[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Amit @pöcshuszár is leírt, az a viselkedés, amikor végtelenül primitív módon megy az ad hominem mocskolódás az adóból fizetett neres, totál tehetségtelen csürhe részéről, meg amikor szándékosan provokálja meg trollkodja a Főni az összes középszerű EU bürokratát.
Igazi primko trollkodas, igazi színvonal alatti stílusban.
Ha Szijjártó akar hetente valaszolgatna, azzal nem lenne baj, az a dolga, meg ő legalább udvariasan teszi.
A Zorban viszont mint egy bufurc tanyasi gyerek, aki élvezi, hogy utálja az osztály, és mindenkit nonstop provokál, kizárólag zavarni akar csak mindenkit... okosabb pedagógusok ilyenkor már elbeszelgetnek a szülőkkel, hogy valamit tenni kell, máskülönben eltanacsoljak onnan jövőre, mert ez nem mehet így örökké.
Közben meg megy az uszító kórus a háttérben, a hollandok, belgák atb alig várják, hogy örökre eltűnjön egy direct eastern trade route veszelye, a hazaáruló német elmebetegek utálják már az egész szuverenitásos elmeletet, stb - ezeknek tálcán kínálja fel az indokot a Zorban arra, hogy végül csak megkeruljek, rosszabb esetben egyszerűen megszüntessék a unanimous vote rendszerét.
Én különben pont fordítva érzem ezt.
Szíjjártónak szokott mostanában többször felmenni a pumpa. Ő szerintem egy kicsit nehezebben viseli a folyamatos, és irreális támadásokat
Orbán meg - ahogy észrevettem - elkerüli a direkt konfrontációt.
Az ő esetében inkább az a probléma, hogy előszeretettel alkalmaz szélsőségesebb "képeket" a beszédeiben, a rendezvényeken.
Ez nem túl szerencsés, még akkor sem, ha legutóbb még az az Ungváry Krisztián is elismerte (aki nem igazán rajong érte), hogy igaza van a Hitleres Európa egyesítéses hasonlatával.
Ezzel együtt újabb támadási felületet ad a nyugati mainstream és a hazai ellenzéki sajtónak.
Kicsit olyan érzésem van most vele kapcsolatban, hogy a konzervatív oldalt próbálja meg erőn felül is együtt tartani, és elérni, hogy ne szürküljenek bele 1 évvel a komolyabb megmérettetések előtt. 2024-ben kezdődik a nagy voks szezon. EP, USA, miegymás.
Orbánnak viszont azt kellene kicsit mérlegelnie, hogy Ő, amennyire jól működik az itthoni politikai életben, annyira riasztó lehet a nyugati kultúrákban (legitim bár, de túl sokáig tartó kormányzás).
Egyszerűen annyi sz@rt dobáltak rá a kinti médiában, hogy amellett, hogy tulajdonképpen a nyugati konzervatív választók a mondanivalóját teljesen magukénak érezhetik, ennek ellenére az ottani sajtó mocskolódása nem tesz jót a népszerűségének.
Az mostanra tendencia, hogy - okkal vagy ok nélkül - aki mögé beáll, ott az esetek 80%-ában bukta lesz.
Szóval ezért mondtam, hogy nagyon meg kellene választani a platformot, és a formátumot Orbánnak, hogy hol és mikor és legfőképpen hogyan jelenjen meg az európai médiában.
Az ilyen kiragadható viccesnek/ütősnek szánt hasonlatokkal teletüzdelt nyilatkozatokat, nagy beszédeket mellőzni kellene, mert az abból kiragadott gondolatok a szövegkörnyezetből kiemelve problémásak lehetnek.
És pont az a furcsa, hogy a direkt konfrontációt nem csinálja Európában. Pedig Orbánnak pont a rutinját kellene kihasználni.
Neki vitáznia kellene. Azt gondolom, hogy ő abban nagyon élne az európai porondon.
Egyszerűen felmosná az EU-s vezetőkkel a padlót egy face-to-face politikai vitában. Ott ki lehetne fejteni, hogy miért nem szeretnénk kinyalni az ukránok se99ét. Miért vagyunk kényszerpályán az oroszokkal kapcsolatban, és hogy miért (és mivel) lehetne véget vetni pillanatok alatt a háborúnak.

