[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
444 kapott egy kis fényt, valóságot:
Kivételesen érdemes elolvasni.
A 444-en megalakulása óta nem volt ilyen normális írás szerintem. Persze ez inkább az interjú alanynak köszönhető.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 784
56 241
113
Ismertem régebben egy tudomânyosan jól elismert egyetemi professzort. Privát volt gyözödve, hogy jön az atomháború és kertjèben nagy költséggel épitetett egy atombunkert. Arra nem gondolt már, hogy mi lesz, ha 1-2 hónap múlva kijön a bunkerból.
De a szakmájában sikeres, elismert ember volt.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ismertem régebben egy tudomânyosan jól elismert egyetemi professzort. Privát volt gyözödve, hogy jön az atomháború és kertjèben nagy költséggel épitetett egy atombunkert. Arra nem gondolt már, hogy mi lesz, ha 1-2 hónap múlva kijön a bunkerból.
De a szakmájában sikeres, elismert ember volt.
A nagy intenzitású sugárzó izotópok addigra lebomlanak, és ha az állam rendesen felkészült, akkor addigra az államhatalom maradványai már újraszervezik a túlélők ellátását, és a kármentést, a háborúnak vége, és a kemény munka és nehéz újrakezdés, sok nélkülözés és betegség vár a túlélőkre.

Tippek, trükkök a bunkerből kijövés utánra:

 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 187
67 603
113
Ő biztos,hogy nem kvótanő.
Kvótanő az,aki alkalmatlan,műveletlen és csak pusztán a neme okán kap egy pozíciót vagy bérelnek neki valahol. Pl.. sanna marin.

Novák nagy koponya még a jobboldalon belül is. Mondj még egy személyt bármelyik oldalról,aki 3 nyelven beszél felsőfokon és még egyen középfokon ? A családügyi tárca nyilván jobban illett hozzá szerintem is, de én nem bánom, hogy így alakult, mert egy képzett,művelt ember ül a közt.elnöki székben és most erre van szükség. Nem mintha Áder nem lett volna az, de Novák azért szerintem nagyobb formátum.
Azert nekem a Kover Laszlo volt a favoritom. A nemzetkozi helyzet is megkivanta hogy egy nő legyen.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 187
67 603
113
Ez Vadai Ágnes önéletrajza:
NyelvFokaTípusa
angolfelsőfokúC
franciaközépfokúC
norvégközépfokúC
oroszközépfokúC
spanyolfelsőfokúC
Nyelvismeret
NyelvFoka
némettársalgási
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
közgazdászBudapesti Közgazdaságtudományi EgyetemTársadalomtudományi Kar1997
jogászEötvös Loránd TudományegyetemÁllam- és Jogtudományi Kar2003


Vadainál felhivnám a figyelmet a teljesen eltérő nyelvcsaládokra is.

Novák Katalin: Francia,angol, német nyelvből van felsőfokú, C tipusú, szakmaival bővített nyelvvizsgája, meg spanyolból középfok. Novák a pápával beszélgetett spanyolul, szóval felteszem csak a papír középfok, a tudás meg felette van. Itt felhívnám a figyelmet a szakmai nyelvvizsgára három nyelvből is. Szerintem itt ezen a fórumon mind a két csaj alázna mindenkit több körrel valódi nyelvtudásban. Térdelnénk és sírnánk, ők meg nevetve korbácsolnának minket. Esetleg Aquarell állna helyt, róla el tudom képzelni hogy az angol és német mellett van még neki valami, amit fel tudna villantani. De minden kötekedés nélkül, szerintem neked sincs olyan nyelvtudásbeli előnyöd, hogy bármelyikbe igy beleállj, hogy "Rigó utcai szinvonal". Csak azért válaszoltam, mert kicsit irritál, mikor valaki egy ennyire egyértelműen bődületes nagyságú nyelvtudásba beleáll páros lábbal.

Azt mondjak a Gelgelynek is van valami nyelvvizsgaja...
 
K

kamm

Guest
Ez Vadai Ágnes önéletrajza:
NyelvFokaTípusa
angolfelsőfokúC
franciaközépfokúC
norvégközépfokúC
oroszközépfokúC
spanyolfelsőfokúC
Nyelvismeret
NyelvFoka
némettársalgási
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
közgazdászBudapesti Közgazdaságtudományi EgyetemTársadalomtudományi Kar1997
jogászEötvös Loránd TudományegyetemÁllam- és Jogtudományi Kar2003


Vadainál felhivnám a figyelmet a teljesen eltérő nyelvcsaládokra is.

