[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 285
113
OFF

Az egyik haverom folyton azzal jön, hogy ő holokauszt túlélők leszármazottja. Ez eddig rendben van, tényleg a dédszülei ott voltak. Már többször mondtam neki, hogy kezd kontraproduktív lenni, amikor ez egy érv.
Minden bántás nélkül, de kissé groteszk már, hogy sokan úgy vezetik vissza a családfájukat egy marhavagonig, mintha az a Mayflower lenne.

Lassan elgondolkodom, hogy ezt én is bevezetem az érvkészletembe.
Én mádéfalvi veszedelem-túlélők leszármazottja vagyok.

Oh, wait, hiszen ennek nincs médiaértéke.
Bakker mehetek vissza a tényekkel érvelni...

ON (és elnézést az irányítottan érzékenyítettektől)
Ha előnyt próbál kicsikarni, vagy kap ezért, az valóban kontraproduktív.

Másfelől viszont még elég friss az élmény kulturális/civilizációs léptékkel, hogy a most élőknek is erősen kihasson az identitására. Mi is emlékszünk még Trianonra, és hogy ott mit vesztettünk, és sokaknak ez csak absztrakt veszteség, vagy "csak" anyagi, de rengetegen kitelepítést, üldöztetést, fizikai erőszakot is elszenvedtek (vagy közvetlen szeretteik), ők nyilván intenzívebben élik meg a tragédiát. Márpedig kívülről nézve a mi trianonozásunk is kontraproduktívnak tűnhet, ahogy a holokausztozás is... ez van, a sérelmek ilyenek, nem szabad hagyni, hogy elhatalmasodjon és az identitásunk csak ebből álljon. (A zsidó vallás ünnepeinek jelentős része ilyen üldöztetésekre megemlékezés, de a magyarok se kell a szomszédba menjenek egy kis búsongós nemzeti ünneplésért, csak mi inkább a közelmúltbeli nehéz időkre emlékezünk hivatalosan)

(Amúgy jó ötlet, megyek kárpótlásért a horvátokhoz a család elrabolt fuimei vagyonáért...)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 988
15 838
113
Az átlagemberről beszéltem, annak kb ismeretlen, hogy a kettő nem ugyanaz. A figyemesebbjének biztos feltűnne, ha egymás után hallana jiddis meg héber beszédet, de szerintem (!) az emberek többsége fogalmatlan, hogy több beszélt zsidó nyelv is van.

A leírásod egyébként 100%.

Persze. Plusz Magyarországon nemigen hallod egyiket sem, az itteni zsidóság 99%-a sem jiddisül, sem héberül nem beszél. Maximum az itthon grasszáló pingvinek vagy ha az átlag magyar zsidóban kattan valami és aliázik egyet, akkor megtanul ivritül, ami ha jól tudom egy modern héber.

A hébert amennyire hallottam teljesen más, leginkább az arabbal kevert szamárköhögésre hasonlít legjobban (illetve állítólag a régi főníciaira) a rengeteg kh kh hanggal, elvégre bármennyire utálják is most egymást, mentalitásban, nyelvben hasonló népség.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 478
10 016
113
Mi is emlékszünk még Trianonra, és hogy ott mit vesztettünk, és sokaknak ez csak absztrakt veszteség, vagy "csak" anyagi, de rengetegen kitelepítést, üldöztetést, fizikai erőszakot is elszenvedtek (vagy közvetlen szeretteik), ők nyilván intenzívebben élik meg a tragédiát.
Trianon több, mint 100 éve volt. Senki sem emlékszik rá közvetlenül. Maximum a üknagyszülőknek meséltek a szépnagyszülők róla. Nagyapám Trianon után született 8 évvel és 16 éve halt meg 80 éves korában. És igen, még él a szájhagyomány, hogy mi lett a Csehszlovákiába szakadt földekkel. Egyébként valahol már csak ott van, mint Dobó meg Eger ostroma az emberek tudatában. Csak ellentétes előjellel.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 768
48 092
113
A hébert amennyire hallottam teljesen más, leginkább az arabbal kevert szamárköhögésre hasonlít legjobban (illetve állítólag a régi főníciaira) a rengeteg kh kh hanggal, elvégre bármennyire utálják is most egymást, mentalitásban, nyelvben hasonló népség.
Hát, nem csak nyelvben hasonló népség… a közel-keleti zsidók teljesen más műfaj, mint a belterjes, euró-askenáziak.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
560
5 091
93
Ezek a bugrisok egy totális akksigyárellenes kampányszélben mutattak fuck-ot a külső jóakaróknak. Igen, ilyen ellenszélben különösen édes a győzelem íze és jó érzés a sötétzöldek és a politikai cinikusok ( akik kívül zöldek, de belül vörösek és globalisták) orrát belenyomni amibe illik.

