[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 328
67 329
113


Érdemes meghallgatni. Egyrészt látszik mennyi időt és munkát fektettek ezóta is a narratívába, másrészt hogy a retorikai eszköztára a szokásos. Kövess el valamit és fogd a másikra. Orbán katonai gondolkodásmódja nem jó, Orbán megoszt, Orbán szerint fekete-fehér minden és van kizárólag jó és rossz, ezek szerint az oroszok totális megbélyegzése az nem ilyen... :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 235
92 701
113
Gondolom megvan, hogy egy talajvízszennyezés lassan és alattomosan mérgez, majd egy évtized múlva a megugró torzülött szám, meg a rákos megbetegedések mutatják, ha valóban szennyeztek. Nem viccelődnék ezzel, csak azért, hogy kedvenc pártom pár szavazatot kapjon. Persze ha te nem azt a vizet iszod, akkor mit számít pár bugris élete, a lényeg, hogy meglegyen a közös győzelmi érzés!
Ezek a bugrisok egy totális akksigyárellenes kampányszélben mutattak fuck-ot a külső jóakaróknak. Igen, ilyen ellenszélben különösen édes a győzelem íze és jó érzés a sötétzöldek és a politikai cinikusok ( akik kívül zöldek, de belül vörösek és globalisták) orrát belenyomni amibe illik.

A kulcs ha valóban szennyeztek. Az ivóvizet gondolom folyamatosan ellenőrzik, ahogy a talajvízszennyezést is. Persze mindig felmerül, hogy pénz beszél és az adatokat meg hamisítják. De a szervezett beruházásellenes kampányok miatt számomra ez hiteltelen.
Az ellenzék és külföldi támogatóik eljutott az elkeseredés azon fokára, hogy szándékos gazdasági károkozással igyekeznek megingatni a kormányt és a hatalomba visszakerülni. Legyen ez az EU pénzek törvénytelen visszatartása mondvacsinált politikai indokokkal, vagy a magyarországi beruházások megakadályozása.
Egy példa a nagyvilágból: https://www.bloomberg.com/graphics/2022-3m-pfas-toxic-forever-chemicals-europe/

Persze egy évtized múlva nem emlékezel már a szarkasztikus megjegyzésedre a szennezést illetően, ha van, és majd anyázod a samsungot ezerrel, a fidesz frakcióval összhangban!

A nemzeti minimum pártokon át kellene íveljen, és a környezet, a talajvíz és terműföld, és a magyar emberek egészségének védelme pártoktól és politikai beállítottásgtól függetelnül a legfontosabb alapérték kellene legyen.
Én ezzel lazán egyetértek, bár csak politikai bullshit, amit a világon mindenhol a napi hatalmi játszmák felulírnak. Viszont ezeken felül a jólét, a gazdasági, pénzügyi biztonság és életszínvonalemelés ugyanúgy feladata egy kormánynak. Ezeket egészében kell nézni.

Jó példa erre a budapesti déli körvasút ügye. Ahol a bíróság 100 fa védelmében semmibe vette Magyarország gazdasági, pénzügyi és környezetvédelmi érdekeit. Pontosan az ilyen sötétzöld akciók miatt vagyok zsigerből szkeptikus az ilyen kampányokkal. Pedig a mikrokörnyezetemben művelem a termőföldet, gyűjtöm az esővizet, hogy ne ivóvízzel locsoljak, járom és védem a természetet, a kertemben madár és állatbarát előhelyeket alakítok ki. Ha meglátok 2 Greenpeacest viszont kinyílik a bicska a zsebemben.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 695
12 617
113
Mi ebben a humor?
OFF

Az egyik haverom folyton azzal jön, hogy ő holokauszt túlélők leszármazottja. Ez eddig rendben van, tényleg a dédszülei ott voltak. Már többször mondtam neki, hogy kezd kontraproduktív lenni, amikor ez egy érv.
Minden bántás nélkül, de kissé groteszk már, hogy sokan úgy vezetik vissza a családfájukat egy marhavagonig, mintha az a Mayflower lenne.

Lassan elgondolkodom, hogy ezt én is bevezetem az érvkészletembe.
Én mádéfalvi veszedelem-túlélők leszármazottja vagyok.

Oh, wait, hiszen ennek nincs médiaértéke.
Bakker mehetek vissza a tényekkel érvelni...

ON (és elnézést az irányítottan érzékenyítettektől)
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 010
2 878
113
OFF

Az egyik haverom folyton azzal jön, hogy ő holokauszt túlélők leszármazottja. Ez eddig rendben van, tényleg a dédszülei ott voltak. Már többször mondtam neki, hogy kezd kontraproduktív lenni, amikor ez egy érv.
Minden bántás nélkül, de kissé groteszk már, hogy sokan úgy vezetik vissza a családfájukat egy marhavagonig, mintha az a Mayflower lenne.

Lassan elgondolkodom, hogy ezt én is bevezetem az érvkészletembe.
Én mádéfalvi veszedelem-túlélők leszármazottja vagyok.

Oh, wait, hiszen ennek nincs médiaértéke.
Bakker mehetek vissza a tényekkel érvelni...

ON (és elnézést az irányítottan érzékenyítettektől)
Én is :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 235
92 701
113
Washongton Post hozta le ha jol emlekszem. Az azert eleg hiteles mert nyugati nem?
Tessek olvashatod.
Válasz a Baratasag robbantasi szándékára??

