[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ez egy kozkeletu hiedelem, de nem igazan (bar ok maguk is terjesztik ezt.) Minimum egyharmada szlav szavak, ragozas is gyakran lengyeles, meg van benne mindenfele keverek (magyar is.)
Igazi mocsok katyvasz, sanszosan a kelet fele kereskedo zsidok (ortodoxok, askenaziak) kevereknyelve lehetett eredetileg.
Ideat az ortodox zsidok ezt beszelik egymas kozott primary nyelvkent, ronda egy krakogas – kozben az angolt meg ekes, fulserto magyar akcentussal (ezt meg evtizedek utan sem birom egyebkent megszokni, hogy annyira izolaltan elnek, hogy megoriztek a nagyszulok vagy dedszulok altal hozott magyar akcentusukat.)


Ezt nem ertem. Semmi koze a gallyhoz a gajdesznak. :)
hagyjuk. vagy frappánsan. WHAT?
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
 
  • Tetszik
Reactions: alali77 and geseft

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 141
113
Más. :D
Van/volt az a mondás, hogy "Rajzoljon téged körbe a Doszpot Péter". Na most ezzel kiegészülhet: "Dícsérjen meg téged az Alekosz!" :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 141
113
Novák ma nagyon ügyes volt. Az általa bevezetett Köztársaság Elnöki nyílt napot kihasználva a belpesti komcsi tanárok és diákok botrányt akartak kelteni. De Novák kiment hozzájuk beszélgetni. Nem jött össze a balhé, visszanyalt a fagyi,


Ugyan az a koreográfia, mint a lengyel nagykövet, Böröndi csörtében...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 141
113
Jó olvasni, hogy van koncepció, hogy nem mástól várjuk az útmutatást, hanem mi magunk, a saját gógyinkat használva akarunk boldogulni a világban, kapcsolatokat építve, együttműködve, fejlődve! Nincsen semmi baj a Nerrel. Azóta megyünk előre, amióta létrejött a Ner.

Orbán Balázs: Magyarország szeretne lenni a térség „geopolitikai gravitációs központja”
Háát azért ezt ebben a megfogalmazásban nem biztos, hogy kitoltam volna.
Mert mint tudjuk a "geopolitikai GRAVITÁCIÓS központba" minden szar idezuhan!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
Bartus:
"Orbán szervezkedik NATO országként Ukrajna ellen"
Mar sokszor irtam, o szo szerint elmebeteg. Senki nem is olvassa, hosszu evek ota.
Anno a komcsi-szadeszes penzbol adtak neki, hogy koltozzon ki, vegye meg az itteni lapot, legyen vmifele hidfo, meg forgassa a penzt, tobb mint kulonos modon azonnal zoldkartyat is kapott stb.
Megvette a lapot, majd par ev alatt csodbe tette, meg egy darabig osszekalapozott valamennyit, aztan elhalt. Azota online orbakol es annyi.
Szerintem par tucat olvasoja lehet, nem tobb - a regi (balos avagy ultraliberalis, meg a regi zsido) magyar 'osbevandorlok' mar regen kihaltak, mast meg egyaltalan nem erdekel Bartus meg par hibbant venember.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 141
113
Vadai Ágnes is beszél vagy 4-5 nyelven. Néha nem árt nézegetni a parlamenti képviselők önéletrajzát. Némelyik egy nulla, mások meg többdiplomás, több nyelven beszélő kompetens személyek.
Most az egyéb dolgait nem véleményeztem Vadainak, csak a nyelvtudását.
Én azért örülök, hogy nem írtad le tényleges egy kommentbe (figyelsz? én se!
:rolleyes:
) a regnáló köztársasági elnök és Vadai nevét. Így kevésbé sértő rá nézve, hogy csak utaltál rá....:cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Vadai Ágnes is beszél vagy 4-5 nyelven. Néha nem árt nézegetni a parlamenti képviselők önéletrajzát. Némelyik egy nulla, mások meg többdiplomás, több nyelven beszélő kompetens személyek.
Most az egyéb dolgait nem véleményeztem Vadainak, csak a nyelvtudását.
Jaja, hat persze, ezt ismerem, a magyar politikusok meg mediagenyok nyelvismeretet; amolyan posztkomcsi Rigo utca-szinvonal.
Elobb lassak barmilyen videot, ahol szabadon fogalmaz, folyekonyan beszel, mondjuk angolul.
FYI allitasa szerint tanitott a Nemzetvedelmin, csak senki nem tudja, mit.
 
K

kamm

Guest
Mar sokszor irtam, o szo szerint elmebeteg. Senki nem is olvassa, hosszu evek ota.
Anno a komcsi-szadeszes penzbol adtak neki, hogy koltozzon ki, vegye meg az itteni lapot, legyen vmifele hidfo, meg forgassa a penzt, tobb mint kulonos modon azonnal zoldkartyat is kapott stb.
Megvette a lapot, majd par ev alatt csodbe tette, meg egy darabig osszekalapozott valamennyit, aztan elhalt. Azota online orbakol es annyi.
Szerintem par tucat olvasoja lehet, nem tobb - a regi (balos avagy ultraliberalis, meg a regi zsido) magyar 'osbevandorlok' mar regen kihaltak, mast meg egyaltalan nem erdekel Bartus meg par hibbant venember.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 316
33 360
113
Miért kellett volna Ukrajnának a saját területén átmenő Barátság vezetéket felrobbantania, hogy betegyen nekünk? El is zárhatja bármikor. Azon az ágon keresztül kapunk olajat, az északit az Eu most akarja formálisan is elzárni.

