[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 339
113
Az oroszok épp emiatt nem aggódnak a CO2 meg klímaváltozás miatt, valószínűleg nagy nyertesi lesznek, és addig is a lehető legtöbb hasznot akarják húzni a fosszilis erőforrásaikból (amik hogy is keletkeztek? Hatalmas burjánzó növény és állatvilág volt ott régen, ami a felszín alá került különböző geológiai okokból)
Pedig ők is, meg mellesleg mi is megszívjuk a száraz (és keletre menvén egyre szárazabb) kontinentálissá váló időjárással, ha az olvadó jég szét*****a a Golf-áramlatot is.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
De én nem ezt állítottam :D Mindegy hagyjuk, tényleg nem akarlak megbántani, de aki nincs benne a szakmában annak ez kb édes mindegy, ez csak az olyan marháknak számít mint nekem.
Ha rendesen működne a parlament, akkor nehéz lenne azt kamuzni, hogy nem érünk rá az aktuális nato-csatlakozási kérelmekkel foglalkozni. :rolleyes:
 

Macsek83

Well-Known Member
2020. június 15.
149
911
93
Persze, hogy megszavazta mivel nemzetközi (államközi) megállapodások esetében kötelező a parlament jóváhagyása. Ami a probléma az a belső jogszabályok rendeleti úton történő folyamatos szabályozása. A jogalkotási törvény totális szemen köpése, hogy egy törvényt egy alacsonyabb szintű rendelettel módosítanak. Illetve bocsánat, elegánsan eljátsszák, hogy attól eltérően rendelkeznek, (hivatkozva a veszélyhelyzetre) ami kvázi ugyanaz. Egy rakás kollégámnak, és barátomnak is tele a töke, hogy a kormány rendeleti úton kormányoz a szakma (jogászok) meg csak fogja a fejét a hülyébbnél, hülyébb szabályozások miatt és próbáljuk értelmezni, meg az illetékes minisztériumoktól informálódni, hogy egyik - másik jogszabályt milyen indíttatásból módosítottak, mert ugye indokolás az esetek 99%-ban nincsen.

Ami meg Pressmant illeti, az egy idióta akit azért küldtek ide, hogy bomlasszon, de ebben a témakörben speciel beletalált, és nyilván nem saját magától, hanem súgtak neki. Amúgy meg szerintem te is tudod, hogy a németeknél és a franciáknál miért nem szól senki semmit.

UI: Az önkormányzatok persze, hogy rendeletekkel "okoskodnak", mert egy önkormányzat csak rendeletet alkothat, annál magasabb szintű jogszabályt (törvényt) nem.
Ez érdekes. Mutass már egy konkrét példát amikor egy törvényt rendelettel módosítottak.

Tényleg kíváncsivá tettél!

Szerintem mielőtt leírsz ekkora hülyeséget inkább Te saját magad olvass utána a dolgoknak, semmi esetre sem a “hallomásból tudommal” kell alátámasztani az ilyen állításokat.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 592
85 846
113
De én nem ezt állítottam :D Mindegy hagyjuk, tényleg nem akarlak megbántani, de aki nincs benne a szakmában annak ez kb édes mindegy, ez csak az olyan marháknak számít mint nekem.
Értelek én is, HI nem vagyok jogász, csak Pressman NEM ARRA gondolt amiről írsz, meg amivel bajod van, hanem arra, hogy itt bizony rendeletileg kormányoznak.

Én nem tudom mit terveznek, de sok jót nem nézek ki abból, hogy a Gyurcsány által folyamatosan szivatott Botka manó mellé beállt a nagy alkesz, és mindezt úgy, hogy Pressman előtte meglátogatta Botkát.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 592
85 846
113
Elkezdtek a ruszkik minket is totál negatívan kezelni, Kína meg készül a háborúra. Mintha meghúzták volna a virtuális frontvonalakat, és mi leszünk az a veszteség, ami mindig megtalálható egy háborúban. Az, aki mindig szarul jár, akármilyen oldalhoz tartozik vagy nem tartozik. Mi NATO és EU tagok vagyunk. Ez a kettő felfegyverzi az ukránokat. Az EUsok harácsból, az USA nem. Mi próbálnánk kimaradni, de mint a Maffiózókban ...

Sok jót nem jósolok a jövőre, de Paks eldurranása katasztrofális következményekkel járna ...
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 191
113
Itt már készítik a bevonulást Kárpátaljára, csak a nato keretein belül, az oroszok jóváhagyása nélkül ez egy öngyilkos húzás lesz.
Sajnos valós veszély. Vissza kell utasítani minden ilyen jellegű kérést. Különben végünk. Minimum Tiszántúlt bukkjuk (és akkor jól jártunk) és a Román opció helyett (Dobrodzsa, mint összekötő) Oo. rajtunk keresztül fogja megcsinálni a régen vágyott, Szerbiával területi összeköttetést biztosító szláv folyosót. Ki kell maradni!!!
A lengyel tv-ben megjelent videó ukrajna felosztásáról nem vicc, hanem maga a terv.
Ez így van. Most megy a beetetés. Az is nagyon beszédes, hogy a románoknak alig ad területet a bemutató. Csernyovic környékét egyáltalán nem szerepelteti, holott azon a helyen legalább 3-400 ezer román él. Sem a Bucságot (Duna delta feletti rész) nem adja oda nekik, holott történelmileg a Moldvai fejedelemségé volt mindig. Ezt inkább az oroszoknak juttatja, egészen a román határig.
Az oroszok meg fogják nyerni ezt a háborút, mi meg megint a vesztes oldalon kötöttünk ki
Előbbi több mint biztos. Utóbbi rajtunk múlik. Ha a nyugati unszolás/zsarolás/pénzmegvonás ellenére nyugton maradunk, talán megússzuk. Kérdés, hogy OV. hogy dönt. Mert ha elcsábul, akkor neked lesz igazad ebben is.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 592
85 846
113
Sajnos valós veszély. Vissza kell utasítani minden ilyen jellegű kérést. Különben végünk. Minimum Tiszántúlt bukkjuk (és akkor jól jártunk) és a Román opció helyett (Dobrodzsa, mint összekötő) Oo. rajtunk keresztül fogja megcsinálni a régen vágyott, Szerbiával területi összeköttetést biztosító szláv folyosót. Ki kell maradni!!!