Az a panelbeszélgetési forma is, amit Katarban összehoztak, nagyon jól állt neki. Talán azért is volt annyira hatásos az, mert elsősorban Magyarországon, és az arab világ kapcsolatán volt a fő hangsúly, és tulajdonképpen egy kultúrált vitát folytatott a riporterrel.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 194
29 216
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 282
113
Ugyan, Gelgely valahol Svajc tuloldalan piknikezne az első napon a pereputtyaval ahogy az ukran felső tizezer is teszi. Ne kergessunk illuziokat. Mire Ferihegyre ledobnak az oroszok az elso atomot ez mar 1000km tavolsagbol twitteren iranyitana a fovarost. Sajnos...
De miert nem megy akkor mar a biciklijevel meg a Tutto Kata felekkel ukranba harcolni. Miert nem?
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 194
29 216
113
Ugyan, Gelgely valahol Svajc tuloldalan piknikezne az első napon a pereputtyaval ahogy az ukran felső tizezer is teszi. Ne kergessunk illuziokat. Mire Ferihegyre ledobnak az oroszok az elso atomot ez mar 1000km tavolsagbol twitteren iranyitana a fovarost. Sajnos...
De miert nem megy akkor mar a biciklijevel meg a Tutto Kata felekkel ukranba harcolni. Miert nem?
Azt hittem, ő a HET kategória.
 
K

kamm

Guest
Akiket céloz ez a "mocskolódás" szerintem nem érdemelnek mást, mint amit kapnak.
Ja, hat ez a tanyasi stilus.

Egyébként nem láttam, hogy ez olyan durva lett volna. Orbánt az eurokraták viszont mindig nevén nevezik, (személyesen őt) korruptnak és egyebeknek. Ezzel szemben én azt látom kormánypropaganda oldalról, hogy brüsszeleznek, meg brüsszelitákról beszélnek.
Meg hitlerezunk stb. Ne jatsszuk mar a hulyet, mert akkor befejezem az egesz beszelgetest, erre a neres al-naivitasra nem vagyok vevo.

Nem EU ugyan, de mivel a fő tartótisztről beszéltünk, ide tartozik: megadta az alaphangot az is, hogy a vén fasz (Biden) Orbánt "thug"-nak nevezte. Az nem ad hominem?
Ennek megis mi koze ahhoz, amit beszelunk?


Milyen osztály utálja? Szerinted Orbánnak kinek kell megfelelnie: az eurokrata paprikajancsiknak, vagy a saját szavazóinak?

Melyiktol kapja a penzt, baszki? Olvasd mar el, mit irtam.

Ez az iskolai osztályos hasonlat meg némileg esetlen - feltételezi, hogy van egy "felettes" szülő a háttérben. Ebben az esetben az ki lenne? Netán a szavazói?
Az, akitola penzt varod, baszki?

Komolyan, utoljara szolok, hogy ha ilyen nyolcosztalyos demagog szinvonalon tudsz csak ervelni, akkor be is fejeztem ezt...

Az általad felsoroltak Orbán nélkül, egy tök simulékony kormány mellett már évekkel ezelőtt gondoskodtak volna róla, hogy semmiképp se kerüljenek veszélybe a kalmárbevételeik.
Ennek megint zero ertelme van. Szokasos strawman argument, ennek semmi koze ahhoz, amit en irtam. En arrol beszelek, hogy nem muszaj orbakolnia a teljes lakajmedianak nonstop, sem a FOninek hitlerezni stb, csak hogy hergelje a ket oldalt. Primitiv stilus, raadasul sajat magat lovi labon vele.

Az EU pedig arról, hogy csendben szüntessék meg a vétójogot. Amit most látunk, azért történik, mert valaki olyan él a vétójogával, akivel nem tudnak mit kezdeni.
Nem, hanem mert ugy el vele, mint egy utolso, gatlastalan tanyasi paraszt. Nincs stiluserzeke, illetve maximum trolling effect a merce szamara. Primitiv technika, ami hosszu tavon mindenkit elriaszt.
En is hasznalok ilyesmi stilust a valoperemben, de csak mertekkel, es csak a megfelelo idoben es bizonyos szemelyek ellen (birok, akiket kiszoritottam, avagy a masik oldal otvarosan egyszeru ugyvedje.) De nagyon odafigyelek, hogy ne allandoan csinaljam, mert akkor elvesztem a tobbi szereplot is (jelenlegi presiding judge, gyerekek ugyvedje stb.)
Ez pontosan az az erzek, ami egy politikust meghataroz, hogy tudja, meddig es mikor menjen el. Orban ezt utkozben elvesztette.
Valahol akkor, amikor kihullott a nepparti tombbol; arra tippelek, hogy az eleg keseru izt hagyott a szajaban, es keptelen elengedni a bosszuszomjat...