Novák Katalin: Francia,angol, német nyelvből van felsőfokú, C tipusú, szakmaival bővített nyelvvizsgája, meg spanyolból középfok. Novák a pápával beszélgetett spanyolul, szóval felteszem csak a papír középfok, a tudás meg felette van. Itt felhívnám a figyelmet a szakmai nyelvvizsgára három nyelvből is. Szerintem itt ezen a fórumon mind a két csaj alázna mindenkit több körrel valódi nyelvtudásban. Térdelnénk és sírnánk, ők meg nevetve korbácsolnának minket. Esetleg Aquarell állna helyt, róla el tudom képzelni hogy az angol és német mellett van még neki valami, amit fel tudna villantani. De minden kötekedés nélkül, szerintem neked sincs olyan nyelvtudásbeli előnyöd, hogy bármelyikbe igy beleállj, hogy "Rigó utcai szinvonal". Csak azért válaszoltam, mert kicsit irritál, mikor valaki egy ennyire egyértelműen bődületes nagyságú nyelvtudásba beleáll páros lábbal.

En viszonylag folyékony vagyok spanyolul, angolul meg simán kétnyelvű, mellette meg irok-olvasok pár nyelven (német, francia, latin, sőt, meg az oroszt is megertem, ha muszaj, bar a beszélt már túl gyors)...

Ha tőlem szokatlanul nagyon-nagyon szerenyre veszem a figurát, akkor mondjuk erősen kétlem, hogy bármelyik spine mondjuk angolul egyáltalán a kozelembe jön (de Novak spanyol kiejtese a videokon is merfoldekre volt az enyemtol.)
Ez persze nem fair peniszmericskeles, hiszen en vagy harminc éve nem élek Magyarországon, szóval sanszuk nincs angolul vagy spanyolul, de ugyanakkor emlékszem jól, kik kaptak középfokút meg felsőfokút például angolból, vérlázítóan ostoba volt a magyar nyelvtanitas metodikaja.
Roviden nemhogy nem alazna egyikőjük sem, de mijimum két nyelven biztosan joval mögöttem vannak (és Vadainal majd akkor elhiszem, ha hallom.)
 
K

kamm

Guest
Ne haragudjatok, de tapasztalatból mondom, hogy több diplomával is lehet valaki egy idióta, mint pl Vadai jól mutatja.
A diploma egy dolog, viszont anno Rigó utcai nyelvvizsgaknak kevés koze volt valódi nyelvtudashoz; ha bemagoltal mindent egy szinten, akkor atestel egy középfokún... nem tudom, azóta hogy van, de mindkét noszemely a korosztalyom (vagy fiatalabb, legyünk uriemberek), azért vannak erős kétségeim addig, amíg nem hallottam őket.

Söt, megkockáztatom, hogy aki gyüjtögeti a diplomákat, az valószinüleg gyakran nem nagyon használható egyénisèg a valós, szakmai életben, a munka világában.
Egy diploma kell szerintem. Nem a nagy szakmai többletérték miatt elsösorban, hanem mert az azt mutatja, hogy képes az ember nehézsgeket legyözni. Feltève, hogy vannak ambiciói. Nem mindenkinek van és az sem baj. Szerintem.
A magyar akcentust szinte senki nem tudja a németben, angolban stb. eltüntetni.. De ez nem baj, elvégre Kissingernek ( de Sorosnak is) erös akkcentusa van. Spöttlének is, különben. :)
Mondom, szerintem. :)
Az akcentus környezet kérdése. Nem egy ismerősöm van, akinek szinte semmi akcentusa nem maradt, pedig szintén huszonévesen jött ki - csak amerikai lett a házastársa, csak azok között dolgozott stb.
Nekem magyar akcentusbol szinte semmi nem maradt, de van egy enyhe sajátom, ami elarulja a bevándorlót a muveltebbeknel, de képtelenek belőni. Voltam már német, svéd, francia es holland is, ami persze zt is mutatja, milyen fogalmatlanok még NYCben is a népek az akcentust illetően. :)
Magyarok viszont ki sem szurnak már régóta, többször fordult elő, hogy beszélgettem velük és fogalmuk nem volt, hogy magyar vagyok. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
W

Wilson

Guest
A diploma egy dolog, viszont anno Rigó utcai nyelvvizsgaknak kevés koze volt valódi nyelvtudashoz; ha bemagoltal mindent egy szinten, akkor atestel egy középfokún... nem tudom, azóta hogy van, de mindkét noszemely a korosztalyom (vagy fiatalabb, legyünk uriemberek), azért vannak erős kétségeim addig, amíg nem hallottam őket.


