[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Akikhez nekem volt szerencsém Angliában meg Írországban nagyon tisztességes dolgos figurak voltak. Hasonlóan a kianaiakhoz nekik is volt felvett Europai nevük, Edy, Alan, stb az egyszerűség végett. Mondjuk az kicsit szemétség pláne keresztényi erkölcs mögé bújva, hogy a családot nem hozhatják. Néha meséltek hajmeresztő dolgokat otthonról, az egyiknek shrimp farmja volt, csak tönkrement, a másik hajón dolgozott éveket, egy fiatal srác meg tele volt forradásokkal valami gang balhé nyomán. Talán ezért is mindig megbecsülték a kinti jódolgukat, nem késtek, nem panaszkodtak, nem loptak!
A pakik meg az indiaiak totál más világ!
Amúgy jó tengerészek is
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
India tegnap adott le rendelést 500 db (igen, ötszáz) Airbus A320-ra. Ha vezetni nem tudnak a pilótáik milyenek lehetnek?!
Mint máshol is nagyon sok külföldi (fehér) pilóta repül a légi társaságaiknál illetve sok volt légierős pilóta akik azért jól képzettek.
Amúgy ott nem nagyon veszik komolyan hogy jogsi kell a vezetéshez: ha megállítanak elég addig pár tíz ropit a rendőrnek - sok ilyet láttam ott.
Remélhetőleg az ideérkezőket azért megszűrik...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Mint máshol is nagyon sok külföldi (fehér) pilóta repül a légi társaságaiknál illetve sok volt légierős pilóta akik azért jól képzettek.
Amúgy ott nem nagyon veszik komolyan hogy jogsi kell a vezetéshez: ha megállítanak elég addig pár tíz ropit a rendőrnek - sok ilyet láttam ott.
Remélhetőleg az ideérkezőket azért megszűrik...
Láttam egyszer egy videót, hogy milyen ott egy sofőrvizsga, egy totál elhagyatott úton vagy inkább valami parton ami tiszta egyenes volt, kellett menni 1-200 métert a kocsival és kész. Nem vágom akkor minek a kenőpénz a rendőrnek, erre tényleg egy majmot be lehet tanítani.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Láttam egyszer egy videót, hogy milyen ott egy sofőrvizsga, egy totál elhagyatott úton vagy inkább valami parton ami tiszta egyenes volt, kellett menni 1-200 métert a kocsival és kész. Nem vágom akkor minek a kenőpénz a rendőrnek, erre tényleg egy majmot be lehet tanítani.
Mert ott a rendőrök és a legtöbb közalkalmazott nem fizetésből él első sorban... :p
A rendőr azért állít meg elsősorban mert kell a pénz. Ha nem akarsz fizetni, akkor majd kerít hozzá okot is, de a legtöbb indiai kérdés nélkül fizet. De faktó védelmi pénz. Nagyobb városokban ritkább, de minél kisebb helyen vagy annál jellemzőbb. Fehéreket békén hagyják, de a helyieket keményen lehúzzák. Igazából tök mindegy vannak-e papírjaid vagy jogsid - ha megállítanak: akkor egy 20-50 ropis bankóval "igazolod magad".
Félévet töltöttem egyszer Indiában - hihetetlen milyen sztorik voltak ott! :D
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Na itt az amerikai ingyen-segély egyik részlete ami a TE munkád után beszedett adóból repül Sam bácsi zsebébe:


Az USA nem veszít semmit, felhergelt, felfegyverzett majd kaszál beszedi a pénzt az emberi élet másodlagos. Mi kell eghez?? Destabilizálni egy régiót: közel-kelet, arab tavasz, Balkán, Oroszország, Korea...stb. Von der Leyen egy utolsó mocskos áruló!

Annyira naivak és ostobák ezek a szerencsétlen elfogult ukrán-pártiak. Ha szerencséje van a világnak akkor elfoglalják már végre ezt a búvalb.szott országot és véget vetnek ennek a rémálomnak.
... :hadonaszos: !!!

Ezt nyugaton hogy a faszomba lehet eladni?! Hogy adjunk vissza nem térítendő, értsd ajándékba 50 milliárd!!!! Euro-t egy nem is EU tag országnak?!!!

Nem akarja ilyenkor az átlag NyEU pógár feltenni a kérdést, hogy de miért?!!

Én tudok --sajnos-- olyan Uniós országot, amelyik Vezetése --a látszólagos "hinta-politikája" mellett-- nem hagyott magának SEMMI mozgásteret a "hintázáshoz", ezért jó eséllyel "EU-rábeszélhető" arra, hogy több-tételben elfogadtassa a saját társadalmával ezt a 30 milliárd €-s buktát!
... ha közben hitegetik/elhitetik a Vezetéssel, hogy megtarthatja a hatalmát, hisz ezért az ennyire központosított Politikai Vezetés --történelmi előzmények alapján-- mindenre is képes.

Független közeli --agyon-halgattatott-- LMzők szerint közben a Putyini kényszerítőlépéses mechanizmushoz hasonló taktikávall a Politikus a "mindenképpen vesztes" pozícióba fog kerülni, Ő maga és Országa mindent is veszítve a végén!

