[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Max a bajuszszépségversenyen :D
Azon ugyan nem, pedig indulhatna! :cool:
Kevesen tudjak, de a bajusz- es szakall vilagbajnoksagon konkretan bajuszokban a hat versenykategoria egyike a Hungarian Moustache azaz a Magyar Bajusz:

hungarian-moustache.jpg

Hungarian Moustache
Big and bushy. The hair extends outward from the middle of the upper lip. All hair growing from more than 1.5 cm past the past the corner of the mouth must be shaved. Styling aids* permitted.


En meg szoktam nezni a dontosoket, azok mar eleg szigoruak, nagyon raernek. :D
Altalaban van magyar versenyzo is; az idei most lesz vasarnaptol, Nemetorszagban, live stream itt lesz nezheto:
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 026
2 908
113
Ő vitte valamire? Csak azért kérdezem, mert övé az 1-es számú FIDESZ pártkönyv aztán a funkciója annyi 10+ éve, hogy büntetéseket osztogat a parlamentben mint valami ellenőr a BKV-n.
Hát szerintem ő a 4. Magyar közméltóság, egy időben a titokzatos szolgákat is felügyelte. De akkor legyen a következő példa Donald Trump. Ő is mindig racionálisan érdekek szerint döntött?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 716
113
Hát szerintem ő a 4. Magyar közméltóság, egy időben a titokzatos szolgákat is felügyelte. De akkor legyen a következő példa Donald Trump. Ő is mindig racionálisan érdekek szerint döntött?
Erről a 4. vagy akárhanyadik közjogi méltóságról nekem az a véleményem mint a köztársasági elnökről vagy a miniszterelnök helyettesről: csupán kellékek. Te el tudod azt képzelni, hogyha történne valami Orbánnal ami miatt nem tudná ellátni a miniszterelnöki hivatalát, akkor a FIDESZ végignézné, hogy egy nem létező párt elnöke (Semjén) legyen az ország miniszterelnöke? Vagy azt gondolod, hogy a Sándor-palotában egy a kormánytól független autonóm személy ül nem pedig egy aláíró automata? Természetesen de jure igazad van, de de facto meg hát nah, ez nem az az ország.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 716
113
Hát szerintem ő a 4. Magyar közméltóság, egy időben a titokzatos szolgákat is felügyelte. De akkor legyen a következő példa Donald Trump. Ő is mindig racionálisan érdekek szerint döntött?
Trump szerintem nem volt olyan rossz az USA-nak mint a világnak, így igen el tudom képzelni a racionalitást.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Tudod van egy olyan szlogen, hogy mi (a tagság) vagyunk a NATO. Ez arra utal, hogy nincs olyan, hogy nem kell nekünk haderő, majd megvéd minket a NATO, hisz ha mindenki így gondolkozna, akkor nem lenne katonája a NATO-nak. Pontosan ez van az EU-val is, mi (a tagok) vagyunk az EU, nincs olyan hogy EU a tagság nélkül.
Vedd már a fáradtságot, és legalább olvasd el az EU alapszerződését!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Te akarsz Kínától meg Indiától pénzt, vagy bármiféle segítséget.
Miért, szerinted az normális, hogy a tagországok-EU közötti vitát az EU egyik intézménye az Európai Bíróság dönti el minden fellebbezési lehetőség nélkül? Mert a pénzek visszatartása ügyében ilyen döntés született, egy mondvacsinált indokkal....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 716
113
Miért, szerinted az normális, hogy a tagországok-EU közötti vitát az EU egyik intézménye az Európai Bíróság dönti el minden fellebbezési lehetőség nélkül? Mert a pénzek visszatartása ügyében ilyen döntés született, egy mondvacsinált indokkal....
Nem nem normális, de az egyenesen öngyilkosság, ha Európába ilyen mélységben engedünk bárkit is. Európa ilyenirányú dolgait Európának kell elintézni nem Kínának, Indiának vagy az USA-nak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 716
113
F@szt! Az EU egy jogi személy! Ugyan úgy, ahogy ha te alapítasz egy Kft.-t, akkor az nem te vagy, és a Kft. pénze az alapítás után szigorúan elkülönül a tiédtől.
Az általam alapított Kft működik nélkülem? Felelősségre vonható? A Kft-t az én személyem tölti meg tartalommal.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az általam alapított Kft működik nélkülem? Felelősségre vonható? A Kft-t az én személyem tölti meg tartalommal.
Hogyne működne nélküled! Ha meghalsz, akkor a Kft. "él" tovább.
Hogyne vonhatnák felelősségre?
A Kft. a saját vagyonával felel a tetteiért. Még csak nem is feltétlen a tulajdonos hozza a döntéseket.
Az az ügyvezető igazgató feladata, és felelőssége.
De ugyan így van pl. az alapítványoknál is pl.
Alfréd Nobel meghalt, mégis minden évben odaítélik a Nobel díjakat.

És az a legkeményebb, hogy pont a bíróság függetlensége az EU egyik legfontosabb problémája itthon, miközben egy nem független bírósággal utasítják rendre az egyes egyet nem értő tagállamokat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 716
113
Hogyne működne nélküled! Ha meghalsz, akkor a Kft. "él" tovább.
Hogyne vonhatnák felelősségre?
A Kft. a saját vagyonával felel a tetteiért. Még csak nem is feltétlen a tulajdonos hozza a döntéseket.
Az az ügyvezető igazgató feladata, és felelőssége.
De ugyan így van pl. az alapítványoknál is pl.
Alfréd Nobel meghalt, mégis minden évben odaítélik a Nobel díjakat.

És az a legkeményebb, hogy pont a bíróság függetlensége az EU egyik legfontosabb problémája itthon, miközben egy nem független bírósággal utasítják rendre az egyes egyet nem értő tagállamokat.
Akkor nem jó a Kft-s analógiád. Ha az EU tagállamai eltűnnének, akkor eltűnne az EU is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Akkor nem jó a Kft-s analógiád. Ha az EU tagállamai eltűnnének, akkor eltűnne az EU is.
Miért, eltünt amikor a Brexit megtörtént?
Nem létezik már az NSZK, pedig annak idején ők alapították.
Ha az összes tagország egy időben hirtelen feloszlana az őket alkotó megyékre/tartományokra, attól még a létrejövő új országok alkothatnák az EU-t.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 026
2 908
113
Trump szerintem nem volt olyan rossz az USA-nak mint a világnak, így igen el tudom képzelni a racionalitást.
Szerintem se. Leginkább fogolmunk nincs milyen volt igazából mert a FOS szűrőjén néztük. Max kamm tudja megítélni. Nyilván neki is vannak gondolatai, érdekei de azért az tagadhatalan hogy nem a krisss által elvárt racionalitás automata és mégis jelentős pozícióba jutott
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 026
2 908
113
Miért, eltünt amikor a Brexit megtörtént?
Nem létezik már az NSZK, pedig annak idején ők alapították.
Ha az összes tagország egy időben hirtelen feloszlana az őket alkotó megyékre/tartományokra, attól még a létrejövő új országok alkothatnák az EU-t.
A római birodalom 476 ban elbukott aztán mégis volt Római császárság 1814 ig vagy meddig
 
Status
Not open for further replies.