Az akcentus környezet kérdése. Nem egy ismerősöm van, akinek szinte semmi akcentusa nem maradt, pedig szintén huszonévesen jött ki - csak amerikai lett a házastársa, csak azok között dolgozott stb.
Nekem magyar akcentusbol szinte semmi nem maradt, de van egy enyhe sajátom, ami elarulja a bevándorlót a muveltebbeknel, de képtelenek belőni. Voltam már német, svéd, francia es holland is, ami persze zt is mutatja, milyen fogalmatlanok még NYCben is a népek az akcentust illetően. :)
Magyarok viszont ki sem szurnak már régóta, többször fordult elő, hogy beszélgettem velük és fogalmuk nem volt, hogy magyar vagyok. :cool:
Bezzeg én itt a fórumon társalogva veled egyből kiszúrtam, hogy magyar vagy....:)
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 098
3 046
113
En viszonylag folyékony vagyok spanyolul, angolul meg simán kétnyelvű, mellette meg irok-olvasok pár nyelven (német, francia, latin, sőt, meg az oroszt is megertem, ha muszaj, bar a beszélt már túl gyors)...

Ha tőlem szokatlanul nagyon-nagyon szerenyre veszem a figurát, akkor mondjuk erősen kétlem, hogy bármelyik spine mondjuk angolul egyáltalán a kozelembe jön (de Novak spanyol kiejtese a videokon is merfoldekre volt az enyemtol.)
Ez persze nem fair peniszmericskeles, hiszen en vagy harminc éve nem élek Magyarországon, szóval sanszuk nincs angolul vagy spanyolul, de ugyanakkor emlékszem jól, kik kaptak középfokút meg felsőfokút például angolból, vérlázítóan ostoba volt a magyar nyelvtanitas metodikaja.
Roviden nemhogy nem alazna egyikőjük sem, de mijimum két nyelven biztosan joval mögöttem vannak (és Vadainal majd akkor elhiszem, ha hallom.)
Engem szegeden a szomszédunk tanított angolul...(szerencsém volt az öreg nagyon sok nyelven beszélt Visy József)....de sose felejtettem el mit mondott ..ahány nyelven beszélsz annyi ember vagy.....6-9 éves koromig tanított azóta is "ebből élek"...nyilván nem beszélnek ezek a nők olyan szinten ,mint te de erre semmi szükségük sincs..Valakinek van nyelvérzéke valakinek nincs...valószínű te az utobbiak közé tartozol
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 784
56 241
113
A diploma egy dolog, viszont anno Rigó utcai nyelvvizsgaknak kevés koze volt valódi nyelvtudashoz; ha bemagoltal mindent egy szinten, akkor atestel egy középfokún... nem tudom, azóta hogy van, de mindkét noszemely a korosztalyom (vagy fiatalabb, legyünk uriemberek), azért vannak erős kétségeim addig, amíg nem hallottam őket.


Az akcentus környezet kérdése. Nem egy ismerősöm van, akinek szinte semmi akcentusa nem maradt, pedig szintén huszonévesen jött ki - csak amerikai lett a házastársa, csak azok között dolgozott stb.
Nekem magyar akcentusbol szinte semmi nem maradt, de van egy enyhe sajátom, ami elarulja a bevándorlót a muveltebbeknel, de képtelenek belőni. Voltam már német, svéd, francia es holland is, ami persze zt is mutatja, milyen fogalmatlanok még NYCben is a népek az akcentust illetően. :)
Magyarok viszont ki sem szurnak már régóta, többször fordult elő, hogy beszélgettem velük és fogalmuk nem volt, hogy magyar vagyok. :cool:
"Szinte semmi...":)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 784
56 241
113
Szinte semmi = magyar semmilyen. Azt szurod ki esetleg - ha egyaltalan ertesz hozza -, hogy NY-i avagy valamelyik mas pl deli akcentusa van (az ilyesmi elkerulhetetlen, ha egy helyen laksz, bizonyos szintig igy is, ugy is felszeded.)
Azt hiszem egymás mellett elbeszéltünk.:)
 
  • Tetszik
Reactions: kamm