Ez így van. Most megy a beetetés. Az is nagyon beszédes, hogy a románoknak alig ad területet a bemutató. Csernyovic környékét egyáltalán nem szerepelteti, holott azon a helyen legalább 3-400 ezer román él. Sem a Bucságot (Duna delta feletti rész) nem adja oda nekik, holott történelmileg a Moldvai fejedelemségé volt mindig. Ezt inkább az oroszoknak juttatja, egészen a román határig.

Előbbi több mint biztos. Utóbbi rajtunk múlik. Ha a nyugati unszolás/zsarolás/pénzmegvonás ellenére nyugton maradunk, talán megússzuk. Kérdés, hogy OV. hogy dönt. Mert ha elcsábul, akkor neked lesz igazad ebben is.
Ne haragudjatok, de ez baromság.
Mint amikor az EUs kilépést akarja vki a kormány szájába adni ...

Olyan lehet, hogy lesz egy béketerv, hogy ne legyen az oroszoké teljes Ukrajna, leül a nyugat, és a nem orosz "többségű" területeket felosztják, de vinni is bukta, meg nem vinni is, főleg, mert pont mi, a nyugat garantáltuk Ukrajna területi egységét. Nem lesz magyar Kárpátalja. Tartsd a 3%ot, ha az lesz ....
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 049
28 416
113
Pedig ők is, meg mellesleg mi is megszívjuk a száraz (és keletre menvén egyre szárazabb) kontinentálissá váló időjárással, ha az olvadó jég szét*****a a Golf-áramlatot is.
Zárójelben, halkan kérdezem laikusként, h nem elképzelhető esetleg, h a csapadékhiányért lehetséges, h a nagy tengeri szélerőmű parkok is felelősek?
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 049
28 416
113
Értelek én is, HI nem vagyok jogász, csak Pressman NEM ARRA gondolt amiről írsz, meg amivel bajod van, hanem arra, hogy itt bizony rendeletileg kormányoznak.

Én nem tudom mit terveznek, de sok jót nem nézek ki abból, hogy a Gyurcsány által folyamatosan szivatott Botka manó mellé beállt a nagy alkesz, és mindezt úgy, hogy Pressman előtte meglátogatta Botkát.
Azért a Feri nem hülye, és még a félhülyék is tudják, h ha Botka elindul, akkor Botka nyer. Esetleg akkor nem, ha kiderül, h ő a fosórém. De lehet, h akkor is nyer.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 339
113
Zárójelben, halkan kérdezem laikusként, h nem elképzelhető esetleg, h a csapadékhiányért lehetséges, h a nagy tengeri szélerőmű parkok is felelősek?
Gyanús, hogy nem teljesen ártatlanok a szélkelepek, de a fő folyamatokat nem ezek diktálják szerintem, legfeljebb súlyosbíthatják. Nekem úgy tűnik, hogy mostanra eltűntek a nyugat-északnyugat felől korábban rendszeres csapadékok és szinte kizárólag délnyugat felől jön már csak számottevő csapadék.
Érdemes nézni az utóbbi másfél évtized lokális csapadékosszegeit: https://www.metnet.hu/terkepek?map=prec_y&date=2022
Hagyományosan (és a fenti linken rögzített évek közül úgy 2020-ig) pl. Sopron és környéke az ország lecsapadékosabb vidékei közé tartozott.
Azóta ez jelentősen megváltozott, a szárazabb vidékek közé került, sőt: a folyamatban lévő 2023-as évben mostanáig az ország legszárazabb része. A délnyugati frontoktól az Alpokalja (főleg annak részeként a Rozália-hegység) elzárja azt a vidéket, északnyugatról meg szinte semmi. Nem véletlen, hogy a Fertő is a kiszáradás szélére került és nemrég a nádas is égett.
Ez a száraz kontinentális hatás: nem jut be a csapadék a szárazföld belsejébe.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 413
7 962
113
Ha nem támadjuk meg akkor minek menjek elé? Ti libsik álmodoztok erről, hogy pusztuljon jobban a magyar...
Első jó lenne hogy ezt a libsizést befejeznétek már. Mindenkire ráagatjátok itt aki nem ért egyet sokszor a fidesz/NER döntéseivel húzásaival.....
Második reálisan nézve ha kicsi elhanyagolható százalékban is megvan az esélye pár éven belül hogy az ukrán helyzetből adódóan egy-esetleg két megyénk (megyei járások) más közigazgatás alá kerülhet. "ukrán" összetett folyamatok sokasága de ha ezek a folyamatok kicsit is keresztezik egymást akkor újabb "trianonak" ágyazhatnak meg. Sajnos az utóbbi időben akarva,akaratlanul külpolitika/geopilitikai folyamatok nem kedvezőek számunkra (bakiztunk is) illetve nem mértük fel a helyzeteket kellően. Ez az egyik folyamat a többi közül...... a többit nem részletezem mert attól tartók hogy pillanatok alatt átcsapna személyeskedő belpol-ba.