A kulcs ha valóban szennyeztek. Az ivóvizet gondolom folyamatosan ellenőrzik, ahogy a talajvízszennyezést is. Persze mindig felmerül, hogy pénz beszél és az adatokat meg hamisítják. De a szervezett beruházásellenes kampányok miatt számomra ez hiteltelen.
Az ellenzék és külföldi támogatóik eljutott az elkeseredés azon fokára, hogy szándékos gazdasági károkozással igyekeznek megingatni a kormányt és a hatalomba visszakerülni. Legyen ez az EU pénzek törvénytelen visszatartása mondvacsinált politikai indokokkal, vagy a magyarországi beruházások megakadályozása.

Én ezzel lazán egyetértek, bár csak politikai bullshit, amit a világon mindenhol a napi hatalmi játszmák felulírnak. Viszont ezeken felül a jólét, a gazdasági, pénzügyi biztonság és életszínvonalemelés ugyanúgy feladata egy kormánynak. Ezeket egészében kell nézni.

Jó példa erre a budapesti déli körvasút ügye. Ahol a bíróság 100 fa védelmében semmibe vette Magyarország gazdasági, pénzügyi és környezetvédelmi érdekeit. Pontosan az ilyen sötétzöld akciók miatt vagyok zsigerből szkeptikus az ilyen kampányokkal. Pedig a mikrokörnyezetemben művelem a termőföldet, gyűjtöm az esővizet, hogy ne ivóvízzel locsoljak, járom és védem a természetet, a kertemben madár és állatbarát előhelyeket alakítok ki. Ha meglátok 2 Greenpeacest viszont kinyílik a bicska a zsebemben.
"Jó példa erre a budapesti déli körvasút ügye. Ahol a bíróság 100 fa védelmében semmibe vette Magyarország gazdasági, pénzügyi és környezetvédelmi érdekeit. Pontosan az ilyen sötétzöld akciók miatt vagyok zsigerből szkeptikus az ilyen kampányokkal."

Valahol írták, hogy a zöldek csak amiatt hepajkodnak, hogy valami pénzt kapjanak. Külföldön ezt az államok megtanulták és valami morzsákat dobnak a zöldeknek és lám nincs túlságos nyomulás. Mi még nem tanultuk meg, nem dobunk nekik valami parizer csonkot, emiatt nem is hallgatnak. Illetve nem önállóan csoportként működnek, hanem politikai pártként. Lásd LMP folyamatos szélerőmű nyavalygása. Szerintem legalább valami energetikussal beszélhetnének, hogy igazából Mo.-n nincs akkora kiaknázható szélenergia, mint amiről ők ábrándoznak.