Sajtóhírek szerint Magyarország blokkolja az Ukrajnának szánt újabb fegyverek finanszírozását

 
W

Wilson

Guest
Ezek a bugrisok egy totális akksigyárellenes kampányszélben mutattak fuck-ot a külső jóakaróknak. Igen, ilyen ellenszélben különösen édes a győzelem íze és jó érzés a sötétzöldek és a politikai cinikusok ( akik kívül zöldek, de belül vörösek és globalisták) orrát belenyomni amibe illik.

A kulcs ha valóban szennyeztek. Az ivóvizet gondolom folyamatosan ellenőrzik, ahogy a talajvízszennyezést is. Persze mindig felmerül, hogy pénz beszél és az adatokat meg hamisítják. De a szervezett beruházásellenes kampányok miatt számomra ez hiteltelen.
Az ellenzék és külföldi támogatóik eljutott az elkeseredés azon fokára, hogy szándékos gazdasági károkozással igyekeznek megingatni a kormányt és a hatalomba visszakerülni. Legyen ez az EU pénzek törvénytelen visszatartása mondvacsinált politikai indokokkal, vagy a magyarországi beruházások megakadályozása.
Én tisztelem az optimizmusodat a magyar haderőfejlesztés hadiipari beszerzés kapcsán, de ezt nem lehet ennyivel elintézni itt magyar emberek egészségéről illetve egy élet/életek munkájával felépített anyagi javak (ingatlan) elértéktelenedéséről van szó...
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and L.O.B

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 107
6 923
113
Vadai Ágnes is beszél vagy 4-5 nyelven. Néha nem árt nézegetni a parlamenti képviselők önéletrajzát. Némelyik egy nulla, mások meg többdiplomás, több nyelven beszélő kompetens személyek.
Most az egyéb dolgait nem véleményeztem Vadainak, csak a nyelvtudását.
Az az igazság, hogy ha valaki buta és bunkó, akkor teljesen lényegtelen, hogy hány nyelven beszél, mert csak ugyanaz a butaság és bunkóság ömlik belőle, csak más-más nyelveken. Olyan nincs, hogy valaki magyarul buta, angolul meg nem. Vadai midegy, hogy mit mond, kár megszolalnia bármilyen nyelven is.
 
K

kamm

Guest
?

De semmi kedvem belemenni egy végtelen ciklusba veled, úgyhogy itt be is fejeztem.
Majd utànaolvasol, ha akarsz.
En ezen tulestem ~30 eve, amikor egy honapot Izraelben vendegeskedtem, ott kb mindent elmagyaraztak tovirol-hegyire, baloldalrol, jobboldalrol, legalabb 10x, azota ideat meg ortodoxktol is vegighallgattam a teljes legendariumot. :)


Ha mar temanal vagyunk: https://index.hu/velemeny/2023/05/15/mazsihisz-kontra-chabad-heisler-kontra-koves/

Ez egy jo valaszcikk - akarhogyan is nezzuk, a Chabad valoban nem mas, mint egy szintisztan amerikai penzen mukodo, hansulyozottan ultraortodox haszid, a zsidoknal ismeretlennek szamito, vilagiakat 'terito' viselkedesu messianisztikus ortodox zsido szekta. Nem is kulonosen nagy, szerintem az egesz vilagon max felmillio korul lehetnek, plusz masik 100-200 ezer pajeszos kisgyerek, akit a szulok belerangatnak. Magyarorszagon zero gyokeruk van eredetileg, bar ez nem feltetlenul baj (vs a mazsihiszes exkomcsi korrupcios halo.)
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 961
5 346
113
Válasz a Baratasag robbantasi szándékára??

Sajtóhírek szerint Magyarország blokkolja az Ukrajnának szánt újabb fegyverek finanszírozását

Ami nem hivatalos.De ha már Barátság vezeték.Ha tényleg blokkoljuk könnyen lehet egy újjabb "üzemzavar" és nem jön olaj.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 592
85 843
113
Aha! Tehát, a "békekeretből" akartak 500 millát fegyverre adni az ukránoknak úgy, hogy közben orosz egyházi vezetőket meg a béke jegyében szankcionálnak ...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 010
15 959
113
Akinek fogalma sincs, melyik-melyik, meg hogy egyáltalán létezik két zsidó nyelv is, annak kb szinonim szavak a jiddis meg a héber.

Példamondat.

Magyarul - Van egy macskám.
Jiddisül - ikh hab a kats.

Szóval @kammnál a pont, én még nyelvnek sem nevezném azt, hogy néhány galíciai szatócs képtelen volt rendesen megtanulni németül, maximum megértette magát valahogy a nyájas burgerekkel.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 781
48 170
113
Példamondat.

Magyarul - Van egy macskám.
Jiddisül - ikh hab a kats.

Szóval @kammnál a pont, én még nyelvnek sem nevezném azt, hogy néhány galíciai szatócs képtelen volt rendesen megtanulni németül, maximum megértette magát valahogy a nyájas burgerekkel.
Az átlagemberről beszéltem, annak kb ismeretlen, hogy a kettő nem ugyanaz. A figyemesebbjének biztos feltűnne, ha egymás után hallana jiddis meg héber beszédet, de szerintem (!) az emberek többsége fogalmatlan, hogy több beszélt zsidó nyelv is van.

A leírásod egyébként 100%.