Én különben pont fordítva érzem ezt.
Szíjjártónak szokott mostanában többször felmenni a pumpa. Ő szerintem egy kicsit nehezebben viseli a folyamatos, és irreális támadásokat.
De pontosan azzal nincs baj, mert Szijjarto mindig reagal az ilyesmire, nem provokal sosem. Azzal semmi baj nincs, ha hajmereszto baromsagra ugy reagal, hogy annak nevezi.

Orbán meg - ahogy észrevettem - elkerüli a direkt konfrontációt.
Az ő esetében inkább az a probléma, hogy előszeretettel alkalmaz szélsőségesebb "képeket" a beszédeiben, a rendezvényeken.
Ez nem túl szerencsés, még akkor sem, ha legutóbb még az az Ungváry Krisztián is elismerte (aki nem igazán rajong érte), hogy igaza van a Hitleres Európa egyesítéses hasonlatával.
Ezzel együtt újabb támadási felületet ad a nyugati mainstream és a hazai ellenzéki sajtónak.
Errol beszelek. O a PM, es kifejezetten gatlastalanul trollkodja pont azt a politikai tombot, aki eppen a penzeket tartja fel, meg ha egyertelmuen jogtalanul is, bosszubol, de akkor is naluk van a penzeslada kulcsa. Raadasul folyamatosan adja az anyagot a nyugati sajtonak, ahol mar a konzervativ lapok sem szeretik, nemhogy nem vedik mar, mint regen, de egyenesen kritizaljak a primitiv trollkodasat.

Kicsit olyan érzésem van most vele kapcsolatban, hogy a konzervatív oldalt próbálja meg erőn felül is együtt tartani, és elérni, hogy ne szürküljenek bele 1 évvel a komolyabb megmérettetések előtt. 2024-ben kezdődik a nagy voks szezon. EP, USA, miegymás.
Orbánnak viszont azt kellene kicsit mérlegelnie, hogy Ő, amennyire jól működik az itthoni politikai életben, annyira riasztó lehet a nyugati kultúrákban (legitim bár, de túl sokáig tartó kormányzás).
Egyszerűen annyi sz@rt dobáltak rá a kinti médiában, hogy amellett, hogy tulajdonképpen a nyugati konzervatív választók a mondanivalóját teljesen magukénak érezhetik, ennek ellenére az ottani sajtó mocskolódása nem tesz jót a népszerűségének.
Az mostanra tendencia, hogy - okkal vagy ok nélkül - aki mögé beáll, ott az esetek 80%-ában bukta lesz.
Szóval ezért mondtam, hogy nagyon meg kellene választani a platformot, és a formátumot Orbánnak, hogy hol és mikor és legfőképpen hogyan jelenjen meg az európai médiában.
Az ilyen kiragadható viccesnek/ütősnek szánt hasonlatokkal teletüzdelt nyilatkozatokat, nagy beszédeket mellőzni kellene, mert az abból kiragadott gondolatok a szövegkörnyezetből kiemelve problémásak lehetnek.
És pont az a furcsa, hogy a direkt konfrontációt nem csinálja Európában. Pedig Orbánnak pont a rutinját kellene kihasználni.
Neki vitáznia kellene. Azt gondolom, hogy ő abban nagyon élne az európai porondon.
Egyszerűen felmosná az EU-s vezetőkkel a padlót egy face-to-face politikai vitában. Ott ki lehetne fejteni, hogy miért nem szeretnénk kinyalni az ukránok se99ét. Miért vagyunk kényszerpályán az oroszokkal kapcsolatban, és hogy miért (és mivel) lehetne véget vetni pillanatok alatt a háborúnak.
Errol beszelek, ugyanazt mondjuk.
Igy veszitesz el mindenkit egy olyan rendszerben, ahol alkalmi szovetsegekre epul minden, ami tokeletes lenne a NERes tranzakcionalis, azaz nem ideologiai uzleti vilagnezethez, csak eppen - ironikus, sot, szuicid modon - pont Orban szarik bele a folyamatokba, mert allandoan elmeroggyant ideologiai manifestekkel trollkodja oket a folyamatok kozben. Total self-defeating az egesz, mint valami szemlyisegzavaros karakter, aki sajat magat lehetetleniti el mindenhol.