Kétszer láttam közvetlenül a zöldek működését. Egyszer szélenergiával kapcsolatban. Nagy nehezen engedélyeztetve lett talán 12 db szélerőmű terve. Ami eljárás csak létezik (nem kevés) mind lefutott, megkapta a kivitelezési engedélyt. Egyszer csak projekt állj. Kiderült, hogy jelentkezett egy igazából soha nem látott madárvédő csoport, hogy talán 5 évenként arra repülnek valami ritka északi madarak és a szélkerekek miatt veszélybe kerülnek. Az nem volt baj, hogy az Mo.-n szokásos madarak ütközhetnek, de valami tanulmány alapján kimutatták ezt a madárcsoportot és lefújták az egészet.
Másodszor egy 400 kV-os vezetéknél akadéskodtak bőven. Legalább 4* kellett áttervezni az nyomvonalat, mert a környezetvédők mindig találtak valami kifogást. A legegyszerűbb nyomvonal gyakorlatilag végig egy szikes területen mehetett volna, de nem az egymástól olyan 400 méter távolságban levő oszlopok megzavarták volna a szikes terület ökoszisztémáját (a fene sem tudja hogyan területhez jutó földtulajdonosok minden gátlás nélkül feltörhették a szikes területet). Így a végén minden ésszerűség ellenére a sok aranykoronás szántóföldeken keresztül kellett megépíteni a vezetéket. Érdekes a szomszéd országban nem törődtek az ilyen aprósággal, simán a szikes területen készült el. A szántóföldre nem mentek rá.

Valaki emlékszik, hogy a zöldeknek a déli részen épült határkerítéssel kapcsolatban az volt a legfajsúlyosabb kifogásuk, hogy a földi kutyák nem fognak tudni közlekedni a 3 méterenként leásott oszlopoktól? A földi kutya pont azon a 10 cm-en közlekedne és a 290 cm szabad területen meg nem. Hát a földikutyáknak több eszük van, mint a zöldeknek.

A ligetvédők akkor sem hagyták abba a nyavalygást a fakivágások miatt, amikor a kivágott fatörzsekben 20 cm-es korhadások voltak.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 083
7 414
113
Néhány hurrá optimista faszika itt, nyugodtan kimehetne kínába egy kicsit és megtapasztalhatná hogy milyen az amikor a pénz az Isten és le van szarva a környezet. Ahelyett hogy válogatja a környezetvédelmi eseteket a narratívájához és annyi Fidesz Copiumot szív hogy már agysejtjei sincsenek.

A Balatonnál konkrét természetvédelmi minősítések tüntek el hogy aztán jöhessen a szálloda. Dokumentált eset hogy a Gödi aku gyár esetében szépen elhagyják/ták a méréseket.
Magyarországon nem a befektető alkalmazkodik a lehetőségekhez hanem a lehetőségek alkalmazkodnak a befektetőhöz.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
560
5 091
93
Néhány hurrá optimista faszika itt, nyugodtan kimehetne kínába egy kicsit és megtapasztalhatná hogy milyen az amikor a pénz az Isten és le van szarva a környezet. Ahelyett hogy válogatja a környezetvédelmi eseteket a narratívájához és annyi Fidesz Copiumot szív hogy már agysejtjei sincsenek.

A Balatonnál konkrét természetvédelmi minősítések tüntek el hogy aztán jöhessen a szálloda. Dokumentált eset hogy a Gödi aku gyár esetében szépen elhagyják/ták a méréseket.
Magyarországon nem a befektető alkalmazkodik a lehetőségekhez hanem a lehetőségek alkalmazkodnak a befektetőhöz.
Igazán nem is kellene válaszolni, mert parttalan és értelmetlen vita.
Foglalkozásomnál fogva igazán látom, hogy mekkora átalakításra képes a hülyeség. Ráadásul természetkedvelő vagyok.

Akkor is így fel voltál háborodva, amikor nem fidesz közeli, hanem mszp közeli elvtársak a Tihanyi félszigeten építkeztek a környezet és tájvédelmet kurva nagy ívben lekakálva?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 083
7 414
113
Igazán nem is kellene válaszolni, mert parttalan és értelmetlen vita.
Foglalkozásomnál fogva igazán látom, hogy mekkora átalakításra képes a hülyeség. Ráadásul természetkedvelő vagyok.