 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
853
4 309
93
Jaja, hat persze, ezt ismerem, a magyar politikusok meg mediagenyok nyelvismeretet; amolyan posztkomcsi Rigo utca-szinvonal.
Elobb lassak barmilyen videot, ahol szabadon fogalmaz, folyekonyan beszel, mondjuk angolul.
FYI allitasa szerint tanitott a Nemzetvedelmin, csak senki nem tudja, mit.
Ez Vadai Ágnes önéletrajza:
NyelvFokaTípusa
angolfelsőfokúC
franciaközépfokúC
norvégközépfokúC
oroszközépfokúC
spanyolfelsőfokúC
NyelvFoka
Nyelvismeret
némettársalgási
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
közgazdászBudapesti Közgazdaságtudományi EgyetemTársadalomtudományi Kar1997
jogászEötvös Loránd TudományegyetemÁllam- és Jogtudományi Kar2003


Vadainál felhivnám a figyelmet a teljesen eltérő nyelvcsaládokra is.

Novák Katalin: Francia,angol, német nyelvből van felsőfokú, C tipusú, szakmaival bővített nyelvvizsgája, meg spanyolból középfok. Novák a pápával beszélgetett spanyolul, szóval felteszem csak a papír középfok, a tudás meg felette van. Itt felhívnám a figyelmet a szakmai nyelvvizsgára három nyelvből is. Szerintem itt ezen a fórumon mind a két csaj alázna mindenkit több körrel valódi nyelvtudásban. Térdelnénk és sírnánk, ők meg nevetve korbácsolnának minket. Esetleg Aquarell állna helyt, róla el tudom képzelni hogy az angol és német mellett van még neki valami, amit fel tudna villantani. De minden kötekedés nélkül, szerintem neked sincs olyan nyelvtudásbeli előnyöd, hogy bármelyikbe igy beleállj, hogy "Rigó utcai szinvonal". Csak azért válaszoltam, mert kicsit irritál, mikor valaki egy ennyire egyértelműen bődületes nagyságú nyelvtudásba beleáll páros lábbal.

 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 605
6 964
113
444 kapott egy kis fényt, valóságot:
Kivételesen érdemes elolvasni.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 784
56 241
113
Ez Vadai Ágnes önéletrajza:
NyelvFokaTípusa
angolfelsőfokúC
franciaközépfokúC
norvégközépfokúC
oroszközépfokúC
spanyolfelsőfokúC
Nyelvismeret
NyelvFoka
némettársalgási
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
közgazdászBudapesti Közgazdaságtudományi EgyetemTársadalomtudományi Kar1997
jogászEötvös Loránd TudományegyetemÁllam- és Jogtudományi Kar2003


Vadainál felhivnám a figyelmet a teljesen eltérő nyelvcsaládokra is.

Novák Katalin: Francia,angol, német nyelvből van felsőfokú, C tipusú, szakmaival bővített nyelvvizsgája, meg spanyolból középfok. Novák a pápával beszélgetett spanyolul, szóval felteszem csak a papír középfok, a tudás meg felette van. Itt felhívnám a figyelmet a szakmai nyelvvizsgára három nyelvből is. Szerintem itt ezen a fórumon mind a két csaj alázna mindenkit több körrel valódi nyelvtudásban. Térdelnénk és sírnánk, ők meg nevetve korbácsolnának minket. Esetleg Aquarell állna helyt, róla el tudom képzelni hogy az angol és német mellett van még neki valami, amit fel tudna villantani. De minden kötekedés nélkül, szerintem neked sincs olyan nyelvtudásbeli előnyöd, hogy bármelyikbe igy beleállj, hogy "Rigó utcai szinvonal". Csak azért válaszoltam, mert kicsit irritál, mikor valaki egy ennyire egyértelműen bődületes nagyságú nyelvtudásba beleáll páros lábbal.

Ne haragudjatok, de tapasztalatból mondom, hogy több diplomával is lehet valaki egy idióta, mint pl Vadai jól mutatja.
Söt, megkockáztatom, hogy aki gyüjtögeti a diplomákat, az valószinüleg gyakran nem nagyon használható egyénisèg a valós, szakmai életben, a munka világában.
Egy diploma kell szerintem. Nem a nagy szakmai többletérték miatt elsösorban, hanem mert az azt mutatja, hogy képes az ember nehézsgeket legyözni. Feltève, hogy vannak ambiciói. Nem mindenkinek van és az sem baj. Szerintem.
A magyar akcentust szinte senki nem tudja a németben, angolban stb. eltüntetni.. De ez nem baj, elvégre Kissingernek ( de Sorosnak is) erös akkcentusa van. Spöttlének is, különben. :)
Mondom, szerintem. :)