[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
  • Tetszik
Reactions: Giskard

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nagyon erőlködsz!
Egy alkotmányellenes helyzetnek hogyan akarsz Magyarországon érvényt szerezni?
Nyilván ez a Bakó Bea (aki ezt az "igenis" cikket jegyzi), sokkal jobban ért a dologhoz,
  • mint Mádl Ferenc jogtudós, és nem mellesleg köztársasági elnök - aki nem írta alá
  • és mint Sólyom László, aki szintén jogtudós, és alkotmányjogász, ÉS szintén köztársasági elnök - és szintén nem írta alá.

Utóbbit gondolom nem szeretnéd azzal vádolni hogy Orbán szekerét tolja!?! :rolleyes:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 703
113
Sírok! :D Somkuti ...

"Ha mondjuk egy Krím-félszigeten állomásozó orosz katonai alakulatot érne NATO-támadás, az egy egyértelmű hadüzenet, még ha valószínűleg nem is nukleáris csapás, hanem mondjuk sima légicsapás – jókora veszteségekkel, mert az orosz légvédelem legalább olyan jó, mint az ukrán." :D
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Elegem van ebből a kissebbik rosszozásból, a szart el kell takarítani akkor is ha narancsos!
Kétlem, hogy ekkora bukták után (elszaladt infláció, behajtós maffia, ahol már a vargajuci neve is felmerült,) még egyszer kétharmadot csinál a fityisz!
Fityisztelen jövőt!
Tiszteletben tartom a véleményedet, de szerintem "takarítani" csak akkor szabad nekiállni, ha tudjuk mi jön. 48-ban és 56-ban is megvolt az alternatíva, de anélkül anarchia fenyeget! Én most csak azt látom épkézláb ötletnek, hogy lehetőleg bukjon aki ennyire mocskos módon korrupt mint a végrehajtómaffia, aztán legyen mondjuk egy Fidesz-MH koalíciós kormány, és 10 éven belül szerintem ennek semmilyen épkézláb alternatívája nincs. Szorongatni lehet, de a rombolás csak még kiszolgáltatottabbá tenné az országot.
Gumicsont és uncsi.

Az orosz elnök mindenhova meghívásra utazik. Melyik állam lesz olyan gerinctelen és bátor, hogy meghívja és letartóztatatja? Még az USA sem
Mariupolban miért nem tartóztatták le az ukránok? Ha nem tudják biztosítani a joghatóságukat a saját országukban, akkor jobb is, hogy bementek az oroszok rendfenntartani. :D :D :D
Ismered a Penalosa féle Bogotá-t? Az nagyon tökös dolog volt és visszaadta a tereket az embereknek, ami kiváló a közösségi élet szempontjából. Egy hasonlót itt is támogatnék, csak sajnos nincs egy Penalosa szintű emberünk.


 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ismered a Penalosa féle Bogotá-t? Az nagyon tökös dolog volt és visszaadta a tereket az embereknek, ami kiváló a közösségi élet szempontjából. Egy hasonlót itt is támogatnék, csak sajnos nincs egy Penalosa szintű emberünk.


Nem. Nincs időm végignézni most a videót, de ha Te már láttad és van érkezésed összefoglalni 2-3 mondatban ?
Merci.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Néhány pancser disznóölést láttam kiskoromban és még többről tudok . :) Semmi extra hogy a lebökött disznó, a pálinkázó disznó ölők mellett felugrik és uzsgyi. :) Mondjuk jó részegek lehettek, hogy nem vették észre, hogy még él.
Nálunk egyszer a 200 kilós disznó kiszabadult a férfiak kezéből és végiggàzolt az üveggel fedett veteményes kerten. Én csak néztem, kezemben a fazékkal, amibe a vért kellett volna felfognom és kevernem. Kb 10 éves voltam. A férfiak igen csúnya dolgokat mondtak...:)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Komoly ember nem is gondol a FIDESZ által --Gyurcsánnyal közösen-- kitenyésztett selejt-ellenzékre!

