet, lepurgyézol, hogy antigonosz javasolja, mint a cigányok, aztán dolgozol napi 12-14 órát, a kölyök nem is lát. Aztán lesz majd válás is, stb...

Vajon miért van tanárhiány egyes területeken? A probléma nyilván az emberekkel van, nincs probléma az ingatlanpiacon és a fiatalok lakhatásában, ami tényleg fura, hogy kihat a gyermekvállalásra, hisz lehetne úgy, mint a cigányok... Nincsenek problémák, minden jó! Éljen az EU, éljen a NER, éljen a DKUSA, éljenek a cigányok... dögöljön meg a magyar, ha pl. Pest vármegyében tanítani szeretne!

Ti mondtátok, hogy a cigányokról kell példát venni...
A Gyütyüli Gang meg épp Győr közelében van...
Csak azt nem értem, ha két (vagy több) ember beszélget bármiről, és nem egyezik a véleményük, miért kell az érveket a szélsőségekig elvinni? Miért kell egyáltalán megpróbálni a saját vélemény igazságát a másik féllel elismertetni? Muszáj, mindig mindenre reagálni?
Természetesen, ha valakinek ez a hobbija, akkor az más tészta.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 499
113
Ja, aki Pest vármegyei, az bekaphatja, értem... Avagy mindegy miben gondolkoznak, vannak a gondolataid, meg van a piaci kínálat árszínvonala. Tudom, költözzön az ember Borsodba, hiába van itt a család, a munka, ha a szapora cigányoknak jó, mit válogat az ember?
Pest megyében is van bőven vállalható ház/lakás millió alatti négyzetméteráron.
Ráadásul most egyre inkább csökken a kereslet.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Csak azt nem értem, ha két (vagy több) ember beszélget bármiről, és nem egyezik a véleményük, miért kell az érveket a szélsőségekig elvinni?
Mert az átlagos itteni alacsony EQ miatti kognitív potenciálgátat így talán át lehet törni.
Miért kell egyáltalán megpróbálni a saját vélemény igazságát a másik féllel elismertetni?
Ja, hogy a a párbeszéd, érvelés, ilyesmik zavarnak egy fórumon? Biztos, hogy jó helyen vagy?
Muszáj, mindig mindenre reagálni?
Igen.
Természetesen, ha valakinek ez a hobbija, akkor az más tészta.
Vagyunk páran akik fórumozni járunk egy fórumra, és nagyon örülünk, hogy megengeded nekünk!
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
És az baj? Azon kívül, hogy közlekedési eszköz, elég komoly szabadságfokot ad az életedhez.
Alapvetően az autó mint olyan meglehetősen drága eszköz.
Különösen, ha kettő kell belőle, és mindkettőt napi bejárásra kell használni, mert egyébként nem tudod megoldani az életed.
Szóval igen, elég komoly baj, ha közben törlesztőt is fizetsz, van 3 gyereked, és a hatalmas összegű GYESt figyelembe véve...
Ettől függetlenül igen, az autó egy nagyon hasznos eszköz, ami plusz szabadságot ad.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 499
113
Alapvetően az autó mint olyan meglehetősen drága eszköz.
Különösen, ha kettő kell belőle, és mindkettőt napi bejárásra kell használni, mert egyébként nem tudod megoldani az életed.
Szóval igen, elég komoly baj, ha közben törlesztőt is fizetsz, van 3 gyereked, és a hatalmas összegű GYESt figyelembe véve...
Ettől függetlenül igen, az autó egy nagyon hasznos eszköz, ami plusz szabadságot ad.
… nem akarom elvenni a kedved semmitől, eszem ágában sincs.
Nekünk (bár csak) két gyerekkel, a házon hitellel ment a két (tizenéves) autó fenntartása. Úgy, hogy a párommal mind a ketten napi két órákat autóztunk Covid előtt, fejenként.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 881
56 674
113
Semmi köze a témához, valóban tisztán mint érdekesség irom, mert most jutott eszembe:
Ismerősök nemrég adták el 15 éves, kifizetett, 115nm lakàsukat 4 lakásos tàrsasházban, 6 ilyen házas lakóparkban, 2 hely a mlygarázsban, jó kilátással, nagy terasszal Bécs melleti zöldövezetben 480000 euróèrt. Vasút 30percenként a városba 20 perc, busz az U-Bahnig.Jó gimnázium, általànos iskola, mindenféle orvos. Ha muszály, nem kell autó. Persze a javának 2 van.
Új lakás kb 6000 eur/nm tűrhető helyen. Felfelé persze nincs határ.
Nekem az ár magasnak tűnt, de azt mondták, hogy teljesen normális, nem is magas, mert ujjonan 415000- ert vették.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros and cirqle

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
… nem akarom elvenni a kedved semmitől, eszem ágában sincs.
Nekünk (bár csak) két gyerekkel, a házon hitellel ment a két (tizenéves) autó fenntartása. Úgy, hogy a párommal mind a ketten napi két órákat autóztunk Covid előtt, fejenként.
Akkor most lépjünk ki a fórumból, ahol egyesek azon sírtak, hogy havi millából alig lehet kijönni, és képzeljük magunkat egy átlagos, kétkeresős fiatal pár helyébe, ahol apjuk keres kb 400 nettót, anyjuk meg keres 360at.
Ez sok pénz együtt? Igen az.
Összegründolták az önrészt, elmentek mondjuk Bugyira. Ott vesznek házikót 15 milláért, mert olcsó, ráköltenek másik 15öt, hogy használható legyen.
Ehhez felvettek 20 milla hitelt.
Ennek a törlesztője lesz minimum 300 a mai helyzetben.
Na akkor anyjuk elmegy szülni, a CSED még fedezi a dolgot, a GYED már ott van, h csak az adókedvezmény miatt nem megy apuka fizujából is a törlesztő.
Erre ráraksz napi 100 kmt, ami jó autóval is egy havi 100 ezer magyar királyi aranyforint csak benyában. Karbantartás, miegyebek, mert ugye ez hozzá tartozik, megint legalább egy huszas havonta autónként.
Már el is jutottunk a MEH ponthoz, amikor még nem ettél, nem ittál, nem fizettél rezsit, telefont, internetet, és maradt 260 ezer Ftod.
Fogjuk rá, remek lett a házad, a telefonnal internettel, mindennel együtt csak 80 ezer.
180 ezer ftnál tartunk, és még nem ettünk, nem ittunk, nem költöttünk semmire, csak a számlákat kifizettük.
És itt két amúgy jól kereső emberről beszélünk.
Számold ki ugyanezt két átlagos 360 körül kereső delikvenssel.
Aztán két pályakezdő eüsre is.
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 343
9 048
113
Mert az átlagos itteni alacsony EQ miatti kognitív potenciálgátat így talán át lehet törni.

Ja, hogy a a párbeszéd, érvelés, ilyesmik zavarnak egy fórumon? Biztos, hogy jó helyen vagy?

Igen.

Vagyunk páran akik fórumozni járunk egy fórumra, és nagyon örülünk, hogy megengeded nekünk!
Nem, nem zavar. Azt hiszem, igen.
Nem gondoltam, hogy ez a rövid mondat félreérthető lesz, vagy, hogy ennyire félre akarja valaki érteni, de fel sem merült bennem, hogy itt bármihez az én engedélyem szükségeltetne.
 
Status
Not open for further replies.