Az a panelbeszélgetési forma is, amit Katarban összehoztak, nagyon jól állt neki. Talán azért is volt annyira hatásos az, mert elsősorban Magyarországon, és az arab világ kapcsolatán volt a fő hangsúly, és tulajdonképpen egy kultúrált vitát folytatott a riporterrel.
Pontosan. Ez az a formatum, ahol eloadhatja a zoldsegeit.
Az angol szohasznalata meg fogalmazasa neha megmosolyogtato, de mindenkeppen az europai elitben van, nala leginkabb csak rosszabbak vannak, es igen, ilyen szituacioban szabadon eregetheti az idologiai lufijait, ez erre van. De ezt ilyenekre kellene korlatozni, es a napi politikai kommunikaciobol elfelejteni a folyamatos politikai tiszt/komisszarszovegeket.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Ja, hat ez a tanyasi stilus.


Meg hitlerezunk stb. Ne jatsszuk mar a hulyet, mert akkor befejezem az egesz beszelgetest, erre a neres al-naivitasra nem vagyok vevo.


Ennek megis mi koze ahhoz, amit beszelunk?




Melyiktol kapja a penzt, baszki? Olvasd mar el, mit irtam.


Az, akitola penzt varod, baszki?

Komolyan, utoljara szolok, hogy ha ilyen nyolcosztalyos demagog szinvonalon tudsz csak ervelni, akkor be is fejeztem ezt...


Ennek megint zero ertelme van. Szokasos strawman argument, ennek semmi koze ahhoz, amit en irtam. En arrol beszelek, hogy nem muszaj orbakolnia a teljes lakajmedianak nonstop, sem a FOninek hitlerezni stb, csak hogy hergelje a ket oldalt. Primitiv stilus, raadasul sajat magat lovi labon vele.


Nem, hanem mert ugy el vele, mint egy utolso, gatlastalan tanyasi paraszt. Nincs stiluserzeke, illetve maximum trolling effect a merce szamara. Primitiv technika, ami hosszu tavon mindenkit elriaszt.
En is hasznalok ilyesmi stilust a valoperemben, de csak mertekkel, es csak a megfelelo idoben es bizonyos szemelyek ellen (birok, akiket kiszoritottam, avagy a masik oldal otvarosan egyszeru ugyvedje.) De nagyon odafigyelek, hogy ne allandoan csinaljam, mert akkor elvesztem a tobbi szereplot is (jelenlegi presiding judge, gyerekek ugyvedje stb.)
Ez pontosan az az erzek, ami egy politikust meghataroz, hogy tudja, meddig es mikor menjen el. Orban ezt utkozben elvesztette.
Valahol akkor, amikor kihullott a nepparti tombbol; arra tippelek, hogy az eleg keseru izt hagyott a szajaban, es keptelen elengedni a bosszuszomjat...


De pontosan azzal nincs baj, mert Szijjarto mindig reagal az ilyesmire, nem provokal sosem. Azzal semmi baj nincs, ha hajmereszto baromsagra ugy reagal, hogy annak nevezi.


Errol beszelek. O a PM, es kifejezetten gatlastalanul trollkodja pont azt a politikai tombot, aki eppen a penzeket tartja fel, meg ha egyertelmuen jogtalanul is, bosszubol, de akkor is naluk van a penzeslada kulcsa. Raadasul folyamatosan adja az anyagot a nyugati sajtonak, ahol mar a konzervativ lapok sem szeretik, nemhogy nem vedik mar, mint regen, de egyenesen kritizaljak a primitiv trollkodasat.