Egyikünk sem rájuk gondolt --szerintem--, hanem azokra, akik nem elégszenek meg kitűzött célként a "Kisebbik rossz"-al, hanem "JÓ", sőt esetleg "Egész JÓ" célokat és végrehajtást akarnak lenni!

Hatás-ellenhatás van itt is: amikor a mérleg egyik serpenyőjében az ismert selejt van, akkor --mint a fájó példa mutatja-- a másik oldalnak is elég ez a szint! Meg is mondják: A kisebbik rossz vagyunk --"oszt Kuss!!!" kb.-- !!!

Ez egy természetes politikai/történelmi folyamat, Viktor rutinosan az évi 100-150 média-milliárd-HUF most még eltakarhatja. de egy "kora mértékadó Politikusa" nem ezt tenné 12+ év kétharmadai után! :oops:

A történelmi párhuzammal élve: Ugyanúgy kora túlértékelt politikusa. mint Kossuth volt a maga korában.
A társadalomnak, tagjainak kell kijavítani a hibákat, hogy ne legyen utólag "Az elszalasztott évtized" a neve ennek az időszaknak!

.
Veled vagyok. De hogyan? Mert te is én is "tagjai vagyunk a társadalomnak"! Körűl nézek, sehol nem látok egy embert sem, aki ezt a magasztos célt megvalósitani tudná. Igy sajnos álmodozás marad, amit irsz. A realitásban a legkisebb rosszat kell választani. Nem marad más.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 181
14 823
113
Nálunk egyszer a 200 kilós disznó kiszabadult a férfiak kezéből és végiggàzolt az üveggel fedett veteményes kerten. Én csak néztem, kezemben a fazékkal, amibe a vért kellett volna felfognom és kevernem. Kb 10 éves voltam. A férfiak igen csúnya dolgokat mondtak...:)
Ez se rossz. :)
Én is gyerekként hasonló fontos feladatokat láttam el a téli disznó vágáskor. Két emlékezetes pillanat maradt meg, az egyik amikor a Böllér (utca beli pajti volt) úgy forgatta meg a kést a Coca nyakában, hogy a kispriccelő vér pofán találta nagybátyám. (Már volt bennük nyomás akkor) :) a másik meg amikor lementünk apámék apósáékhoz (második feleség) és volt már az öregemnek rutinja, így kitalálták, hogy nem kell böllér, leszúrja ő.. de a disznó megérezhette a vesztét, meg ugye nem is ismerte apám, így nem hagyta magát, hogy betegye a pofájába az orrfogót, és vagy negyed órát kergette az apám az ólban szerencsétlent, mire a stressztől infarktust kapott a jószág és kidőlt...
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Nem. Nincs időm végignézni most a videót, de ha Te már láttad és van érkezésed összefoglalni 2-3 mondatban ?
Merci.
Ezt pont nem láttam, csak régebbről ismerem a projektet. A legfontosabb mondatai szerintem:

„A gyerekek egyfajta indikátor népesség. Ha egy sikeres várost építesz a gyereknek, akkor sikeres várost építettél minden ember számára" – mondja. „Az összes bogotai gyalogos infrastruktúra tiszteletadás az emberi méltóságnak. Azt mondjuk vele az embereknek: te vagy a fontos."

Pár projekt:
-200 kilométer új kerékpárút;
-az Alameda El Porvenir nevű 17 km hosszú gyalogos és kerékpáros sétány megépítése Bogotá legrosszabb hírű környékén;
-1123 új vagy újjáépített park;
-a 20 hektáros Parque Tercer Milenio kialakítása egy 600 épületből álló nyomornegyed bontásával;
-védett gyalogos zónák és járdák, a bolardos, azaz a gépjárművek járdára való felhajtását gátló pollerek bevezetése;
a teljes városi buszhálózat (fapados metró) elkülönített buszsávon történő megszervezése – TransMillenio;
-120 km útlezárás hétvégén, a kerékpáros és gyalogos népesség részére (Ciclovia);
a világ legnagyobb autómentes napjának megszervezése;
-több mint 100 óvoda megépítése;
50 új iskola.