Remélhetőleg tévednek végre a "meg-nem-nevezett" LMzők! :hadonaszos:
... eddig nem nagyon! :(



U.I.: Az egyéni/családi túlélési módok LMző-keresése folyamatban! :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 149
15 778
113
Az engedélyezett, külföldi munkavállalók NEM MIGRÁNSOK, főleg nem MIGRÁNCSOK!
Gyengébb felfogásúaknak százezer-egyedszer: NEM ILLEGÁLIS BEVÁNDORLÓK!
Összemosásuk - számomra - bűncselekménnyel ér fel.
Ráadásul beinthetünk az EU-nak, hogy befogadtunk 10.000-et, úgyhogy Brüsszelnek kuss..... Fizessenek végre...

Nem azok, de ugyanúgy semmi keresnivalójuk nincs itt, mint az illegálisoknak.

Nyugaton is így kezdődött.

Meg a románok/szerbek is így hódították meg Erdélyt és a Délvidéket
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 105
113
Mert ott a rendőrök és a legtöbb közalkalmazott nem fizetésből él első sorban... :p
A rendőr azért állít meg elsősorban mert kell a pénz. Ha nem akarsz fizetni, akkor majd kerít hozzá okot is, de a legtöbb indiai kérdés nélkül fizet. De faktó védelmi pénz. Nagyobb városokban ritkább, de minél kisebb helyen vagy annál jellemzőbb. Fehéreket békén hagyják, de a helyieket keményen lehúzzák. Igazából tök mindegy vannak-e papírjaid vagy jogsid - ha megállítanak: akkor egy 20-50 ropis bankóval "igazolod magad".
Félévet töltöttem egyszer Indiában - hihetetlen milyen sztorik voltak ott! :D
Ezt a Balkanon is siman megtapasztalod,nem kell ahoz elmenni Indiaig.Baksisrendszer.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and kétkedő

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Vannak ott muszlimok is bőven - lásd Abu Szajef terrorsita-csoport echte filippinók.
Szóval sajnos bármit is szájkaratéznak is itt is előbb utóbb multikulti lesz, mert nincs elég munkaerő. Ez lehet hogy nem jó, de kamu azt állítani hogy mi megússzuk a bevándorlást.
Filippinok szinte mind katolikusok. Eleve spanyolok altal meghoditott gyarmatok hoditottak meg oket (szegenyek, ezert a hulye nyelvuk, meg a spanyolt sem kaptak meg, mert csak azok alattvaloi igaztak le oket.)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 105
113
Filippinok szinte mind katolikusok. Eleve spanyolok altal meghoditott gyarmatok hoditottak meg oket (szegenyek, ezert a hulye nyelvuk, meg a spanyolt sem kaptak meg, mert csak azok alattvaloi igaztak le oket.)
Mindanao muszlim többségű,evtizedek ota gerillahaborut vivnak az elszekedasert
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Nem azok, de ugyanúgy semmi keresnivalójuk nincs itt, mint az illegálisoknak.

Nyugaton is így kezdődött.

Meg a románok/szerbek is így hódították meg Erdélyt és a Délvidéket

Az a "rejtett erőforrások bevonása" nem nagyon megy! ... ami akaródzik, az nyögve-nyelős/nem-is-megy!
Nicsak: Nem-tán' megint egy "vetítés"??? + : "... büdös a munka!"

.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 760
15 699
113
Én anno sok Filippinóval dolgoztattam még külföldön de egy se volt muszlim, mind hardcore Katolikus! És tényleg dolgoznak nagyon tisztességesen!
A törvényben meg úgy van ha jól tévedek hogy 2+1év az adható munka vízum, oszt jónapot!
Ha már választani kell legális migrancsot én a Filippinókra szavaznék!
Főleg a filippinó csajokra, mi? :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 050
18 743
113
Főleg a filippinó csajokra, mi? :)

Szombathelyen elég sok van, Filippino munkás. Láttam már őket vasárnap kosárlabdázni, épp a kórházzal szemben, mert pont akkor mentem beteget látogatni. Illetve hallottam arról, hogy némelyik templomba is megy. Bár tuti semmit nem ért a miséből.
Semmi gond velük, mindenki dicséri őket. Amerikai kultúra behatása nagyon erős náluk, lévén az országuk USA gyarmat volt, a spanyolok után. A munkakultúrájuk is ok. Viselkedés rendben. Keresztény katolikusok. Nem balhéznak. Szerintem akár jobb választás is lehet, mint valami román, vagy ukrán, balhés csapat. Már amennyire égető már a munkaerő probléma, ezt lássuk be, kellett valamit lépni. A hazai rejtett munkaerőtartalékról meg úgyis mindenki tudja, a végtelenségig rejtve marad.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 312
12 674
113
A 11-ből 3 magyar visszatért ukrajnába.
Az alábbi link kommentjei szerint fenyegetések hatására.
Ez azt jelenti (meg hogy minden Kárpátalján élő magyar állampolgárról tudnak), hogy az SzBU az államigazgatás és/vagy a kormány legfelsőbb szintjeire befészkelte magát.

A fényképen lévő 3 férfi nem túl boldog...
https://t.me/oroszokazigazsagoldalan/87499
 
Status
Not open for further replies.