Errol beszelek, ugyanazt mondjuk.
Igy veszitesz el mindenkit egy olyan rendszerben, ahol alkalmi szovetsegekre epul minden, ami tokeletes lenne a NERes tranzakcionalis, azaz nem ideologiai uzleti vilagnezethez, csak eppen - ironikus, sot, szuicid modon - pont Orban szarik bele a folyamatokba, mert allandoan elmeroggyant ideologiai manifestekkel trollkodja oket a folyamatok kozben. Total self-defeating az egesz, mint valami szemlyisegzavaros karakter, aki sajat magat lehetetleniti el mindenhol.


Pontosan. Ez az a formatum, ahol eloadhatja a zoldsegeit.
Az angol szohasznalata meg fogalmazasa neha megmosolyogtato, de mindenkeppen az europai elitben van, nala leginkabb csak rosszabbak vannak, es igen, ilyen szituacioban szabadon eregetheti az idologiai lufijait, ez erre van. De ezt ilyenekre kellene korlatozni, es a napi politikai kommunikaciobol elfelejteni a folyamatos politikai tiszt/komisszarszovegeket.
Az eszmefuttatásodhoz csak annyit tennék hozzá, hogy Orbán a választóitól nem kevés pénzt “kap” - 2021ben az EUs pénzek a magyar állam költségvetési bevételeinek kb 6-7%-ának feleltek meg (1400 mrd vs 21974 mrd HUF).

Ennek fényében azt hiszem, sokkal inkább a választóinak kell megfelelnie.

Majd a heves bólogatásod közben le ne fejeld az asztalt.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Én különben pont fordítva érzem ezt.
Szíjjártónak szokott mostanában többször felmenni a pumpa. Ő szerintem egy kicsit nehezebben viseli a folyamatos, és irreális támadásokat
Orbán meg - ahogy észrevettem - elkerüli a direkt konfrontációt.
Az ő esetében inkább az a probléma, hogy előszeretettel alkalmaz szélsőségesebb "képeket" a beszédeiben, a rendezvényeken.
Ez nem túl szerencsés, még akkor sem, ha legutóbb még az az Ungváry Krisztián is elismerte (aki nem igazán rajong érte), hogy igaza van a Hitleres Európa egyesítéses hasonlatával.
Ezzel együtt újabb támadási felületet ad a nyugati mainstream és a hazai ellenzéki sajtónak.
Kicsit olyan érzésem van most vele kapcsolatban, hogy a konzervatív oldalt próbálja meg erőn felül is együtt tartani, és elérni, hogy ne szürküljenek bele 1 évvel a komolyabb megmérettetések előtt. 2024-ben kezdődik a nagy voks szezon. EP, USA, miegymás.
Orbánnak viszont azt kellene kicsit mérlegelnie, hogy Ő, amennyire jól működik az itthoni politikai életben, annyira riasztó lehet a nyugati kultúrákban (legitim bár, de túl sokáig tartó kormányzás).
Egyszerűen annyi sz@rt dobáltak rá a kinti médiában, hogy amellett, hogy tulajdonképpen a nyugati konzervatív választók a mondanivalóját teljesen magukénak érezhetik, ennek ellenére az ottani sajtó mocskolódása nem tesz jót a népszerűségének.
Az mostanra tendencia, hogy - okkal vagy ok nélkül - aki mögé beáll, ott az esetek 80%-ában bukta lesz.
Szóval ezért mondtam, hogy nagyon meg kellene választani a platformot, és a formátumot Orbánnak, hogy hol és mikor és legfőképpen hogyan jelenjen meg az európai médiában.
Az ilyen kiragadható viccesnek/ütősnek szánt hasonlatokkal teletüzdelt nyilatkozatokat, nagy beszédeket mellőzni kellene, mert az abból kiragadott gondolatok a szövegkörnyezetből kiemelve problémásak lehetnek.
És pont az a furcsa, hogy a direkt konfrontációt nem csinálja Európában. Pedig Orbánnak pont a rutinját kellene kihasználni.
Neki vitáznia kellene. Azt gondolom, hogy ő abban nagyon élne az európai porondon.
Egyszerűen felmosná az EU-s vezetőkkel a padlót egy face-to-face politikai vitában. Ott ki lehetne fejteni, hogy miért nem szeretnénk kinyalni az ukránok se99ét. Miért vagyunk kényszerpályán az oroszokkal kapcsolatban, és hogy miért (és mivel) lehetne véget vetni pillanatok alatt a háborúnak.