Akkor is így fel voltál háborodva, amikor nem fidesz közeli, hanem mszp közeli elvtársak a Tihanyi félszigeten építkeztek a környezet és tájvédelmet kurva nagy ívben lekakálva?
képzeld el, igen. És az se tetszik hogy a Csopaki kikötőt a polgi átjátszotta a NER kezére. Amúgy segítek, bal és jobboldal ugyanúgy szarik a környezetre és meglévő szabályokra. A kommunizmusban szigorúbban betartották a szabályokat mint most.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 387
113
Rasszista ballibbantjainknak úgy látszik mindent lehet...
Azért érdekes lenne megnézni a reakcióikat, ha olyan plakátocskák jelennének meg egyszer csak Budapesten, amelyen egy, amúgy a ballibsi körökben felülreprezentált mediterrán népet küldenék haza ámblokk ugyanígy! Vajon az is rendben volna? (Ne legyen ilyen persze!) Hát érdekes mindenesetre...
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 271
113
Néhány hurrá optimista faszika itt, nyugodtan kimehetne kínába egy kicsit és megtapasztalhatná hogy milyen az amikor a pénz az Isten és le van szarva a környezet. Ahelyett hogy válogatja a környezetvédelmi eseteket a narratívájához és annyi Fidesz Copiumot szív hogy már agysejtjei sincsenek.

A Balatonnál konkrét természetvédelmi minősítések tüntek el hogy aztán jöhessen a szálloda. Dokumentált eset hogy a Gödi aku gyár esetében szépen elhagyják/ták a méréseket.
Magyarországon nem a befektető alkalmazkodik a lehetőségekhez hanem a lehetőségek alkalmazkodnak a befektetőhöz.
A Fidesz ebben látja a kitörési lehetőséget Magyarország számára, hogy kovács világot csinál belőle.

Szerintem az eddigi beruházások elférnek itthon, de azért véges a kapacitás. Mind humánerőforrásilag, mind a természet szempontjából.

A mezőgazdaságra kéne jobban ráfeküdni még mindig...sokkal-sokkal jobban. Apollo abroncs nélkül lehet élni,kaja nélkül nem igazán.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 712
15 544
113

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
OFF

Az egyik haverom folyton azzal jön, hogy ő holokauszt túlélők leszármazottja. Ez eddig rendben van, tényleg a dédszülei ott voltak. Már többször mondtam neki, hogy kezd kontraproduktív lenni, amikor ez egy érv.
Minden bántás nélkül, de kissé groteszk már, hogy sokan úgy vezetik vissza a családfájukat egy marhavagonig, mintha az a Mayflower lenne.

Lassan elgondolkodom, hogy ezt én is bevezetem az érvkészletembe.
Én mádéfalvi veszedelem-túlélők leszármazottja vagyok.

Oh, wait, hiszen ennek nincs médiaértéke.
Bakker mehetek vissza a tényekkel érvelni...

ON (és elnézést az irányítottan érzékenyítettektől)
Mi meg reggeltől-estig Trianonért vernyákolunk, na???
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 121
67 040
113
A lengyel nagykovet vezeti a szolgalati kocsit ha a gyerekeket reggel kiszorja?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 049
36 400
113
.
A lengyel nagykovet vezeti a szolgalati kocsit ha a gyerekeket reggel kiszorja?
A Putyin eltérítette a trolit, meg meghekkelte a nagykövet audiját.
 

Lucullus

Well-Known Member
2022. március 13.
132
541
93
A Fidesz ebben látja a kitörési lehetőséget Magyarország számára, hogy kovács világot csinál belőle.

Szerintem az eddigi beruházások elférnek itthon, de azért véges a kapacitás. Mind humánerőforrásilag, mind a természet szempontjából.

A mezőgazdaságra kéne jobban ráfeküdni még mindig...sokkal-sokkal jobban. Apollo abroncs nélkül lehet élni,kaja nélkül nem igazán.
Kell egy kritikus nagyságú Kínai befektetés.
Senki nem védi meg az országot, ha a szövetségeseink kidobnak minket - pl. egy mérges, felturbózott maffiaállamtól -, csak Kína, ha fáj neki a befektetésének elveszítése.
USA? nem. Németek? ugyan már, azoknak már rég levágták a tökeiket, max. itt a kicsik között erősködnek.
Esetleg ha török NATO csapatok állomásoznának mondjuk Debrecenben. Persze lehet, hogy Budát kérnék cserébe megint 150 évre.
Fel kellene kötni a gatyát...