Itt van egy régi de gyorsan átfutható leirat, amit szerintem mindekinek érdemes lenne olvasnia akit érdekel a városfejlesztés. Benne a problémák, visszásságok is, de alapvetően több ilyen kreatív gondolkodó kellene szerintem itthon is.

 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Ez se rossz. :)
Én is gyerekként hasonló fontos feladatokat láttam el a téli disznó vágáskor. Két emlékezetes pillanat maradt meg, az egyik amikor a Böllér (utca beli pajti volt) úgy forgatta meg a kést a Coca nyakában, hogy a kispriccelő vér pofán találta nagybátyám. (Már volt bennük nyomás akkor) :) a másik meg amikor lementünk apámék apósáékhoz (második feleség) és volt már az öregemnek rutinja, így kitalálták, hogy nem kell böllér, leszúrja ő.. de a disznó megérezhette a vesztét, meg ugye nem is ismerte apám, így nem hagyta magát, hogy betegye a pofájába az orrfogót, és vagy negyed órát kergette az apám az ólban szerencsétlent, mire a stressztől infarktust kapott a jószág és kidőlt...
Igen, tele vagyunk ilyen sztorikkal egyfelől röhely, másfelől szégyen, hogy a böllér aki az ölés művésze kellene legyen (böllönnek nevezték a baranta "éles" alkalmazását is), legtöbbször a részeg tróger.

Tisztelem azt a kevés böllért és vadászt akik tudnak egy szúrásból/lövésből ölni, minden más szégyen egy férfinak.
Persze nyugaton gépek végzik, annyit is érnek azok a férfitársadalmak.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 181
14 823
113
Igen, tele vagyunk ilyen sztorikkal egyfelől röhely, másfelől szégyen, hogy a böllér aki az ölés művésze kellene legyen (böllönnek nevezték a baranta "éles" alkalmazását is), legtöbbször a részeg tróger.

Tisztelem azt a kevés böllért és vadászt. akik tudnak egy szúrásból/lövésből ölni, minden más szégyen egy férfinak.
Persze nyugaton gépek végzik, annyit is érnek azok a férfitársadalmak.
Nem voltak akkor még részegek.. csak bevágtak pár kanyar pálinkát induláshoz. Utánna jobbára fröccsöztek. A malacot többnyire lőtték..
Egyszer láttam elektromos sokkolót használni, az brutálisabb volt, mint simán leszúrni..

Na ilyet nem meg nem láttam;
7fqgf8.gif
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 210
29 260
113
Veled vagyok. De hogyan? Mert te is én is "tagjai vagyunk a társadalomnak"! Körűl nézek, sehol nem látok egy embert sem, aki ezt a magasztos célt megvalósitani tudná. Igy sajnos álmodozás marad, amit irsz. A realitásban a legkisebb rosszat kell választani. Nem marad más.
És mindenki hallott olyan sztoriról, h gázzal elkábították a disznót, mert a fegyver nem működött, aztán a pörzsölésnél meg DURR.. Fogalmam sincs, megtörtént-e egyáltalán valahol, de mindenki hallott ilyen sztorit.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 899
113

Ha igy haladunk meg mintademokracia leszunk :D

Mondjuk objektiven jo dolog hogy az oroszok ki lesznek baszva egy ilyen fontos projektbol, eleve nem veluk kellett volna kezdeni de ez mar tortenelem...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 703
113

Ha igy haladunk meg mintademokracia leszunk :D

Mondjuk objektiven jo dolog hogy az oroszok ki lesznek baszva egy ilyen fontos projektbol, eleve nem veluk kellett volna kezdeni de ez mar tortenelem...
Nem, nem. Simán csak be kell volna fejezni. De köszönhetően a hazaáruló Párbeszédnek és LMPnek, nem indult el időben a projekt ...
 
Status
Not open for further replies.