Az a panelbeszélgetési forma is, amit Katarban összehoztak, nagyon jól állt neki. Talán azért is volt annyira hatásos az, mert elsősorban Magyarországon, és az arab világ kapcsolatán volt a fő hangsúly, és tulajdonképpen egy kultúrált vitát folytatott a riporterrel.
Az EU már veszett fejsze nyele, a súlytalannál is súlytalanabb entitássá válik kb tíz éven belül. Egyes országok még vihetik valamire, de szerintem sokaknak hamar tele lesz a tökük ezzel a túlbürokratizált, semmire sem jó szervezettel.
És szerintem Orbán már erre játszik, nem hiszem, hogy különösebben érdekelné, az EP-ben milyen lapokat osztanak nekünk - nyilvánvalóan szarokat, ahogy az elmúlt pár év tendenciája mutatja. Tét nélküli meccs ez.
 
W

Wilson

Guest
Az eszmefuttatásodhoz csak annyit tennék hozzá, hogy Orbán a választóitól nem kevés pénzt “kap” - 2021ben az EUs pénzek a magyar állam költségvetési bevételeinek kb 6-7%-ának feleltek meg (1400 mrd vs 21974 mrd HUF).

Ennek fényében azt hiszem, sokkal inkább a választóinak kell megfelelnie.

Majd a heves bólogatásod közben le ne fejeld az asztalt.

Mégis úgy várja O.V az EU-s pénzeket mint kezdő buzi a gőzfürdős partit...



Hogy mit is okozhat az EU-s pénzek elmaradása az ebben a cikkben jól össze van foglalva...

Bod Péter Ákos: kezelhetetlen gondok lehetnek az uniós pénzek további csúszásából...

 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 347
9 096
113
Mi az az "egyéb témákban"? Akkor már nem nyolcan, csak heten fognak perelni minket?
Zsarolással fognak jönni a pénzek? S ha jönnek is, nem fognak utána ott betartani, ahol csak érnek?
Muszáj volt a lengyelekkel is összebalhézni, nem lett volna elég ugyanúgy csendben nem adni fegyvert, mint a sógorok tették/teszik? Muszáj saját magunknak kisantantot felépíteni?
A lengyelekkel nem mi balhéztunk össze, hanem ők orroltak meg ránk mert nem azt tettük, ami szerintük helyes lett volna.
Ha csak csendben nem adunk fegyvert, attól a nyugat és az ukránok még ugyanolyan hangosan szidtak volna minket, mint most. Ezzel csak azt mondom, nem mi keltjük a feszültséget, hanem a többiek. Zsarolással, vagy anélkül sem fognak jönni a pénzek, ezért nem is próbálkozunk zsarolással, pusztán némi bárkitől elvárható tiszteletet ( amit mi is megadunk bárki felé ) várunk el.
Az, hogy hányan fognak perelni minket, teljesen irreleváns, van egy elvi álláspontunk amihez tartjuk magunkat, bármi legyen is az ítélet, amit nem túlságosan nehéz megtippelni egyébként.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 814
113
Mégis úgy várja O.V az EU-s pénzeket mint kezdő buzi a gőzfürdős partit...



Hogy mit is okozhat az EU-s pénzek elmaradása az ebben a cikkben jól össze van foglalva...

Bod Péter Ákos: kezelhetetlen gondok lehetnek az uniós pénzek további csúszásából...

A szintén eu-s kreténséget nem vàrta így, azt mégis megtették. Éppcsak piacokat vesztettünk miattuk, épp csak 4k mrd-vel több volt a gàz, de mégis olyan szarul fest, hogy 3k mrd-t vàrna ugyanattól az eu-tól nem? Ami simàn àtlép nem a jogàllamon, de még a sajàt ködös kritériumain is, hogy ezt megtehesse miközben ezzel vàdolja az orszagunkat. Ha màsért nem.is, de ezért a gondolkodni képes emberek kég mindig nem fogjàk fújjolni Orbàn mert vàrja és jogosan elvàrja ezeket a pénzeket.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 586
113
Az EU már veszett fejsze nyele, a súlytalannál is súlytalanabb entitássá válik kb tíz éven belül. Egyes országok még vihetik valamire, de szerintem sokaknak hamar tele lesz a tökük ezzel a túlbürokratizált, semmire sem jó szervezettel.
És szerintem Orbán már erre játszik, nem hiszem, hogy különösebben érdekelné, az EP-ben milyen lapokat osztanak nekünk - nyilvánvalóan szarokat, ahogy az elmúlt pár év tendenciája mutatja. Tét nélküli meccs ez.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 586
113
A lengyelekkel nem mi balhéztunk össze, hanem ők orroltak meg ránk mert nem azt tettük, ami szerintük helyes lett volna.
Ha csak csendben nem adunk fegyvert, attól a nyugat és az ukránok még ugyanolyan hangosan szidtak volna minket, mint most. Ezzel csak azt mondom, nem mi keltjük a feszültséget, hanem a többiek. Zsarolással, vagy anélkül sem fognak jönni a pénzek, ezért nem is próbálkozunk zsarolással, pusztán némi bárkitől elvárható tiszteletet ( amit mi is megadunk bárki felé ) várunk el.
Az, hogy hányan fognak perelni minket, teljesen irreleváns, van egy elvi álláspontunk amihez tartjuk magunkat, bármi legyen is az ítélet, amit nem túlságosan nehéz megtippelni egyébként.
A politikusaik szerint helyes, így pontos.

Nézd meg mennyi problémájuk lett az ukránokkal!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
A szintén eu-s kreténséget nem vàrta így, azt mégis megtették. Éppcsak piacokat vesztettünk miattuk, épp csak 4k mrd-vel több volt a gàz, de mégis olyan szarul fest, hogy 3k mrd-t vàrna ugyanattól az eu-tól nem? Ami simàn àtlép nem a jogàllamon, de még a sajàt ködös kritériumain is, hogy ezt megtehesse miközben ezzel vàdolja az orszagunkat. Ha màsért nem.is, de ezért a gondolkodni képes emberek kég mindig nem fogjàk fújjolni Orbàn mert vàrja és jogosan elvàrja ezeket a pénzeket.
Ezzel nincs is gond. A gond azzal van, hogy közben mindent megtesz, hogy ne jöjjön meg... ami mindig elgondolkodtat: lehet, ezt akarja...?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 245
37 100
113

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 814
113
Ezzel nincs is gond. A gond azzal van, hogy közben mindent megtesz, hogy ne jöjjön meg... ami mindig elgondolkodtat: lehet, ezt akarja...?
Mire gondolsz? Cikkeket írat a jogàllamisàg borzalmas àllapotàról a protestàns médiàval amit aztàn eu-s képviselôk bizottsàgosdin mint az új európai igazsàgot lóbàlhatjàk, hogyne érkezzen a pénz ami ezzel teljesen jogellenesen, szerzôdésszegôen nem jön?
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 130
4 172
113
Nem kívánom belpol irányba elvinni ezt a beszélgetést, de ez vékony jég. Nem tudom, te mennyire vettél már részt bármilyen, nYuGaTi tenderen, de a túlárazás és az ezzel járó uram-bátyám (/szexpartnerem, állatorvosom, évfolyamtársam stb) módszer ugyanúgy él ott is egy szimpla beszerzésnél vagy beruházásnál, mint itt. Talán egy kicsit finomabb módszerekkel, de megvan.

Az EU pénzekkel kapcsolatban először is jegyezzük meg: nincs ingyenebéd! Ezek az alapok nem az EU-befizetők jófejségéből jönnek létre, ez nekik is befektetés (és nem ilyen magasztos dolgokba, mint "szabadság"), ugyanúgy megtérülésekkel számolnak.
Amely megtérülések az ő preferenciájuk szerint a saját cégeik által megnyert beszerzések/beruházásokon keresztül valósultak volna meg.
A csatlakozásunk körülményei, az időpontja, stb mind-mind kemény üzleti érdekek által diktált tényezők voltak. Egyszerűen fogalmazva: az akkori EU cégeinek kellett az új piac, növekedniük kellett, és erre kellettünk mi. Nyilván a privatizáció és egyebek mentén legyártottak egy narratívát (a csatlakozásunk előtt volt erre tizenpár év!), hogy az miért "nem baj", ha szétlopják az országot, elsorvasztják a mezőgazdaságot, kinyírják a nehéz- és könnyűiparunkat.

Szóval Orbán valóban az EU pénzek hátán (is) építette ki a mostani rezsimjét, és tény, hogy a köreiből sok nyertese volt ennek. Csakhogy ilyen körök nélkül nincs szuverén nemzetgazdaság. Másképp: sok ember "első milliárdja" született meg az elmúlt tizenkét évben, és mint tudjuk, arról nem illik kérdezősködni. És ahhoz, hogy összezáró, több cikluson át kormányozni képes, nem félévente széteső kupleráj legyen kormányon, lojalitás kell, azt meg többek közt így lehet megvásárolni.

A nyugati országok oligarchái nagyvállalkozói szerinted hogyan szedték meg magukat? A komplett német ipar világháborúkban és a náci rezsim alatt hírnevet szerzett cégekből áll. Szerinted ott nem csak a hatalomhoz hű elemek maradhattak meg?

Kína: én nem tudok uzsorakamatról, hát te?
Hát igen! A hangsúly a "finomabb módszerekkel" - en van!
Valahogy az EU-ban nem ennyire jellemző, hogy a miniszterelnök ennyire nyíltan fölözi le, a strómanján keresztül az EU pénzeket!
Szerintem az sem, hogy egy olajmaffiózót neveznek ki belügyminiszternek, aki aztán olyan tárcákat is megkap, amihez saját bevallása szerint, nem is ért! A lényeg kizárólag a megfélemlítés, az erő fitoktatás.
Aztán az sem jellemző, hogy olyan igazságügyi miniszterük lenne hatalmon, aki botrányt botrányra halmoz, és még csak fel sem vetődik a leváltása. Sem a lehallgatások, sem a Völner ügy nem ingatta meg a pozíciójában.
Aztán ott van a Rogán Tóni! Szerintem nála enyvesebb kezű politikus, kevés van a történelemben. Ő ritka sokoldalú. Az ingatlan Panamák, a letelepedési kötvények kétes közvetítői díjai, a lélegeztetőgép biznisz, a végrehajtói botrányban játszott szerepe..... ellenére egyre több feladatot bíznak rá.
Szóval minél nagyobb balhékat úsznak meg elszámoltatás nélkül, a báb Polt Péter asszisztálásával, annál bátrabban, nyíltabban játszanak saját zsebre!
Valahogy úgy vannak az EU pénzekkel, ahogy a norvég alappal. Ha olyannak is jut belőle pár morzsa, aki nem az ő kegyeltjük, akkor inkább lemondanak róla! Persze nem közvetlenül, csak a tetteikkel.
Valahogy itthon pont azok "harcolnak" a korrupció ellenes bizottság tagjaként a korrupció ellen, akik a legnagyobb részesei, haszonélvezői annak!
Hát az csak természetes, hogy ezt a fricskát az EU nem nyeli le!
A kínai hitelekről meg többször volt már szó! Nem véletlen, hogy évtizedekre titkosítva lett, hogy mibe fog ez nekünk kerülni!
 
W

Wilson

Guest
A szintén eu-s kreténséget nem vàrta így, azt mégis megtették. Éppcsak piacokat vesztettünk miattuk, épp csak 4k mrd-vel több volt a gàz, de mégis olyan szarul fest, hogy 3k mrd-t vàrna ugyanattól az eu-tól nem? Ami simàn àtlép nem a jogàllamon, de még a sajàt ködös kritériumain is, hogy ezt megtehesse miközben ezzel vàdolja az orszagunkat. Ha màsért nem.is, de ezért a gondolkodni képes emberek kég mindig nem fogjàk fújjolni Orbàn mert vàrja és jogosan elvàrja ezeket a pénzeket.
Ha ennyire tragikus a helyzet akkor hadd kérdezzem meg már tőled, hogy O.V miért ragaszkodik az EU tagságunkhoz? Akkor nem egyszerűbb lenne számára az EU-n kívüli élet? Hiszen akkor nem kell alkalmazkodnia senkihez nyugodtan tudná kormányozni az országot egy szebb nyugodtabb és gazdaságilag prosperálóbb jövő felé? De esze ágában sincs kiléptetnie az országot az EU-ból...
 
Status
Not open for further replies.